Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Piersicute de iulie august (12)


216 raspunsuri la acest subiect

#201
clayhanger

clayhanger

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 592 mesaje

Postat 02 decembrie 2012 - 14:09

Buna dimineata,

Eu acum beau cafeaua. Treziri la 2h am avut si noi.
Azi, sta sotul mai mult cu el, caci sapt viitoare il voi lasa vreo 3h cu el, chiar singur si trebuie sa exerseze. Mai devreme il punea in manduca, ca asta stie ca functioneaza (tre sa adoarma). Eu, dimpotriva, ma bucur ca a inceput sa stea abia cand a devenit mai greu, ca e mai usor de tinut decat in brate. In carucior nu cred ca il mai scot pana la primavara [:D].

Mos Nicolae, cred ca ii aduce girafa.

Noi trebuie sa iesim si azi.

Duminica linistita, sa va odihniti!

Ana, mama lui Vladimir (9.07.2012)

#202
adarev

adarev

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.583 mesaje

Postat 02 decembrie 2012 - 15:49

Ce ma plictisesc.Am bagat un pui la cuptor pe sticla,ca se facea mai repede.E nasol si fara Nectarel acasa, macar ma mai jucam cu el.Mie-mi place mult aglomeratia si acum e casa pustie.
KIMMY, saraca de tine.M-am apucat sa citesc din nou Odiseea noastra de la primul capitol.M-am emotionat toata.

Ada ,mama de Nectarel

#203
Carmen_80

Carmen_80

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 903 mesaje

Postat 02 decembrie 2012 - 16:26

Neatza,

Noi am avut o noapte linistita, spre deosebire de noaptea trecuta. A marait un pic pe la 2 si ceva cand oricum trebuia sa ma trezesc la pompa. Apoi la 7 m-am trezit eu sa ma duc la baie si m-am speriat ca el era pe dreapta (pt prima oara), mai mult pe burta, cu nasul in saltea [alcool]. Cand l-am vazut in monitor am sarit ca arsa... M-am dus sa vad daca respira.. Era ok, a mai dormit pana la 8, a papat, s-a culcat la loc. la 10 si ceva cand m-am trezit, era in aceeasi pozitie [bang]. A mai dormit 20 min si a inceput sa ridice capul speriat ca nu stia ce e cu el lipit de aparatoare, pe burta...

Acu am avut o mica criza de burtica, vad ca e constipat, adica in adevaratul sens al cuvantului, se scremea, il durea burtica ai a fcut putin si ff consistent. I-am pus supozitor de cateva ori sa desfundam instalatia [q] plangea si se scremea, facea cate putin [q]. S-a linistit si a adormit.

Ada cum se descurca soacra cu noua metoda de preparare a laptelui?

Aruba mi-ai facut pofta cu cafeaua, asa ca am pus si eu juma de cescuta, cu juma de lapte si multa frisca. Sper sa nu patesc ca data trecuta cand am baut. Sa-ti fie de bine tunsoarea, iti sta f bine, cred ca te-ar fi prins bine si bobul mai scurt. M-ar tenta si pe mine, dar acum il tin mai mult prins in coada, ca se agata micul de orice suvita prinde... Tie ti-a venit deja indemnizatia? Ai primit vreuna si cu 75%? Mie mi-a venit decizia acasa si dupa cum arata suma pare a fi cu 75. Banii cica pana in craciun.

Maria de data asta nu mai refuz, dar mai slaba.

Kimmy si mie imi place ikea, dar ajung destul de rar. De cand a aparut piticul, ieri a fost prima oara. Vroiam neaparat baveta cu maneci. Salteaua i-a luat-o ta-su de sf Andrei.

Laura Andrei chiar pare dolofanel. Chiar dc are "doar" 7.300, cred ca e si mai scurtut putin si de-aici senzatia. Acum mananca numai tzitzi? Ai renuntat de tot si la piureuri?

Azi ce faceti? Stati in casa? Eu as vrea sa iesim un pic, macar pe la afi la o plimbare. Poate dupa ce se trezeste, doarme de o ora. Papa si iesim...



Mami de [baietel] Patrick Andrei (21.06.2012)

#204
Carmen_80

Carmen_80

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 903 mesaje

Postat 02 decembrie 2012 - 16:37

Are cineva asa ceva? Ce parere aveti?
http://www.soffiplan...su-0m-8262.html


Mami de [baietel] Patrick Andrei (21.06.2012)

#205
adarev

adarev

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.583 mesaje

Postat 02 decembrie 2012 - 17:29

Carmen, se descurca saraca. E mult mai bine ca se dizolva altfel.E mai greu noaptea, dar, ne descurcam.E foarte tare sacul asta.Ma gandesc ca iarna in carucior ar merge. In schimb, eu , iarna cu carutul pe gheata nu ma vad.Si asa sunt o impiedicata, ma gandesc ca rastorn copilul.

Ada ,mama de Nectarel

#206
Laura32

Laura32

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.553 mesaje

Postat 02 decembrie 2012 - 18:49

Citat:
citat din mesajul lui Carmen_80

Laura Andrei chiar pare dolofanel. Chiar dc are "doar" 7.300, cred ca e si mai scurtut putin si de-aici senzatia. Acum mananca numai tzitzi? Ai renuntat de tot si la piureuri?

Azi ce faceti? Stati in casa? Eu as vrea sa iesim un pic, macar pe la afi la o plimbare. Poate dupa ce se trezeste, doarme de o ora. Papa si iesim...



Mami de [baietel] Patrick Andrei (21.06.2012)


Da , Carmen am renuntat la tot . O saptamana jumate a mancat doar san . De maine o luam de la capat , facem 5 luni si vreau sa incep cu supa , dupa care piure de legume . Intra-devar la 4 luni jumate avea 63 cm [bang]
Super bine arata sacul [olala]

Eu turbez , baietii mei dorm [nani] de rup patul , m-am plictisit groaznic . Am dormit si eu o 1,5 h dar acum sunt fresh. De mall mi-e groaza ca pana gasesti un loc de parcare, te invarti o ora [bang]
Asa ca ma uit la Tv [:D]

Mami de [copil] Andrei ( 3 Iulie 2012)






#207
Laura32

Laura32

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.553 mesaje

Postat 02 decembrie 2012 - 19:21

Ada, pofta buna !!! Nu plecati prin oras ?

Mami de [copil] Andrei ( 3 Iulie 2012)






#208
ned

ned

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 251 mesaje

Postat 02 decembrie 2012 - 20:11

Salutare fetelor!
Am revenit si noi din deplasare. Bebe a fost cumintel, insa nu prea a papat si azi a fost cam agitat, cred ca se saturase de plimbari. Cand am ajuns acasa era asa vesel, a facut kk si s-a culcat asa nemancat.

Am vazut ca ati discutat de lp. Pt noi Aptamil si Nativa nu i-au mers deloc, Lactana pre de la Topfer e super ok pt el. Laura, parca tu ai specificat preturile. Eu iau lactana pre de la farm don cu 48 lei (cu reducere 7% card bebe) iar de la farm tei cu 46-47 ceva de genul Sau tu vorbeai de HA?

Pe parcurs ce mai citesc, revin.

Mama de leut Tudor (26.07.2012)


#209
adarev

adarev

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.583 mesaje

Postat 02 decembrie 2012 - 20:23

Laura, pai nu mai puteam sa stam in casa. Ne-am dus la mine la birou, ca avea Tudor de facut un proiect la franceza si acasa nu am imprimanta. Ne-am intors, am mancat si aacum trebuie sa-i faca al meu, lui Tudor un desen cu peisaj de iarna.
Daca gasiti pe undeva papusa Wayne sa-mi spuneti si mie. Le-am innebunit pe fetele de la Odiseea de mai -iunie unde am dat buzna, ca am vazut ca una dintre fete care locuieste in Polonia, a gasit-o acolo.Este tare interesanta si educativa. Eu am crezut ca zice mama dar, mi-a explicat mamica de acolo ca repeta singura ce vorbesti tu.[pup]

Ada ,mama de Nectarel

#210
Carmen_80

Carmen_80

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 903 mesaje

Postat 02 decembrie 2012 - 20:56

Am fost pana in afi. Am avut noroc cu locul de parcare ca tocmai iesea cineva, insa inauntru un haos, o aglomeratie, o galagie... Omg...logic, daca nu mai e vreme de parc, toata lumea la mall[alcool]

Mami de [baietel] Patrick Andrei (21.06.2012)


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -