Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (8)


199 raspunsuri la acest subiect

#21
ALTESA

ALTESA

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.429 mesaje

Postat 17 aprilie 2012 - 11:55

La multe lunite,Maria Elena ,Matei Gabriel, Iris Ameli, Ilinca,Cristian ,Eva Georgiana sper ca n-am uitat pe nimeni[:I]




Fetelor noi am incheiat greva foamei astfel: nu-i mai dau sa pape la primele semne de foame il mai tin de vorba,joaca 30-60 de minute si apoi papa suuuuper bine fara urlete,pauze si alte alea.
Am ajuns sa-i dau sa pape la 3,5-4 ore fata de 2,5-3 ore ziua.

Noaptea nu-i problema .


offf Carpediem ce urat din partea ei in loc sa te ajute....

[mamica] implinita de[bebic] Rafael-Ioan

#22
ALTESA

ALTESA

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.429 mesaje

Postat 17 aprilie 2012 - 11:58

La multe lunite,Maria Elena ,Matei Gabriel, Iris Ameli, Ilinca,Cristian ,Eva Georgiana sper ca n-am uitat pe nimeni[:I]




Fetelor noi am incheiat greva foamei astfel: nu-i mai dau sa pape la primele semne de foame il mai tin de vorba,joaca 30-60 de minute si apoi papa suuuuper bine fara urlete,pauze si alte alea.
Am ajuns sa-i dau sa pape la 3,5-4 ore fata de 2,5-3 ore ziua.

Noaptea nu-i problema .




offf Carpediem ce urat din partea ei in loc sa te ajute....

Faith sper sa te refaci repedde!

Alina mai are putin si face 4 luni Filipone si ai putea sa incepi diversificare dar daca el nu papa nici laptic crezi ca va deschide gura la solide?Ai mai incercat cu seringa?

[mamica] implinita de[bebic] Rafael-Ioan

#23
kraluca

kraluca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 624 mesaje

Postat 17 aprilie 2012 - 13:08

hristos a inviat!
la multe lunite pt maria de gianina, matei de carpediem si bulgarasilor care au aniversat zilele trecute, cand nu am reusit sa mai intru....
de asemenea, stiu ca multi bulgarasi s-au crestinat ieri, asa ca, bun venit micuti crestini![olala]
fetelor va rog sa ma ajutati.... va povestesc ce am patit astazi: micuta mea statea pe spate pe pat, a ridicat mainile ca in reflexul moro, ridica si picioarele si le incordeaza, ca si cum ar vrea sa se ridice. face niste ochi mari, ca atunci cand se sperie si incepe sa planga isteric... eu eram langa ea, o iau in brate si deabia dupa ceva timp s-a linistit. s-a mai intamplat o singura data, acum vreo doua saptamani, dar acum m-a cam bagat in sperieti... vi s-a intamplat asa ceva?


mami fericita de Ariana (05.02.2012)

mutatia heterozigota a A1298C si C677T
tratment: clexane 0.4/zi, femibion 2, cetebe, magne B6

#24
carpediem

carpediem

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 187 mesaje

Postat 17 aprilie 2012 - 13:30

Multumim pt urari fetelor! Atente si la timp, ca intotdeauna [flo][flo]

Raluca eu cred ca o doare burtica, asa face si al meu cand il supara cate un partz incapatanat [:I] Sau poate s-a speriat. Al meu se trezeste din somn brusc plangand isteric, apoi trage cateva vanturi si se culca la loc singur.

Fetelor, am pus 1,5 kg zilele astea [bang][bang] si nu am idee de unde, ca nu am mancat mare lucru ca am mereu grija ce mananc sa nu-i accentuez colicile si nici cantitativ nu mananc mult. Singurele lucruri pe care le-am mancat cat am vrut au fost prajiturile [:I]

Mamica implinita de bebe Matei Gabriel (17.02.2012)
"Homo sum, humani nihil a me alienum puto!"
<hr noshade size="1" /> MTHFR C677T - heterozigot, A1298C - heterozigot, Gena PAI - 675 4G/5G - heterozigot, O sarcina oprita in evolutie la 15 sapt.


#25
alina_anto

alina_anto

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.404 mesaje

Postat 17 aprilie 2012 - 14:50

La multe lunite Maria Elena si Matei Gabriel!! [s][s][s] Pup si mamicile Gianina si Carpediem[pup]



Altesa, poate am "norocul" sa fie unul dintre copiii carora le place mancarea solida, nu laptele[bibe]..Doamne ajuta!



Miha[pup] Inca ne hotaram daca va fi in iulie sau septembrie vacanta. Tu ce zici?



Cati, ce sa zic?.. Toata noaptea a stat mufat Filip, si a papat cat de cat bine ieri. Dar nu papa deloc bib, nici nu am mai incercat... Insa problema este ca sapt trecuta avea 5300 g, iar sambata seara l-am cantarit de 3 luni si avea 5200 g, deci scazuse 100 g....[bang] Nu l-am mai cantarit de sambata, o sa o fac in seara asta, sa vad. Am niste emotii.. El e ok, e vesel, rade, se intoarce de pe spate pe burta non-stop si parca incearca sa se tarasca, inainteaza asa, putin, face ploicica si vorbeste mult, deci nu vad semne de vreo afectiune/infectie/ceva. Dr spun ca e ok, deci nu imi ramane decat sa insist cu sanul (cateodata mananca si la 1 ora jumate) si sa raman increzatoare.



Carpediem Stiu cum e treaba cu prajiturelele[grasa]







Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

#26
anangel_lexi

anangel_lexi

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.215 mesaje

Postat 17 aprilie 2012 - 15:10

Buna tuturor.

Aerlilian, banuiam eu ca ne botezam bulgarasii in aceeasi zi![pup] Imi pare rau ca nu-ti plac lucrusoarele de botez, dar important e ca nasii il boteaza pe bebe cu tot sufletul, eu asa zic.[flo]

Din fericire Maria nu are nicio boala a copilariei, ne-a explicat doctorita ca unii copii, mai ales cei cu tenul mai deschis, pot face astfel de eruptii pe piele dupa un acces de tuse foarte puternic cum a avut si ea. Ultimele pete se retrag abia dupa 2-3 zile si, intr-adevar, si la ea abia acum s-au retras.

Eu sunt suparata ca de cand s-a trezit, Johanna cam tuseste. Ea tuseste zilnic dupa ce se trezeste, dimineata, dar pe urma ii trece, dar azi vad ca persista tusea. Eu sper sa fi inghitit vreo scama ca-si tot suge pijamalutele, sper sa nu fie raceala...

Fetele care botezati bebeii saptamana asta, va doresc spor la pregatiri. Eu tocmai mi-am expediat sotul sa cumpere bauturile.



[mamica][9cer] de [zana]Maria Cornelia (20.09.2006) si [bebic] Ioana Teodora (24.01.2012)

Din ce in ce mai mare

Creste si mezina

Perlute de domnisoara





#27
mady_19

mady_19

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 595 mesaje

Postat 17 aprilie 2012 - 15:11

Hristos a inviat!
- la multe lunite bulgarasilor:Ane Beatrice, Stefan Matei, Ilinca mea, Iris, Cristian, Eva , Matei Gabriel, Maria Elena[flo][flo][flo][pup][pup][pup]
- mylady- ma bucur ca s-a rezolvat cu fetitza.mai e putin si va increstinati[pup]
- sa fie sanatosi si frumosi bebei botezati zilele astea
- a ajuns si Ilinca mea la 5 kg....
- si printesa mea isi ridica capshorul cand sta culcata..nu mai are rabdare...mai e putin si incepe sa reuseasca sa se si intoarca..pt ca incearca de multe ori[:D]...zilele astea a fost super rasfatzata..ca au venit ai mei in vizita...[:D]


#28
anangel_lexi

anangel_lexi

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.215 mesaje

Postat 17 aprilie 2012 - 15:13

La multe lunite Maria Elena si Matei Gabriel![s]



[mamica][9cer] de [zana]Maria Cornelia (20.09.2006) si [bebic] Ioana Teodora (24.01.2012)

Din ce in ce mai mare

Creste si mezina

Perlute de domnisoara





#29
mady_19

mady_19

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 595 mesaje

Postat 17 aprilie 2012 - 15:16

kraluca-cum iti spuneam..si a mea face la fel..isi ridica mainile si picioarele pfff..aproape numa cu ele in aer sta..dar nu plange...e posibil ca micuta ta sa se fi speriat de ceva...sau o fi apucat-o o durere....da nu cred ca e de speriat....a mea saraca se chinuie si se enerveaza la un mom dat...se plictiseste domneeeee..n-am vzut asha ceva...dupa ea ar lua-o la goana...nu-i mai place sa o tii in brate cand stai jos...ea vrea ca eu sa stau in picioare cand o tin in brate..sa vada mai bine ce e in jurul ei
- faith-refacere rapdida[pup]
-alina-multa rabdare mamico..sa avem...[pup]

#30
mady_19

mady_19

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 595 mesaje

Postat 17 aprilie 2012 - 15:19

aaaa..nu mai zic si eu de parturi..de 2 saptamani au inceput durerile mai mari de burtica...trage la parturi pfiuu.si plange inainte sa le dea...chiar si in timp ce mananca,la un om dat pune botic si imi zic: aoleu incepe iar...si asha e...plange saracutza...!!!!!si-apoi o iau in brate, o tin d burtica si incerc sa o calmez...


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Astăzi, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -