Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Italia


373 raspunsuri la acest subiect

#351
ema86

ema86

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.262 mesaje

Postat 04 decembrie 2013 - 18:57

Buna seara!
Fetelor, mai sunt si eu pe aici! A trecut nunta mea, a fost totul bine, m-am simtit suuuper, am avut emotii, nu ma asteptam sa imi placa atat de mult, mai ales ca eram in centrul atentiei mereu si mie nu prea imi place. Am ales un restaurant mai de fite, sa zicem, am platit mai mult sa fiu sigura ca lumea e servita bine, dar de unde...tot au furat ospatarii, cu toate ca le-a dat sotul meu bacsis extra in afara de cel impus de restaurant...din pacate a doua zi mi-au spus niste invitati ca nu li s-au adus anumite...plus...li s-a luat sticla plina de bautura de pe masa la ora 2 si nu s-a mai adus alta..oamenii au crezut ca trebuia la alta masa si de aia nu au cerut alta.

#352
ema86

ema86

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.262 mesaje

Postat 04 decembrie 2013 - 19:07

Intre timp am fost si insarcinata...chiar la nunta eram(asa cred) dar s-a oprit din evolutie si a trebuit sa fac raschiamento. Practic, la ecografia facuta in Ro pe 20 augustse vedea sac gestational de 5 sapt, dar eu eram in 7 sapt. Am facut betahcg si a iesit valoare mare, asa ca mi-am vazut linistita de luna de miere. Pe 7 sept, la ecografia din It mi s-a spus ca e oprita din evolutie. A fost un soc pt mine, ma asteptam sa ii aud inimioara si de fapt ...nici urma de embrion. Am facut niste analize si s-ar parea ca e vorba de o problema de coagulare a sangelui. Mai trebuie analize facute insa. La ultima ecografie ginecologa mi-a zis ca pot sa incerc fara probleme, dar eu nu ma prea incred,vreau sa fiu sigura ca o sa decurga bine totul. Vreau sa merg la un centru pt gravidanze a rischio si sa fac examene amanuntite si eventual tratament.

#353
ema86

ema86

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.262 mesaje

Postat 04 decembrie 2013 - 19:13

Cam asta s-a intamplat la noi in ultimul timp.
Si eu am vazut ca nu prea mai e activitate si imi pare rau, ca pana sa imi fac eu curaj sa scriu tot citeam si chiar se scria mai des...in ultima vreme insa mai putin.
Am vazut ca la Milano se face intalnirea romanilor, felicitari! Si pe aici s-a organizat anul trecut, anul asta nu stiu.
Va doresc numai bine!

Ginger, am vazut ce ai scris la subiectul cu patriotismul si sunt de acord 100% cu tine! Nu am intervenit, dar ai scris numai lucruri adevarate .

#354
Ginger01

Ginger01

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 888 mesaje

Postat 05 decembrie 2013 - 13:17

Ema  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2] casa de piatra si...imi pare rau,foarte rau pentru sarcina...Acum cauta un centru bun (nu neaparat privat) si fa toate analizele necesare ,ca sa eviti probleme.Ma bucur ca ai scris si mai astept sa o faci.Sa fiu sincera pentru mine e un fel de descarccator de stres, sa-l numesc asa  [:)] , m-a ajutat sa trec peste multe necazuri si dezamagiri.

Multumesc de aprobarea ta, dar am decis sa nu mai scriu la subiecte de genul asta ca ma simt ca un vulcan in  eruptie ,sa fiu sincera...eu consider ca trebuie sa-ti spui parerea dar atatea comentarii ma obosesc dupa un timp...

pupici si te mai astept pe-aici  [hia]



#355
ema86

ema86

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.262 mesaje

Postat 05 decembrie 2013 - 13:57

Ginger, ai dreptate, am vazut nu doar la subiectul respectiv, la mai multe, daca nu esti de acord cu cei mai vechi de pe forum, iti sunt contracarate replicile. Musai sa aiba el dreptate si tot ce spune e adevarat, c u toate ca am vazut ca se cam invarte uneori in jurul cozii si totul e ideal si perfect, nu prea se accepta si alte pareri.
Eu in perioada asta nu prea am mult de munca, asa ca bantui pe net. Azi mi-am comandat adesivi murali de pe amazon, mi s-a pus mie pata de mai mult timp si azi am gasit chiar la preturi bune.
Noi in ultima vreme tot am facut reamenajari prin casa, sa ne facem cuibul cat mai placut.
Imi placea cand citeam inainte cum scriau fetele ce mai faceau, poate se reaprind discutiile.
O zi buna!

#356
Ginger01

Ginger01

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 888 mesaje

Postat 17 decembrie 2013 - 13:41

Hello fetele....nimeni niciunde? 

Eu mai am saptamana asta de munca si copii scoala si apoi vom sta 2 saptamani acasa.

Suntem cam obositi asa ca asteptam cu drag sa stam putintel impreuna.

Vreau sa va urez de pe acum Buon Natale !



#357
ema86

ema86

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.262 mesaje

Postat 24 decembrie 2013 - 14:11

Craciun fericit tuturor! Sa petreceti alaturi de familie si sa va aduca Mosul multe cadouri!

#358
marumiha

marumiha

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 817 mesaje

Postat 25 decembrie 2013 - 12:36

VA doresc un Craciun fericit alaturi de cei dragi ,cu speranta ,bucrii ,sanatate si impliniri ,voua si fam.voastre!

mihaela



#359
genziana

genziana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 137 mesaje

Postat 02 ianuarie 2014 - 11:41

Buna dimineata si la multi ani fetelor!

 

ce liniste pe aici, gata cu sarbatorile?

 

mai avem cateva zile si de marti reintram in program normal: scoala, munca ....

 

Va doresc toate cele bune, sanatate si liniste sufleteasca!



#360
Ginger01

Ginger01

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 888 mesaje

Postat 02 ianuarie 2014 - 12:38

Si eu sunt pe-aci .Ne sfaramam sa ne terminam temele si sa invatam poeziile [batcap] .

Am sarbatorit in familie, ieri am iesit la restaurant sa sarbatorim anul nou nu intre oale [:-)))] .

Astept acum cu nerabdare saldurile sa ma rasfatz putin.Deja am ochit niste lucruri,sper sa le mai gasesc.Acum fac plinul si la copii ca ei distrug repede haineele la scoala asa ca ma aprovizionez din plin pe perioada saldurilor .




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -