Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Ce ghiozdane recomandati?


99 raspunsuri la acest subiect

#81
violeta69

violeta69

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.547 mesaje

Postat 14 iulie 2012 - 23:51

anya [flo] de pont

dory daca vrei sa le vezi pe cele din TCM cel mai apropiat de noi este cel din mall Liberty Center



Alaturi de SONIA[floare3]

si MIHAITA are nevoie de noi,BLOGUL LUI MIHAITA[floare3]

si nu in ultimul rand donu'Bodo[floare3]



Vio [trombon], mamica lui MIHNEA [avion] viitor "descoperitor" de infinit



__________________________________________________

Pastreaza-ti gandurile pozitive, pentru ca aceste ganduri vor deveni cuvinte.

Pastreaza-ti vorbele pozitive, pentru ca aceste vorbe se pot transforma in actiuni.

Pastreaza-ti actiunile pozitive, pentru ca aceste actiuni pot deveni obiceiuri.

Pastreaza-ti obiceiurile pozitive, pentru ca acestea pot deveni modul tau de a trai.

Pastreaza-ti modul de viata pozitiv, pentru ca acest mod de viata poate deveni destinul tau.


Mahatma Gandhi

#82
LaurentiuGh

LaurentiuGh
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 19 iulie 2012 - 23:00

Noi am gasit in Bucuresti la Click (http://www.clickbiro...ane_herlitz.php). Pretul OK si au foarte multe modele pe stoc. Si daca nu ai cum sa ajungi poti comanda online, dar e bine sa probeze copilul. Sunt aproape de Bucur Obor (mai exact la intersectia Stefan cem Mare cu Lizeanu.

#83
Dory232002

Dory232002

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.238 mesaje

Postat 15 august 2012 - 01:37

Maine vroiam sa merg la Clickbirotica, dar din pacate este magazinul inchis, asa ca amanam pana sambata.

Dory & Alexa [zana]

#84
BESTUTZA

BESTUTZA

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 449 mesaje

Postat 28 august 2012 - 14:43

Theo 2004[flo][flo][flo]

De acord cu tot!Perfect real si argumentat!

Eu m-am "zgarcit" nu in multe situatii si in final am ajuns la concluzia ca atunci cand iei un lucru TREBUIE sa anticipezi o multime de lucruri.Dar cum "tot patitu-i om destept" am reanalizat pe parcurs situatiile.

Anul trecut,ca proaspat bobocel cel mare, am zis ca pot sa ii "arunc" in spinare si ceva mai ieftin.Si i-am plasat un rucsac de la Samsonite pe care il purtasera (amandoi- cei mari) si in excursiile de peste vara.Ff bine compartimentat,cu multe buzunare...minunat!

De dus il duceam cu masina,de adus il aduceam eu! De pus in banca nu puteam pentru ca nu aveam acces in scoala!Copilul alerga si apoi urca, cu greutatea balanganindu-se in ghiozdan, pana la etajul II.

Dupa o saptamana incepuse sa imi spuna sa i-l iau din spate ca il doare !M-am speriat...Cand a dat o ploaie,nu mai zic, il tineam ca pe un caine muiat-ghizdanul[:)]!

Si atunci m-am dezmeticit si am inceput sa caut! Am vrut doar probat!Dupa indelungi cautari

http://www.mcneill.d...cky-delfin.html

Bineinteles ca pretul m-a topit,dar m-am gandit ca aleg intre pretul ghiozdanului si tratamentul ulterior al copilului-intre timp ajunsesem si la ortoped.

Dupa ce l-a probat copilul si am vazut cat de bine merge cu el,nu am regretat niciun banut.Cartile si caietele se fixeaza cu banda elastica de spatele ghiozdanului in asa fel incat sa nu balanseze din spate spre si sa forteze coloana.O placuta de plastic rigid compartimenteaza spatiul in functie de necesitati.Nu mai spun ca acum 2 saptamni l-am spalat si nu se vede ca a fost purtat un an!

Il vedeam pe Tudor, cu celalalt ghiozdan, cum sarea si se apleca ca sa corecteze pozitia cartilor spre spatele lui.

Vad parinti care cumpara in fiecare an , ba e fermoarul obosit-asta are clapeta -ba se destrama pe la incheieturi,ba se decoloreaza.Eu am experimentat doua saptamni (una pana am vazut cum sta treaba si una de cautari)si cred ca e mai bine sa ne informama mult inainte.

Acum ca intra si fetita in clasa I mi-ar trebui exact asa ceva,dar pe alta culoare si o sticla,doua sparat.

Acolo de unde am luat, nu au decat varianta simpla, nu aduc mai multe culori si nici chestii in plus ( penar).

Multam[flo]

Mami de viezurici:TUDOR-CONSTANTIN 9.02.2005, ILINCA-CRISTIANA 31.07.2006, DIMITRIE-DANIEL 21.04.2010

#85
ingridnen

ingridnen

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.709 mesaje

Postat 29 august 2012 - 13:31

eu am comandat un Scout pe net (la un magazin online din Bucuresti) si nu a venit inca [:D]
2 ani am avut Herlitz, luat din TCM, dar s-a cam tocit si as vrea altceva anul acesta.

Ingrid si Cristi 9 ani

#86
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.459 mesaje

Postat 29 august 2012 - 13:52

Noi anul asta vom proba Herlitz Midi. Arata tare bine si partea de palstic de jos cred ca va fi utila - antijeg :D



____________________________________________________



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,

inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra

obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,

botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.


_____________________________________________________



Au nevoie de noi: Iulia[floare3] Copiii Monicai[flo2] Alex[flo]

#87
mcoca

mcoca

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.652 mesaje

Postat 29 august 2012 - 17:13

Eu nu am inca copil de scoala, dar am bagat un ochi la subiect. M-am ingrozit. Ghiozdane de 200 de euro, numai astea sunt the best.

Am facut o mica anchela la lucru, si printre prietenii care au copii de varsta scolara. Toti mi-au zis ca un ghiozdan nu depaseste 50 de euro.

Acum eu stau si ma gandesc unde e normalitatea? Francezii prin definitie sunt zgarciti, deci am pus limita superioara a pretului (ca ei mi-au zis intre 30 si 50). Romanii prin definitie sunt mana sparta cand vine vorba de copii : daca nu-i scump nu-i bun.

Acum, eu am o fata. Eu ma indoiesc ca va vrea sa mearga mai multi ani la rand cu acelasi ghiozdan ... Cred ca daca o sa-l tine 2 va trebui sa fiu multumita. Asta pentru ca am vazut ca spuneati ca tin un ghiozdan 4 ani ...

____________________________
Vicky si Printzesone




#88
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.459 mesaje

Postat 29 august 2012 - 17:37

Vicky, asta am urmarit si eu sa ma incadrez in 50 euro tradusi in lei si tot scump ca naiba mi s-a parut;

dar degeaba platesti mai putin, gasesti ghinezarii care se rup sau alte genuri de hiozdane care efectiv nu sunt safe pt a fi purtate de un copil la scoala primara, numai probleme cu coloana nu i lipsesc nimanui;

insa nu vad nimik rau daca cineva isi permite ghiozdane foarte bune dar foarte scumpe [flo]



____________________________________________________



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,

inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra

obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,

botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.


_____________________________________________________



Au nevoie de noi: Iulia[floare3] Copiii Monicai[flo2] Alex[flo]

#89
mcoca

mcoca

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.652 mesaje

Postat 29 august 2012 - 18:42

szivarvany si aici toti puneau accentu pe confortu copilului. Na, exista si mai ieftine :).

Acum nici pe mine nu ma intereseaza ccat si ce isi permit unii. [flo]

Eram numai niste ganduri asa, ca diferentele mi se par f mari, intre preturile vehiculate aici si preturile vehiculate in ro.



____________________________
Vicky si Printzesone




#90
BESTUTZA

BESTUTZA

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 449 mesaje

Postat 29 august 2012 - 19:29

Citat:
citat din mesajul lui mcoca

Eu nu am inca copil de scoala, dar am bagat un ochi la subiect. M-am ingrozit. Ghiozdane de 200 de euro, numai astea sunt the best.Am facut o mica anchela la lucru, si printre prietenii care au copii de varsta scolara. Toti mi-au zis ca un ghiozdan nu depaseste 50 de euro.

Acum eu stau si ma gandesc unde e normalitatea? Francezii prin definitie sunt zgarciti, deci am pus limita superioara a pretului (ca ei mi-au zis intre 30 si 50). Romanii prin definitie sunt mana sparta cand vine vorba de copii : daca nu-i scump nu-i bun.

Acum, eu am o fata. Eu ma indoiesc ca va vrea sa mearga mai multi ani la rand cu acelasi ghiozdan ... Cred ca daca o sa-l tine 2 va trebui sa fiu multumita. Asta pentru ca am vazut ca spuneati ca tin un ghiozdan 4 ani ...

____________________________
Vicky si Printzesone





Si nu e acelasi lucru daca un parinte da in fiecare an 50 de euro sau da 200 la 4 ani?

Sigur,acum te poti lua si dupa copil, dar al meu deja poate analiza singur daca va schimba sau nu ghiozdanul; trebuie sa aleaga intre un rucsac ca cel pe care l-a avut sau ghiozdanul vechi...

Cred ca nu ne inchipuim ca daca ii luam unul scump copilul va realiza CAT COSTA si ca s-a facut efort pentru a-l lua.Anul urmator va vrea si el ca si ceilalti copii, ALT GHIOZDAN.Cum o fi sa fie,dar sa fie altul!!


Din perspectiva pretului il analizam noi,parintii,nu ei;iar noi analizam din perspectiva functionalitatii, greutatii, compartimentarii,rezistentei,ergonomiei.

Cred ca fitele ca sa zic asa,ANORMALITATEA, se manifesta doar atunci cand iei un produs de FIRMA, pe care dai un pret ff mare si se comporta LA FEL ca unul pe care il iei fara niciun fel de garantie (ca sa nu zic din piata,ca acolo mai sunt si lucruri bune[:)])

Asa cum la o pereche de pantofi buni cauti anumite caracteristici, asa se intampla la orice lucru,deci si la ghiozdane.

off. noi si la pantofi alegem la fel: ori iau trei perechi de sandale pe vara,cu 30 ron ori iau una singura si mai scumpa.Tot acolo ajung.Nu,gresesc:cand mi-e lumea mai draga vad ca s-au desfacut baretele,transpira si ii aluneca in fata picorul,se deformeaza pe o parte si mai mult le taraste sau merge cu un sfert de calcai pe jos.

Mami de viezurici:TUDOR-CONSTANTIN 9.02.2005, ILINCA-CRISTIANA 31.07.2006, DIMITRIE-DANIEL 21.04.2010


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -