Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

divort


70 raspunsuri la acest subiect

#21
otilia32

otilia32

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 23 mesaje

Postat 20 martie 2012 - 23:39

sotul meu consuma alcool,ma neglija,isi pierdea noptile prin baruri platind muzica si dansatoarele iar mama mea imi spune ca sa ii mai dau o sansa ca se va schimba insa eu nu cred acest lucru.am stat 9 ani langa un barbat care nu m-a facut nici macar o data sa ma simt iubita si respectata

#22
Ramonika

Ramonika

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.482 mesaje

Postat 21 martie 2012 - 11:18

Citat:
citat din mesajul lui otilia32
sotul meu locuieste in aceeasi localitate cu noi,pe mine nu m-a mai cautat de cand ne-am despartit iar pe fetita o suna duminica si o duce la el cateva ore.

eu nu inteleg ceva. daca el nu te cauta, nu-si cere iertare, nu iti cere sa va impacati, de ce zic ai tai sa il ierti si sa-i mai dai o sansa, cand se pare ca el nu vrea lucrul asta? sau ai tai ar vrea sa te duci tu la el? [bang] asta ar mai lipsea, dupa ce s-a comportat asa urat cu tine si cu fetita, sa te duci tu la el sa cauti impacare... [bang]

#23
otilia32

otilia32

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 23 mesaje

Postat 21 martie 2012 - 11:22

da,parintii mei vor sa ma duc sa il chem eu inapoi pt ca eu i-am cerut sa plece si asa considera ei ca trebuie sa fac pt fetita sa las de la mine

#24
pitzinuca

pitzinuca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.124 mesaje

Postat 21 martie 2012 - 11:37

mai Otilia.



de unde doamne iarta-ma stie maica-ta ca se schimba sau nu. ai tai sunt inchisi in niste mentalitati demult apuse.

tu stii cel mai bine care este situatia. lasa-i pe ai tai in pace, esti femeie in toata firea ca zic asa, ai un copil si ai datoria sa o ajuti sa creasca frumos. cu situatia descrisa de tine, asa ceva nu cred ca e posibil. iar al tau nu se va mai schimba, din contra o sa fie din ce in ce mai rau.



_______________________



mami de andi [bat] si ilinca [copil]

_________________________



traduceri si asistenta

________________________

"Fericirea nu are valoare daca nu e impartasita."

#25
histamina

histamina

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.285 mesaje

Postat 21 martie 2012 - 11:45

cat de egoist poti fi ca parinte sa iti pese mai mult de gura lumii decat de fericirea si linistea propriului tau copil??????????????

ca sa fii si tu in randul lumii,te lasi calcata in picioare, umilita inselata?care rand al lumii?cei care barfesc ar fi dispusi sa traiasca alaturi de un om ca sotul tau,numai pt a salva aparentele?

sper sa nu renunti la lupta!
daca sotul tau vine la intalnire cu fetita voastra,ai grija sa nu fie si femeia de care s-a indragostit de fata.
sotul tau sa se abtina de la astfel de gesturi,pt ca poate rani fetita si nici nu o cunosti pe respectiva sa stii daca e ok sau nu.

http://forum.desprec...ian-Minunea-mea

#26
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 21 martie 2012 - 12:01

Histamina,cred ca ai incurcat partenerii de discutzie,julia 23 era parasita pentru o alta si nu otilia 32![:D]



Dana



handarbeit

#27
histamina

histamina

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.285 mesaje

Postat 21 martie 2012 - 12:05

andacos,asa e.[asia][asia][asia][asia][asia]

scuze,sunt femeie nedormita....................

http://forum.desprec...ian-Minunea-mea

#28
giulia71

giulia71

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.182 mesaje

Postat 21 martie 2012 - 12:49

el nu se va schimba, e prototipul clasic de macho, care mai vrea sa faca niscai cuceriri.

nici ai tai nu se vor schimba, din pacate cunosc categoria si preconceptiile de rigoare.

pentru astfel de parinti, este mai presus "familia intregita" (cu nefericirile colaterale) decat un divort care vor atrage familia voastra in topul celor mai ravnite barfe din sat pentru urmatoarele doua luni (maxim).

daca decizia ti-e finala, ai nitel de luptat cu ai tai si cu neplacerile divortului.

Castigul va fi insa pe masura: liniste pe termen lung pentru tine si fetita ta!

ps: eu cand m-am maritat am avut de dus aceste lupte cu mama, care cam tot aceste principii "sanatoase" avea[bang], ca ce zice lumea daca ma mut inainte de nunta[bang]. Noi abia asteptam si ea mi-o suna in cap una si buna, raspusul meu a fost unul pe masura: care lume? ca mai toate vecinele au "dosar"[:D]




uneori gandesc prea mult....

#29
otilia32

otilia32

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 23 mesaje

Postat 21 martie 2012 - 13:00

giulia esti foarte simpatica si imi place cum gandesti,multumesc pt sfaturile tale,ma simt mult mai bine de cand am inceput sa discut problema mea pe forum cu persoane care ma inteleg.de cand m-am despartit de sotul meu m-am simtit mereu vinvata oarecum ca am luat o decizie gresita si asta p[t ca parintii mei nu erau de acord cu mine.multumesc inca o data

#30
rhoneea

rhoneea

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.101 mesaje

Postat 22 martie 2012 - 12:37

Nu inteleg de ce conteaza parerea mamei tale de cum va fi el daca il vei ierta.Tu,ai trait cu el.Tu l-ai iubit si oblojit.

Decizia se afla in mainile tale,este dreptul tau si nu trebuie sa te lasi influentata de nimeni si nimic.Fericirea copilului tau si a ta e tot ceea ce conteaza.

Oamenii nu se schimba,iti spun asta din propria experienta.Nu mai da curs acestor acuzatii nefondate de ceea ce faci sau ce decizii iei tu.Nu te mai apara in fata celor care te judeca.Intodeauna se va gasi cineva care sa te vorbeasca de rau pentru a se simti ei bine.Incearca sa fii mai ignoranta si arata-le ca nu-ti pasa ceea ce cred ei.

Nu este acceptat divortul la tine in familie spui,dar e acceptat stilul de viata pe care il duceai?Tocmai asta e,acum ai sansa de a reincepe o viata noua,asa cum ti-ai dorit dintodeauna.



Irina mamica sefului mic Pierre-Sebastien











[aerob][foto][tv]





Perle de shef!!

*Miracolul nostru*[bebic]








[b] "If you wanna make the world a better place, take a look at yourself and make a change!"

Michael Jackson



Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -