Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

mami, vreau un tatic nou...


27 raspunsuri la acest subiect

#1
Gabi_K

Gabi_K

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.350 mesaje

Postat 18 martie 2010 - 02:09

Prima data am auzit expresia asta in urma cu vreo 5 ani, chiar din gura lui fiul meu. Eu maritata, cu un baiat de 8, fetita de 3 ani, ne plimbam pe strada, si copilul cel mare m-a luat prin surprindere: mami, tu de ce nu divortezi? Nu vezi ca asta nu ne iubeste? (exact expresia asta a folosit-o) Vreau un tatic nou care nu bea si care tine la noi! Cred ca discutia asta mi-a dat putere pt a lua decizia referitoare la divort.



De atunci am divortat. Exul nu mai face scandal in fata copiilor, psihic nu ne mai consumam din cauza lui, se intalnesc exact asa cum scrie in sentinta si atat, nimic mai mult.



Ieri fiimea vorbea cu taicsu la telefon. Mobilul ei era pus pe hands free ca intre timp se juca pe PC. Si in timp ce "negociau" programul de sambata (urmeaza weekendul lui) la un moment dat zice fata: tati, eu vreau un tatic nou. Si frate-meu vrea un tatic nou... am fost chiar si eu socata, reactia exului n-am auzit-o[:D] Si fiimea nu s-a multumit cu atat, a inceput sa povesteasca despre mami care se va casatori in curand si noul ei sot va fi noul tata. (am un prieten, dar de casatorie nu am vorbit). Cand a inchis telefonul, i-am explicat ca nu e frumos sa minta- si daca spune chestii care nu-s adevarate, asta inseamna minciuna. Insa despre faptul ca vrea un tata... nu aveam ce comenta...



Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

poze noi poze si mai noi

poze cele mai noi

Povestea nasterii: Lili si Robert

#2
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 18 martie 2010 - 09:59

Nu am timp sa aprofundez,dar sa stii Gabi ca si eu am porimit cererea asta de la fiul meu,exact la virsta asta!

Si eu am ramasa mirata de o asemenea cerere,dra na# acum stiu ca el voia normalitatea aia traditzionala!

Dana

#3
MElise

MElise

    Membru junior

  • Moderators
  • 1.068 mesaje

Postat 18 martie 2010 - 10:56

Cred ca e reactia fireasca a tuturor copiilor care trec printr-un divort. In prima faza unii spera ca mami si tati se vor impaca, se simt vinovati de divortul parintilor... apoi, cand mami are pe altcineva, acel altcineva devine un nou tati in mintea lor.

MElise

#4
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 18 martie 2010 - 14:12

Citat:
citat din mesajul lui MElise
apoi, cand mami are pe altcineva, acel altcineva devine un nou tati in mintea lor.

MElise


La momentul cind am primit intrebarea nu exista nimeni in viatza mea,asa ca...situatzii si situatzii!

Dana

#5
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.459 mesaje

Postat 18 martie 2010 - 14:21

La noi tati e unul singur si asa si ramane si asa mi se pare si mie corect. Chiar daca rarutz, el e acolo.

Insa fie`mi ii place sa stie ca e si cineva non-stop la ordinele ei [:D] cateodata se mai lauda la colegi ca ea are un tatic departe, unul aproape si un bunic departe [:D]

Insa cand a fost sa deseneze familia m-a desenat pe mine, pe ea insasi si pe sor`sa [:D] de s-a mirat gradinita ca unde otin pe sor`sa ascunsa [:D]



Daria & felina fioroasa[zana] GIULIA(2004 08 16) cu [buburuza] Sela

#6
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 18 martie 2010 - 15:22

Citat:
citat din mesajul lui mamagiuliei



Insa cand a fost sa deseneze familia m-a desenat pe mine, pe ea insasi si pe sor`sa [:D] de s-a mirat gradinita ca unde otin pe sor`sa ascunsa [:D]



Daria & felina fioroasa[zana] GIULIA(2004 08 16) cu [buburuza] Sela





[:-)))][:-)))][:-)))]

#7
A_Iulia

A_Iulia

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.524 mesaje

Postat 18 martie 2010 - 18:34

Gabi, pai ce maiastepti? [:)] eu in locul tau n-as sta pe ganduri si le-as indeplini copilasilor dorinta [pup]

La mine e cam ca la mamagiuliei, adica tatal e...tatal. Am intrebat-o candva ce parere are, daca sa ma marit? si mi-a raspuns ca nu pot sa ma mai marit, ca m-am maritat o data cu tati.

Las' ca ma marit eu cand o creste ea mare, cand o sa faca vreo douaj de ani n-o sa mai trebuiasca sa-i dau eu socoteala. [^]

#8
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.459 mesaje

Postat 18 martie 2010 - 18:38

Hihi, bine ai spus Iulia [pk]

Gabik, poate nu dati un Pepsi [s]

Andacos, nu rade ca nu fu` prima data ca s-au uitat la mine ca la dinozaur, da ? [:D] Si erau convinse ca mai am o fetita mica [:D] si dai si dai cu presupusul [:-@] pana am mers sa le zic ca n-am [:D]

(alta data si-a desenat bunicul - pe taica`mio - la plaja; inca rade doamna de ideea asta originala, habar n-am dc ca nu am fo` la plaja impreuna in veci si-l si vede o data pe luna maxim[:D][:D][:D])



Daria & felina fioroasa[zana] GIULIA(2004 08 16) cu [buburuza] Sela

#9
sunnyday07

sunnyday07

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 834 mesaje

Postat 18 martie 2010 - 21:23

Fata mea, adoptata, acu' are 6 ani.
5 ani l-a avut drept "bunic" pe sotul asistentei maternale.
Acu' ma are pe mine, da n-are tatic. A fost nelamurita un pic la inceput daca poate avea o mamica fara sa aiba si tata dar mai apoi a concluzionat ca se poate [:D]

Acum ar vrea tatic ca sa se dea cu ea in jocurile care se invart, pentru ca eu ametesc.

Daca o intreaba cineva unde-i sunt parintii,spune ca ea e doar cu mama pentru ca mama nu s-a maritat inca [:D]

Si mi-a spus ca i-ar placea sa ma marit ca sa facem nunta, ea sa fie domnisoara de onoare si sa aibe rochie lunga si alba.

Sigur ca la noi este o situatie complet diferita de a celor care au un tata, doar ca nu locuiesc impreuna, si noua ne-ar placea un tatic daca gasim unul sa ne placa amandurora, dar daca nu, ne distram de minune si noi doua [pk]



#10
Gabi_K

Gabi_K

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.350 mesaje

Postat 19 martie 2010 - 00:14

Citat:
citat din mesajul lui MElise
Cred ca e reactia fireasca a tuturor copiilor care trec printr-un divort. In prima faza unii spera ca mami si tati se vor impaca, se simt vinovati de divortul parintilor... apoi, cand mami are pe altcineva, acel altcineva devine un nou tati in mintea lor.MElise
in general probabil e asa... insa ai mei copii nu s-au simtit deloc vinovati pt divort, ba mai mult, in momentul "eliberarii" am iesit la un restaurant sa sarbatorim ca suntem in sfarsit liberi.Si picanteria e ca fiimea a rostit fraza asta pt tatal ei...[:D]Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)poze noi poze si mai noipoze cele mai noiPovestea nasterii: Lili si Robert


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -