Sari la conținut

Sari la conținut


* - - - - 3 voturi

Votarea la concursul Vara 2011


213 raspunsuri la acest subiect

#11
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.458 mesaje

Postat 11 noiembrie 2011 - 17:43

Citat:
citat din mesajul lui ancadragoman
Eu nu imi explic cum se pot aduna atatea voturi intr-un timp atat de scurt si cu niste poze nu foarte reusite dupa parerea mea [flo]anca [mamica] de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)poze si filmuletepovestea nasteriieu sunt MariaMontaje MariucaAM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!VARA 2011-AC1 SI AC2DE TOATE PENTRU TOTI!!
reclama vinde orice [:D][:D][:D][8D]_______________________________________________Daria & felina fioroasa[zana]GIULIA(2004 08 16) cu [buburuza]Sela[pegeam]Si tu poti fi Mos Nicolae[aho]

#12
LoraG76

LoraG76

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.288 mesaje

Postat 11 noiembrie 2011 - 18:02

Citat:
citat din mesajul lui mamagiuliei
Citat:
citat din mesajul lui ancadragoman
Eu nu imi explic cum se pot aduna atatea voturi intr-un timp atat de scurt si cu niste poze nu foarte reusite dupa parerea mea [flo]anca [mamica] de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)poze si filmuletepovestea nasteriieu sunt MariaMontaje MariucaAM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!VARA 2011-AC1 SI AC2DE TOATE PENTRU TOTI!!
reclama vinde orice [:D][:D][:D][8D]_______________________________________________Daria & felina fioroasa[zana]GIULIA(2004 08 16) cu [buburuza]Sela[pegeam]Si tu poti fi Mos Nicolae[aho]
nici nu ne asteptam sa fie asa, de altfel...[:D]de exemplu sunt 2 poze deosebit de frumoase mll1 si mll2 si, din pacate, au atat de putine voturi...:(Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)(Niciodata sa nu spui niciodata!)

#13
ana_a

ana_a

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.179 mesaje

Postat 11 noiembrie 2011 - 18:28

Mie imi place foarte mult a doua fotografie a Oanei Rusu - aici .

Pe care sincer, mi-ar place sa o vad pe podium.



Eu inca nu am votat nici o fotografie, insa, da, una din preferate se afla si poza lui ML (daca bine ghicesc - dupa stilul fotografiei [:D] ) la care cu siguranta am sa-i acord votul meu.



Toate cele bune!sa auzim numai de bine!









Vara 2011 amintiri de vacanta - aa1





#14
Fomalhauti

Fomalhauti

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.629 mesaje

Postat 11 noiembrie 2011 - 19:00

Nu am vrut sa incep eu aceasta discutie, dar acum, ca a inceput....

Stiti ca votam fotografii? Nu texte, nu prietenii - teoretic. Vreau sa spun ca si mie fotografiile in care apar fetele copiilor mei imi sunt cele mai dragi, sunt importante pentru mine. Dar nu au o "valoare fotografica".

Cand am ales pozele ca sa particip la concurs nu le-am ales pe cele mai frumoase din punctul meu de vedere ci pe cele despre care am considerat ca simbolizeaza cel mai bine ideea de vara asa cum o percep eu (asta dincolo de faptul ca nu vreau sa pun copiii pe net, adica nu astfel incat sa poata fi recunoscuti). Acum, privind toate pozele, sunt mai multe care imi plac mult mai mult decat ale mele. In sensul ca simbolizeaza mult mai bine "vara" si mai sunt alte poze artistice, facute chiar cu talent.

Ma gandesc ca ar fi frumos sa facem lucrurile "fair", sa votam chiar pozele care ne plac ca poze, ca simbol al verii, ca realizare artistica.

Si repet, nu, nu cred ca acelea sunt ale mele.

#15
desprecopii

desprecopii

    Membru de baza

  • Administrators
  • 6.113 mesaje

Postat 11 noiembrie 2011 - 19:03

Tocmai de asta va chem sa VOTATI! Numai asa dam sanse pozelor de calitate sa ocupa locul meritat.[flo]



Sanatate si o zi cu soare va doresc!



**************

Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | DC pe Facebook

#16
ancadragoman

ancadragoman

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.412 mesaje

Postat 11 noiembrie 2011 - 19:21

Pai votam dar nu facem fata [:D]



anca [mamica] de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)

poze si filmulete

povestea nasterii

eu sunt Maria

Montaje Mariuca





AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!



VARA 2011-AC1 SI AC2



DE TOATE PENTRU TOTI!!

#17
Fomalhauti

Fomalhauti

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.629 mesaje

Postat 11 noiembrie 2011 - 19:31

Incerc sa dau si un exemplu, fara sa fac reclama, doar sa explic. Fireste, este parerea mea.

Pe penultima pagina a clasamentului este o poza. (Daca va fi votata macar o singura data nu va mai fi acolo, asa ca nu fac reclama. Si nici nu stiu a cui e.) Este un peisaj, fara copii, cu multa iarba ingalbenita ca element principal in partea de jos. In partea de sus este mult cer albastru foarte "de vara". Parerea mea personala este ca putea fi mai bine incadrata, adica mai multa iarba si mai putin cer. Dar aceasta poza reprezinta mult mai mult ideea de vara decat trei poze care acum, fix in acest moment, sunt pe prima pagina (parerea mea, parerea mea, parerea mea). Este vorba de poze care nu au nicio legatura cu vara, ele puteau fi facute la fel de bine toamna sau primavara. Fiecare dintre cele trei poze ar putea participa cu succes la alte concursuri, pe alte teme. Una dintre ele mi se pare de-a dreptul superba, o incadrare cu totul extraordinara (presupun ca este "taiata" dar asta nu e ceva rau, din contra) - dar nu are nici cea mai vaga legatura cu "vara" chiar daca e facuta vara.

#18
anangel_lexi

anangel_lexi

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.215 mesaje

Postat 11 noiembrie 2011 - 19:44

Eu cred ca fiecare voteaza fix ceea ce ii place indiferent ca e vorba de fotografii sau orice altceva. Daca cineva apreciaza foarte mult comentariul de sub fotografie nu vad de ce nu ar avea voie sa voteze acea poza. Sincer! Eu imi aduc aminte ca am participat la concursul pe 2006 cu o poza cu fii-mea nou-nascuta (nu vara era tematica ci momentele unice din acel an). Am intitulat poza "Vreau inapoi in burticaaa" pentru ca fii-mea urla din toti rarunchii si parca fix asta vroia sa spuna. Multi au votat poza mea tocmai pentru acel titlu (pe vremea aia titlul pozei era cel pe care il dadeai tu, nu se lua dupa ID-ul de pe DC), am aflat asta pentru ca, dupa ce unii votanti au aflat ca e poza mea, mi-au spus ca le-a placut mult titlul pozei. Asadar, daca lor le-a placut titlul, trebuia sa le spun "aoleu, pai nu trebuia sa ma votati, ca doar nu-i concurs de titluri, e concurs de poze"!?



[mamica][9cer] de [zana]Maria Cornelia (20.09.2006) si [gravi] 30+ cu [fetita] Ioana Teodora

Din ce in ce mai mare

Perlute de domnisoara



Bobuletul



#19
monica70

monica70

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 11.205 mesaje

Postat 11 noiembrie 2011 - 19:46

FOMALHAUTI tema e vacanta de vara, deci mi se pare cel mai potrivit sa apara "in peisaj" (nu neaparat in plin plan) si niste personaje - in principal copii - care-si traiesc din plin vacanta de vara [olala]!

Asa doar peisaje superbe - fara personaje - si eu aveam o gramada de poze facute anul asta la Arieseni [olala],dar nu mi s-au parut potrivite pentru concursul asta.

Edit: si mie imi plac mult pozele de care amintea Lora [olala]



MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) POZE

"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"




VOTATI POZELE DIN ALBUMUL "VARA 2011 AMINTIRI DE VACANTA"

#20
ancadragoman

ancadragoman

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.412 mesaje

Postat 11 noiembrie 2011 - 19:53

Citat:
citat din mesajul lui anangel_lexi
Eu cred ca fiecare voteaza fix ceea ce ii place indiferent ca e vorba de fotografii sau orice altceva. Daca cineva apreciaza foarte mult comentariul de sub fotografie nu vad de ce nu ar avea voie sa voteze acea poza. Sincer! Eu imi aduc aminte ca am participat la concursul pe 2006 cu o poza cu fii-mea nou-nascuta (nu vara era tematica ci momentele unice din acel an). Am intitulat poza "Vreau inapoi in burticaaa" pentru ca fii-mea urla din toti rarunchii si parca fix asta vroia sa spuna. Multi au votat poza mea tocmai pentru acel titlu (pe vremea aia titlul pozei era cel pe care il dadeai tu, nu se lua dupa ID-ul de pe DC), am aflat asta pentru ca, dupa ce unii votanti au aflat ca e poza mea, mi-au spus ca le-a placut mult titlul pozei. Asadar, daca lor le-a placut titlul, trebuia sa le spun "aoleu, pai nu trebuia sa ma votati, ca doar nu-i concurs de titluri, e concurs de poze"!?[mamica][9cer] de [zana]Maria Cornelia (20.09.2006) si [gravi] 30+ cu [fetita] Ioana TeodoraDin ce in ce mai marePerlute de domnisoaraBobuletul
Pai tocmai ca se voteaza poza nu titlul sau persoana [bang]anca [mamica] de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)poze si filmuletepovestea nasteriieu sunt MariaMontaje MariucaAM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!VARA 2011-AC1 SI AC2DE TOATE PENTRU TOTI!!


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -