Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Durerea unei pierderi de sarcina (31)


299 raspunsuri la acest subiect

#281
cristy74

cristy74

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 322 mesaje

Postat 26 iulie 2007 - 21:51

Andrei Eric bine ai venit pe lume, sa cresti mare si voinic, sa mananci mult laptic, sa o bucuri pe mamica ta care te-a asteptat foarte mult.

Cristina Ana ma bucur ca ai nascut usor. Abia astept sa ne povestesti. Sa-ti traiasca baietelul. Ma bucur foarte mult pentru tine.

Pupici,
Cristina

#282
Laura Ioana

Laura Ioana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.843 mesaje

Postat 26 iulie 2007 - 22:03

Cristina[bis] felicitari, fericito! Sa creasca mare sanatos si cuminte! Tie refacere rapida si laptic bun, bunutz pentru bebe[flo]



[ruga] [gravi]17+[8**]

Poze Laura

Puiul nostru drag

#283
Pepsi

Pepsi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 892 mesaje

Postat 26 iulie 2007 - 22:54

na, cu decalajul asta de ora a nascut cristina fara mine sa-i fac galerie pe direct! da important e bebe sanatos si mamica fericita!

felicitari iubito, ai vazut c-a fost bine de data asta, ma bucur din suflet ptr tine, abia astept poze si povestea nasterii! felicitarile mele din suflet! te pup si string tare in brate!mi-au dat lacrimile de fericire.....ce nume frumos ati ales, sa va traiasca!



Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004

albumele de familie

#284
Teo2rina

Teo2rina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 996 mesaje

Postat 26 iulie 2007 - 23:45

Ce bucurie!!! FELICITARI, CRISTINA!Sa-ti traiasca micuta comoara, asa m-am suparat ca am pierdut galeria!... Slava Domnului ai reusit, ma bucur tare mult pentru voi, o meriti si o asteptai de foarte mult timp. Sa fiti sanatosi amandoi, sa ai un bebe frumos, cuminte, plin de noroc si tot ce e mai bun in lume! Abia astept pozele!
Dupa cum v-am spus am fost ieri laeco, pana acolo mi-au tremurat genunchii si, cu toate ca am ajuns intr-un sfert de ora ca a condus cam repede sotul, mi s-a parut ca nu mai ajung. era o doctorita atat de relaxata care vorbea asa de frumos ca a reusit sa ma linisteasca un pic. m-a intrebat numele, i l-am spus si cand m-a intrebat varsta, in loc de 25 de ani, am zis 9 saptamani... ne-am amuzat toti acolo, sotul era cu ochii lipiti de monitor, am zis ca o sa-l sparga daca il mai fixeaza mult[;)]. cand a aparut pe ecran mi s-a parut pentru o fractiune de secunda ca nu e copilul, ca e gol, mi se incetosase privirea... va inchipuiti ce tensionata eram, cand colo, apare bebe! am facut ochii mari, ii batea inimioara repede-repede si el se pitea tot timpul, fugea de ecograf. avea chef de glume, cred. l-a masurat, are 2.6 cm si e un grasun, dupa marime corespunde varstei de 10 saptamani si nu are legatura cu ovulatia, ca stiu exact cand a avut loc si stiu si cand a fost conceput bebe, dar nu absolut nicio problema ca e grasun, mi-a zis ca e mai mult ca sigur ca o sa-l nasc de 4 kilograme. si, de fericire, am uitat sa iau cd-ul facut [bang], n-am luat decat poza si hartiile pentru dr. la sfarsit nu stiu exact ce a mai zis doctorita, mi-a povestit sotul, eram asa de fericita si, totodata, ma gandeam ca mi se cuvine dupa atata suferinta. mi-au dat lacrimile in masina, mi se parea ca nu e adevarat, scoteam tot timpul poza. acum ne mai ducem la 13 sapt, ne masoara pliul nucal, facem si triplul test si ce o mai fi. norocul e ca, de luni incepem amenajarile la gradi, am luat o vila cocheta, si nu o sa am timp sa ma gandesc atat de intens ca pana acum, daca am stat acasa, nu era secunda sa nu ma sperii, sa nu ma intreb nu stiu ce. si am vazut atatea femei care nu-si fac probleme si zau ca n-au nicio problema... si noi ne facem n analize, la 5 luni trebuie sa repet citomegalovirusul si virusul herpetic si trebuie sa am grija cu rubeola, am avut-o, dar valoarea e totusi mica si eu lucrez cu copii... cmv se ia tot din comunitati de copii..
Mirela, ma bucur ca l-ati alergat bine pe bebe, sigur l-ati si prins ca nu alearga el mai repede decat voi.[pup]
Michelle,vezi ca s-a gasit explicatia pentru care ramai mai greu graviduta? draga mea, ai un suflet prea bun sa nu ai parte de bucuria asta, nu cred sa nu iti indeplinesti visul, cand vei naste voi veni special pentru voi in Austria sa-ti fac galerie in direct, pe holul spitalului voi sta[pup]
Madlen, Musettepink,Kitzy, imi pare tare rau de pierderea voastra, e tare greu sa treci prin momentul respectiv, e si mai greu sa incerci sa mergi mai departe. trebuie sa va ganditi, sa incercati macar, numai la viitor, sa va ganditi doar ca veti avea bebeii vostri sanatosi si frumosi.[pup][pup][pup]
Flavia, si eu am pierdut galeria pentru Cristina, am fost tare suparata, si eu doar sunt in Romania...[pup] multi pentru tine si comorile tale.
cristy,[pup] si spor la lucru ca sigur ai nevoie.

Marina, o [gravi] in [9cer] 9+

#285
cristina26

cristina26

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.017 mesaje

Postat 27 iulie 2007 - 00:18

Felicitari Cristina[bis][bis][bis], sa iti traiasca printul multi ani si sa aveti parte de sanatate, fericire si bucurie. Multi pupici

Pupici la toate fetele minunate de aici.



Ingrid Ecaterina si mami



ingerasul meu Paul





#286
cristina_ana

cristina_ana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.005 mesaje

Postat 27 iulie 2007 - 00:22

Buna fetelor!!! Va scriu rapid din spital, ca mi-a adus sotul un lap-top conectat la net special pentru asta!

Va multumesc tuturor pentru galerie si felicitari, sunteti dragutze tare de tot!!!!!

Eu am ajuns la spital cu dilatatie 6 cm (inca putin si nasteam acasa) [:D]. Daca va vine sa credeti de ce sunt in stare, eu azi noapte aveam travaliu adevarat si tot asteptand sa se intensifice contractiile, am adormit!!!![bang] Si dimineata ma gandeam daca sa ma duc la spital, sau sa mai astept putin!!!!!

Am ajuns la spital in final, unde doctorul mi-a rupt apa, si apoi in maxim doua ore am nascut. Mi-a facut epidurala, dar din pacate nu a prins. Offf, si cat mi-o doream!!! Noroc ca m-am dilatat extrem de repede, si practic durerile mari au durat cam jumatate de ora. Bebe are 3670 grame, si deocamdata nu imi dau seama cu cine seamana, dar e dragutzel. Incercam sa sugem, dar mami nu are inca laptic, si ne enervam rau de tot. Va scriu alta data mai mult, cand ajung acasa, ca acum nu ma prea pot intinde, si ma si doare epiziotomia rau, asa ca stau intr-o pozitie foarte incomoda.

Va pup pe toate fara exceptie si va multumesc inca o data pentru gandurile bune, m-au ajutat foarte mult!



PS: Flavia, am incercat sa-ti trimit mesaj, dar mi-a dat eroare. Cred ca nu era bun prefixul.



Cristina, [gravi] 38+ si bebe scump [baietel]



POZE

#287
Idaira

Idaira

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.743 mesaje

Postat 27 iulie 2007 - 00:34

Cristina Ana, sa va traiasca comoara si sa va bucurati de ea!!!!!!!
Felicitari din tot sufletul

#288
msemcu

msemcu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 142 mesaje

Postat 27 iulie 2007 - 01:21

Dragele mele prietene, reusesc si eu dupa o foarte luuunga absenta sa intru putin si sa va salut! Si vad ca intru la timp ca sa o felcit pe Cristina!!! [:D][bis][bis][:D][cheers]FELICITARI!!! Sa fiti sanatosi amandoi si sa ajungeti cat mai curand acasa!!

Flavia si Cristina 26, imi pare tare rau ca abia acum reusesc sa va felicit!!! Dar de cand au venit Piculetele, nu mai am nici un minut pentru mine!!! o mai rog pe sora mea sa ma tina la curent cu noutatile!! iar de vreo luna am plecat la munte cu fetele, ca nu e de stat in oras pe caldurile astea!! iar la munte nu am internet si nu pot sa va citesc!

pupici tuturor fetelor si sper sa revin curand!



Mari 34+[bebic][bebic][bebic]

#289
lucians

lucians

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 15 mesaje

Postat 27 iulie 2007 - 02:15

Cristina_Ana,mi-au dat lacrimile cand am primit mesajul de la Anasia.

Te felicita si piersicutzele ! Te mai felicit si io inca o data! Bravo,mamico! Sa ai un copil sanatos,fara prea multi colici,sa fie papacios si sa doarma mult ca sa creasca mare ca noi.



pupici si numai bine!



stai linistita ca va aparea si lapticul [;)]



Gabitza[mamica] cu [zana] Daria(14 iul'06)si[bonjovi] Andrei(28 dec'96)



11-12 luni

Poze Botez Filmulete Miniclip







#290
musettepink

musettepink

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.928 mesaje

Postat 27 iulie 2007 - 10:52

Alinuscha am reusit sa-mi activez pm-ul dar nu merge sa pun poza cu pisicutul.Deocamdata nu o am pe nici un site pusa dar incerc sa o pun acum si iti dau de stire cand reusesc.Nu te ingrijora cu cm-ul, esti inca in grafic,mie mi-a zis doctorul ca poate sa vina si la 6 saptamani de la pierderea sarcinii asa ca mai ai cateva zile si poate se intampla sa vina.iti tin pumnii!
Teo2rina,cristy74 multumesc de incurajari!
Cristina Ana sa-ti traiasca baietelul,are un nume foarte frumos.
Va pup pe toate!


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -