Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *448*


331 raspunsuri la acest subiect

#21
anamariame

anamariame

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.474 mesaje

Postat 11 octombrie 2012 - 16:29

Ziua buna!
Stiu ca nu am scris de o vesnicie, de fapt stiu exact de cand nu am mai facut-o, ca imediat dup-aia am avut sedinta cu parintii la gradi la Eva. Am avut o perioada aglomerata, si foarte stresanta.
Sedinta a fost super, pe langa faptul ca fiecare educatoare a facut cate o prajitura, la final, am avut targ de jucarii, si fiecare copil a scos la vanzare ce a considerat el. Eva a facut cei mai multi bani, pentru ca la ea totul costa 5 lei, si nu am reusit decat foarte greu sa o induplec pe ici pe colo [:D]
Dupa mini-vacanta in Odessa, am fost la Dorna, la un curs despre inteligenta emotionala, foarte-foarte interesant. Diseara avem lansare de album la Bogdan Ota, si e necesara tinuta de gala. Am emotii mari cu ce am ales, dar sper sa fie in regula, e prea tarziu sa ma mai razgandesc [alcool]
Astea ar fi partile bune. Ce ma intristeaza si ma framanta e ca de cand m-am intors, Eva nu mai vrea la gradinita. Fiecare dimineata e un cosmar de-a dreptul, plange in hohote, tipa si ii citesc disperarea pe chip cand o las acolo. De doua zile o duce sotul meu dimineata si e ceva mai bine, plange mult mai putin, insa tot plange. E ciudat, pentru ca dupa-masa cand o luam, nu se da plecata...Motivul nu este unul singur, major, ci sunt mai multe, marunte: a fost plecarea mea, apoi faptul ca ea nu iubeste somnul de pranz si acolo tb sa doarma, e si foarte sensibila, si are o doamna foarte faina, insa corecta, iar Evei nu ii place mereu cum pune ea problema. Simte ft tare nevoia de afectiune la gradi, i-a spus educatoarei sa fie ea mamica ei cat eu sunt la serviciu, iar ea i-a raspuns ca ii este doar educatoare, si iubeste toti copiii la fel de tare. O cauta mereu sa o ia in brate, vrea tratata diferit si nu primeste acest tratament acolo, si de aici si nemultumirile ei. Sper ca aceasta saptamana de-a dreptul dificila sa nu se multiplice pe viitor, caci ea nu e singura care plange dimineata [q]




#22
Dodo-pui

Dodo-pui

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 12.513 mesaje

Postat 11 octombrie 2012 - 16:30

[hia] tufete dragi



ma bucur pentru Iulia



Eu sunt cum am scris in mail....Huna e super fericita la gradinita invata poezii si cantecele in romana si-n engleza ,ii place acea agitatie si inghesuiala zilnica ~18 copii



[pup]all



~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*



Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!







Iulia va creste mare!

Doamne ajuta si lumineaza!




#23
novus

novus

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.559 mesaje

Postat 11 octombrie 2012 - 16:39

Vin si eu cu o tema [:D]: ce planuri aveti de revelion [8D] ?



Noi am vrea sa mergem la Budapesta ,acum studiem oferte





Si inca o tema: cand facem intalneala de Craciun a ghioceilor ? si unde ?



Eu ma gandeam in wkd-ul 14-16 dec 2012 ,locatia daca nu gasim altceva mai bun am putea merge din nou la Casa Boiereasca, mie mi-a placut acolo, la mancare se putea mai bine dar asta o sa discutam



Si nu, nu e vorba de dna V [:D]

ps- nu ca as sti cine e celebra dna [alcool]









Mami lui Alexandra (03.03.09)

___________________________



IULIA va invinge CANCERUL !!



[url="http://iulia-elena.blogspot.ro/"]







#24
novus

novus

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.559 mesaje

Postat 11 octombrie 2012 - 16:49

Anamariame ma bucur ca ai revenit [flo] si imi pare rau pt frustrarile Evei la gradinita, sa speram ca se vor diminua si va merge cu drag la gradinita



Si Ada imi spunea cu lacrimi in ochi aseara in pat : mami, la gradinita mi se face tare tare dor de tine

I-am explicat ca si mie imi este dor de ea cat sunt la serviciu,i-am promis ca o sa merg eu dupa ea cand termina si apoi mi-a spus ca ei ii place la gradinita de fapt [:)]









Mami lui Alexandra (03.03.09)

___________________________



IULIA va invinge CANCERUL !!



[url="http://iulia-elena.blogspot.ro/"]







#25
inapreda

inapreda

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.474 mesaje

Postat 11 octombrie 2012 - 16:59

Anamariame, fain ca ai trecut pe la noi, desi imi pare rau de problemele Evei. Pe vremurile cind Ian plingea ca nu vrea la gradi' eu ii spuneam o poveste pe masina (Capra cu 3 iezi sau Cei 3 purcelusi sau Scufita Rosie) si intotdeauna personajul care iubea gradinita (Iedul cel Mic sau Purcelusul cel mic sau Scufita) era in avantaj. Acu' nu mai plinge dar povestea pe masina e traditie si participa si el la povestire, schimbindu-si vocea, in functie de personaj. Nu-i poti pune o esarfa/agrafa de a ta?

As vrea -daca ai dispozitie- sa ne impartasesti si noua secrete de la seminar.

[flo] si sa nu mai lipsesti atit!

"You don' t have a soul.
You ARE a Soul.
You have a body" - C. S. Lewis







#26
inapreda

inapreda

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.474 mesaje

Postat 11 octombrie 2012 - 17:07

REVELION: nu mi-a placut veci aceasta sarbatoare iar, de cind m-am pus la casa mea nu-mi place nici nici pe atit. Cind eram burlacita, fara exceptie, mi-am petrecut noaptea de Revelion cu mama si tata. Uneori si cu sora mea, daca nu avea program [8D] De cind m-am maritat, daca mergem la restaurant, mi se pare ca sint la o nunta nereusita la care mirii au mizat pe "cinste" multa cu cheltuiala minima [:I]; daca mergem la "club", e o harmalaie de nedescris in care nu ma regasesc. Sa plec pentru ma mult de o noapte e exclus (in afara cazului SF-istc in care m-ar puea insoti pe inga Ian si Jambo, tata, sor' mea, Mark si cumnatu' [:I])

Planuri?
Inca nu avem. Jambo ar prefera sa mergem la Cluj (la Diesel pentru cunoscatori [:D]) dar merge, fara probleme, unde merge gashca. Eu, anul acesta, as prefera sa mergem pe buget minim (si fara investitie in tzoale!) pentru ca imi doresc sa-l ducem pe Ian la schi in ianuarie. [:I]

"You don' t have a soul.
You ARE a Soul.
You have a body" - C. S. Lewis







#27
inapreda

inapreda

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.474 mesaje

Postat 11 octombrie 2012 - 17:09

INTILNEALA: putin probabil ca vom participa; daca e sa fie, o sa spun dupa ce se stabilesc data, locatia, participantele.

"You don' t have a soul.
You ARE a Soul.
You have a body" - C. S. Lewis







#28
inapreda

inapreda

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.474 mesaje

Postat 11 octombrie 2012 - 17:21

Dodo, imi pare rau ca intimpinati din nou ALTE probleme [q] Cred ca ar trebui sa-ti canalizezi energia doar pe progesele lui Bogdan pentru ca, probabil, invatatoarea respectiva nu intelege ca Scoala nu e proprietatea mamicutzei ei iar evaluarile ar trebui sa se faca exclusiv in raport cu rezultatele obtinute. Mult succes! [flo]

"You don' t have a soul.
You ARE a Soul.
You have a body" - C. S. Lewis







#29
novus

novus

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.559 mesaje

Postat 11 octombrie 2012 - 17:22

Citat:
citat din mesajul lui inapreda
REVELION: nu mi-a placut veci aceasta sarbatoare iar, de cind m-am pus la casa mea nu-mi place nici nici pe atit. Cind eram burlacita, fara exceptie, mi-am petrecut noaptea de Revelion cu mama si tata. Uneori si cu sora mea, daca nu avea program [8D] De cind m-am maritat, daca mergem la restaurant, mi se pare ca sint la o nunta nereusita la care mirii au mizat pe "cinste" multa cu cheltuiala minima [:I]; daca mergem la "club", e o harmalaie de nedescris in care nu ma regasesc. Sa plec pentru ma mult de o noapte e exclus (in afara cazului SF-istc in care m-ar puea insoti pe inga Ian si Jambo, tata, sor' mea, Mark si cumnatu' [:I])
[flo] pt revelioanele petrecute in familie !! te admir si din acest punct de vedere [pup]Eu de cand stiu de capul meu, adica din clasa a 9 a (cand a fost revolutia si nu m-au lasat ai mei la revelion organizat in liceu de frica teroristilor [:D]) am fost mereu plecata de revelion [8D], nu-mi place sa stau acasa [:I] si nici macar in Deva [:)], de Craciun in schimb nu ma vad in alta parte chit ca sunt convinsa ca e frumos si la munte , intr-o cabana ,etcMami lui Alexandra (03.03.09) ___________________________IULIA va invinge CANCERUL !![url="http://iulia-elena.blogspot.ro/"]

#30
novus

novus

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.559 mesaje

Postat 11 octombrie 2012 - 17:24

Aaa mai vroiam sa zic: revelioanele la restaurant nu sunt nici pe gustul meu, deloc !! in club nici atat [:D]



Cele mai frumoase revelioane in ultima vreme le-am petrecut in Ungaria : la Gyula si Budapesta







Mami lui Alexandra (03.03.09)

___________________________



IULIA va invinge CANCERUL !!



[url="http://iulia-elena.blogspot.ro/"]








Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

Last Blogs

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

  • Ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 21:29

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -