Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Durerea unei pierderi de sarcina (31)


299 raspunsuri la acest subiect

#271
alinushca

alinushca

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.323 mesaje

Postat 26 iulie 2007 - 18:23

slimatei, ce frumos trebuie sa fie, sa simti picioruse si manute si capsorul. O sa tot ai de treaba de aici inainte!! O sa ti se faca burta ba rotunda ba patrata! [:)] In functie de gimnastica bebelusului. [:)]

michelle, sper ca analizele sunt intr-adevar bune. daca doctorul spuneeee.... [:)] o sa fie bine! eu plec o saptamana din tara. adica o sa fiu aici cand depasesc pragul de 45 de zile pe care mi l-am dat. eu tot mai sper sa vina. nu ma stresez. ma gandesc doar ca sper sa prin odiseea de martie-aprilie 2008 [:D] poate doar visez frumos .... dar asta ne tine,nu?

Oana, povestea ta e chiar mai grea decat a mea. Dar si eu ma gandesc ca Dumnezeu are grija de oameni si ca la momentul oportun vom fi si noi pe deplin fericite si implinite! Uite Cristina_ana este exemplul perfect !!! [:)] Te [pup] draga!

c.myry, mie nici acum nu mi-a venit desi noi am avut "problema" cam in aceeasi perioada (de fapt eu am avut-o chiar cu putin inaintea ta daca imi amintesc... dar cand imi vine o sa iti zic cum a fost sa vedem daca la tine e ok sau nu. De principiu, daca a venit, ce mai conteaza? :) E de bine! [:)] Spuneai ca vrei sa mai astepti pana la o posibila urmatoare sarcina, asa ca se va regla complet pana atunci. [:)]

blueeyes, a fost o mica problema de atmosfera aici pe topic la noi dar norii s-au indepartat si totul a revenit la normal. Asa ca nu te sfii sa vii aici ca ne e dor de tine cand nu intri [:)]

Teo2rina, odihneste-te si apoi sa ne povestesti cum a fost la ECO. Eu una ma bucur FOARTE mult ca a iesit totul OK! Trebuie sa fi fost superb! Te pup! A... si cum merge cu gradi?

:) Sanatate!

#272
alinushca

alinushca

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.323 mesaje

Postat 26 iulie 2007 - 18:27

quote:
Originally posted by musettepink

Alinuscha si eu iti tin pumnii sa se inatmple ceea ce tu iti doresti.Ma bucur ca iti plac pisicile.As putea sa-ti trimit un mesaj privat cu o poza de-a ei dar nu stiu cum sa-mi activez pm-ul.Tu stii cum se face?Ti-au venit uratii?Te pupic![dual]



Activare PM: Contul meu -> Mesaje private -> Options - > Activeaza mesajele private

Uita-te cu atentie pe ecran ca nu ai cum sa ratezi reteta!
Oricum nu cred ca poti pune poza in PM. Poate o ai postat pe vreun site ceva si ne dai linkul :) Sa o vedem toate!!


Uratii mei s-au pierdut pe drum. Ziua 36 de la chiuretaj si sani vag tari... Mai astept, sunt relaxata [:D] cat de cat...

:) Sanatate!

#273
oana_oana26

oana_oana26

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 732 mesaje

Postat 26 iulie 2007 - 18:28

Alinushca,
nici o durere nu se poate compara cu alta, sa-ti pierzi copiii e cel mai greu lucru de pe pamant, indiferent ca se intampla la 5, la 10, la 20 de saptamani sau mai mult. puii nostri sunt suflete din sufletele noastre asa ca pe langa durerea fizica peste care trecem cu usurinta toate ramane o durere sufleteasca imensa, care ne macina mereu si numai cine trece prin asta intelege ce spun
Nu vreau sa-mi pierd speranta ca o data va fi bine si pentru noi

#274
madlen

madlen

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 183 mesaje

Postat 26 iulie 2007 - 19:08

Felicitari, Cristina Ana! Sa-ti traiasca nazdravanul si sa fiti sanatosi!

Michelle81, Dan ny, va multumesc ca va ganditi la mine. [pup] Desi va citesc zilnic, eu scriu mai rar, pentru ca nu am noutati. Sunt intr-o perioada de relaxare. La toamna vom face FIV-ul nr. 2. In paralel strang actele pentru dosarul de adoptie.

Pepsi, am vazut pozele. Sunteti o familie minunata!

Imi pare rau pentru fetele care au venit printre noi![V]



Ajut-o pe Sonia



You live only once, but if you live right, once it.s enough.

#275
anasia

anasia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 862 mesaje

Postat 26 iulie 2007 - 19:14

baietelul cristinei ana se numeste Andrei Eric, si are 3.670g;



anasia si [copil] Alessia Anca(14.08.2006)



Alessia 10-11 luni

o sansa pentru Sosonica




#276
blueeyes2003

blueeyes2003

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.385 mesaje

Postat 26 iulie 2007 - 19:14

Cristina felicitari din toata inima!!! [bis][bis] Sa-ti traiasca baietelul,sa fie sanatos si sa va aduca numai bucurii! Visul ti s-a implinit,ai primit cel mai de pret dar pe care il poate primi o femeie! Sa va traiasca!

Recuperare cat mai rapida si mult laptic!Abia te asteptam cu poze![bis]




Fetelor imi cer scuze ca nu pot scrie mai mult dar inca nu am terminat de despachetat si trebuie sa pun totul la locul lui.Va multumesc tuturor pentru urari,sa dea Dumnezeu sa se fi prins bebe pentru ca noi nu am ratat nici o ocazie de a-l prinde![:I][:D]

Va [pup] pe toate si sper sa revin cat mai curand!






Mirela[flo]

Come on baby![copil]



#277
BalMascat

BalMascat

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 252 mesaje

Postat 26 iulie 2007 - 19:50

Cristina-ana felicitari si un bebe sanatos si mancacios.
sa va bucure intreaga viata si sa fiti fericiti.
[majoreta][majoreta][majoreta][majoreta]

as vrea sa va incurajez pe toate sa aveti incredere in voi ca veti cunoaste fericirea de a fi mame.
si eu am pierdut o sarcina cand subiectul acesta nu exista si am suferit in tacere, singura.
asa am descoperit forumul, dar din pacate m-am lovit doar de alte subiecte unde durerea mea nu isi avea locul.
intre timp durerea s-a estompat, au trecut 3 ani de atunci. insa nu am uitat niciodata cum a fost.

acum.....am un baietel de 2 ani, sanatos si frumos.
sarcina a fost lipsita de probleme pana cand am avut pre-eclampsie severa (brusc si dintr-o data) si el s-a nascut prematur.
de doi ani de zile caut o explicatie (ca si voi) si fac teste si analize, si mai nou am descoperit ca am o posibila boala auto-imuna. desi nu am niciun simptom.

as mai dori un bebe insa parerile sunt impartite, unii doctori spun ca Da, altii spun ca o alta sarcina poate sa ma omoare si sa fiu multumita cu ce am.
sunt confuza dar sunt alaturi de fiecare dintre voi.
nu ma dau batuta si caut doctori peste doctori pt ca nu ma pot opri doar la o opinie.

Michelle iti scriu tie in special, pt ca doar ce am citit un articol despre o situatie similara. Era despre o mama de 2 baieti, care inainte sa-i aiba avusese exact aceasi experienta ca si tine. Si nu uitase nimic desi avea 2 copii.
Intrebarea mea este, ti-a recomandat vreun dotor, iei deja extra folic acid?


va doresc multa putere si incredere in voi.
fiti optimiste, miracole se intampla!!!
[pup][pup]


#278
Irda

Irda

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 560 mesaje

Postat 26 iulie 2007 - 19:52

[s][s]La Multi Ani, Andrei Eric![s][s]

Sa fii sanatos, norocos, cumintel si istetz!!!

Bine ai venit pe lume!




Am vorbit cu Cristinuka....o mamica foarte fericita de baietzel voinic si frumos!!!
[pup][pup][pup]



A avut o nastere usoara ca un fulg.....exact cum i-am urat toate fetele, dar detaliile o s-o las sa vi le spuna ea( ce ti-e si cu "dependentza" asta....traiasca laptopu', internetul la tel mobil si taticul fericit!!)[pup]



Va pupicim pe toate![pup][pup][pup]

Sunt asa de bucuroasaaaa!!!!![bis][bis][bis]



Irda

cu [zana] Daria 13 iulie 2005



Poze Daria [foto]

#279
c.myry

c.myry

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 240 mesaje

Postat 26 iulie 2007 - 20:07

cristina ana- FELICITARI !!!! Ma bucur ca ai avut o nastere usoara si ca sunteti amandoi sanatosi! Sa va traiasca baietelul, sa creasca mare si frumos si sa va bucurati de el! Pupici si refacere rapida! [bis][bis][bis][bis]
Simt o bucurie mare cand vad ca unele dintre noi reusesc sa isi tina in brate bebelusii mult asteptati. Imi da incredere ca se poate.
HAIDETI FETELOR, VOM URMA SI NOI MAI DEVREME SAU MAI TARZIU!
alinushca- da, intelesesem ca 1 CM vine mai tarziu. Merci mult de raspuns. Sper sa nu fie probleme nici la tine. Iti tin pumnii.

Va pup pe toate si va doresc numai bine![flo]



myry

#280
cristy74

cristy74

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 322 mesaje

Postat 26 iulie 2007 - 20:14

Buna dragele mele

Din pacate am fost foarte ocupata zilele astea si nu mai apucat sa scriu nimic. Numai in contabilitate sa nu lucrezi in perioada de inchidere de an sau de semestru.
Si acum revenind la oile noastre, constat cu regret ca s-au ingrosat randurile noastre.

Madlen, Kitzy, Musettepink fetelor imi pare atat de rau cand vad ca inca o fata se alatura listei noastre. Trebuie sa va pastrati credinta, chiar daca uneori e greu, si cred ca Dumnezeu va vedea cat de mult va doriti un puiut si va va da. Pana atunci va doresc sa aveti putere multa sa treceti peste aceasta durere si sa puteti sa o luati de la capat.

IreneCAM nu e rea decizia ta de adopta un copilas. Sunt atat de multi copii care au nevoie de dragoste, de un camin. Si apoi s-ar putea sa ramai si gravida foarte repede, fara stres continuu. Sper sa-ti iasa bine si analizele si te cred ca te-ai saturat de analize si doctori. cred ca toate suntem satule de atatea investigatii. Dar asta e, uneori mi-as dori sa fie ca pe vremea mamelor noastre, cand nu se faceau nici analize, nici eco, si nu erau atatea probleme.

Flavia cum te mai descurci cu doi nazdravani? Imi pare rau sa aud ca ai probleme la alaptat. Sper din suflet sa-ti treaca cat mai repede. Am vazut pozele cu Davidut chel "ca un bob de strugure". E un scump, imi vine sa-l mananc.

Danangie deci ai inceput o luna noua de incercari. Iti tin pumnii sa fie bine de data asta si sa se intample minunea. Ma bucur ca esti optimista si nu te supara pe sotul tau ca probabil s-o fi saturat si el saracu de atatea analize. Dar trebuie sa le faci ca sunt importante. Eu n-am stiut ce trebuie sa fac inainte de sarcina (de fapt medicul meu nu mi-a spus si eu nu m-am gandit singura) si m-am trezit in saptamana 12 de sarcina ca am rubeola. Finalul il stiti si voi. Tragedia este ca pentru rubeola exista si vaccin. Dar cum nu mai pot schimba nimic, o sa-mi plang o viata intreaga baietelul.

Slimatei ce bine ca il simti pe bebita. E un sentiment atat de placut. Si nu-ti fie frica, o sa fie bine la ecografie ai sa vezi.

Alinuscha sper sa-ti vina CM cat mai repede sa poti sa o iei si tu de la capat. Referitor la necazurile din ultimele luni nu stiu ce sa zic, pentru mine toata jumatatea asta de an a fost un dezastru. Mi-am pierdut copilasul la inceputul anului, dupa care am trecut printr-o depresie urata, etc, etc. Sper ca a doua jumatate de an sa fie mai buna.

Dan-ny concediu placut iti doresc.

Rameliss imi pare rau ca nu te simti bine. Incearca sa iei ceva pentru durerile de burta, Nospa nu face rau la sarcina si iti alina durerile. Nu te mai gandi la rele, unele gravide mai au dureri de burtica si nu e ceva grav. Multa sanatate iti doresc si bebitul din burtica sa se faca mare.

Michelle ma bucur asa mult ca analizele sunt bune. Si mai ai un pic pana la testul de sarcina. Imi doresc din suflet sa fie pozitiv de data asta. Stiu cat de mare e dezamagirea cand te trezesti ca iar vine CM. As vrea sa nu te mai viziteze cca 9 luni de acum incolo. Din pacate astazi e o zi tare grea pentru tine. Stiu ca nimic nu te face sa te simti mai bine, dar iti trimit toate gandurile mele bune sa te mai aline un picusor.

LauraIoana stai linistita ca o sa il simti pe bebita in curand.

Jojo-Miha sunt alaturi de tine si ma rog sa fie bine fetita ta.

Teo2rina ma bubur ca bebitul este bine.

Mirela, Irda bine ati revenit cu forte proaspete sper.

Din pacate nu mai pot scrie acum, va pup pe toate fetele
Cristina




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -