Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (8)


199 raspunsuri la acest subiect

#11
carpediem

carpediem

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 187 mesaje

Postat 16 aprilie 2012 - 20:20

Mihaela [pup] Ceea ce m-ai indemnat sa fac, am facut deja, dar eu cu maica-mea nu ne mai intelegem de cativa ani, de cand a luat-o pe carari gresite, adica refuza sa mai mearga la un serviciu, sta acasa la telenovele si vorbeste cu tot felul de indivizi pe net. I-a cam sucit D-zeu mintile [bang] Si cu copilul imi zice numai tampenii, iar eu nu fac ca ea si o contrazic si se ofenseaza si nu mai intra la copil in camera decat maxim o data pe zi, nu ca inainte se spetea cu ajutorul. Ca abia astept sa ne mutam in vara.

Lady ma bucur ca micuta ta e bine si interventia a fost simpla [pup]

Catiushor imi pare rau sa aud ca puiul tau refuza sanul de atatea zile, imi face si mie uneori asa si ma apuca plansul, apoi nervii..[bang] Dar ii trece repede. Trebuie sa-si revina el la normal, nu se poate [pup]

Mamica implinita de bebe Matei Gabriel (17.02.2012)
"Homo sum, humani nihil a me alienum puto!"

MTHFR C677T - heterozigot, A1298C - heterozigot, Gena PAI - 675 4G/5G - heterozigot, O sarcina oprita in evolutie la 15 sapt.


#12
alina_anto

alina_anto

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.404 mesaje

Postat 16 aprilie 2012 - 20:26

Citat:
citat din mesajul lui biancabia
Nu mi se pare normal. Nu ar trebui sa ramana acolo? in tub?Bianca [mamica] ALEXIS ARIAN (5/01/2009) si IRIS AMELI (16/02/2012)
Ba da, mie imi raman in tub. incearca sa dai puterea aspiratorului pe minim. Eu il lasam pe puterea max si trage prea tare, asa ca l-am dat pe minim si e ok.La multe lunite Stefan, Ilinca, Beatrice, Iris, Cristian, Eva!!![s][s][s][s][s]Anda, multumim pt linkuri[pup][asia][asia][asia][red]Cati, Cristina, al meu e in greva totala[bang]. A tinut tot postul, ba chiar si negru uneori[bang][alcool].. Fac haz de necaz..Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

#13
mrg

mrg

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 340 mesaje

Postat 16 aprilie 2012 - 21:40

Multumim tuturor fetelor care ne-au urat La multi ani! ptr Cristian...nu mi vine sa cred ca au trecut deja 2 luni...bebe e bine a crescut mare si frumos are 65 cm si 5 kg la 2 luni,e vioi,rade toata ziua si nu plange decat cand ii e foame.A renuntat de la o luna jumatate la masa de noapte,adica mananca pe la or 23-24 si dupa aceea pe la 6-7 dimineata...
Eu sunt mult mai bine ,m-am cam obisnuit cu noua viata,si incerc sa mi reiau vechile obiceiuri...
Va pup si imi e tare dor sa va mai citesc![pup][pup]

#14
catiushor

catiushor

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 374 mesaje

Postat 16 aprilie 2012 - 22:11

Alina - cum va mai descurcati?

eu am reusit sa-l pacalesc si a papat de cateva ori, doar prin somn, deci pe azi suntem la limita decentei - zic eu.

mami de bebitza [bibe]Gruitza[bibe]
[disco](01 ianuarie 2012)[disco]
http://designartizan.blogspot.com/

#15
mihacor

mihacor

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 408 mesaje

Postat 16 aprilie 2012 - 23:40

La multe luni pentru Ilinca, Iris, Cristian, Eva Georgiana!

fetelor noi grav...eu si sotu am fost la medic,o plasa de medicamente,sper ca o sa ne simtim mai bine...

bebe e mancacios rau,dar nu prea mai vrea tzitzi,acum doarme...

va doresc multa sanatate voua si la bebei.[pup][pup][pup]



mamica de bebeloi Eduard...

Edy

#16
Alice_Elena

Alice_Elena

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.390 mesaje

Postat 17 aprilie 2012 - 00:13

La multe lunite

Ilinca de Mady!!!

Iris Ameli de Bianca!!!

Cristian de Mrg!!!

Eva Georgiana de Anca!!!



Mami de [bibe] Mara Nicolle (20.08.2010) si [bb] Radu Stefan (27.12.2011)

#17
mihaelaradu

mihaelaradu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 737 mesaje

Postat 17 aprilie 2012 - 00:18

Carpediem in cazul asta nu stiu ce sa zic..[alcool][alcool] Sa ignori, nu as putea sa te sfatuiesc deoarece eu insami primesc sfatul asta vizavi de soacra mea si mi-e uneori imposibil sa evit, sa ignor sfaturile ei oferite chiar si prin intermediul altora.
Anda[flo] multumesc. Intr-o mare parte iti datorez si tie reusita mea, si Alinei, si lui Lady, si, in definitiv, fiecarei mamici "disperate" (mai ales celor care au nascut ianintea mea, adica toata odiseea [:D]). La capitolul "disperare" imi vin in minte cel mai des Ileana si Matza, adica oarecum telepatic, le comunicam lor temerile mele si a doua, a treia zi regaseam intrebarile mele pe forum [:D]. Deci si lor le sunt datoare, dar nu as vrea sa nominalizez fiindca as omite fete dragi care printr-o intrebare, o pilda sau un raspuns mi-au dat avant, incredere, forta (Anahadasa, Cati,Bulinutza,Alice, Adriana, Ghiulten,Sophia, Iaura, Dari,Bia, Lali,CristinaGoji, 2*Anca, Lexi, Beatrix, etc, etc)
Ileana cand o femeie se ingrijoreaza din cauza surplusului de kg, orice i-ai spune nu o imbuneaza, ba parca pui paie pe foc. Asadar te pup si iti tin companie. Ma simt ca un butoi. Burta asta ma dispera..[bang][bang]
Lady ma bucur ca ati sarit si hopul asta. Mai e putin si va crestinati. Sa ai o saptamana usoara. Ma gandesc ca ti-e greu cu atatea pregatiri [flo][flo][flo][pup][pup][pup]
Cativezi? Inca ceva ce am invatat de la tine si Anda: greva foamei la bblusi[bang][bang] Daca mi-ar fi zis cineva acum un an ca exista asa ceva, as fi zis ca e nebun. Bafta cu Gruitza frumos!
Mihacor sanatate multa.[pup]
Faithoff si piciorul!! Sper ca esti bine![pup]

Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
http://flowerspeaking.wordpress.com/

#18
aerlilian

aerlilian

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.307 mesaje

Postat 17 aprilie 2012 - 01:03

Lexi, sper ca Maria e bine si nu a facut vreo contagioasa. Botezul il avem sambata, pe 21. Si astazi am vizitat-o pe nasa si m-am necajit foarte tare ca nu mi-a placut deloc ce i-a cumparat pt botez, dar o respect foarte mult si mi-e foarte draga si stiu ca nu a facut-o intentionat sau din lipsa de gust, dar e o alta generatie, e mai in varsta si nu se pricepe la modernisme. Asta este...[q]
Mihaela, vom revdeveni noi ce-am fost si mai mult decat atat. Si vom fi si mamici, unde mai pui... O mamica sexy cu un pui de mana...[olala]

Mamica lui Tudor
http://community.web...vhost=community

#19
mihacor

mihacor

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 408 mesaje

Postat 17 aprilie 2012 - 02:30

multumim miha.

lady ma bucur ca a trecut cu bine tot,si noi avem maine ultima ecografie pentru stabilirea tratamentului,daca mai e nevoie.

o noapte cu bebei linistiti va doresc.



mamica de bebeloi Eduard...

Edy

#20
mihaelaradu

mihaelaradu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 737 mesaje

Postat 17 aprilie 2012 - 03:29

[s] Maria Elena de mami Gianina si totodata iti dorim sa fi un crestin bun, dupa voia si placul lui Dumnezeu, sa ai viata lunga si binecuvantata cu sanatate si pace sufleteasca.

[s] Matei Gabriel de mami Carpediem.



Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela

http://flowerspeaking.wordpress.com/


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Astăzi, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 15:52

  • Dulce amintire

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:10

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -