Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *448*


331 raspunsuri la acest subiect

#31
bebe_shtrumf

bebe_shtrumf

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.281 mesaje

Postat 11 octombrie 2012 - 17:31

bau[:D]

is prezenta din umbra, dar absenta la postat, din lipsa de inspiratiune[:-@], dar va citesc cu drag[flo].

Ma bucur pt fiecare ghiocel in parte, mai ales pt Iepurila, ce sa zic........ is cam sensibiloasa perioada asta, am avut si niste zile agitate, am cam sarit calul cu lucrul si se simte oboseala, apoi se adauga la ingrediente oleaka de raceala, desi am citit ca-i buna Coryzalia si pt gravide, sau alaptare.[:I]

trebuia sa merg la control sapt viiotare, insa e medica plecata, asa ca mai aman o sapt.



toate cele bune!





[biz]Ariana-25.02.2009 [9cer][gravi]+ 16

IULIA va invinge CANCERUL !!



#32
Gina2008

Gina2008

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 844 mesaje

Postat 11 octombrie 2012 - 17:33

Novusica, am studiat atent (de la sfarsitului lui august tot trimit mail-uri [:D]) problema "Revelion". Dar sunt atat de mari preturile incat as prefera, cum a zis si Ina, sa stau acasa si sa plec cu Calin la munte si sa incerc sa-l pun pe schiuri anul asta...
Mi se pare infiorator sa ceri 50 de milioane pentru 5 zile... Pe bune...

Mi-ar placea foarte tare sa mergem cu voi, dar finantele sunt mai jos ca niciodata... Si nu exagerez... [pup]

Calin, un baietel nazdravan si mamica lui

#33
novus

novus

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.559 mesaje

Postat 11 octombrie 2012 - 17:46

Citat:
citat din mesajul lui Gina2008
Novusica, am studiat atent (de la sfarsitului lui august tot trimit mail-uri [:D]) problema "Revelion". Dar sunt atat de mari preturile incat as prefera, cum a zis si Ina, sa stau acasa si sa plec cu Calin la munte si sa incerc sa-l pun pe schiuri anul asta...Mi se pare infiorator sa ceri 50 de milioane pentru 5 zile... Pe bune... Mi-ar placea foarte tare sa mergem cu voi, dar finantele sunt mai jos ca niciodata... Si nu exagerez... [pup]Calin, un baietel nazdravan si mamica lui
Pai de aceea caut in afara si eu pt ca la noi preturile sunt aberante [bang][alcool]La Budapesta de ex, cazarea in apartament ultra central ne costa cam 70 eur/noapte deci 200 eur/ 3 nopti la care mai adaugam ceva de cheltuiala dar tot nu trecem de 300-400 eur adica rezonabil dupa parerea mea, atat costa in tara de persoana distractia, minim !La Gyula poate iesim si mai ieftin , la Viena un pic mai scump dar nu cu mult !Mami lui Alexandra (03.03.09) ___________________________IULIA va invinge CANCERUL !![url="http://iulia-elena.blogspot.ro/"]

#34
novus

novus

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.559 mesaje

Postat 11 octombrie 2012 - 17:50

Noi cu ski-ul pe anul acesta, adica viitor, inca nu ne-am hotarat dar cred ca vom merge pt inceput la Straja sau altundeva in zona sa vedem daca ii place cu claparii in picioare, eu cred ca nu [:I] si apoi daca e cazul mergem in Austria toti, sa vedem cum stam si cu banutii, daca nu ne ajung , o sa mearga doar Pisi cu o trupa de skiori si abia la anul sa mergem in formula completa pt ca nici vacanta la ski nu e ieftina, doar ski pass-ul e 180 eur/pers





Mami lui Alexandra (03.03.09)

___________________________



IULIA va invinge CANCERUL !!



[url="http://iulia-elena.blogspot.ro/"]







#35
Gina2008

Gina2008

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 844 mesaje

Postat 11 octombrie 2012 - 18:06

Da, 400 de euro/familie suna omenesc. Din pacate, nu vom sti decat aproape daca dispunem de suma asta sau nu.

Cu schiatul lui Calin... e, asa m-am gandit si eu. Pus schiuri in picioare sa ne jucam o tura, doua... Si poate in iarna lui 2013 schiat ceva mai adevarat. Dar trebuie sa incepem macar asa, in joaca. Cate o ora-doua/sesiune... [pup]

Calin, un baietel nazdravan si mamica lui



#36
Gina2008

Gina2008

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 844 mesaje

Postat 11 octombrie 2012 - 18:29

Am trimis pe mail-ul comun o arhiva cu joculete, desene, pagini de colorat foarte, foarte dragute. Plus niste site-uri pe care nu am intrat inca, dar intentionez. Oricum, in astea trimise sunt unele de decupat, lipit pe carton si jucat tocmai bune pentru lunile de stat in casa ce vor urma.
Cartoane, lipici, hartie creponata si ce nu va da prin cap ca ati gasi... gasiti pe casaretro.ro (sper sa le mearga site-ul main bine). Au si magazin undeva pe langa spitalul Grigore Alexandrescu.
Materiale de bricolat mai sunt si pe decoratiunicreative.ro.

Spor... la joc! [:D]

Calin, un baietel nazdravan si mamica lui

#37
Floric

Floric

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.523 mesaje

Postat 11 octombrie 2012 - 18:37

Gina, multumim.



Ina, si eu am de la gama un set de planse de matematica. Ei, numa matematica nu am facut cu Rares dar este distractiv creionul cela pentru el. Caci eu scriu si el sterge cu buretelul



Rares are pe 26 oct ziua recoltei. Nu are un rol anume. Ci toti vor fi bucatari. Costumatia e obligatorie pt protectia lor si a hainutelor. In rest, nu am fost anuntati de nimic. Desfasurarea evenimentului va contine prepararea unei mari salate de fructe si mersul cu ofrande la biserica catolica (evident!). Tare sunt curioasa sa vad ce reactie va avea Rares la intrarea in biserica. Nu stiu daca avem voie sa participam si noi, parintii. Dar parca m-as face ca am treaba pe langa biserica in ziua aia.[:D] MAi vorbesc cu sora.







Poze Raru

Poze noi



IULIA va invinge CANCERUL



Rares Rarisel cel mai frumusel [aerob]



#38
denisamada

denisamada

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.280 mesaje

Postat 11 octombrie 2012 - 19:45

Citat:
citat din mesajul lui novus
Vin si eu cu o tema [:D]: ce planuri aveti de revelion [8D] ?
Aoleu, nu-mi aduce aminte, ca io's cu 7 droburi de sare deasupra capului. Pana acum ma tot gandeam cum fac eu daca ma apuca nascutul noaptea, brusc si dintr-o data!? Varianta deloc improbabila... cu fac cu Adela? Facand un exercitiu de ingroasre a obrazului, mi-am facut o parere despre persoane pe care le-as suna in miez de noapte sa le pasez copilul/ l-am lua cu noi... [:I][:I][:I] E, noutatea e urmatoarea: ce fac daca in noaptea aia Costin e de garda si mai ales daca e ceva peri-Revelion, peri-Craciun... iar: deloc improbabil. [bang][bang][bang] Aici kiar ca m-am blocat! [q][q][q]Denisa-Madalina [mamica] fericita de [zana] Adela Marisa, [gravired] 21+ cu [baietel]IULIA va invinge CANCERUL!

#39
denisamada

denisamada

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.280 mesaje

Postat 11 octombrie 2012 - 19:56

Citat:
citat din mesajul lui novus
Noi cu ski-ul pe anul acesta, adica viitor, inca nu ne-am hotarat dar cred ca vom merge pt inceput la Straja sau altundeva in zona sa vedem daca ii place cu claparii in picioare, eu cred ca nu [:I]
[:D] Adela la clapari s-a blocat! [:I]Denisa-Madalina [mamica] fericita de [zana] Adela Marisa, [gravired] 21+ cu [baietel]IULIA va invinge CANCERUL!

#40
Monnvas

Monnvas

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.585 mesaje

Postat 11 octombrie 2012 - 20:09

Mada, ia-ne in calcul pt sunat in miez de noapte.



Dau de baut, I have a new job (fara sa renunt la alea vechi[alcool][alcool][alcool]) [cheers]



CRISTIAN (7.03.2009)

--------------------------------------

IULIA va invinge CANCERUL

Where there's a will there's a way

Every saint has a past. Every sinner has a future.



Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Astăzi, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -