Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (21)


214 raspunsuri la acest subiect

#11
roxy_s

roxy_s

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.169 mesaje

Postat 04 octombrie 2012 - 11:17

neata fetelor



am venit si eu la cafeluta.

este chiar bun subiectul asta, zic eu. asa mai vedem cum fac alte mamici, poate au idei mai bune[flo]



madutza si eu, cand merg la piata cu Anastasia, iau carutul si car cu el. asta nu are suport de bagaje dedesubt dar agat de el[:D]

la noi este plin de copii, si zona unde este blocul nostru este de case, doar blocul nostru este aici si inca unul in fata noastra si atat, in rest case. si la astea 3 scari de bloc cate sunt este full de copii si inca mai sunt pe drum, in burtica[:D] de la case nu prea vin copii aici.



la locul de joaca nici nu avem loc. cred ca ai vazut o parte din copilasi in pozele alea pe salteluta aceea cand desenau ei. acolo erau doar cativa, mai sunt inca de 10 ori pe atat, vorbesc serios.

pai numai pe etaj cu mine este o familie cu 5 copii[:D] sunt tiganusi de lux[8D][8D] daca-i vezi ce dotati sunt si aia...

bine, mai mari, mai mici...nu de ceeasi varsta. dar ma bucura ca sunt multi si de varsta Anastasiei asa ca va avea companie mai tarziu afara[:D]



mary eu te inteleg, sincer. pentru ca nici eu nu sunt o panicoasa si mai ales daca o las in siguranta... eu am plecat pentru 10 minute, nu mai mult...ce putea sa faca...[:-@] dormea ca valiza.

cand este treaza clar nu o pot lasa singura nici o secunda ca imediat face o prostie. dar in patut...si al nostru tot adanc este, tot pe comanda[:D]

cand o culc in patul mare inchid usa si cand se trezeste vine la usa si ciocaneste[olala] si inceoe si striga 'mami' sau canta[:D], asta ca sa o auzim ca s-a trezit. la dormitorul nostru clanta este mai tare si nu o poate deschide.



eu sunt de parere ca atata timp cat este lasat copilul in deplina siguranta nu are nimic ca este lasat singur 10 minute.



ailed cand sunt 2 copii este altceva. si mai ales unul mai mare si cu idei[:D] sau ala mai mic cu idei[:D] cand sunt 2 sunt mult mai nazdravani si inventivi decat unul singur dormind[:D][pup]



o prietena mi-a povestit ca a lasat copiii singurei sa scoata rufele din masina. i-a lasat pe olita pana vine ea sa faca, caca. au facut caca si cel mare a adus 2 lingurite si mamica i-a gasit pe amandoi mancandu-l ca pe prajitura[:D] a ramas paf[alcool]



madutza vezi ce bine este sa iesi cu fetele[8D] exact la fel ma simt si eu...iesim , discutam de toate. de copii nu, pentru nu putine au. noi, femei maritate si seriose[:D] ajungem sa discutam pana si de barbati si ne mai luam si de ospatari[:I][8D] la misto, asa...ne distram bine, ce sa mai[:D]



catank hai si tu cu argumente. uite, fiecare zice ce are de spus numai tu te abtii[:D][pup]



mrg sa pregatesc micul dejun.

la noi s-a facut cam frigut, a mai plouat... dar ce aer fain este acum, mi-era dor de aerul rece.



[pup][pup][pup][pup][pup] toate mamicile si fluturasii.



Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria



Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)



#12
roxy_s

roxy_s

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.169 mesaje

Postat 04 octombrie 2012 - 11:24

ailed nu stiu pe tlc cum este. cum este? ce fac aia?

pe noi ne-au 'agatat' multe firme din astea pentru copii. in general, in supermarket-uri te agata. dar stii ce-am auzit..ca cica sunt tepe. iti iau banii, si nu te mai suna never[:D]

faci un fel de contract cu ei si ei te suna sa vii la sedinte foto pentru ca bebele tau sa apra in diferite reviste gen: mamica de azi, bebe, mami....

dar cunosc persooane, si matusa-mea care au luat teapa, nu i-a sunat niciodata[:D] matusa-mea de ani de zile tot asteapta[:D] a crescut fetita mare si aia nimic cred ca s-au si desfiintat[:D]



mie imi suradea ideea, daca ar fi unii seriosi m-as baga in treaba asta, sa apara buburuza in reviste[8D]



Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria



Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)



#13
Guest_bb_yasmi_*

Guest_bb_yasmi_*
  • Guests

Postat 04 octombrie 2012 - 11:25

buna dimi [pup][flo]

__________________________________________________
mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!


#14
ailed_dota

ailed_dota

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.505 mesaje

Postat 04 octombrie 2012 - 11:39

roxy, tare faza cu linguritza[:-)))], cu TLC se cheama Toddlers &tiaras e vb de un concurs ca de miss, le coafeaza, epileaza, machiaza, penseaza pe saracele fete., le pun unghii si gene false si mese si e concurs de frumusete , si de aici te mai uiti tu pe you tube...

pai sa va explic... eu am carutul sport cu care o luam pe maria de la scoala ca se strange usor si e mic.. si carutul nostru care arae cos si jos si care e de cumparaturi....[:D], am avut si sacutz de cartofi acolo....[pk]

neatza Adina[olala]![:D]



mami de fete frumoase:



MARIA si ANDRA
si de ingeras [ruga]



Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

#15
Guest_bb_yasmi_*

Guest_bb_yasmi_*
  • Guests

Postat 04 octombrie 2012 - 11:51

delia [:D]

legat de subiect, nici eu nu las lasa pe L singur in casa, chiar daca doarme cate 3-3 ore jumatate neintors. cel mult l am lasat cat am scos tomberonul in strada la o casa distanta dar am avut baby phonul cu mine sau pana in curte la vecina tot cu babyphonul dupa mine :))
clar, dar clar sunt alte vremuri decat cele in care ma crescut noi. si eu am crescut tot ca si roxy cu cheia de gat si la joaca prin strada sau stateam cate juma de ora pana pleca/venea celalalt parinte timp in care am facut doar prostii :)) dar cum spunea mada [flo] Nu mai sunt acele vremuri.......
de ex eu spuneam ca nu o sa imi las copilul in nici o excursie/vacanta cu gradinita/scoala pana la liceu [:D] [:D]

__________________________________________________
mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!


#16
Guest_bb_yasmi_*

Guest_bb_yasmi_*
  • Guests

Postat 04 octombrie 2012 - 11:53

acum mi-am dat seama ca nu am mai scris de vreo 2-3 saptamani [alcool][:-@] ce a trecut timpul de rpd...[alcool]

__________________________________________________
mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!


#17
roxy_s

roxy_s

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.169 mesaje

Postat 04 octombrie 2012 - 12:00

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi
buna dimi [pup][flo]__________________________________________________ mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!
lume noua, lume noua...poftiti la noi[:D][pup]Nasterea buburuzei mele, Anastasia MariaMamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

#18
madutza_bra

madutza_bra

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.806 mesaje

Postat 04 octombrie 2012 - 12:07

delia, nu mi-as inscrie copilul la concursuri din astea...sa fac o fetita de 2-3-4-5 ani sa arate si sa dea din gene ca o femeie..plus ca e nasol pt copil cand pierde..si eu ma uitam intr-un timp la emisiunea asta. Le baga in cap fetitelor ca frumusetea inseamna machiaj, mese, ochi dati peste cap, etc, pe cand frumusetea vine de fapt din interior [flo]



yasmi, [pup] 'neata!



Cozonacelul meu, Cristian Andrei

Buburuza mea, Catalina Ioana



Mada, mami fericita si implinita de [bonjovi]Cristian Andrei - 29.12.2008 si [zana] Catalina Ioana - 15.02.2011



Poze



---------------------------------------------

Ceea ce nu te doboara , te intareste!



Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!

#19
roxy_s

roxy_s

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.169 mesaje

Postat 04 octombrie 2012 - 12:32

gata, am papat si noi. mananca Anastasia la conopida....[olala] cred ca seamana cu mine ca eu topita dupa tot felul de legume crude, vad ca si ei ii plac. ardeiul capia si conopida ii plac tare mult[olala] cand ma vede ca tai ardei incepe 'adeia, adeia'..[:D]



ailed eu nu sunt de acord cu chestiile astea...de la o varsta asa frageda sa 'maschezi' copilasii, sa pui toate chimicalele pe ei, sa le stergi toata puritatea si naturaletea. eu clar sunt impotriva. nu stiu cum accepta unii, pentru bani poate....[:-@]



Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria



Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)



#20
ailed_dota

ailed_dota

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.505 mesaje

Postat 04 octombrie 2012 - 12:35

mada, sincer mie concursurile alea mi se par un abuz



mami de fete frumoase:



MARIA si ANDRA
si de ingeras [ruga]



Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Astăzi, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Astăzi, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Astăzi, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Astăzi, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Astăzi, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -