Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Recomandari Budapesta


59 raspunsuri la acest subiect

#11
danamiha

danamiha

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.156 mesaje

Postat 15 martie 2012 - 13:37

Cu baile nu pot sa te ajut, noua ne place doar la mare[;)] Am stat in casa unor prieteni, ne-au lasat abonamente la ceva bai, dar nu ne-am dus, la cate am vrut sa vedem nici nu aveam timp....

Citat:
citat din mesajul lui Fomalhauti

Daca am vrea sa mergem la o baie termala, care sa fie? Ma intereseaza sa fie amuzant pentru copii, nu neaparat sa fie o opera de arta.

Daca ne decidem sa vizitam o pestera, care sa fie? Am vazut in ghid ca sunt mai multe?


#12
danamiha

danamiha

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.156 mesaje

Postat 15 martie 2012 - 13:55

Ai ales foarte bine! E superba Budapesta, de cate ori vad Podul cu Lanturi mi se taie respiratia...e frumos si doar sa colinzi orasul. Mergem la inceputul lui mai pentru concertul lui Andrei Rieu, stam doar 4 zile, copilul va lipsi 2 zile de la scoala, nu putem sa stam mai mult, dar vream sa revedem locuri dragi.
Parcul de distractii ti se va parea slabut tinand cont de cate parcuri ai vazut tu [^]

Citat:
citat din mesajul lui Fomalhauti

Multumesc pentru raspuns si pentru PM. Ma bucur mult ca am ales Budapesta. Adica m-am gandit la mai multe variante (foarte diferite intre ele!): Romania, Bulgaria, Thassos, Viena...Am ales Budapesta pentru pret (stam o saptamana la Budapesta cu banii cu care am fi stat 3 zile la Viena) si transport (adica nu mergem cu masina, mergem cu trenul - cei mici merg prima data cu trenul!).

Dar vad ca am ales bine, vom avea ce sa facem.

Am luat ghidul!


#13
eimotto

eimotto

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 232 mesaje

Postat 15 martie 2012 - 15:21

Acum am vazut ca ati ales trenul - este ok numai daca sunteti la cuseta/vagon de dormit. In rest este o mizerie de nedescris - pentru mine mersul la pp a fost un cosmar mai ales ca initial pentru copii a fost ceva inedit [:-@] si aveau nevoie din ora in ora.

Mamica de Iulia Eleni(06.02.2004) si Yannis Victor (09.04.2007)




#14
Fomalhauti

Fomalhauti

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.629 mesaje

Postat 15 martie 2012 - 19:11

Anda, cand ai fost tu, in ce an, de Craciun? Am citit ca labirintul s-a inchis, parca in iunie 2011. S-a deschis din nou?

In legatura cu trenul, mergem la cuseta si ne intoarcem cu vagon de dormit. Sper sa fie bine (si sa nu facem pipi de prea multe ori, sunt in jur de 16 ore).

#15
Fomalhauti

Fomalhauti

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.629 mesaje

Postat 15 martie 2012 - 19:21

Copiii de 2 ani platesc transportul in comun? Asta nu am mai "prins" nicaieri. Budapest card este pentru un adult si un copil. Noi vom fi doi adulti cu 3 copii, punand-o la socoteala si pe cea mica. Deci, fie ca luam doua Budapest card, fie ca luam abonamentul acela de familie pentru transportul in comun, va trebui sa platim separat pentru cea mica?

#16
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 15 martie 2012 - 19:34

Mada, daca nu ati apucat sa luati bilete de tren, aveti aici o oferta pentru 25 mar-1 apr cu 150 lei/ pers/ dus intors, toate taxele incluse. Si nu, nu lucrez pentru ei. [:D][:D][:D] Am luat si noi bilete pentru Pasti, cu 400 lei/ 3 persoane. Si pentru la vara, la mare, foarte ieftin.



Ioana, mami de zambarici



Sa va traiasca puiutii, sa fie sanatosi si norocosi!





#17
danamiha

danamiha

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.156 mesaje

Postat 15 martie 2012 - 20:10

Nu ar fi rau sa lucrezi pt ei, ne-ai spune si noua cand sunt oferte[;)]
Citat:
citat din mesajul lui Ioana_Pos
Mada, daca nu ati apucat sa luati bilete de tren, aveti aici o oferta pentru 25 mar-1 apr cu 150 lei/ pers/ dus intors, toate taxele incluse. Si nu, nu lucrez pentru ei. [:D][:D][:D] Am luat si noi bilete pentru Pasti, cu 400 lei/ 3 persoane. Si pentru la vara, la mare, foarte ieftin.Ioana, mami de zambariciSa va traiasca puiutii, sa fie sanatosi si norocosi!


#18
Mada_3Pitici

Mada_3Pitici
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 15 martie 2012 - 21:58

Multumesc mult de tot pentru informatii![flo]
Noi am luat o oferta cu vouchere si ne costa 100 euro/persoana avion si hotel 4 nopti cu mic dejun. Norocul nostru este ca prindem saptamana restaurantelor si sunt niste reduceri frumusele. Ne-am facut cateva rezervari si revin cu detalii dupa ce ma intorc. Sper sa ajung macar la 2 dintre ele.
Despre Budapest Card, a facut un calcul si este posibil sa iesim pe plus avand in vedere ca vrem sa vizitam multe locuri. Din nou, va povestesc ce si cum dupa ce ma intorc.
O alta atractie pentru cei mici si nu numai este Muzeul Martipanului[pofta]
In mod special mi-a atras atentia acest despre locurile de vizitat: http://www.viajoa.ro...rcate-budapesta
Sper ca este ok ca am pus acest link.
Oricum, daca mai gasesc ceva interesant pana atunci. Sunt asa entuziasmata de aceasta excursie [:)]


#19
puisorul

puisorul

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.594 mesaje

Postat 16 martie 2012 - 09:06

La Zoo o jumatate de zi e suficient. La Tropicarium nu ai ce face mai mult de jumatate de ora, poate daca prinzi spectacolul( noi nu am stiut de el).

Ca si bai noi am fost doar la Ramada Aquaworld, dar am si stat acolo la hotel. E absolut superb si sigur nu se plictisesc copii. Nu stiu cat e biletul de intrare dar gasesti sigur pe site-ul lor. E si restaurant in interior, si loc de joaca pt cei mai mici, ar fi o zi reusita.

Vacanta placuta!

[mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008)

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii


#20
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 16 martie 2012 - 12:52

Citat:
citat din mesajul lui danamiha

Nu ar fi rau sa lucrezi pt ei, ne-ai spune si noua cand sunt oferte[;)]



As vrea eu! [:D]

Ioana, mami de zambarici

Sa va traiasca puiutii, sa fie sanatosi si norocosi!




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -