Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bv Stelutz, Vero! Hai Luluta, hai Andreea!


202 raspunsuri la acest subiect

#31
Anaomaria

Anaomaria

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 668 mesaje

Postat 12 septembrie 2012 - 04:41

Felicitari Ramona!!!! Sanatate si laptic mult pt bb.[bibe]

Asa am patit si cu olivette, n-am putut dormi in noaptea in care a nascut.[:D]Eu citeam pe forum si voi nasteati[pup]

Va pup pe toate si poate intr-o zi ajung sa scriu si eu la timp.[:I] Asteptam detalii, Ramona.[pup]

[gravi] 38+ Ilinca Teodora



#32
Olivette

Olivette

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.214 mesaje

Postat 12 septembrie 2012 - 09:12

[bum]Felicitari Ramona!!! Bine ai venit bebe David Cristian!!![bum]

Ce ma bucur ca ai nascut repede. La 11 scriai ca vrei sa te duci la spital si la 1 ai nascut. Probabil tot travaliul ti l-ai petrecut acasa, ca ziceai ca te luasera durerile de la pranz. Asa e cel mai bine, decat la spital sa le auzi pe toate cum urla de durere in jurul tau (credeti-ma ca nu e incurajator deloc).

Te asteptam cu detalii cand iti revii.
Pupam fsta si bobocelul voinic.

Mami de Maya Cristina (06.09.2012)

#33
Olivette

Olivette

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.214 mesaje

Postat 12 septembrie 2012 - 09:24

Nu ma mai lasa sa editez. Vroiam sa zic pupam fata si bobocelul voinic!
Deh, tastare pe telefon, mami capie de somn[alcool]
Maya mea a supt cam toata noaptea. Slava Domnului ca ne-au mai lasat colicii aia rai (schema de Infacol + Sab Simplex). In schimb s-a trezit la o ora jumate-doua toata noaptea si m-a supt intruna. Ceva gaze are ca s-a tot chircit, dar nu a plans deloc, slava Domnului!

Mami de Maya Cristina (06.09.2012)

#34
sandy_2008

sandy_2008

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 166 mesaje

Postat 12 septembrie 2012 - 09:51

Felicitari Ramona! Ce rapid a fost! Sa va traiasca si sa fie sanatos!toata treaba a tinut doar 2 ore!


#35
PaulaFrida

PaulaFrida

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.417 mesaje

Postat 12 septembrie 2012 - 10:09

Neata fetele[flo]



Va astept la un milkshakedelicios[pofta][flo]



[flo][flo][flo]Bravo Ramona!!!Felicitari Mamico!!![flo][flo][flo]


[flo][flo][flo]Bun venit pe lume David Cristian!!![flo][flo][flo]


Recuperare rapida si usoara,laptic mult in tzitzi!!!Sa va traiasca minunea mica,sa creasca mare,sanatos si necolicos!!!




Kytanutz[pup] suntem bine,multumi de intrebare[pup][pup][pup]



Mihaela[pup] eu nu am nimic impotriva ca trebuie sa stau in patuk atata timp cat asta il tine pe prichindelul meu pana mai aproape de termen.iar de plimbat nu am cum,ca abia cobor treptele pana-n fata blocului si deja trebuie sa ma asez pe o banca.nu-i de mine plimbarea[:D]nu vreau sa fortez nota si sa risc sa ma apuce nascutul mai repede,mai ales ca spitalul e la 100 km de unde locuim noi[alcool]



Merg in patuk ca pustiul meu se misca tare si ma inteapa in col.



[pup][pup][pup] pe toata lumea[pup][pup][pup]



Sa avem o zii frumoasa si usoara[pk][pk][pk]





Paula[gravired]fericita sapt37 cu [baietel] Roland

#36
ANKA-iasi

ANKA-iasi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 75 mesaje

Postat 12 septembrie 2012 - 11:16

Uau Ramona ,ce surpriza placuta,nici n-ai avut timp de majorete ,incurajari ,super!!!Sa-ti traiasca puiul mic si sa fie sanatos in primul rand![flo][flo][flo][flo][flo]
Stiu ca nu e o regula ca a doua nastere sa fie mai rapida decat prima,dar daca.......la mine prima a durat aproape 5 ore,acum vreau cezariana dar poate se grabeste si iese inainte sa ajung la programare ,cam 2 ore ar fi ok [:D]
Va doresc o zi frumoasa,desi mi se pare un pic rece ,deja am fost sa facem analizele pt gradi...

http://imageshack.us...ture296zu7.jpg/

#37
tzitziri

tzitziri

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.911 mesaje

Postat 12 septembrie 2012 - 11:17

Mie mi se pare putin ciudata explicatia cu lipsa sigurantei in landou. Exista un standard de siguranta - R44/04 pe care trebuie sa il indeplineasca toate dispozitivele de carat copii in masina (scaune, scoici, landou) atat la noi cat si in UE. Kitul de la Peg Perego cel putin are acest standard - despre standard aici http://www.voinicel....-si-ece-r44-04/
si kitul despre care vorbeam este aici http://www.bebelusul tau.ro/detalii.php?cod=PP35 (scoateti spatiile ca sa se vada)

Oana,mamica implinita de David Paul(17.09.2008) si de Sophia Teodora (22.08.2012)



Computers are useless. They can only give you answers. -Pablo Picasso

#38
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 12 septembrie 2012 - 11:37

Buna dimineaaata frumoaselor!



Haideti la un laptic cu cafea [cafea]



Ati vazut ce placut este afara? Absolut minunat! Sper doar sa nu inceapa sa ploua prea curand [:D]



[majoreta][bis][bum]Felicitaaaari Ramona!!![majoreta][bis][bum]Recuperare usoara si bebe David sa fie sanatos, papacios si necolicios !! [majoreta][bis][bum]




[s]Bine ai venit David Cristian![s][bum][bis] Sa ai parte de tot ce este mai frumos pe lumea asta![bum][bis]



Sunt uimita de cat de repede ai nascut Ramona!! Si-au facut efect motzatele, nu gluma! Ai nascut natural, nu? Sa ne dai si noua detalii cand ai timp! [pup]



Roxana, cum te mai simti, ce au mai zis doctorii?



Hehe Olivette, daa imi imaginez, ca doar trebe hranita don'soara printesica [:D] [pup] Ma gandeam la ce spuneai tu de inregistrarea bebelului, sarmanul meu pinguin cred ca va fi tare fastacit la cum il cunosc eu pe el [:D]



Lulutza, eu stiam ceva de castor oil, dar tot pe acolo cred. Ai grija ca da o senzatie puternica de a merge la baie, adica sa fii pregatita [:D] Pup fata si sper ca piticul sa vina singur fara alte imbolduri totusi!



Anaomaria, tu ce mai faci? Cum te mai simti? Ce face bebelutza ta?[pup]



Haide mai Paula, nu te cred ca obosesti asa usor :( Glumesc iti dai seama, dar ma gandesc cat de greu trebuie sa iti fie. [flo] Oooof! Inca putin, da? [pup] Siii as vrea si eu un milkshake, te roog [:I]



Anka, poate vine si la tine repede-repede, nu ai de unde sti, nu? [flo]



Ma tot mananca sa ma duc pana la o prietena care sta prin Muncii si nu stiu daca sa ma duc sau nu. Parca nu m-as risca, dar parca nici in casa nu mai pot sta... Sa vedem la ce concluzie ajung [:p]



Va [pup]










[gravired]37+ cu [baietel] Pingu mic Luca


-= Love life, live love =-






#39
mami.ilinca

mami.ilinca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 569 mesaje

Postat 12 septembrie 2012 - 11:56

Burtici dragi, va pup

Am lipsit din motive de [bibe]Ana -Nectaria, bebelusa noastra grabita, ss-a nascut pe 5.09.11 la 34 sapt si 4 zile, prematurica, cu 2100g dar nota 10 la nastere(ceza), mi s-au rupt membranele la 4 dimineata[alcool]. Slava Domnului ca nu a a avut nevoie de nicio interventie, s-a comportat excelent[olala]. Am iesit abia ieri din spital, iar acum incercam sa ajungem si noi incet incet la o greutate mai normala. E atat de mica.....Partea buna e ca o alaptez exclusiv, de fapt ma mulg cu pompa electrica si ii dau bibi, nu are putere sa traga la san.

Felicitari puilor mici care au venit pe lume intre timp, recuperare usoara mamicilor si multe incurajari pt viitoarele mamici!
[pup][pup][pup]


#40
Olivette

Olivette

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.214 mesaje

Postat 12 septembrie 2012 - 12:01

Buna dimineata dragelor,

Azi sunt in cap de somn![bang]
Pitica mea suge intruna. O pun la tzitzi, se satura, o pun in patut si pana ma duc si eu pana la baie, sa mai beau niste ceai/apa, apuc sa ma intind, se trezeste si isi molfaie mainile. Si iar o pun la tzitzi si o luam de la capat! Asa am tinut-o toata noaptea si acum facem la fel. Ii e foame intruna. Se pare ca trecem prin primul puseu de crestere. Pe net informatia difera referitor la aparitia acestui prim puseu: unii zic ca la 3 saptamani, altii ca la 5-7 saptamani, altii ca la 7-10 zile de la nastere. La noi e acum!

Cat timp ma suge, ca sa nu adorm cu ea in brate buonez telefonul. Am dat peste un articol haios: http://www.desprecop...nfo-id-1046.htm

Mami de Maya Cristina (06.09.2012)


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -