Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (35)


222 raspunsuri la acest subiect

#31
aerlilian

aerlilian

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.307 mesaje

Postat 22 septembrie 2012 - 21:42

Daca stii ca ai copiii acasa pe cele mai bune maini...DESTRABALEAZA-TE!!!Crezi ca vreunul dintre copiii nostri se va simti egoist cand va pleca la discoteca si noi vom ramane acasa asteptandu-i? Asadar, machiaj, haine sexoase si zbantuiala! Petrecere frumoasa!

Mamica lui Tudor
http://community.web...vhost=community

#32
mady_19

mady_19

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 595 mesaje

Postat 22 septembrie 2012 - 23:06

la multe lunite Alexandru!!![flo][pup]
- lady-petrecere frumoasa mamico!!meriti!!
- maine mergem si noi la baby expo...sa vedem ce-o sa iasa[:D]...poate ne intalnim pe acolo care mai vine...Alexa..tu ziceai ca vii...dupa concursc ne mai plimbam si noi nitel sa vedem una alta...

#33
Letitia

Letitia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 122 mesaje

Postat 22 septembrie 2012 - 23:24

Citat:
citat din mesajul lui aerlilian

Am semnat si noi condica de prezenta la Baby expo. N-am achizitionat decat un nou sterilizator si am schimbat toate biberoanele ca erau preturi bune la Avent.
Astazi am mai facut un progres... S-a ridicat copilul in genunchi, in patul nostru, tinandu-se de tablia de la pat si a inceput sa exploreze noptiera lui tati...L-am gasit cu o mini lanterna in gura...

Mamica lui Tudor
http://community.web...vhost=community


Mai sterilizezi? Eu am renuntat de o luna, de cand a inceput sa misune si sa bage in gura tot felul... am avut un moment de revelatie, ca eu ma chinuiam cu sterilizatul in timp ce el rodea cu pofta un papuc! E adevarat ca nu am avut probleme la burtica cum ati avut voi... [pup]

Mami de Sofia (8.08.2007) si Tudor (31.01.2012)

#34
Alexa_G

Alexa_G

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 519 mesaje

Postat 23 septembrie 2012 - 00:24

Multumim de urari...
Lexi imi place urarea ta dar din pacate poate dupa 3 anisori se va indeplini... pana atunci suntem sub observatie ortopedica continua... Varus equin e o boala care recidiveaza intre 1 an jumatate si 2... asa ca exista posibilitatea sa mai avem o operatie... [alcool][alcool]

Lady distractie placuta ! (vreau si eu)
Mady incercam sa ajungem la baby expo... sa vedem in ce toane se trezeste...merg mai intai pana la biserica dupa care incerc sa ajung...

L-am cantarit pe Alex in spital fara gips si sunt foarte multumita.. a luat 600g in ultima luna... lungime nu mai stiu cat are... oricum purtam hainute de 9 luni - 1 an.
Sta in fundulet destul de bine, dar am o pb cu el nu pot sa il pun pe covor... are o placere sadica sa se basculeze pe spate.... in viteza...
Nu zice inca mama sau tata dar a inganat prin spital caca de vreo 3 ori...

De ieri am inceput jumatate din legume sa le pasez cu furculita iar cealalta jumatate le fac la blender...
Astazi i-am dat sa roada orez expandat.... (sper sa nu ii faca rau in vreu fel... a molfait toata ziua...).

o noapte cat mai linistita!





Alexa, mami de bulgaras - piscotel Alexandru 22.02.2012

#35
sara_

sara_

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 343 mesaje

Postat 23 septembrie 2012 - 00:53

Buna dragelor! Sper ca ne mai primiti si pe noi dupa o lunga absenta[flo]
Va citesc mai usor pe fb dar acolo nu am indraznit sa ma amestec in discutii ca musca-n lapte.

Lady distractie placuta! Ai grija totusi sa nu obosesti prea tare ca de maine fetele te vor lua de "proaspata"

Alexa sanatate piscotelului! Cum se simte dupa operatie?
Alexa si Denisa noi iesim zilnic in tineretului, poate punem de o intalneala acolo sau in lumea copiilor. Ce spuneti? daca mai sunt mamici doritoare spuneti mamicutelor!
Mady la ce ora e intrecerea? Poate venim si noi sa facem galerie!

Acum despre noi... Sara are acum la 8 luni jumate aproape 9 kg, papa de baza e lm, in rest gusta din tot ce ii dau, mananca singura si se descurca f bine sa scoata bucatile mari, i-am dat mar ras si nu l-a vrut, in schimb a rontait cu mare placere marul intreg[:)] Ii dau cu lingurita cerealele, iaurtul si supa.
Georgia ai incercat sa-i dai fructele intregi? Chiar daca la inceput doar se joaca cu ele la un moment dat va fi curioasa si va gusta din ele.

Anda ai spus la un moment dat pe fb ca ii dai lui Toma guacamole si inca ceva... incepea cu c... am memoria in pom[:I] sunt curioasa despre ce este vorba... Si inca ceva te rog sa-mi spui, ce fel de omega 3 iei?

Lexi sa-ti traiasca Maria sa fie sanatoasa si norocoasa!!!






mamica fericita de baietel mare Sebi si fetita dulcica Sara Antonia

Happy mamosul


#36
sara_

sara_

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 343 mesaje

Postat 23 septembrie 2012 - 01:29

Alexa, acum am vazut ce ai scris... Rondele de orez bio sau din amestec de cereale bio (le iau de la mega) ii dau si eu atunci cand vreau sa o tin ocupata cateva minute. Le rontaie ca un soricel dar nu le inghite, musca cate o bucatica, o scoate cu limba afara si tot asa pana marunteste toata tartina[:)] . Nu cred ca au prea multa sare ca nu au gust sarat si daca nu mananca cantitati mari nu cred ca ii fac nimic rau.

mamica fericita de baietel mare Sebi si fetita dulcica Sara Antonia

Happy mamosul


#37
aerlilian

aerlilian

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.307 mesaje

Postat 23 septembrie 2012 - 10:23

Letitia, cred ca eu inca mai sterilizez fie din obisnuinta, fie din snobism... Ai dreptate, si al meu a inceput sa linga parchetul...noroc ca spal la doua zile cu Igienol. Habar nu am daca-si mai are rostul...l-am luat,il folosesc.
Sara, m-ar aranja si pe mine o intalnire cu voi, dar nu saptamana ce urmeaza...ma bucur mult ca iti faci timp sa ne mai vizitezi...
Lady, astept impresii...ai facut febra musculara? Cum s-au descurcat fetele fara tine?

Mamica lui Tudor
http://community.web...vhost=community

#38
carina

carina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.339 mesaje

Postat 23 septembrie 2012 - 11:47

Sara de cand am citit ma chinui sa imi amintesc ce i-oi fi dat lui Toma cu c.... Era vorba de ceva sos/ spread? Sau ingrediente? Eu am luat ulei de peste o vreme. In rest nu iau suplimente, dar am o alimentatie echilibrata zic eu. Orez expandat exista fara sare.

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda, Carina (deja domnisoara) si bebe Toma
http://andaoana.com/
http://www.flickr.com/photos/andaoana/

#39
My_Lady0091

My_Lady0091

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.630 mesaje

Postat 23 septembrie 2012 - 12:33

'neatza.[:)]



nu am stat mult.de la 22.30 pana la 02.00.



Nu am dansat caci am mers in afara orasului, unde lucreaza sotul.nu ma puteam da in stamba.am consumat si mi-am clatit ochii si m-am pus la curent cu ultimele melodii in vogue!



Alexa nu a vrut lapte praf, neam!!A adormit flamanda!Nush ce o sa ma fac cu ea![q]Voi incepe munca si....tre' s-o fac cumva sa accepte lp![:(]



"Scrie o poezie cu UNISOL in bucatarie"

Citat:


" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca


#40
dari_nanau

dari_nanau

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 241 mesaje

Postat 23 septembrie 2012 - 13:26

Lady, noi ne-am chinuit 3 saptamani pana a acceptat lp, tot 6 luni a papat exclusiv tzitzi. Dupa ce am incercat mai multe tipuri de lp, a aaceptat pana la urma aptamil amestecat cu lm, la inceput proportii egale, apoi lm din ce in ce mai putin.
Evident mai papa si tzitzi in completare la masa solida, seara la culcare si de cateva ori noaptea [alcool]...dar mai putin. Sentimentele care ma incearca sunt contradictorii, pe de o parte sufar cand vad ca bea cu pofta lp, pe de alta parte asta mi-am dorit ca sa pot incepe serviciul...offf.

Dariana mamica fericita si implinita de Emma (11.10.2007) si Vlad (29.02.2012)


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -