Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Să schimbam legea împreună!


23 raspunsuri la acest subiect

#21
adya2012

adya2012
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 22 august 2012 - 15:41

Buna! eu sunt Adya, membru nou, si sunt pe lista de asteptare pentru a adopta un bebe. Ce s-a intamplat cu petitia de care se vorbea mai devreme? caci nu am gasit nicaieri pe forum o continuare a subiectului sau daca s-a rezolvat ceva pana la urma.
Noua ni s-a spus ca puiul nostru va avea probabil aproape de 2 ani, daca nu mai mult...pentru ca nu mai sunt bebelusi mici?!? si ma inspaimanata gandul sa nu am deloc timp cu el ca sa se poata acomoda si integra in familia noastra.


#22
malex

malex

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 264 mesaje

Postat 22 august 2012 - 17:46

adya.....tu care vrei bebe ti se spune ca nu mai sunt copii mici, mie care vreau copil mai mare de 3-5 ani mi se spune ca nu sunt copii mari, ca au fost adoptati in 2010-2011 si ca sanse la adoptie o au cei care doresc bebelusi.......CE SA MAI INTELEG!!!!!!!!!!![bang][bang][bang][bang]

#23
KITTA

KITTA

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 765 mesaje

Postat 24 august 2012 - 17:35

Malexspune-le ca vrei bebelus si o sa vezi cum o dau la intors [:D]
Nu ca vreau sa va dezamagesc, si nici nu poci chiar sa va spun povestea noastra pe larg, dar noi avem 2 copii frati in plasament familial de 8 luni de zile, si tot dupa cele 8 luni de zile nu s-a inceput nici o hartie pentru ca vreunul dintre ei sa devina adoptabil si apoi sa o luam pe cealalta cale.......cel mare se incadreaza si dupa cerintele noii legi, dar ei tot mai asteapta nu stiu ce hartii ca sa fie ei acoperiti pana in gat. Deci, va dati seama cam de ce nu sunt copii care sa vi se prezinte a fi gata de adoptie daca lucrurile merg in ritmul asta. Noi, ce sa zicem, zicem merci ca ii crestem la noi si daca ne faceam planuri ca intr-un an se termina adoptia,a cum ne rugam ca pana incepe cel mare scoala poate o sa aiba numele nostru ca sa nu mai trebuiasca sa dam atatea explicatii tuturor (acum are 2 ani, deci ar mai fi timp [:D]
Deci, multa rabdare, acest lucru este o lectie de rabdare mai mare decat cea a FIV-ului cele care au trecut prin asta, eu una am 2 atestate expirate la activ si acum il vom obtine pe al treilea si pe acesta dupa 4 luni......
Nu stiu sincer cu ce as putea sa va incurajez decat cu multa rabdare si speranta si cu siguranta veti obtine ceea ce doriti. Si inca un lucru, puteti refuza pana in panzele albe ceea ce vi se ofera din prima, daca asta nu va convine sau nu este acel feeling.....


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -