Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Oportunitati de munca la domiciliu


198 raspunsuri la acest subiect

#41
Elle_seb

Elle_seb

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.464 mesaje

Postat 20 aprilie 2012 - 01:50

Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny

Elle, spui ca sotul tau a facut 2.500 de dolari. Unde anume a facut acesti bani? In contul virtual de pe Zeekler sau in contul bancar propriu-zis?


Banii sunt in momentul asta in contul lui ZeekRewards. Mai exact sunt echivalentul celor 2500 $, adica 2500 puncte VIP. In fiecare zi castiga 1,5% in medie raportat la suma de 2500 VIP si creste zilnic cu 1,5%. Punctele VIP se transforma in dolari in momentul in care te decizi sa-i scoti. Un punct VIP valoreaza 1 dolar. In momentul in care te decizi sa scoti, poti sa-i scoti pe toti daca vrei (insa nu toti odata, si voi explica si cum se scot banii) si atunci se incheie afacerea cu Zeek sau poti scoate un procent (ei recomanda 20% pentru ca astfel contul tau continua sa creasca si in acelasi timp primesti si bani).

Citat:
Adica, eu vad in contul de Zeekler 100 de dolari, sa spunem. Banuiesc ca acestui cont virtual trebuie sa ii atasez un cont bancar, ca sa pot face withdrawal (retragere din contul virtual in contul bancar propriu-zis).

Cat de safe este procedura de atasare a unui cont bancar real contului virtual Zeekler?

Care sunt comisioanele percepute in momentul transferarii? E o suma fixa, 2 EUR, sa zicem, ca la PayPal, sau un procent din suma retrasa?


Nu exista o legatura directa intre Zeek Rerwards si contul tau bancar. Contul de AlertPay il poti folosi pentru orice tranzactii online pe care vrei sa le derulezi. Daca ti se pare mai sigur, iti poti face un cont bancar nou, deci nu e neaparat nevoie sa-ti atasezi un cont bancar pe care-l folosesti in mod curent.

Referitor la extragerea banilor, iti voi da un exemplu concret: sotul meu a decis ca vrea sa inceapa sa scoata niste bani din contul de Zeek Rewards. Exista acolo o optiune care-ti arata in procente cat vrei sa scoti. El a inceput acum 2 zile sa scoata din bani. Pentru asta, cu 2 zile in urma, a selectat la procente 0% rebuy (bid-uri) si astfel, tot procentul zilnic (media de 1,5% pe zi) merge in Cash Acount, in loc sa se inregistreze in continuare in contul VIP points. De 2 zile si pana acum s-au extras in contul de cash 122 $. El intentioneaza sa retraga bani pana cand va avea o anumita suma care-I trebuie (sau ma rog, ne trebuie), dupa care va anula retragerea banilor, pentru a lasa contul sa creasca in continuare. Din contul de cash, muti banii in AlertPay.


Citat:
Referitor la site-uri:

Piata vizata este, in principal, SUA. Unele site-uri te obliga sa mentionezi statul pentru care dai anuntul. Piata secundara este formata din unele tari din Europa. Unele. Nu si Romania, deci nu poti alege Romania ca tara a celui care posteaza anuntul.


Nu ai inteles aici. Daca vrei, poti posta anuntul tau zilnic si pe site-urile romanesti de anunturi, pentru ca fiecare anunt, cand este accesat de catre utilizatori, genereaza trafic catre Zeekler (site-ul lor de licitatii). Trafic = clienti = vanzari. Insa anuntul trebuie sa fie in engleza, ca asa vrea Zeek.

Citat:
Conturi peste conturi e ceva deranjant pentru mine.

Iar timpul initial investit trage ceva la cantar. Cauta site-urile pe care poti posta, vezi conditiile in care poti posta, fii atent sa nu te zboare ca spammer...


Daca ti se pare prea mult, nu trebuie s-o faci, nu te obliga nimeni sa faci ceea ce nu vrei. Fa altceva pentru un venit suplimentar, ce ti se pare tie simplu si ce ti se pare ca merge. Sunt sute de alte afaceri online pe care le poti incerca.

Nu am inteles, cine sa te zboare ca spammer? Faci reclama pentru afacerea altuia, nu spam.uiesti pe nimeni.








#42
Elle_seb

Elle_seb

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.464 mesaje

Postat 20 aprilie 2012 - 02:00

Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny
Daca ceea ce trebuie sa faci, cel putin la inceput, este sa postezi anunturi de atragere de clienti si de trafic catre Zeekler, primind, pentru asta, o suma de X dolari, de ce Elle a ajuns sa fie un pion din sistem? Adica sa cumpere in sistem de licitatie?

Elle, asa ai ales tu? Sau ti-a impus site-ul ceva, gen foloseste banii pe care te-am ajutat sa-i castigi tot la noi?


Produsul pe care-l vinde Zeek Rewards sunt bid-urile pentru licitatii. Cumparam si vindem si dam bid-uri mai departe ca sample bids, pentru ca oamenii sa le incerce.


Imi dau toata silinta sa explic asa incat sa inteleaga lumea. [:D]



#43
Selene_Bunny

Selene_Bunny

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.037 mesaje

Postat 20 aprilie 2012 - 02:09

Unele dintre site-urile indicate de Zeek ca viabile pentru postarea anuntului mentioneaza clar ca, daca postezi de mai multe ori acelasi anunt, vei fi considerat spammer, mesajele iti vor fi sterse, in prima faza.



Referitor la postatul anuntului pe alte site-uri decat cele indicate de Zeekler, parca era ceva mentiune, o sa ma uit exact maine.



Blogul meu - de la noi, pentru ei!



Bazar general - fiecare implicare conteaza!



Lucrusoare de vanzare...













#44
Selene_Bunny

Selene_Bunny

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.037 mesaje

Postat 20 aprilie 2012 - 02:11

Citat:
citat din mesajul lui Elle_seb
Citat:
citat din mesajul lui Selene_BunnyDaca ceea ce trebuie sa faci, cel putin la inceput, este sa postezi anunturi de atragere de clienti si de trafic catre Zeekler, primind, pentru asta, o suma de X dolari, de ce Elle a ajuns sa fie un pion din sistem? Adica sa cumpere in sistem de licitatie?Elle, asa ai ales tu? Sau ti-a impus site-ul ceva, gen foloseste banii pe care te-am ajutat sa-i castigi tot la noi?
Produsul pe care-l vinde Zeek Rewards sunt bid-urile pentru licitatii. Cumparam si vindem si dam bid-uri mai departe ca sample bids, pentru ca oamenii sa le incerce.Imi dau toata silinta sa explic asa incat sa inteleaga lumea. [:D]
Aici nu inteleg. Cum adica, cumperi si vinzi oferte? Ca asta inseamna bid, e termen specific pentru licitatii.Cum poti cumpara si vinde si da mai departe ofertele, precum esantioanele?Ceva nu se leaga in capul meu.Blogul meu - de la noi, pentru ei!Bazar general - fiecare implicare conteaza!Lucrusoare de vanzare...

#45
Elle_seb

Elle_seb

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.464 mesaje

Postat 20 aprilie 2012 - 02:20

Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny

Unele dintre site-urile indicate de Zeek ca viabile pentru postarea anuntului mentioneaza clar ca, daca postezi de mai multe ori acelasi anunt, vei fi considerat spammer, mesajele iti vor fi sterse, in prima faza.


Nu trebuie sa postezi mereu acelasi anunt, sunt multe modele de anunturi in back-office-ul Zeek-ului.




#46
Selene_Bunny

Selene_Bunny

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.037 mesaje

Postat 20 aprilie 2012 - 02:20

Iar referitor la bani:



Ai Zeek Account, unde ti se aduna punctele VIP.



Ai Cash Account, unde transformi punctele VIP in bani gheata.



Si mai ai si AlertPay, care este o modalitate de a face tranzactii pe Internet.



Care dintre astea 3 este contul real, contul in care banii sunt acolo fizic, bancnote normale, adevarate?



Zici ca sotul tau are, pana acum, 122 USD in Cash Account. Care e tot un cont virtual, nu?



P-orma ce face cu virtualul asta, cum il transforma in real?



Blogul meu - de la noi, pentru ei!



Bazar general - fiecare implicare conteaza!



Lucrusoare de vanzare...













#47
Elle_seb

Elle_seb

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.464 mesaje

Postat 20 aprilie 2012 - 02:27

Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny

Iar referitor la bani:

Ai Zeek Account, unde ti se aduna punctele VIP.
Ai Cash Account, unde transformi punctele VIP in bani gheata.
Si mai ai si AlertPay, care este o modalitate de a face tranzactii pe Internet.
Care dintre astea 3 este contul real, contul in care banii sunt acolo fizic, bancnote normale, adevarate?

Zici ca sotul tau are, pana acum, 122 USD in Cash Account. Care e tot un cont virtual, nu?

P-orma ce face cu virtualul asta, cum il transforma in real?


Cred ca am explicat deja asta.

Tu, cand te vei duce la serviciu luni, angajatorul tau te va plati in cash la sfarsitul zilei de luni? Sau asteapta 2 - 4 saptamani pana ti se strange tot salariul, dupa care iti vireaza banii in cont (sau ma rog, cash, in mana...)? E acelasi lucru.

Asa se fac tranzactiile pe internet, nu facem nimic diferit decat fac toti cei care TRANZACTIONEAZA PE INTERNET.

Nu mai e ca pe vremea bunicii, cu banii la tescherea...




#48
Elle_seb

Elle_seb

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.464 mesaje

Postat 20 aprilie 2012 - 02:33

Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny

Citat:
citat din mesajul lui Elle_seb

Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny
Daca ceea ce trebuie sa faci, cel putin la inceput, este sa postezi anunturi de atragere de clienti si de trafic catre Zeekler, primind, pentru asta, o suma de X dolari, de ce Elle a ajuns sa fie un pion din sistem? Adica sa cumpere in sistem de licitatie?

Elle, asa ai ales tu? Sau ti-a impus site-ul ceva, gen foloseste banii pe care te-am ajutat sa-i castigi tot la noi?


Produsul pe care-l vinde Zeek Rewards sunt bid-urile pentru licitatii. Cumparam si vindem si dam bid-uri mai departe ca sample bids, pentru ca oamenii sa le incerce.


Imi dau toata silinta sa explic asa incat sa inteleaga lumea. [:D]




Aici nu inteleg. Cum adica, cumperi si vinzi oferte? Ca asta inseamna bid, e termen specific pentru licitatii.

Cum poti cumpara si vinde si da mai departe ofertele, precum esantioanele?



Atunci cand ai puncte VIP si castigi cei 1,5%, ai optiunea de a cumpara mai multe bid-uri sau poti transfera cei 1,5% in contul de cash (si recapitulam [:D]: din contul virtual de cash, care-i tot in Zeek, banii pleaca in AlertPay si de acolo ti-i transferi in contul de BCR).

Daca cumperi mai multe bid-uri (oferte), le dai mai departe cadou la un Customer sau le folosesti tu. Asa cum tu ai primit de la mine 50 bid-uri, cand te-ai inregistrat. Ele sunt free sample bids.




#49
Androix

Androix

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.147 mesaje

Postat 20 aprilie 2012 - 11:04

Selene, alertpay e un fel de paypal, acolo sunt banii si poti dispune de ei cum vrei tu. Ma rog, ii mai transferi o data in contul tau din ro dar daca vrei poti sa cumperi de pe net direct din alertpay la fel ca din paypal.



"Bids" sunt clickuri pe butonul bid. Fiecare click costa, ca sa poti licita trebuie sa cumperi "bids" sau sa le primesti ca sample daca vrei sa cumperi ceva la licitatiile alea.



Asadar nu poti ridica cei 150 de dolari inainte de a deveni membru premium?

Ma asteptam ca pana acum sa fi cheltuit macar o parte din cei 2500 de dolari la cat de entuziasmata esti, Elle. Practic in afara de lantisorul acela cu diamante ai vazut vreun ban?



Obiective Realiste

Androix Bijoux



Niste copii si toti copiii! [;)]

#50
Elle_seb

Elle_seb

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.464 mesaje

Postat 20 aprilie 2012 - 12:06

Ba da, din contul sotului am inceput sa-i scoatem, am transferat din zeek pana acum 200 $. Vom continua sa extragem pana cand vom ajunge la suma de care avem nevoie. Apoi vom inchide retragerea pentru ca diferenta sa ramana in zeek (pentru a nu pierde cei 1,5% pe zi. De contul meu nu ne-am atins inca pt ca acolo sunt doar 350$ si-l mai lasam sa mai creasca.


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -