Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

mami, vreau un tatic nou...


27 raspunsuri la acest subiect

#11
Gabi_K

Gabi_K

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.350 mesaje

Postat 19 martie 2010 - 00:18

Citat:
citat din mesajul lui Adina Iulia
Gabi, pai ce maiastepti? [:)] eu in locul tau n-as sta pe ganduri si le-as indeplini copilasilor dorinta [pup]La mine e cam ca la mamagiuliei, adica tatal e...tatal. Am intrebat-o candva ce parere are, daca sa ma marit? si mi-a raspuns ca nu pot sa ma mai marit, ca m-am maritat o data cu tati. Las' ca ma marit eu cand o creste ea mare, cand o sa faca vreo douaj de ani n-o sa mai trebuiasca sa-i dau eu socoteala. [^]
noi inca nu ne-am gandit la asa ceva, eu am o relatie la distanta, si din moment ce ne-am ars amandoi in relatiile precedente, mai asteptam. Ne simtim bine impreuna, ne facem planuri pe viitor (vise, perspective, concedii, etc)Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)poze noi poze si mai noipoze cele mai noiPovestea nasterii: Lili si Robert

#12
conchita

conchita

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.238 mesaje

Postat 19 martie 2010 - 10:22

Gabi, iti doresc din suflet sa fie omul potrivit.[flo] si eu, ca Adina, nu am de gand sa inlocuiesc tatal in viata fetitei mele.



abdominabila



reclama mascata

#13
Gabi_K

Gabi_K

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.350 mesaje

Postat 19 martie 2010 - 11:29

multumesc. E bine si e normal ca tatal sa fie intr-adevar TATA.

Al meu ex cateodata are tendinte sa incerce, dar in zadar. Daca nu-i vine din suflet, n-are cum. Si oricum, in ochii juniorului el e un mare zero... In ultimul lor weekend sambata a stat cu copiii 3 ore. O ora la Mc, o ora s-a plimbat cu fiu-sau pe la magazine in timp ce pe aia mica au lasat-o la un loc de joaca pazit, si o ora drumuri prin oras. Atat, pentru un om care nu si-a vazut copiii 2 saptamani. Duminica la fel, i-a dus un pic la mall si acasa.

Cam atat se implica in viata lor. Iar prietenul meu, care e la 1200 km distanta de noi, vorbeste aproape zilnic chiar si cu copiii mei, ma intreaba ce fac copiii, cum se simt, daca au luat note la scoala, etc...



Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

poze noi poze si mai noi

poze cele mai noi

Povestea nasterii: Lili si Robert

#14
conchita

conchita

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.238 mesaje

Postat 19 martie 2010 - 12:23

Gabi, eu te sustin cum procedezi tu. adica lasi copiii sa-si formeze singuri relatia cu tatal si opiniile despre el. eu zic ca e bine si-atata cat petrece cu ei, ca altii nu mai dau cu lunile sau cu anii pe la copii. si e bine ca tu iti vezi de viata inainte si le dai sansa sa vada si alt model de barbat, in contrabalanta.



abdominabila



reclama mascata

#15
martie

martie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.138 mesaje

Postat 19 martie 2010 - 14:10

Citat:
citat din mesajul lui Gabi_K
multumesc. E bine si e normal ca tatal sa fie intr-adevar TATA.Al meu ex cateodata are tendinte sa incerce, dar in zadar. Daca nu-i vine din suflet, n-are cum. Si oricum, in ochii juniorului el e un mare zero... In ultimul lor weekend sambata a stat cu copiii 3 ore. O ora la Mc, o ora s-a plimbat cu fiu-sau pe la magazine in timp ce pe aia mica au lasat-o la un loc de joaca pazit, si o ora drumuri prin oras. Atat, pentru un om care nu si-a vazut copiii 2 saptamani. Duminica la fel, i-a dus un pic la mall si acasa.Cam atat se implica in viata lor. Iar prietenul meu, care e la 1200 km distanta de noi, vorbeste aproape zilnic chiar si cu copiii mei, ma intreaba ce fac copiii, cum se simt, daca au luat note la scoala, etc...Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)poze noi poze si mai noipoze cele mai noiPovestea nasterii: Lili si Robert
Cunoastem [flo] (*am scris un cuvant...si pe ala l-am editat [:D])Martie & Bebica [bb] & maimuta Sara[zana]

#16
Gabi_K

Gabi_K

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.350 mesaje

Postat 20 martie 2010 - 15:33

de ce l-ai editat?[:D]



Azi i-a luat, si i-a adus inapoi peste doua ore jumate... I-a dus le Mc, un pic in parc si atat. Fata si-a lasat mobilul in masina lui, si moamaaaa ce mutre facea taicsu cand trebuia sa urce un etaj cu mobilul ei[:D] saracul de el, ce chin pe capul lui...[:D]



Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

poze noi poze si mai noi

poze cele mai noi

Povestea nasterii: Lili si Robert

#17
tudormiha1

tudormiha1
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 23 martie 2010 - 22:41

copiii sunt foarte inteligenti si chiar daca sunt mici, mintea lor poate intelege unele fenomene pe care noi nu realizam ca ei le pot intelege. sunt fantastici :)

#18
ciarli

ciarli

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 297 mesaje

Postat 25 martie 2010 - 18:24

Papusile mele s-au obisnuit cu ideea ca tati e papa. Adik, nu stiu daca s-au obisnuit dar asta stiu ele si inteleg. In schimb se lipesc si se joaca cu toti barbatii care intra la noi in casa, prieteni, rude, chiar si cu electricianul.



Leia&Maia

#19
mamaalina

mamaalina

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 20 mesaje

Postat 08 aprilie 2010 - 18:35

La noi, tatal se implica in viata copilului, inca vine sa-l vada la 2-3 zile (probabil ca se va schimba situatia cand va avea o alta relatie stabila). Copilul e fericit asa!
Problema sunt eu. Vazandu-l asa de des, imi doresc sa fim iar o familie (el nu mai vrea).
Poate ca daca as cunoaste si eu pe altcineva, mi-ar fi mai usor sa depasesc divortul, dar cum si unde sa cunosc? ca in afara de serviciu si copil nu fac nimic, nu ies nicaieri..:(
Imi tot zic ca daca e copilul fericit sunt si eu fericita! dar nu e suficient, din pacate.

#20
Gabi_K

Gabi_K

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.350 mesaje

Postat 09 aprilie 2010 - 11:43

mamaalina, de ce nu iesi cu copilul? ce varsta are?



Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

poze noi poze si mai noi

poze cele mai noi

Povestea nasterii: Lili si Robert


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -