Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Fluturasi de martie-aprilie 2011 (1)


196 raspunsuri la acest subiect

#51
ina.click

ina.click

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.341 mesaje

Postat 01 mai 2012 - 22:50

saliu

am fost in herastrau nu intelegeam ce e cu puzderia de lume, ca doar e marti, apoi mi-a zis sotul "pai e 1 mai!"

nu prea avem inca multe optiuni de distractie, in afara de leaganul pt copii mici (ala tip chilotel) si balansoare, dar ne distram si asa.

mi se scurg ochii si mie dupa bebelusi, am vazut cativa de 2-3 luni [olala] ce dulci erau.
dar am zis ca amanam inca vreo 2-3 ani bebe 2, poate pana atunci ne luam si noi o casa a noastra. asa, cu chirie 2 copii si un caine ar deveni din ce in ce mai greu, si financiar si ca risc....m-am cam saturat de viata asta de chirias.



#52
mandreeac

mandreeac

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.571 mesaje

Postat 02 mai 2012 - 03:20

Bine v- am gasit in casuta noua!Sa dea Domnul sa avem pruncutii sanatosi si noi sa fim sanatosi sa ii putem creste!

Noi am fost la munte unde a fost absolut minunat!IRINUCA si noi tot pa Fundata am fost la pensiunea Alpin unde ne- am simtit grozav!Rares a fost mai mul decat incantat a stat in iarba si s- a jucat,ne- am imprietenit si cu o fetita de 2 ani si jumatate care il striga mereu si il astepta dimineata,am sa pun poze!Am facut si o sedinta foto iar fotografiile au iesit de vis,asta datorita lui Bogdan Mocanu,fotograful si prietenul nostru.Ce sa va spun,m- am relaxat desi ne trezeam la ora 7,dar am avut un somn doua pe zi.Eu daca apucam sa dorm,daca nu imi odihneam oasele!

ALLY l- ai facut fericit pe sotul meu ca i- ai dat like pe fb.Ma bucur ca Edy e mai bine.Si lui Rares ii place sa ne ia si sa ii ia pe copilasi in brate.E un sentiment asa placut.Multumesc ca mi- ai rdimensionat pozele,eu nu stiu cum se face asta dar zilele viitoare le sterg si pun unele noi

YVY off imi pare rau ca s- a dus concediul vostru,dar vb ta tot raul spre bine.Felicitari pentru primii pasi ai Larisei

STRUMPHY superba strumfita.Iti dau eu la grade ca la noi e cam prapad si daca e asa cald de acum ma gandesc cu groaza

MADUTA multumim din suflet pentru casuta noua si ca te- ai o upat.F emotionant msajul tau din capitolul trecut.

SIMO ma bucur sa te citesc.Ma gandesc cu groaza ca si eu trbuie sa ii fac zilele astea lui Rares vaccinul in picior,ca l- am facut doar pe ala pt rubeola.Off sper sa nu avem probleme ca nu suport sa il vad suferind.

MIKI imi pare rau si pt voi ca s- a dus mica vacanta si cred ca ti- ar fi prins tare bine la cat esti de obosita.

SOMLEAC tare mi- ar placea sa va vad pe toti in gradina,cred ca sunt tare haiosi copilasii atunci cand sunt mobilizati la treaba

DEEA ai scris un mesaj tare frumos,mi- a placut f mult.C nazbatii mai face Anna?Stefy cum mai e,i- a trecut supararea de atunci cu parcul?

LALELY sa iti traiasca sotul si sa fie sanatos.A incercat bunica sa ii cante,sa ii recite sau o reclama la tv ceva atunci cand papa?

RHYNNA si eu zic sa le spui f delicat sau daca nu exact asa cum ne- ai povestit noua ca ai auzit ca e o boala f parsiva,fara referire la copilul lor,pur si simplu ca te ingrijoreaza avantul acestei boli si cred ca ii va pune pe ganduri chiar daca nu vor spune nimic

SPIRIDUSHA felicitari pentru reusite.Bine ca a trecut de perioada cu wc- ul

Ma duc sa mai citesc din capitolul asta, ca nu am apucat si daca mai ai forta revin





Nasterea miracolului meu





Mami [mamica] de miracol [copil] [comoara] Rares Andrei 27.02.2011



Sa o ajutam pe Ionela





#53
mandreeac

mandreeac

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.571 mesaje

Postat 02 mai 2012 - 03:38

Revin cu o completare

SPIRIDUSHA SI ANCUTA spor la bebe 2,va asteptam cu 2 liniute



YVY tu ii faci acel optional impotriva pneumoniilor?Daca stii mai mult detalii sa ne spui si noua.Eu i l- as face,dar cand ma gandesc iar la intepatura si la faptul ca dupa ficare vaccin la vreo 2 sapt Rares se imbolnaveste,imi face el cat ceva ma gandesc cu groaza.



MILLIE ma bucur sa te citesc.Ce iti fac cele 2 minunatii de fetite?Imi pare rau ca nu te- ai dus la gratar.



DELIA ma bucur din suflet ca te simti mai bine.T asteptam oricand cu mare drag.Ce nazbatii mai face Dodo?



MIKI mami eu iti repet,ai o rabdar de fier cu Vlad, la ce ne povestesti.Pfuu ce greu trebuie sa iti fie.Cuminitica de Andra ce mai face?



Nasterea miracolului meu





Mami [mamica] de miracol [copil] [comoara] Rares Andrei 27.02.2011



Sa o ajutam pe Ionela





#54
mandreeac

mandreeac

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.571 mesaje

Postat 02 mai 2012 - 03:46

Am vazut poze cu ANASTASIA SI ANDA Doua fetite f frumoase si cu rochite superbe.L- am vazut si pe DURACELL care e un frumos si un scump " mai pustiule abia astept sa ne cunoastem"!

Noapte buna tuturor



Nasterea miracolului meu





Mami [mamica] de miracol [copil] [comoara] Rares Andrei 27.02.2011



Sa o ajutam pe Ionela





#55
wmagnolia

wmagnolia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 149 mesaje

Postat 02 mai 2012 - 11:01

Bine v-am gasit si eu. E o noua etapa in viata copiilor nostri.
Cred ca ce a fost mai greu a trecut.
Va doresc numai bine.

Mami de Rebecca

#56
madutza_bra

madutza_bra

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.806 mesaje

Postat 02 mai 2012 - 11:18

Neata!



poftiti la cafelutza [cafea][cafea][cafea][cafea][cafea][cafea]



strumph, daca a iesit soarele insemna ca au ajuns cu bine gradele in plus trimise de mine [:D] Ma bucur ca ai reusit sa iesi cu piscoata afara sa va aerisiti [pup]



La Zoo am vazut ca intrau pesoane si pe la 6 cand am iesit noi, am ajuns acolo pe la 4 si ceva. Erau multe animalute dar toate lesinate...90% din ele dormeau..nu stiu daca aia era ora de somn, daca le-a molesit caldura..sau daca le-au dat ceva ingrijitorii sa stea cuminti [:-@] ..dar cat sa te tot uiti la un tigru care doarme [alcool] Oricum pareau ingrijite, custi mari cu toate accesoriile necesare fiecarei specii, lume multa, intentii bune din partea organizatorilor cu muulte cosuri de gunoi, cismele sa bei apa si toalete ecologice. Cata n-a inteles mare lucru, dar dupa Cristi am alergat non-stop sa nu se piarda in multime [:D] Mi-am propos sa mergem 1 data pe an acolo [pk]





wmagnolia, bine ai revenit! Eu cred ca pana acum a fost usor [:D], greul de acum incepe [:D][:D]



mandreeac, [pup] sa treceti usor de vaccinul asta![flo]



Am pus si cateva poze cu copii de ieri.





Cozonacelul meu, Cristian Andrei

Buburuza mea, Catalina Ioana



Mada, mami fericita si implinita de [bonjovi]Cristian Andrei - 29.12.2008 si [zana] Catalina Ioana - 15.02.2011



Poze



---------------------------------------------

Ceea ce nu te doboara , te intareste!



Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!

#57
strumphitza

strumphitza

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.666 mesaje

Postat 02 mai 2012 - 12:51

Morning si-o cafea [cit]

scriu si eu cateva randuri pana nu-si gaseste piscoata de alergat pe scari sau de umblat pe dincolo si facut prostioare, acum e aici cu mine si scoate siintinde si analizeaza dintr-o sacosa niste lucrusoare de le- am cumparat ieri, are treaba [bibe]

mada ma bucur ca v-a placut la zoo[:D] chit ca nu toate animalele erau treze [nani] si la noi tigrii si leii dormeau, deh... nu era asa cald ca la voi, vreo 10 grade , nici nu se compara cu 30 de la voi [8D] dr cred ca tocmai mancasera si isi faceau siesta [:D] le-om vedea data viitoare ca ne facem abonament sa mergem de cate ori vrem noi si cu un singur abonament putem vedea 2 zoo, mai este una si mai mare , gen safari cu care mergi cu masina si stai in masina si admiri animalele si e 150 lire de pers[alcool] dar si asa numai pentru o pers noi am dat 22 lire biletul[:D] scump doamna scump, dar na... astea-s preturile pe aici , viata-i scumpa chiar si pentru animalele care traiesc in Londra nu numai oameni[bibe] oricum a meritat toti banii si numai spectacolul cu pinguini, a fost super , o sa mai mergem [pk] Ma intrebai ieri de cum mi-e gatul [flo] e bine, numai atunci in dimineata aia m-a durut, ma lasase mai tarziu dupa amiaza [:D] cine stie de la ce o fi fost, am stat eu pe canapea de cu seara si e cumva in directia curentului care se face cu usa de la intrare cu hornul semineului si ma gandesc de acolo, ca pe strada la barbati nu m-am uitat sa fi ramas stramaba[:D] ca nici nu am iesit din casa vreo 3 zile in weekend ca a plouat cu galeata[:D] Ma duc acusi sa ma uit la pozici [olala][pup]

Magnolia draga mea, bun revenit [flo] da ce mai faceti voi? Rebeca ? hai lauda-te, ca de mult nu te-am auzit [:)]

Andreea ma bucur ca v-ati distrat si relaxat la munte [pk] mi-e dor si mie de Moeciu si de un pastrav la Fundata [pofta] sa nu mai spun de bulz si toate bunataturile alea de pe acolo [pofta]

Millie uitasi sa iti raspund ieri , sorry [:D] eu scriu in viteza si din amintiri [alcool] ..pai in august, am mai spus eu de mai multe ori pe aici, mergem in vacanta 2 sapt pe o croaziera cu socrii mei si de aia vreau sa slabesc sa nu scunfund vasu` [nebu][:I]

A venit piscoata peste mine, trimit asa acum si revin cand scap de ea [:D]

uitasi sa ma laud cu nori gri si intunecat, inca nu ploua [bang]



#58
strumphitza

strumphitza

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.666 mesaje

Postat 02 mai 2012 - 13:05

Am vazut pozici superbe , vreau si eu soare si 30 grade, vreau si eu sa pot sa o imbrac pe piscoata la tricou si sa stea la bulanasele goale [q] mai, eu va invidiez, se vede nu ? [:I][:D]

Catalina esti o scumpete de fetita, imi place tare mult de tine si de mocuta ta nevinovata [olala] mai ales atunci cand faci prostioare [:D] si mai imi place cum stai tu al poza cu fratiorul tau Cristi [:D] s-a inteles nu? cum nu stati voi la pozat, dar las` ca-i bine si asa [olala] Va pup pe amandoi si astept sa va intalnesc curand, cine stie ce ne rezeva viitorul nu ? [olala] [pup]

Alehiam, ce voiai tu sa faci acolo, experimente ? [:D] de ce ai cocotat copilu-m copac? [bibe] tare faine pozele, vreau si eu in Romania in munti, aer curat, iarba verde .... nu ca aici nu ar fi verde de la atata ploaie, dar... stii tu, mai verde-i iarba in ograda vecinului [:D][:I] Ce avea Luiza in galeata? poza aia e faina tare [olala][pk]

Cine a facut albumul intitulat mai 2012 ? tu Alehiam ? ca pe tine te suspectez [:p] [pup]



#59
Somleac

Somleac

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.112 mesaje

Postat 02 mai 2012 - 13:17

Bine v-am gasit in casuta noua. Sa ne intampine mereu prietenia, raset de copil si zambete de mamici fericite.

Va multumesc tuturor pentru cum m-ati primit printe voi, multumesc Madutzei pentru casuta noua si pentru ca are grija tot timpul de aceasta colectivitate, si celorlalte fete care raspundeti cu atat grija fiecarei fete, sunteti grozave.

Noi am petrecut prin munca, Alex a decretat ca e cam grea ziua asta a muncii, apoi ceva musafiri.

Rhiana parerea mea e sa taci chitic. Am trecut si eu prin ceva asemanator si am primit peste bot. Sfaturile se dau atunci cand sunt cerute si atat.

Spiridusha si Ancuta spor la iubit si sa va dea Dumnezeu bebelusul dorit cat de repede.

Eu nu vreau sa fac nici un vaccin suplimentar copiilor, nici ROR-ul nu-l fac. Ma descurc eu cu colectivitatea ca doar n-o sa-l lase nescolarizati. Si daca toti ceilalti sunt vavcinati inseamna ca nu mai are nici o importanta daca ai mei nu sunt.

Multumesc pentru parola de picasa. Am admirat puiuti superbi. Nu nominalizez sa nu las pe cineva afara.

Miki iti inteleg indoielile, dar cred ca depinde mult si de copil. Ne mai schimba si copii din mers si pe noi si hotararile noastre si credintele noastre.
Si eu l-am dus pe Victoras in pijamale la gradinita, cu urletele de rigoare, pe sus abia l-am bagat in grupa, l-am pus pe jos si am sters-o. N-am nici o mustrare pentru ca la fel face si acasa.

Ivy nu-mi vine sa cred ce povesteti. Doamne si are o mutrita ata de inocenta si de blanda. O ador pe fica-ta.[olala]

Ilinca se arunca pe jos cand nu-i convine ceva, cu grija cum am mai spus, daca o las acolo si plec scoate un oftat asa caraghios ca si cum ar vrea sa spuna, "off iar nu mi-a iesit", se ridica si-si vede de treaba ei.Imi vine sa o mananc ,face crize dar e atat de pasnica si de calma ca ma topeste.

Va pup trebuie sa ma intorc la munci.


Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

#60
alehiam

alehiam

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 978 mesaje

Postat 02 mai 2012 - 13:48

Neatza!

Bine v-am regasit in casuta noua! acum scriu scurt si repede!

Ne-am intors si noi de la munte! Fu tare frumos, dar caldddd... prea cald si pentru la munte! Bine, ca macar in casa era super bine (ne imbracam sa stam in casa, ne dezbracam sa iesim afara [:D]). Vad ca strumph ne-a dibuit cu noile poze [:D]

[pup]



[9cer]Mad cu [cavaler] Robert si [zana] Lulu



Panic Questions

  • Pete rozalii, saptamana 8

    Roxanna12
    - mai 02 2024 21:13

  • Trombofilie

    Criss05
    - apr 30 2024 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - apr 29 2024 20:26

  • Reflexul Moro

    cristian_boricean
    - apr 29 2024 13:49

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

Last Blogs

  • Mai e putin...38 saptamani

    FloreClau
    - Ieri, 22:34

  • Saptamana 27

    lili.95
    - Ieri, 14:24

  • Vacanta cu burtica È™i surioara mai mare

    BiancaDragnea
    - Ieri, 13:03

  • Mici pregatiri

    kiki_2024
    - Ieri, 12:24

  • Prima răceală în sarcină

    CatiCatut
    - Ieri, 11:07

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -