Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Piersicute de iulie august (12)


216 raspunsuri la acest subiect

#191
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.940 mesaje

Postat 01 decembrie 2012 - 23:20

Buna fetelor,

Carmen, sa foloseasca Patrick sanatos ce ai cumparat. Babetica-bluza o sa-i iau si eu mai incolo, steamer-fluture pare interesant, ma uit pe site sa vad cum e. Eu folosesc oala-minune cu suportul pt fiert la aburi dar daca o las un pic prea mult se caramelizeaza fundul.

Mai Laura draga, dar din poze Andreiul este dolofanel! Nici n-ai zice ca are probl. cu luatul in greutate, are sunculite mai multe ca Eric (E. are cute doar la picioruse, in rest e compact sa zic asa, cred ca are oase mai grele [:D]). Apropo, cum ii mai merge acum de cand ati intrerupt mancarica? Sau ati reluat-o?

Fetelor, copilul meu de cand cu eruptia dintilor nu mai dormea deloc ziua, dar deloc nici un minut, de la 6 dimineata la 6-7-8 seara treaz. Azi a plans/scancit toata dimineata de durere, gingia de jos tot inflamata, dar din fericire dupa masa de la 12 a adormit si doarme de aproape 2 ore, slava Domnului. Poate si pt ca i-am dat Tylenol, cu o ora mai devreme. Nu stiu, barbata-miu spune ca indop copilul cu prea multe medicamente, cateodata simt si eu asta, pt orice chestie am o sticluta, dar nici sa-l vad ca sufera nu suport. Am rarit homeopatele pt ca nu mi-e clar efectul lor.

La noi a venit iarna veritabila, -14-13, a si nins un pic. De cateva zile nu l-am mai scos afara, pt ca in perioada dintilor si imunitatea lor e mai scazuta. Dar aerisesc bine in toate camerele.

Voi luati brad natural sau artificial? As lua natural dar mi-e frica, daca inhaleaza bebe vreun ac, ca stiu ca se imprastie prin toata casa, oricat as matura/aspira. O solutie ar fi sa iau bradut in ghiveci (mersi Carmen de idee).

**************************
Mama lui Eric Ioan (21 iunie 2012)

Cine-ti saruta genele-n somn,
Si cine-i acolo cand ingerii dorm?
Toate zanele bune sa te ocroteasca,
Toate florile campului sa te infloreasca!

#192
Carmen_80

Carmen_80

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 903 mesaje

Postat 01 decembrie 2012 - 23:52

Fleur m-am exprimat eu gresit, am luat asta http://m.ikea.com/ro...s/art/90112531/
E adaptabil la orice cratita. Tot fetele au dat ideea. Le [pup]

Ana deja am facut proba. Si vermele meu se rasuceste, intoarce, face podul... Vad ca 2 ore a rezistat fara sa se stranga. Pe spate are un fel de prelata mai groasa care nu prea ii permite sa se stranga. Tine si de cald, ca am stat si eu pe ea sa vad daca tine rece direct pe parchet, si e ok.

Mami de [baietel] Patrick Andrei (21.06.2012)

#193
Carmen_80

Carmen_80

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 903 mesaje

Postat 02 decembrie 2012 - 00:14

Aoleu ce frig e la voi deja... La noi maine scade mult temperatura si ploua..dar vineri au fost 18 grade.

Mami de [baietel] Patrick Andrei (21.06.2012)

#194
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.940 mesaje

Postat 02 decembrie 2012 - 01:51

Papat piersica la diversificare (piure lichid, la borcanel, amestecat cu cereale, dar si simplu la inceput). Succes total! Cartoful dulce, in schimb, e cah!

Noapte linistita!

**************************
Mama lui Eric Ioan (21 iunie 2012)

Cine-ti saruta genele-n somn,
Si cine-i acolo cand ingerii dorm?
Toate zanele bune sa te ocroteasca,
Toate florile campului sa te infloreasca!

#195
Laura32

Laura32

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.553 mesaje

Postat 02 decembrie 2012 - 02:21

Buna seara ,

Ada cum a fost la parada ? L-ai luat si pe Nectarel ?

Fleur , mi s-a mai spus ca este un gras , cine-l vede zice ca are 10 kg [:D] si " amaratul " de el ate 7300 gr [alcool]. Are capul rotund si este falcos ... iluzie optica [:-)))][:-)))][:-)))] Pup pe Eric ca este papacios . Noi am intrerupt diversificarea dupa cum spuneam , da a inceput sa ia in greutate 100 gr [:D] , nu este mult dar macar urcam . Legat de alaptat , vad ca si-a revenit , nu stiu ce sa mai zic cu copilul asta , nici o zi nu e la fel . Mama ma bate la cap ca nu are program [bang] , incerc dar nu-mi iese nimic . O zi se trezeste dimineata la 5 , una la 7, alta la 9 ,alta la 10 ... dupa amiaza doarme automat in functie de cum s-a trezit de dimineata . Am incercat si varianta de al forta , dar nu am nici un succes . Daca fac ceva contra lui efectiv ne stie blocul .
Foarte frig la voi[canada] , brrrr

Ana , in cazul meu nu este nimic schimbat . La fel cum era inainte , parca nici nu avut pauza 1 an si 4 luni [:)]

Bradutul( natural )il facem si noi de mos Nicolae , deja astept sa vad daca il vor incanta luminitele . [cubrad]

Am fost in Cora si i-am luat o jucarie , sunt reduceri de 50% dupa ora 17.00
http://www.all4baby....sher-price.aspx

Luni am programare cu el la doctora , nu a incetat tusea si nu se odihneste bine noaptea [bang] . Cand ma gandesc ca iar ma ia la intrebari cu diversificarea , ma ia groaza .

Va pup [pup]

Mami de [copil] Andrei ( 3 Iulie 2012)






#196
maria0408

maria0408

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 820 mesaje

Postat 02 decembrie 2012 - 10:22

Buna dimineata si haideti la o cafea strongggggggg!!!!!!!!

Laura ma bucur ca Andrei a inceput sa ia in greutate. Sa inteleg ca a venit deja mos Nicolae la el?

Fleur mi se pare sau Eric e fan fructe? Tu si fructele si legumele i le dai cu cereale?

Carmen sa foloseasca cu placere Patrick lucrusoarele.

Kimmy cum mai sunteti? A trecut Emma de puseul de crestere?

Zizou, Ramonavlas, Rocsy , Danett , Viairo, Gabriela, Bumbitza, Dana ce mai faceti fetelor si piersicutele voastre?

Mami de doi leuti - Ana si Silviu

#197
ARUBA

ARUBA

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 616 mesaje

Postat 02 decembrie 2012 - 11:07

Neata!

Vreau si eu cafea! Chiar ieri am baut prima cafea de cand am nascut. N-a avut nicio problema Grace.
Mi-e ft somn zilele astea, ce mi-ar fi placut sa ma pot odihni dupa amiaza, dar deh, sunt doar vise.

Noi suntem bine, copilul mai cuminte decat de obicei, noaptea avem o trezire la 5 pt papa (culcata la 8 jumate) apoi pe la 7-8 trezirea finala, si incepe ziua. Aici in schimb e alta poveste, ma solicita in permanenta nu am ce sa fac prin casa ca ea mai mult de 20-30 min nu sta nici in balansoar, nici in patut. Vrea distrata si plimbata. A inceput si ea sa stea in Marsupi taman acum cand s-a ingreunat si nu mai pot eu sa o tin mai mult de 30 min. Sambata am fost in parc si a avut prima ei plimbare in ham, a tinut-o sotul vreo 20 min, cred ca i-a placut,dar la un moment dat a inceput sa se lase grea si sa lase capul pe spate, cred ca o lua somnul si am mutat-o in carucor ca nu imi placea cum statea cu gatul stramb.
Eu m-am tot plans la sot ca el in ultima vreme nu a mai avut timp sa stea cu ea, si ii ziceam cat de obosita sunt, ca ma solicita, el ma certa ca sunt o baba, ca nu mai am chef de acrobatii, ma rog. Eh, ieri dupa amiaza l-am lasat 2h cu ea si m-am dus la cumparaturi. Ce credeti, exact cand parcam masina in fata casei ma suna disperat ca unde sunt, ca el nu mai poate :))))))) Evident ca m-a bufnit rasul. I-a dat teroare pitica, nu l-a lasat macar un email sa dea, oriunde o lasa plangea si tot asa. Nimic nou pt mine, dar macar a fost suficient ca sa isi dea seama ca nu exagerez eu cu nimic.

Saptamana trecuta am ridicat prima indemnizatie marita la 85%, pe octombrie respectiv. 250 lei in plus, sa fie primiti.

Pt cele care sunt pe LP am aflat de o super inventie de la o prietena care o foloseste. Incalzitorul de la Beaba BiB expresso, prepara singur LP la temperatura optima in doar 30 secunde. Wow! Pacat ca nu se poate aplica si la LM ca il luam direct.

Nu mai stiu ce s-a discutat, citesc acum din urma. Intre timp o pazesc sa adoarma sa ii fac pedichiura ca e jale.

Pus si poze noi pe picasa

Mami de Ana Grace (23iul2012)

#198
adarev

adarev

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.583 mesaje

Postat 02 decembrie 2012 - 12:21

Neata si de la noi. Multumim , Maria de cafea, chiar am nevoie ca sunt rupta.Abia, m-am trezit sa-l duc pe Tudor la pregatire.
CARMEN, sa poarte sanatos Partrik lucrusoarele.
FLEUR, dar ce manaca ERicutu, numai bunataturi.
LAURA, e grasunel Andreiutu.Nu l-am avut pe Nectrael la parada El este in deplasare cu socra-mea la tara si vine marti.Noi, am fost in vizite de doua zile si de asta sunt rupta.
ARUBA, chiar ma intrebam pe unde esti. Asa, am patit si eu cu barbatu-meu. L-am lasat cu NECTAREL, a dat la telefoane de ziceai ca e turbat si tot intreba, da, mai stai?Interesant aparatul, cred ca o sa-l comand si eu.
Noi, bradut o sa luam in ghiveci, la fel ca si CARMEN.
Ar trebui sa gatesc azi, dar, nu am nicio idee.Trebuie, sa merg si la piata, of ce ma mai vaiet pe aici. Clar, a dat lenea peste mine.
Am vazut la fetele de la odiseea de mai-iunie ca au cumparat papusa Wayne , care este foarte interesanta O mai vazusem in FRANTa, dar la noi nu cred ca se gaseste.

Ada ,mama de Nectarel

#199
Laura32

Laura32

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.553 mesaje

Postat 02 decembrie 2012 - 12:37

Buna dimineata ,

Da, Maria a sosit mos Nicolae . Acum sa vad de mos Craciun ce urmeaza [:D]
Ada , cred ca ar fi ca astazi sa te odihnesti , tot este urat afara . Daca poti sta locului .
Aruba , este bine ca a vazut si sotul tau cum este cu pitica si asta doar pentru 2 ore , oho , trebuie sa vada cum este o zi intreaga [:D]
Al meu a recunoscut ca nu ar putea face ce fac eu .

Azi zi de stat in casa , mi se pare tare urat afara . Sper sa pot rezista [:D]

Pupici [pup]

Mami de [copil] Andrei ( 3 Iulie 2012)






#200
Kimmy

Kimmy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.399 mesaje

Postat 02 decembrie 2012 - 13:08

Buna dimineata!

Maria multumesc de tona de cafea,chiar e nevoie [alcool].Din pacate nu am trecut de puseu,daca asta e [bang].Azi-noapte m-a trezit din ora-n ora,maxim 1,5.Ieri a stat aprape toata ziua treaza,apropo de ce zicea si Fleur.Doar reprize de cate 30 de minute.San angro.Azi dimineata trezita ca si calcata de tren,cu durere de cap,sani durerosi,am zis ca in ritmul asta innebunesc,asa ca nu-i ma dau sanul la orice scancet.Si vreau neaparat s-o dezvat de adormit cu sanul,ca s-o pot lasa macar cate 2-3 ore cu mama sa ma duc si eu la cumparaturi,o manichiura,un tuns sau la un film cu sotul.Tocmai a adorit fara,deci se poate cu putina perseverenta.I-am dat si suzeta cand cauta sanul,mai mormaia,mai isi facea greata,dar cum i-a fost somn tare,a adormit relativ usor,pe perna de alaptat,usor shashaita.Deci azi program de minim 2 ore intre supturi,ceea ce pentru mine ar fi parfum.

Aruba,si Emma vrea multa atentie,rar o pacalesc cu balansoar,patut,sau in caz de urgenta cu televizorul.

Laura,ma bucur ca sunteti pe drumul cel bun,si Andrei a inceput sa ia in greutate.Asa e si Emma,are gusa mare,si pare bebe obez,dar eu zic ca nu e prea grasa.Ma rog,incerc sa ma consolez...ca in ultimele 2 luni nu a mai luat asa alarmant in greutate [:D]

Fleur,apropo de medicamente,asa sunt si eu,doar ca sunt pentru fata mare,si sotul tot timpul ma cearta ca ii dau prea multe,si ca din cauza asta e bolnavicioasa.Acuma de exemplu iar e racita.Aseara o durea foarte tare capul,plangea saraca si nu putea dormi.Pai binentels ca i-am dat nurofen ca doar nu ma uit la ea cum se zvarcoleste de durere [bang]

Carmen,imi place si mie salteluta,pacat ca la noi nu este Ikea,ca si eu sunt mare fan.Mie-mi mai cumpara mama din germania una-alta.

Eu azi incerc sa ma adun [bang].Va doresc duminica placuta!



___________________________________



Mamica mandra de Timea(28.06.2008) si Emma(25.07.2012)



Povestea noastra






Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -