Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Pufi de ian-feb 2010 (80) - Felicitari Simply!


54 raspunsuri la acest subiect

#51
lia_2009

lia_2009

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 274 mesaje

Postat 28 august 2012 - 23:28

buna fetelor
ma bucur ca unele dintre noi au fost consecvente si au scris pe forum.Cat despre mine acum va caut cand am nevoie. Voi ati scapat de pampers,mancati singurei,va dezbracati, puneti intrebari? V-ati inscris la gradi? Noi ne gandim prin ian cand facem 3 ani sa incercam la gradi. Lui Alexandra ii miroase gura, voi cum reusiti sa-i spalati dintii?
O intamplare azi a luat-o cumnatu meu cu bicicleta i-am pus si ei o sa pe bara din fata, si a plimbat-o mult. Ea mititica zicea ca vrea acasa dar pe drum nu a mai auzit-o vorbind,eaadormise. Si uite asa cu o mana pe ghidon cu una o tinea pe Alexandra a pedalat cumnatu pana acasa. Bine ca nu s-aintamplat ceva.
Va doresc noapte buna.
Pupici.

#52
tomaca

tomaca

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.251 mesaje

Postat 29 august 2012 - 16:00

Citat:
citat din mesajul lui lia_2009
buna fetelorma bucur ca unele dintre noi au fost consecvente si au scris pe forum.Cat despre mine acum va caut cand am nevoie. Voi ati scapat de pampers,mancati singurei,va dezbracati, puneti intrebari? V-ati inscris la gradi? Noi ne gandim prin ian cand facem 3 ani sa incercam la gradi. Lui Alexandra ii miroase gura, voi cum reusiti sa-i spalati dintii? O intamplare azi a luat-o cumnatu meu cu bicicleta i-am pus si ei o sa pe bara din fata, si a plimbat-o mult. Ea mititica zicea ca vrea acasa dar pe drum nu a mai auzit-o vorbind,eaadormise. Si uite asa cu o mana pe ghidon cu una o tinea pe Alexandra a pedalat cumnatu pana acasa. Bine ca nu s-aintamplat ceva. Va doresc noapte buna.Pupici.
Buna lia, bine ai mai venit pe aici cu vesti despre voi.Noi n-am scapat de pampers, sunt momente cand face la olita, sunt momente cand nu, dar cel mai mult nu.De spalat pe dinti, dimineata si seara, dar e mai mult de forma ca vrea sa se spele doar el si se spala de nu se poate, mai mult suge periuta, dar asta e, cand va creste va avea o dexteritate mai buna.Noi mergem la gradi din aplilie. De saptamana viitoare o luam de la capat, dar am emotii mai mari decat la inceput, ca nu mai vrea sa mearga. Nu stiu ce a aparit, am niste presupuneri, dar sa vedem. Povestea unui Dormami tomaca si bebe Tudor Ioan un [copil]

#53
tomaca

tomaca

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.251 mesaje

Postat 29 august 2012 - 16:02

Citat:
citat din mesajul lui larisel
Readuc in discutie un topic pe care l-am deschis anul trecut, doar ca acum o fac din timp, zic eu, n-as vrea sa ma mai prinda vremea rea nepregatita. Deci, este vorba despre garderoba de tomana-iarna, incaltaminte, branduri, masuri etc. Daca vreti sa aruncati un ochi si poate si o parere: aici._______________________________________________din 09.12.2009 mami de gemanutze sagetatoare [amoras][amoras]
sa fac un plan, si revin (trebuie sa cercetez ce mai este bun din sifonier). Povestea unui Dormami tomaca si bebe Tudor Ioan un [copil]

#54
lalitica2000

lalitica2000

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.264 mesaje

Postat 04 septembrie 2012 - 12:25

Citat:
citat din mesajul lui lia_2009

buna fetelor
ma bucur ca unele dintre noi au fost consecvente si au scris pe forum.Cat despre mine acum va caut cand am nevoie. Voi ati scapat de pampers,mancati singurei,va dezbracati, puneti intrebari? V-ati inscris la gradi? Noi ne gandim prin ian cand facem 3 ani sa incercam la gradi. Lui Alexandra ii miroase gura, voi cum reusiti sa-i spalati dintii?
O intamplare azi a luat-o cumnatu meu cu bicicleta i-am pus si ei o sa pe bara din fata, si a plimbat-o mult. Ea mititica zicea ca vrea acasa dar pe drum nu a mai auzit-o vorbind,eaadormise. Si uite asa cu o mana pe ghidon cu una o tinea pe Alexandra a pedalat cumnatu pana acasa. Bine ca nu s-aintamplat ceva.
Va doresc noapte buna.
Pupici.


buna lia,

noi am scapat de pampers de ceva vreme. mai sunt situatii, rare ce-i drept, in care mai scapa pipi pe el, dar nu-mi fac griji. de manacat singur nu mananca decat daca e ceva ce-i place, atunci stie sa manance singur si ce ma mira este ca mananca foarte curat. daca e ceva ce nu-i place, refuza lingurita si trebuie sa-i dau eu sa manance si imi face si mizerie, scuipa, da afara...ma rog, la noi e poveste lunga asta cu mancatul.
sa stii ca david nu prea reuseste sa se dezbrace singur, acum suntem la faza asta la care incearca sa-si dea pantalonii scurti si chilotii jos dar nu reuseste de fiecare data.
eu parca tineam minte ca faptul ca le miroase gura este un deficit de ceva. la fel ca si la tomaca si david vrea sa se spele singur pe dinti, dar mai mult suge pasta de dinti. de o perioada am observat ca e la faza in care vrea sa faca totul singur (sa se spele pe dinti, sa se stearga la fund, sa se spele pe maini, sa faca pipi singur).
cand am citit de intamplarea voastra cu bicileta, mi-am adus aminte ca si david a adormit vara trecuta pe bicicleta si tin minte ca ne-am intre rupt plimbarea si ne-am pus pe o banca si am asteptat sa se trezeasca.

Lali [mamica] de David luptatorul nostru

#55
RalexHD

RalexHD

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 980 mesaje

Postat 22 ianuarie 2014 - 18:48

Mamici,ma primiti si pe mine sa ma alatur grupului vostru, cu al meu pufulet pe care l-am nascut pe 20.02.2010?


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Ieri, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -