Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 9 voturi

sa ne numaram binecuvantarile (4)


222 raspunsuri la acest subiect

#11
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.459 mesaje

Postat 14 aprilie 2010 - 17:08

Mihaelka, da poti sa faci exact procura la notar cum o vrei tu; perioada si tara de destinatie [asia]



Eu tot nu inteleg ce e rau in a fi foarte precaut ...



Daria & felina fioroasa[zana] GIULIA(2004 08 16) cu [buburuza] Sela

#12
Mikaela_a

Mikaela_a

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 93 mesaje

Postat 14 aprilie 2010 - 17:16

Multumesc. Nu este rau sa fii precaut, insa de multe ori ma gandesc sa nu exagerez cu chestia asta, adica sa privez copilul de unele lucruri si momente placute doar pentru ca eu am temeri. Temeri, nu presimtiri. Voi cum va descurcati cu asta? Ca eu simt ca daca nu sunt langa ea, daca nu detin controlul asupra sigurantei ei, i se pot intampla lucruri rele. Si asta nu-i foarte ok dupa parerea mea, caci sunt si alte persoane care o iubesc si au grija de ea. Mi-e teama sa nu devin hiperprotectoare si asta sa-i dauneze.

#13
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.459 mesaje

Postat 14 aprilie 2010 - 17:19

Eu as vrea sa o ia taxo` mai mult, am deplina incredere in el si stiu ca nu se risca altfel il omor [:D] Insa el e mult prea ocupat, din pacate. Dar sper ca in timp sa-si revizuiasca atitudinea si sa o ia mai mult pe Giulia [pk] El este singura persoana cu care o las si as lasa-o pe Giulia cu toata increderea. Pacat ca nu profita de asta [bang]



Daria & felina fioroasa[zana] GIULIA(2004 08 16) cu [buburuza] Sela

#14
Mikaela_a

Mikaela_a

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 93 mesaje

Postat 14 aprilie 2010 - 17:26

Eu am mai multa liniste sufleteasca atunci cand este cu mama, pentru ca stiu ca o iubeste ca pe ochii din cap. De ex imi amintesc ca atunci cand era micuta si se ducea singura spre mare, statea linistit zicand "ce mare lucru, doar nu se arunca in mare?". Adica indiferenta care ma facea sa ma gandesc ca fie nu o iubeste la fel de mult ca mine, fie e de-a dreptul inconstient. Oricum, intre timp a mai crescut si fata isi mai poarte si singura de grija. Griji imi fac pentru ca el pe vremuri mai conducea si dupa ce bea un pahar, ca prietena lui n-are copii si chiar daca are grija de ea, n-are grija unui parinte oricum...

#15
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.459 mesaje

Postat 14 aprilie 2010 - 17:34

Atunci nu mi se pare ca esti exagerata deloc.

Tatal Giuliei s-a molipsit de la mine si era fff precaut, pacat ca i-a trecut.



Daria & felina fioroasa[zana] GIULIA(2004 08 16) cu [buburuza] Sela

#16
Mikaela_a

Mikaela_a

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 93 mesaje

Postat 14 aprilie 2010 - 17:48

Nu stiu ce sa fac, chiar asta reprezinta pentru mine un stres. Cum o intorc tot nu este bine. Poate ca in 3 ani s-a mai schimbat, s-a mai maturizat. Inainte ingheta sufletul in mine cand se baga cu noi in masina in depasiri riscante, acum vad ca drum lung o lasa pe ea sa conduca, ea a avut de curand si carnetul luat, nici experienta multa nu are.
Ce sa mai zic, am sa ma mai gandesc, poate peste noapte ma mai linistesc. El vrea un raspuns rapid ca vrea sa cumpere bilete si vroiam sa stiu cum ganditi si faceti voi.

#17
gabriella1

gabriella1

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.055 mesaje

Postat 14 aprilie 2010 - 17:57

Tare dragi imi mai sunteti![pup][pup].Va citesc mereu da' io n-am ce cauta pe topicul asta-mi-am dat seama mai tarziu [:I]
Da' nu pot sa nu va spun ca sunteti minunate ![asia]

Gabriela


"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"


#18
Morgano

Morgano

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.476 mesaje

Postat 14 aprilie 2010 - 18:14

Mihaela, nu cred ca esti paranoica. Ai doar multe dubii care sunt perfect rezonabile. Nu o lasa cu ei daca simti tu ca nu e cea mai buna decizie. Vacante vor mai fi, nu e asa o tragedie. Daca siguranta ei ti se pare mai importanta intemeiat decat un concediu la mare, mai bine nu o lasa. Eu asa as face.

#19
Happy_in_TO

Happy_in_TO

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.146 mesaje

Postat 14 aprilie 2010 - 18:48

Citat:
citat din mesajul lui gabriella1

Tare dragi imi mai sunteti![pup][pup].Va citesc mereu da' io n-am ce cauta pe topicul asta-mi-am dat seama mai tarziu [:I]
Da' nu pot sa nu va spun ca sunteti minunate ![asia]

Gabriela


"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"



Gabriela, si tu imi esti draga asa nebunica si rebela citeodata chiar daca la inceput m-am cam luat de tine [pup]

Haide sa iti esplice baba ceva :))) Mamele singure se simt asa... singure citeodata, date la o parte de cele care cred ca nu se pot asocia cu ele din cauza statutului. Da, sint admirate, respectate, invidiate citeodata dar... ignorate la greu de cele care stau deoparte si isi spun: nu sint ca ele. Intelegi?...

Intra si tu in vorba ca nu se ia statutul, garantat :))) Si nu legitimeaza nimeni la intrare. [pup]


Conchita, nu imi place ca taci. Hai sa te tzuc sa te emotionez iarasi [pup]

LaLa o imbratisare strinsa si speciala pentru tine [pup] Stiu ca iti este greu, cind te vad pe tine ma vad pe mine acum 6 ani... Cu mina pe inima iti jur ca exista liniste si viata frumoasa dupa ce se lasa praful emotiilor negative.

Tu ai avut parte de o experienta cit se poate mai urita, un cosmar de-a dreptul. Stiu, am fost si eu acolo...
Lasa timpul sa treaca, gindeste-te la ziua care vine, niciodata prea mult inainte pentru ca o sa te dezechilibreze. Ai nevoie de liniste acum, lasa viteza vietii mai moale, ia timpul necesar sa te vindeci. O sa iti fie bine.

Pentru ca ai avut parte de mult urit, indreapta-ti privirea spre lucruri frumoase, cauta mereu frumosul si calitatea. Indeparteaza constient fiecare lucru negativ in viata ta. Reprogrameaza-ti gindurile in asa fel incit sa gindesti pozitiv. Vorbeste-ti frumos mereu, incurajeaza-te in gind, alinta-te.
Du-te in parc si priveste florile, du-te la un magazin de metraje, admira materialele, simte-le in mina, ia un esantion din cele care iti plac, du-te intr-un magazin de palarii, incearca-le si admita-te in oglinda, iesi la o terasa pentru o cafea intr-o dupamasa, cu o carte in mina si lasa soarele sa te mingiie, incearca o noua reteta de prajitura, orneaz-o cu fantezie si feminitate, rasfoieste o revista de decorari, lasa-ti gindurile sa zboare, ia un carnetel frumos si scrie in el visele tale...

Daca inlaturi tot ce este negativ din viata ta si te inconjori cu frumos si calitate, rezultatele o sa fie pe masura, crede-ma!

Lala, ai incredere, o sa fii bine si tu si Bia! [flo][pup]


live and let live [:)]

#20
Happy_in_TO

Happy_in_TO

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.146 mesaje

Postat 14 aprilie 2010 - 18:51

tiiii...ce pupacioasa sint astazi :)))

live and let live [:)]


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -