Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Pufi de ian-feb 2010 (80) - Felicitari Simply!


54 raspunsuri la acest subiect

#41
tomaca

tomaca

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.251 mesaje

Postat 10 august 2012 - 00:47

Citat:
citat din mesajul lui simplicity
Hello hello,Atlantique fiind observator al peripetiilor voastre pot spune ca mi se pare ceva memorabil [:D] Ma gandesc ca e neplacut,dar daca totul era prea roz mai aveai ce povesti cu atata pasiune la batranete nepotilor?![:D] Ma bucur ca a fost bine per ansamblu si ca Alexandru s-a simtit bine,ca v-ati putut bucura de o vacanta in 3 [pup]Eu trec foarte usor de la o stare la alta,hormonii astia cam vor sa isi faca de cap....dar ce ei sunt stapanii?![:I] in general sunt ok,chiar mi-am mai facut un test ca totusi parca nu prea am simptome [:I] dar e acolo bebelica (maine merg la control...yuppiiii)____________________________Simply,mami de Ariana,din nou [gravi] (*6 saptamani*)
Pai la 6 saptamani.... eu n-aveam nimic; cum mi-a zis doctorita, stai sa vezi dupa 8 - 9 samptamai cand se aduna cu adevarat hormonii...[alcool] Si l-a mine asa a fost. Povestea unui Dormami tomaca si bebe Tudor Ioan un [copil]

#42
simplicity

simplicity

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.721 mesaje

Postat 10 august 2012 - 11:38

Buna dimineata,

Tomaca eu incerc sa educ de pe acum hormonii [:-)))]

Atlantique semnatura trebuie sa fie la zi,sa vedeti si voi ce greu trece timpul [:D]

Trebuie sa profit de timpul asta ca sa ii ofer mai multa atentie Arianei, sa o pregatesc. Deja stim si ce cadou va primi de la fratiorul ei,atunci cand ne intoarcem de la spital : pe Minnieeee [olala]

Ieri am facut yoga amandoua, ce s-a mai amuzat Ariana,radeam cu o pofta amandoua; apoi la picnicul nostru am stat desculte pe iarba,am facut exercitii(sa o fi vazut ce comica era [:-)))] )

O zi frumoasa aveti![flo]



____________________________
Simply,mami de Ariana,din nou [gravi] (*6 saptamani*)


#43
miremia

miremia

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.077 mesaje

Postat 10 august 2012 - 14:09

Simply ce frumos va distrati! Asteptam si noi evstile de la control. Va pupam pe toate/toti 3!

____________________
Mirela, mami de Mara




#44
atlantique

atlantique

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 407 mesaje

Postat 13 august 2012 - 16:29

Buna!

Simply ce frumos!!!! Yoga, picnic....
Ce ti-a zis la control? Nu ne mai tine in suspans.

Noi am avut un weekend incarcat......de gratare si a fost tare bine ca a stat puiul cu alti copii la joaca mult, mult. Ieri a plouat la noi si stateam afara intr-un foisor si ei aliniati pe motoare se tot uitau ca nu se oprea ploaia si intrebau continuu de ce ploua.

Am citit ca Nyny incepe cura de imunizare. Eu nu stiu ce sa fac, parca nu i-as da nimic si m-as baza pe imunitatea lui, dar daca la gradi incepem cu raceli multe, nu o sa-mi dau singura palme? Cate dintre voi faceti cure de imunizare la copil si cu ce?

Eu am cumparat din concediu sirop din conuri de brad si zicea dna aceea ca este f bun si pt raceli si pentru imunizare. Ma tenta sa incerc sa-i dau macar siropelul acesta....



#45
simplicity

simplicity

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.721 mesaje

Postat 14 august 2012 - 00:11

Buna seara,

Miremia [asia][pup]

Atlantique multumesc de intrebare [pup] La doctor nu a facut nimic altceva decat sa imi confirme sarcina si mi-a facut trimitere la spital si moasa,intrevedere care o sa fie atunci cand o sa am 12 saptamani.

Eu nu ii dau nimic Arianei deocamdata; nu stiu ce o sa fac mai tarziu. Deocamdata asteptam sa vedem ce va fi cu operatia si apoi ne vom gandi daca sa ii dam ceva pt imunizare.[pup]

____________________________
Simply,mami de Ariana,din nou [gravi] (*6 saptamani*)


#46
simplicity

simplicity

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.721 mesaje

Postat 14 august 2012 - 00:15

Eu sunt interesata de "positive discipline".Are cineva resurse/carti despre acest lucru?

____________________________
Simply,mami de Ariana,din nou [gravi] (*7 saptamani*)


#47
atlantique

atlantique

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 407 mesaje

Postat 14 august 2012 - 13:43

Buna ziua, de pe acum....

Va servesc cu o cafea fierbinte si aromata si cu un ceai de plante pt gravidute![pup]

Simply eu am citit „Copiii sunt din rai„ de John Gray, dar nu o am in format electronic ci tiparit.

Aseara am fost la plimbare pe faleza noastra cu puiul meu si acolo erau o gramada de tarabe cu tot felul de chestii, vrnite pt Sf. Marie. Am fost f mandra de puiul meu ca, desi s-a uitat la un pistol si la alte jucarii, daca i-am zis ca nu am bani la mine ca sa-i cumpar, le-a pus la loc fara proteste![olala] Si nu vreti sa stiti cati copii in jurul nostru faceau scandal ca voiau jucariile.... Am fost f incantata de stapanirea lui!

Si de cateva zile incearca sa manance singurel la masa si sa se spele singur pe dinti! Deja facem pasi mari catre independenta!

Sa aveti o zi frumoasa!

#48
nyny

nyny

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.260 mesaje

Postat 15 august 2012 - 12:45

LA MULTI ANI TUTUROR CELOR CARE POARTA NUMELE FECIOAREI MARIA!!![pup]








________________________________

Mami de kinderi tazmanieni



#49
simplicity

simplicity

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.721 mesaje

Postat 15 august 2012 - 15:27

Buna ziua,

Spun si eu "La multi ani celor care isi serbeaza astazi numele!"

Atlantique cred ca esti bucuroasa sa vezi progrese si eu sunt f bucuroasa cand vad ce frumos evolueaza Ariana. Bravo Alexandru [olala][pup][pk]

Nyny ce mai fac copii?

____________________________
Simply,mami de Ariana,din nou [gravi] (*7 saptamani*)


#50
larisel

larisel

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.073 mesaje

Postat 27 august 2012 - 12:11

Readuc in discutie un topic pe care l-am deschis anul trecut, doar ca acum o fac din timp, zic eu, n-as vrea sa ma mai prinda vremea rea nepregatita. Deci, este vorba despre garderoba de tomana-iarna, incaltaminte, branduri, masuri etc. Daca vreti sa aruncati un ochi si poate si o parere: aici.





_______________________________________________

din 09.12.2009 mami de gemanutze sagetatoare [amoras][amoras]




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -