Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Fluturasi de martie-aprilie 2011 (1)


196 raspunsuri la acest subiect

#31
madutza_bra

madutza_bra

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.806 mesaje

Postat 01 mai 2012 - 16:11

ally, [pup] am corectat [flo]



roxy, Anastasia e o dulceata [olala]. imi place tare mult poza cand alaptezi [olala][olala]



rhynna, eu i-am facut lui cristi vaccin la 18 luni dar nu mai stiu cum se numea. Cu siguranta este cel de care zice yvy ca este optional [flo]



copiii dorm, dar cand se trezesc fugim repejor la zoo. Am vazut ca este deschis doar pana la 5 [bang][alcool]...oare atunci ne da afara? sau doar pana atunci se poate intra?[:-@]



Cozonacelul meu, Cristian Andrei

Buburuza mea, Catalina Ioana



Mada, mami fericita si implinita de [bonjovi]Cristian Andrei - 29.12.2008 si [zana] Catalina Ioana - 15.02.2011



Poze



---------------------------------------------

Ceea ce nu te doboara , te intareste!



Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!

#32
millie

millie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.224 mesaje

Postat 01 mai 2012 - 16:18

Strumph,ce se intampla in august,concediu? spor la dieta.si eu ar trebui sa dau jos vre-o 2 kg dar nu-mi vine..
Roxy ,ce fain ca ati fost la gratare,vreau si eu dar nu am cum nu e sotul acasa.Acum sunt la bunici cand ajung acasa o sa ma uit si la poze sa-ti vad printesa tunsulici
Spiridusa ,ce vorbaret este Cristi,felicitari si spor la bb2 [:)]
Ally ,super ca vine mama ta la tine,o sa ai ajutor.
yvy, multa sanatate Larisei



mami de 2 printese [zana] Timeea Alexandra 25. 02. 2009 si Andrada Bianca 11.04. 2011

#33
madutza_bra

madutza_bra

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.806 mesaje

Postat 01 mai 2012 - 16:28

spiridusha, spor la treaba [sex] [:I][:D][:D] Te asteptam in cateva sapt cu vestile bune [pk][pk]



millie, [pup]lasa ca ai toata vara la dispozitie pt gratarit [:D]



Cozonacelul meu, Cristian Andrei

Buburuza mea, Catalina Ioana



Mada, mami fericita si implinita de [bonjovi]Cristian Andrei - 29.12.2008 si [zana] Catalina Ioana - 15.02.2011



Poze



---------------------------------------------

Ceea ce nu te doboara , te intareste!



Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!

#34
catank

catank

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.938 mesaje

Postat 01 mai 2012 - 16:47

Bine v-am gasit!

Sa rad?Sa plang? Bine....am sa ZIMBESC, nu va pot spune cat de rau imi pare ca zboara timpul...dar cand ma gandesc si vad cum zburda fluturasii, imi trece orice urma de regret... Ce sa fac?Daca tanjesc dupa perioada care tocmai am lasat-o in urma nu am de cat de pun ''planul la bataie'' si sa o luam de la capat cu bb2[:I]nu?! Ioana trebuie sa mearga inainte, sa creasca...sa ZIMBEASCA...[:)]

Multumesc dragi mamici ptr toata aceasta perioada, ...multumirii mii!
madutzaMultumim ptr casuta![pup]

In alta ordine de idei, [:D] in weekend ne-am ''destrabalat'' ...a fost un botez f frumos organizat, micuta Teodora Maria a fost un zambet toata... ne-am simtit cu totii minunat...
strumphymultumesc ptr urari![pup]Mereu ....sus...tot mi sus![pup][flo]Aaaaaaaa Piscotel e demential.... [olala][olala]
roxy[pup]micuta cheliuta[:I], e scumpa rau, vb ta..parca si mai si...ii ies ochii in evidenta....dar in ciuda a tot....nu as indrazni sa o tund pe I[q] eu nu vreau...[q][q][q]Tu esti bela rau...ce sa mai?!...Doua gagici brici![pup]
yvyanasanatate puicutei, ...sa scapati de febra repede repejor...
ailedce faci mami?cum te simti? [pup]Ma intrebai de hainutele finutei...in jur de 300ron, plus-minus 20ron[pup]Vremea a fost mult mai generoasa decat ne-am asteptat...dar ne-am adaptat, a fost ok....chiar daca hainuta peste nu a mai fost necesara[:)]....

Va pup pe toate....cum pot revin...[pup]


Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet [fetita] IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca






#35
madutza_bra

madutza_bra

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.806 mesaje

Postat 01 mai 2012 - 16:51

catank, sa-ti traiasca finuta ! [pup] ioana ce a facut in timpul botezului? [:D] Apropos, nu mai stiu daca ne-ai spus numele tau..sau il ti secret? [flo]



Cozonacelul meu, Cristian Andrei

Buburuza mea, Catalina Ioana



Mada, mami fericita si implinita de [bonjovi]Cristian Andrei - 29.12.2008 si [zana] Catalina Ioana - 15.02.2011



Poze



---------------------------------------------

Ceea ce nu te doboara , te intareste!



Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!

#36
rhynna

rhynna

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 194 mesaje

Postat 01 mai 2012 - 17:06

Yvyana Multumesc pentru raspuns...am sa ma uit pe carnet cand ajung in Bucuresti...sa vad si eu cu vaccinul

Mami de fetita Sophie Elena(10.02.2011)

#37
catank

catank

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.938 mesaje

Postat 01 mai 2012 - 18:09

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra
catank, sa-ti traiasca finuta ! [pup] ioana ce a facut in timpul botezului? [:D] Apropos, nu mai stiu daca ne-ai spus numele tau..sau il ti secret? [flo]Cozonacelul meu, Cristian AndreiBuburuza mea, Catalina IoanaMada, mami fericita si implinita de [bonjovi]Cristian Andrei - 29.12.2008 si [zana] Catalina Ioana - 15.02.2011Multumim![pup]Fireste ca I ne-a insotit toata perioada, mai putin in momentul botezului, asa cum aminteai... Ne-a insotit o nepotica frumusica si isteata foc (16 ani)...I-am dat titi,apoi le-am trimis la plimbare ...pe la umbra ... A stat cumintica, nu a marait nu nimic...tot rasfoia o carticica cu fructe si legume[:D]...O incerca din cand in cand nepotica cu biscuite, mar, apa...nimic a nu poftit[:D]Cand m-a vazut....uhhhhhhhhh era in extaz...sa sara din carut nu alta[pk]... eu si mai si...[:I] Dupa, ...a papat in scaunul de masina un sote de legume, apoi titi si nani pana am ajuns undeva la un han din poiana cu meri....dupa pucioasa inca 30 km parca...spre sinaia...Superba locatie...A dormit tot traseul....si ajunsi acolo...inca o ora...Numai bine cand a inceput petrecerea[:D][:)]Au avut si terasa in aer liber...numai bine ptr copii...La orele 22.00 ne-am retras...a a dormit instant cum am asezat-o in scaun....apoi acasa ajunsi pe la 23.30...am lasat-o in dres si bluzita care era pe ea deja si nani instant dupa titi pana la 7 dimineata[:)]Am luat si nepotica ptr ca noi ptr a nu o mai agita pe I pe perioada botezului...am gresit in noiembrie la gemeni, ...acum stiiam ce am de facut[:I] Apropos...pe 22 iulie mergem vilcea ptr mot-turta a gemenasilor, apoi pe 23 pana pe 3 august la eforie[pk]...Ahhhhhh apa, soare...[pk]mikiimi place la maxim subiectul pe care l-ai deschis cu privire la ceea ce alegem ptr copilasii nostrii,legat de educatie...gradi...etcEu deja mi-am ''intins antenele''...cu siguranta va fi in tgv, dar sa vedem ...stat-privat..prea multe optiuni aici nu sunt, ....dar cu siguranta imi doresc sa ne fie tuturor bine! Poze---------------------------------------------Ceea ce nu te doboara , te intareste!Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!
Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet [fetita] IOANA “Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca

#38
catank

catank

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.938 mesaje

Postat 01 mai 2012 - 18:13

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Apropos, nu mai stiu daca ne-ai spus numele tau..sau il ti secret? [flo]



Cozonacelul meu, Cristian Andrei

Buburuza mea, Catalina Ioana



Mada, mami fericita si implinita de [bonjovi]Cristian Andrei - 29.12.2008 si [zana] Catalina Ioana - 15.02.2011



Poze



---------------------------------------------

Ceea ce nu te doboara , te intareste!



Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!



Nu era secret, ...Ancuta[:D]



Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet [fetita] IOANA

“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca











#39
catank

catank

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.938 mesaje

Postat 01 mai 2012 - 18:20

Aaaaaaaa eu am astazi 3 oameni la lucru[:D]sarbatorim 1 mai muncitoresc.....si sunt si aici prezenta....poate nu apreciati, aveti grija[:D]

Ieri i-am facut baita finutei si dupa m-am apucat de gatit...asa ca azi mai usor asa...doar servesc si vase dupa[:D]

Aaaa si inca ceva doream sa va intreb...ochiul finutei mici, ii curge de doau saptamani, i-a recomandat dr ceva picaturi dar nu a scapat nici acum...ce e de facut oare? nici cu laptic de la mamica nu a ajutat-o...

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet [fetita] IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca






#40
catank

catank

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.938 mesaje

Postat 01 mai 2012 - 18:32

miki

http://forum.7p.ro/Sistemul-Waldorf-o-optiune-buna-sau-nu.aspx?g=posts&t=4762

Ce parere ai?[:-@]

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet [fetita] IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca







Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -