Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

fiv dr dragos albu 47


199 raspunsuri la acest subiect

#41
angelica28

angelica28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.176 mesaje

Postat 07 noiembrie 2011 - 20:09

Multumesc din suflet ,pt tot ,am recoltat beta maine la 12 am rezultatul ,nu sa putut sa mi-l dea azi ,sper sa mai am o sansa ,ca am disperat azi ,am plins incontinu ,noroc cu sotul care ma scos din crize ..........incerc sa depasesc acest moment indiferent de rezultat![bang][bang][bang][bang][bang][bang][bang]

Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
2 INSEMINARI ,A TREIA IN CURS ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Inseminare reusita in iunie 2011 dar pierduta la 8 saptamini.

"In momentul in care un copil s-a nascut, s-a nascut si mama.Ea nu a existat inainte.Femeia existase , dar nu si mama. O mama este ceva absolut nou.”
Rajneesh

#42
anna_a

anna_a

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.257 mesaje

Postat 07 noiembrie 2011 - 20:28

hai ca am "rezolvat-o" intr-un fel
a vb so tul cu el macar sa ma consulte si sa-mi faca un eco si cica sa-mi explice riscurile
din toate astea am primit numai consultatia si vesnca explicatie ca pt el conteaza si o zi in plus sa stea innauntru, bla bla stim povestea
in fine, m-a consultat, ca e tot deschis, nu am reusit sa-l conving sa la lase acasa, adica nci n-am apucat sa zic; dar macar l-am convins sa-mi scoata perfuzia si sami dea pastile
o sa mai stau relativ cuminte pana pe luni-marti si dc nu ies pana atunci o sa ma mai plimb si eu pe aici, mai car o sticla ceva poate ies capritele
a zis ca ma poate muta si in salon cu 3-4; acum suntem 7, dar am zis ca poate dau de alte nebune pe acolo asa ca am preferat sa stau aici deocamdata
au si rezerve la 65 eur/zi, misto, cu 2 paturi pt gravida si isotitor; dar dc mai dureaza 2 sapt acum si 2 dupa ma duc la faliment, puteam merge la privat de la inceput
mi-am adus si o saltea de acasa sa mai rezolv patul, dar cum eu stau pe caramizi cu craci-n sus cred ca nici daca-mi iau relaxa nu o sa stau prea bine
oricum e o nebunie in spital, e la lume zici ca a dat cu praf de sarcini si gravide
sper ca pe joi vineri sa mai faca o eco sa vad ce greutate au



[gravired] 33+ cu [bibe] [bibe]

#43
simonia

simonia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.043 mesaje

Postat 07 noiembrie 2011 - 21:07

imi pare rau angelica,
[grup][grup][grup]

LA pozitiv, PS la limita inferioara, Mutatia factor XIII heterozigot, MTHFR-mutatiile C677T si A1298C ambele heterozigote, o sarcina oprita la 10 saptamani, doua FIV-uri nereusite



#44
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 07 noiembrie 2011 - 23:16

anna felicitari ! daca domnisoarele stau tot de-a curmezisul, mai bine mai stai putin cu sticlele alea, programul de la mama natura e sa se intoarca aproape de termen. ma gandesc ca daca mai ai rabdare putin poate ai sanse sa nasti totusi natural.
nu iti doresc sa te obisnuiesti cu spitalul, doar sa reusesti sa dai "ignore" la multe chestii care se intampla pe acolo si sa iti tii neuronul ocupat.
[flo][flo][flo]

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)


#45
anna_a

anna_a

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.257 mesaje

Postat 08 noiembrie 2011 - 00:01

sincer ma indoiesc ca se vor mai intoarce, iar dc se fac peste 2.5 nu mai vreau eu natural
am scapat de "sticle", macar batalia asta am castiat-o si eu
eu sper ca dr sa aiba drepate, sa fie colul asa deschis cum zice el, si sa nasc sapt asta sau max cealalata; dar am eu un feeling ca mai stau 2-3 sapt si innebunesc pana atunci


[gravired] 33+ cu [bibe] [bibe]

#46
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 08 noiembrie 2011 - 00:14

relax, nu se innebuneste asa de usor. daca nu a innebunit babyblue (exemplu cel mai recent pe care il am in minte), nu ai nici o sansa [asia]

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)


#47
roxana33

roxana33

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 143 mesaje

Postat 08 noiembrie 2011 - 01:02

Multumesc ptr.vorbele frumoase pe care mi le-ati scris![pup]
Voi suna la d-na dr.Avram sa-mi fac programare sa vada ce trebuie sa mai fac ptr.ciudatele mele de mutatii sau ce analize in plus imi trebuie ca sa am o speranta cand voi pune embrionii congelati.Oricum,in paralel ma interesez ce formalitati trebuiesc incepute ptr.adoptie si apoi.Mai am si un punct trei,dar sper sa nu ajung acolo si sa reusesc cu omuletii de zapada [:)]

VIITOARE MAMICA (1 IA nereusita Bucuresti iulie 2008 cu dr.Moisa Anca,FIV 1 nereusit la Budapesta oct. 2008 la Kaali Institute cu dr.Krizsa Ferenc, FIV 2 nereusit la Budapesta iulie 2009 la Kaali Institute cu dr.Krizsa Ferenc,ET nereusit la Budapesta oct. 2009 la Kaali Institute cu dr.Krizsa Ferenc,FIV 3 nereusit iulie 2010 la Giulesti cu prof.Marinescu Bogdan iulie,FIV 4 nereusit octombrie 2011 la MedLife cu dr.Albu Dragos)
Mutatia 675 4G heterozigota si mutatia 844G heterozigota(ambele descoperite in februarie 2011 la MedLife),sotul cu teratozoospermie(descoperita la MedLife in februarie 2011)

#48
alilumi

alilumi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 637 mesaje

Postat 08 noiembrie 2011 - 10:58

dragele mele, am o dilema...
petele mele maronii au scazut in intensitate. de dimineata, la introducerea utrogestanului au aparut si niste pete rozalii... in fine, nu asta ma framanta in mod special (ca daca e sa vina marea rosie, vine: nu am cum s-o opresc!) ci faptul ca mi-am incalcat promisiunea legata de testele de pipilica SI... eu nu prea am vazut pozitive decat la altii... ei bine, primul, de ziua 10 cred, negativ 100%... in schimb 3 facute ieri si azi, cu o super anemica liniuta roz (de am crezut ca am vedenii, si de aceea am repetat 3 teste de diferite marci in 24 de ore).
ideea e ca ma gandesc cu tristete la o sarcina chimica... da, da, stiu , nu sunt doctor, sa am rabdare pana maine la beta, merit o bataitza buna etc. etc. ... si totusi...
nu as vrea incurajari, pentru ca sunt impacata cu soarta ca sa zic asa, ci doar sa stiu daca v-ati mai intalnit cu asa ceva. e o situatie noua pentru mine aceasta: nici cal, nici magar[:D]!

[pup][flo]

#49
tinuta78

tinuta78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 679 mesaje

Postat 08 noiembrie 2011 - 11:14

E "cal" ali, bravo[pup]. Fa un beta repede. Sigur este micut, dar este.
Eu in ziua 11 aveam beta de 34 si testul de pipilica s-a pozitivat abia prin ziua 16-18. Deci .... FELICITARI si bebe sau bebei la termen si sanatosi[pup].

La multi ani sarbatoritelor de azi!
[pup]pici tuturor

#50
tinuta78

tinuta78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 679 mesaje

Postat 08 noiembrie 2011 - 11:20

ali, si ca a vezi ca ne-am intalnit cu asa ceva..., ei bine, din ziua 10 am avut scurgere maronie rozalie. Stai cat mai cuminte in patut macar inca o saptamana si se vor diminua si scurgerile.[pup]
Liniuta pala este clar bb.


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -