Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 8 voturi

No Comment!


114 raspunsuri la acest subiect

#91
capcaunul

capcaunul

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.981 mesaje

Postat 31 iulie 2012 - 00:45

Fraierii uita ca referendumul este ilegal.
Pentru ca Basescu nu a incalcat (grav sau nu) Constitutia, asa cum cere tot Constitutia drept conditie pentru demararea suspendarii.

Ce-a fost duminica a fost un circ ce n-are legatura cu Constitutia si democratia.

#92
eumada

eumada

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 14.106 mesaje

Postat 31 iulie 2012 - 00:51

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Fraierii uita ca referendumul este ilegal.
Pentru ca Basescu nu a incalcat (grav sau nu) Constitutia, asa cum cere tot Constitutia drept conditie pentru demararea suspendarii.

Ce-a fost duminica a fost un circ ce n-are legatura cu Constitutia si democratia.


Baza legala?Legea aparuta in monitorul oficial prin care referendumul este declarat ilegal?
Tu-am mai zis,nu ridica la grad de axioma opiniile tale.


Mama,ce se revarsa Basescu pe antene.....cata ura a avut si cum a asteptat sa reia ciolanul.....opinia mea,Basescu e obsedat de antene..toti sunt infractori,toti nu-s buni..acum cere sa nu se uite la Antene nimeni o saptamana ci sa-l asculte pe el.....
Cati din liderii divinizati de voi indeamna la boicot si sa nu se uite lumea la posturile de telviziune care i-au criticat?Doamne parca e Ceausescu...de fapt asa a inceput si epoca de aur....nu au mai lasat presa libera....

Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."

#93
b.nica

b.nica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.937 mesaje

Postat 31 iulie 2012 - 01:03

Mai Madalino eu il inteleg pt. ca nu stiu cum, dar eu mai mult de 2-3 minute nu rezist sa ma uit la incrancenatii de la antene, care parca au facut tetanos asa sunt de scrasniti si convulsivi de ma apuca durerea de dinti si ma ia asa cu un rau pe la stomac!

#94
Lali

Lali

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.893 mesaje

Postat 31 iulie 2012 - 01:19

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Mai Madalino eu il inteleg pt. ca nu stiu cum, dar eu mai mult de 2-3 minute nu rezist sa ma uit la incrancenatii de la antene, care parca au facut tetanos asa sunt de scrasniti si convulsivi de ma apuca durerea de dinti si ma ia asa cu un rau pe la stomac!


Si ca sa vezi cam cum gandesc si scriu pe blogurile lor, iti dau un citat din Mircea Badea. Imi cer scuze pentru ca postez ceva atat de oribil, dar sunt cuvintele lui:

"Mai jos aveti dialogul integral, in limba romana, dintre mine si Crin Antonescu, despre anuntata retragere a domniei sale din viata politica in cazul castigarii referendumului de catre Traian Basescu. Sunt plin de ura fata de curvele de la Evz, B1, Realitatea, Hotnews…etc. care trunchiaza si schimonosesc intentionat sensul acestui dialog foarte clar si accesibil chiar si creierului imbacsit al unui basist. Sper din toata inima, curve penale, ticalosi criminali, ca voi fi de fata cand veti crapa, ca sa ma pot bucura si mictiona pe nefiinta voastra."

Am dat intamplator de el dupa stirea cu jignirile pe care el si colegul lui, Ciutacu i le-au adus Alinei Dumitru, care avea nemaipomenita vina ca nu s-a dus sa voteze a doua zi dupa ce a castigat argintul olimpic pentru Romania.

Daca vreti cautati pe google Alina Dumitru, Ciutacu, Badea si veti vedea despre ce e vorba (jignirile au fost recunoscute de Badea pe blogul lui).

Edit: sursa pentru citatul de mai sus
http://www.mircea-badea.ro/blog/

#95
b.nica

b.nica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.937 mesaje

Postat 31 iulie 2012 - 01:33

Da, individul este chiar mai bolnav decat imi inchipuiam cred ca atrecut de la faza cu frustrari probabil din cauza unor disfunctionalitati la ceva mai complicat.
Cred ca nu trebuie sa maculam aici spatiul cu defularile acestui nefericit!

#96
Lali

Lali

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.893 mesaje

Postat 31 iulie 2012 - 01:37

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Da, individul este chiar mai bolnav decat imi inchipuiam cred ca atrecut de la faza cu frustrari din cauza unor disfunctionalitati la ceva mai complicat.
Cred ca nu trebuie sa maculam aici spatiul cu defularile acestui nefericit!


Ai dreptate, si eu m-am gandit daca sa pun sau nu citatul, dar am vrut sa explic de ce nu agreez Antena 3, din cauza unor astfel de oameni. De aceea n-am mai pus link si spre jignirile pe care i le-au adus vicecampioanei noastre olimpice.



#97
capcaunul

capcaunul

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.981 mesaje

Postat 31 iulie 2012 - 01:45

Citat:
citat din mesajul lui b.nica
Da, individul este chiar mai bolnav decat imi inchipuiam cred ca atrecut de la faza cu frustrari probabil din cauza unor disfunctionalitati la ceva mai complicat.
Cred ca nu trebuie sa maculam aici spatiul cu defularile acestui nefericit!

Cum iti permiti sa-l faci bolnav, nefericit si disfunctional pe unul din idolii Madalinei?

PS. Individul este retardat. Asta-i axioma, nu o simpla parere.

#98
372018

372018

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.350 mesaje

Postat 31 iulie 2012 - 10:59

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Fraierii uita ca referendumul este ilegal.
Pentru ca Basescu nu a incalcat (grav sau nu) Constitutia, asa cum cere tot Constitutia drept conditie pentru demararea suspendarii.

Ce-a fost duminica a fost un circ ce n-are legatura cu Constitutia si democratia.



Referendumul a fost perfect legal. Nu mai sustine ceva ce insasi CCR a validat. Procedura a fost respectata ca la carte.Parlamentul decide si judeca dc au fost sau nu fapte grave. Si e tot la voia Parlamentului cand constata/crede ca se intampla astfel de fapte dc il suspenda au ba. CCR poate sa dea si aviz nefavorabil(in acest caz a fost nici-nici) si nu conteaza! Vorbesc de suspendare!

[mamica]in[9cer]de[fetita]
"and the song became love and love became the egg" (Happy Feet)
my little sunshine



#99
Mickyyy

Mickyyy

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.478 mesaje

Postat 31 iulie 2012 - 11:06

Mada, pentru ca ai acces la informatii mai bine ca noi, poti sa ma ajuti si pe mine cu raspunsul la 2 intrebari:
1. Copy-paste discurs basescu: care articol din constitutie l-a incalcat grav?
2. De ce campania usl s-a axat pe taieri de pensii si salarii, in locul motivului pentru care e de fapt suspendat? Noi trebuia sa il sanctionam sau nu pentru incalcarea constitutiei, de ce usl-ul nu m-a infornat si pe mine de faptele grave facute si mai ales de consecintele lor asupra romaniei/romanilor?

#100
Androix

Androix

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.147 mesaje

Postat 31 iulie 2012 - 11:22

Da, mai, daca a fost suspendat pentru ca a incalcat constitutia ce treaba au avut taierile de salarii, rapirea demnitatii si celelalte mizerii care au impanzit panourile din toata tara??? [:-@]



Obiective Realiste

Androix Bijoux



Niste copii si toti copiii! [;)]


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -