Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (21)


214 raspunsuri la acest subiect

#21
Guest_bb_yasmi_*

Guest_bb_yasmi_*
  • Guests

Postat 04 octombrie 2012 - 14:00

ne-am terminat si noi plimbarile, pranzul....de acum la nanitza....amandoi [:D] iar de maine juniorul merge in wk la buni [:D] ca noi continuam traditia cu grataritul in wk si musafiri...cat ne mai lasa vremea [pk][pk][pofta][pofta] si vreau sa prega un desert....ceva ideei....

delia, pune si tu poze cu deserturile de la care ai pus linkuri....dar facute de tine...[pup]

__________________________________________________
mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!


#22
ailed_dota

ailed_dota

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.505 mesaje

Postat 04 octombrie 2012 - 14:04

yasmy, uite poze n-am facut[bang]....ca s-au papat, e la laura sava prajitura turnata cu mere sau branza e ff buna si usor de facut....



mami de fete frumoase:



MARIA si ANDRA
si de ingeras [ruga]



Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

#23
Guest_bb_yasmi_*

Guest_bb_yasmi_*
  • Guests

Postat 04 octombrie 2012 - 14:09

delia eu vroiam sa le vad pe ale tale.....sa vad cum au iesit fata de pozele de pe site...

__________________________________________________
mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!


#24
ailed_dota

ailed_dota

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.505 mesaje

Postat 04 octombrie 2012 - 16:14

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi
delia eu vroiam sa le vad pe ale tale.....sa vad cum au iesit fata de pozele de pe site...__________________________________________________ mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!
:( , sorry eu nu fac poze la ce papa fac,decat f rar, ca n-am iphone si netul pe mobil aici e scump al naibii, aparatul meu e mare (semiprofi) si eu nu bag la transfer de poze,...dar pt tine uite: turnata si praji cu gris mi-a iesit mai scunde decat in poza, fursecurile boabe de cafea, greceasca, si tavalita au iesit identic ca-n poze, iar regina de cioco a iesit urata rau... dar f gustoasa....mami de fete frumoase:MARIA si ANDRA si de ingeras [ruga]Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

#25
roxy_s

roxy_s

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.169 mesaje

Postat 04 octombrie 2012 - 16:37

am venit si noi de afara, am papat numai eu ca buburuza a adormit imediat. papa ea cand se trezeste.

acum mi-am pus o felie cu unt si dulceata de prune si am pus si de-o cafeluta ca parca mi-era pofta.



bb_yasmi este fain asa ca va gratariti in week-end-uri. asa-i fain, mai ales ca stai la casa. cred ca si eu la fel as face[:D] si la iarna ce are? gratar si vin fiert[8D][:D] noi si iarna mergem la gratar, este super. mai un ski, mai o sanie, un bob...[:D] si bineinteles, un vin fiert cu scortisoara si cu portocale[:D]



ailed eu fac poze la absolut tot ce fac[:D] pana si la un gris cu lapte i-am facut poze ca l-am decorat frumos cu scortisoara, asa ca la restaurant[:D] si cand ne uitam la poze mai dam si peste pozele cu mancaruri si ne amuzam[:D]



irinuca am vazut pe fb ca te-ai intors. hai sa ne povestesti cum a fost[olala] te lasam intai s-o pupacesti bine pe Daria, cred ca ti-a fost un dor de ea....[olala]



mandreeac voi ce mai faceti? ce face printul Rares?[pup]



Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria



Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)



#26
ailed_dota

ailed_dota

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.505 mesaje

Postat 04 octombrie 2012 - 17:06

mai fetelor(roxy si yasmy), ma apuc si eu sa fac poze la mancare:), roxy, stii ca mi-ai facut pofta da? am mancat si eu paine cu unt si gem si mi-am facut o cafea.... ca la pranz am vrut sa pap ochiuri, si mi-au iesit prea moi si mi-a fost scarba , nici salata n-am mai putut sa o termin [vom], asa caacum ma dreg:)





mami de fete frumoase:



MARIA si ANDRA
si de ingeras [ruga]



Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

#27
roxy_s

roxy_s

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.169 mesaje

Postat 04 octombrie 2012 - 17:15

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota
mai fetelor(roxy si yasmy), ma apuc si eu sa fac poze la mancare:), roxy, stii ca mi-ai facut pofta da? am mancat si eu paine cu unt si gem si mi-am facut o cafea.... ca la pranz am vrut sa pap ochiuri, si mi-au iesit prea moi si mi-a fost scarba , nici salata n-am mai putut sa o termin [vom], asa caacum ma dreg:)mami de fete frumoase:MARIA si ANDRA si de ingeras [ruga]Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)
[:-)))][:-)))][:-)))]ce tare ai fost. sa-ti fie de bine.eu mereu imi aduc aminte ca in sarcina imi facuse bb_yasmi pofta de ochiuri cu castraveti murati[:D] si imi facusem si eu atunci imediat si mi-au picat mai bine ca niciodata[:D]ce pofticioase mai eram. mai stiti cu halvaua? toate fetele mancam halva[:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))]Nasterea buburuzei mele, Anastasia MariaMamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

#28
catank

catank

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.938 mesaje

Postat 04 octombrie 2012 - 17:19

Ziua buna!

Sar si eu repede dintre cratiti si tigai(am oameni la cules)sa va spun ca va iubesc de mor.[:I]Pe bune![flo]

Am citit parerile voastre legat de puiutii lasati singuri, si va marturisesc ca nu am ce adauga in plus.
Ce mi-a trecut ieri prin minte, au fost intamplari neplacute ale unor
cunostinte-apropiati, intamplari care nu erau de amintit aici...
urate oricum, gen...bb arsi in casa din cauza unui scurt-circuit
(4 la nr dintr-un foc)sau ...se poate trezi speriat(a visat ceva urat, sau un disconfort ceva...)poate plange pana la lesin, sau...se poate ineca cu secretii in timp ce plange... deja sunt exemple horor...dar in 30 de minute, sau chiar 10 se pot intampla multe. Nu sunt ''drobul de sare'', dar prefer sa fiu prudenta, ... prin ochii mei, pana nu vad ca e ok, ...
mary interdependenta reprezinta o valoare mai mare decat independenta!!![flo]

In speranta ca nu am suparat pe nimeni (si daca am reusit, imi cer mii de scuze[flo][flo][flo][asia]) doream sa va intreb cum mai stati cu antrenamentul la olita?nu voi, puiutii[:D][:I][flo]
Pe I am inceput sa o asez in fiecare dimineata,(de la 1 oct) si mi-a mers din prima. Chiar ii face placere, mai ales cand vede rezultatul final[:I]. Cert este ca scaunul 2 il cam pierd in chilotel, ori suntem prin livada, ori plecati ori.... ce sa fac?car olita dupa mine? dar cu pipi cum rezolv? nu intentionez sa scap de chilotei in iarna, dar ma bucura faptul ca spune kk si ea face. Ce ar trebui sa fac mai departe? Sa o mai asez din cand in cand si ptr pipi?sau?[:-@]

Legat de hainutele de lina merinos, ...parca inaclik amintea... si eu sunt f multumita de ele. I-am achizitionat I de la
hip mai multe produse si sunt f faine... egari, plovar, 2 caciulite, manusi,...aaa plus pelerina si cizmulite ptr ploaie. Calitatea este super, de confort nu mai vb. Aici diminetile si serile sunt racoroase. Prin livada e roua dimineata...aveam musai nevoie de cizmulite.

Mi-am amintit de o chestie...roxy, tu la mare ai mai ajuns anul asta, sau am visat eu?parca trebuia sa ajungeti?ati fost?sau urmeaza?[:D] ma uitam dupa foto[:)]

irinucaam citit cu groaza randurile de la Bali.... Te asteptam cu foto si numai cu impresii faine!

Va pup pe toate si daca ma mai provocati revin, ...sa va asumati faptul ca va pot certa![:D] Din dragoste...

[flo][flo][flo][pup]

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet [fetita] IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca






#29
ailed_dota

ailed_dota

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.505 mesaje

Postat 04 octombrie 2012 - 17:19

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s
Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota
mai fetelor(roxy si yasmy), ma apuc si eu sa fac poze la mancare:), roxy, stii ca mi-ai facut pofta da? am mancat si eu paine cu unt si gem si mi-am facut o cafea.... ca la pranz am vrut sa pap ochiuri, si mi-au iesit prea moi si mi-a fost scarba , nici salata n-am mai putut sa o termin [vom], asa caacum ma dreg:)mami de fete frumoase:MARIA si ANDRA si de ingeras [ruga]Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)
[:-)))][:-)))][:-)))]ce tare ai fost. sa-ti fie de bine.eu mereu imi aduc aminte ca in sarcina imi facuse bb_yasmi pofta de ochiuri cu castraveti murati[:D] si imi facusem si eu atunci imediat si mi-au picat mai bine ca niciodata[:D]ce pofticioase mai eram. mai stiti cu halvaua? toate fetele mancam halva[:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))]Nasterea buburuzei mele, Anastasia MariaMamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)
si mie imi venea sa mor ca eu n-aveam voie....desi mie nu-mi place halvaua, dar atunci era fructul oprit...:)mami de fete frumoase:MARIA si ANDRA si de ingeras [ruga]Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

#30
catank

catank

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.938 mesaje

Postat 04 octombrie 2012 - 17:24

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota
mai fetelor(roxy si yasmy), ma apuc si eu sa fac poze la mancare:), roxy, stii ca mi-ai facut pofta da? am mancat si eu paine cu unt si gem si mi-am facut o cafea.... ca la pranz am vrut sa pap ochiuri, si mi-au iesit prea moi si mi-a fost scarba , nici salata n-am mai putut sa o termin [vom], asa caacum ma dreg:)mami de fete frumoase:MARIA si ANDRA si de ingeras [ruga]Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)
si eu fac foto la ce gatesc. [:I][pofta]Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet [fetita] IOANA “Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -