Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

fiv dr dragos albu 44


229 raspunsuri la acest subiect

#41
tinuta78

tinuta78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 679 mesaje

Postat 07 octombrie 2011 - 12:16

maria, chestia cu 2 ore cred ca se refera doar pentru prolactina. Cica asta creste de la stres. Am vazut ca si pe usa la recoltari de la MF scria ca au prioritate cei care recolteaza prolactina[:-@]. Probabil sa nu se streseze fetele stand la coada.
Eu cred ca nici luni dimineata, daca le faci nu-i bai.
Bafta multa!

Multumesc inca odata fetelor pentru sustinere. Nu-s chiar asa optimista cum par, dar incerc[:D]sa ma tin tare. Acum sa ne concentram asupra fetelor in focuri.
bccami, cand aduci vesti cu testul?
aristicule, tu odihnesti burtica la soare[olala]
[pup]pici tuturor, mi-au dat lacrimile dimineata cand am vazut felicitari chiar si de la fete noi[flo]. Nu stiu eu sa-mi exprim sentimentele in cuvinte atat de bine, dar... va imbratisez cu drag pe toate[pup]

#42
maria81

maria81

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 887 mesaje

Postat 07 octombrie 2011 - 12:25

loretta76 si tinuta aveti dreptate din cauza prolactinei mi-a zis de miscare, e prima data cand aud asta
iar luni ar fi a 4-a zi si mi-a zis asistenta dr. ca e cam tarziu luni, si ca cel mai bine in a 2-a zi. asa ca o sa le fac maine

va multumesc la toate pupici multi



Mutatia MTHFR 1298 A>C heterozigota, FVL pozitiv, 3 IA nereusite, 1 FIV nereusit

#43
Anastasia_7

Anastasia_7

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.069 mesaje

Postat 07 octombrie 2011 - 12:34

Citat:
citat din mesajul lui lumimar

Maria[pup][flo]
Honeys[pup][flo]
Inna[pup][flo]astept un sms de la tine
Anastasia[pup][pup][flo]
[pup][pup][pup][pup][pup]

Mamica fericita de printesa MARIA IRINUCA(20.06.2011)


Lumimar, te pup si eu, draga mea[pup]! Ce mai face gagalicea ta, creste vazand cu ochii![pup][flo]


„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

[gravi] 17+ cu 2 [baietel][baietel]



#44
Anastasia_7

Anastasia_7

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.069 mesaje

Postat 07 octombrie 2011 - 12:39

Camiiii, ce face fata? S-a intepat astazi pt beta?
[flo]

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

[gravi] 17+ cu 2 [baietel][baietel]



#45
bccami

bccami

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 357 mesaje

Postat 07 octombrie 2011 - 13:14

Asteptam [:D] BE PATIENT

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Doamne, Isuse Hristoase, milueste-ne [ruga]

Mutatiile PAI-I 675 4G si 844G Heterozigote

#46
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 07 octombrie 2011 - 13:41

prolactina nu se face dupa efort intens. eu am patit-o, m-am dus cu bicicleta la recoltat si mi-a iesit mare.
la medlife cand am facut-o ultima data a picat intr-o sambata si au strambat din nas daca sa mi-o recolteze fiind sambata, pana la urma au aflat ca o recolteaza ca si pe trombofilii, pana la ora 8 sau 9 (nu mai stiu exact).
bccami stau cu pumnii stransi !

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)


#47
Anastasia_7

Anastasia_7

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.069 mesaje

Postat 07 octombrie 2011 - 13:52

Citat:
citat din mesajul lui bccami

Asteptam [:D] BE PATIENT

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Doamne, Isuse Hristoase, milueste-ne [ruga]

Mutatiile PAI-I 675 4G si 844G Heterozigote


Okey-dokey![pup]

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

[gravi] 17+ cu 2 [baietel][baietel]



#48
crisia_buc

crisia_buc

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 134 mesaje

Postat 07 octombrie 2011 - 13:52

Am fost ieri la Dr. A, dupa doua ore de asteptare (de la 15.10 la 17.00) am reusit sa intru. Cand am vazut cate paciente sunt, am crezut ca ma sufoc. Fetele de la Receptie au zis ca "programul este putin decalat" - ca e fiecare data.
In fine, am intrat in cabinet, dr s-a uitat pe analize, trebuia sa refac TSH-ul sa vada daca a scazut valoarea. I-am zis ca vreau si o echografie ca eram in ziua ovulatiei. Ecografia a durat ...1 minut!! Nu mi-a masurat uter, ovare, endomentru....nimic, mi-a confirmat ovulatia si mi-a mai zis ca pe mucoasa se vede ceva igrosat, posibil sa fie un polip. Mi-a recomandat sa fac un AMH, FSH-ul este bun, foliculi antrali aveam 11 la eco facuta de dr Andronescu acum 2 luni....a zis ca, daca valoarea de la AMH este mica inseamna ca foliculii sunt goi. Cand am valoarea AMH ii dau mesaj, fac HSG si imi trimite schema pentru IUI. A zis ca stimularea va fi una usoara.
Am recoltat pt AMH, astept rezultatul. Am uitat sa intreb la Receptie in cat timp il primesc, credeti ca este gata intr-o saptamana? Intre timp, trebuie sa repet analizele pentru HSG.

#49
adrianaady

adrianaady

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.546 mesaje

Postat 07 octombrie 2011 - 14:01

Crisia amh iese in 7 zile, posibil si putin mai devreme cu o zi sau doua.

Mutatia protrombinica (factor II)- genotip heterozigot si MTHFR A1298C heterozigot Sarcina pierduta la 5-6s in ian 2009

#50
aristica

aristica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.130 mesaje

Postat 07 octombrie 2011 - 14:10

cami azi e ziua 14? Ai ajuns pana acum fara rosu-n chiloti? Pai asta e foartee bine, deci vine si beta ala cu doua zecimale!
pestic ard tricoul ala daca vad rosu-n chiloti si dansez in jurul focului...daca-mi pun si-o fusta colorata si-mi fac codite, pot sa ghicesc in ghioc si fac un ban cinstit[:I]
alexa daa, sunt foarte cuminte, zbier la sot, ca asta imi ia telefoanele de pe langa mine, ca a citit el ca emit unde radio si interfereaza cu embrionii[alcool][alcool][alcool]...ma spalam si eu pe cap si m-a luat la intrebari: De ce folosesc sampon normal? Sa ma spal, domn'le cu ala natural, de la plafar [blabla]
tinuta as tine burta si restul organismul la soare, da-i prea cald!
maria observ ca bantui prin tara in weekend-ul asta! Bravooo, ca dupa asta te sechestreaza si pe tine sotul, sa ti pruncii la caldura[:)]
lumi, corry[pup][pup][pup]

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -