Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

intrebari despre sintomele nasterii


14 raspunsuri la acest subiect

#11
dodo

dodo

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 530 mesaje

Postat 27 octombrie 2007 - 19:47

quote:
Originally posted by Ginger00
Eu zic sa mergi la medic.Si eu sunt graviduta cu gemeni si la 24 de saptamani am fost internata pentru risc de nastere prematura din cauza contractiilor nedureroase care mi-au miscorat colul la 1,3 cm.Acum ,cu ajutorul lui DD am ajuns a 28 de saptamani dar am mereu contractii nedureroase cu toate ca iau tratament si stau doar la pat (col de 1,7 cm)si dr.mi-a zis ca stau atenta ca s-ar putea sa nasc prematur...deja ii repar valiza...Mult noroc iti urez[gravi]+28 [baietel] [baietel] sufletelele meleAtat mai avem
Cred ca a nascut de ceva timp..[:D]

#12
ancacristina

ancacristina
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 03 noiembrie 2007 - 22:07

ceau.am revenit.am dus sarcina pana la 36 saptamani si am nascut prin cezariana(asa am vrut eu)doctorul mi-a zis ca era sa nasc pe drum si puteam sa nasc repede normal dar mie mi-a fost frica de dureri,asta fiindca am stat internata 1,5 luni inaite de a naste si salonul meu a fost langa sala de travalui si am auzit multe feluri de tipete.
stateam acasa in pat, bucuroasa ca m-am externat in urma cu doua zile,ca nu mai suportam patul de spital si imi faceam planuri ce o sa-mi cumpar pentru valiza cu care o sa merg la spital.pana in ziua respectiva tot ce aveam ptr nastere era doar o camasa de noapte.nu aveam haine ptr bbei,nu aveam nimic ptr mine si doar statusem ata in spital.poate amanatul cumparaturilor ptr mine si bbei ma-au ajutat sa duc sarcina atat.eu de fapt am inceput sa am contractiide pe la 5 luni,dar am crezut ca asa e normal,ca se misca mai violent baietii mei.si cum stateam eu visatoare in pat am simtit ca fac pipi pe mine.proasta ca de obicei am crezu ca e normal sa fac pipi fara sa pot controla.cat am sta in spital zilnic am auzit de ruptul apei dar pe moment nu mi-a trecut prin cap.l-am sunat pe doctorul meu ca ca-i zic ce schimbari sa-au mai produs si mi-a zis sa vin la spital.acolo cand am ajuns am si intrat in sala de nasteri.in 40 de min am fost in salon operata.
acum am doi baieti de 2,5 luni si 6,..kg fiecare.(la nastere baietii mei aveau 2 kg fiecare)si imi manaca urechilile;cand plange unu plange si celalalt,cand mananca unu vrea si celalalt, cand face caca unu face si celalt, doar ca nu dorm amandoi odata si asta ma termina.


#13
dodo

dodo

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 530 mesaje

Postat 04 noiembrie 2007 - 03:09

Felicitari! Sa-ti traiasca minunile si sa fie sanatosi! Si tie "serviciu" usor![:D][flo]

#14
Tecky

Tecky

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.590 mesaje

Postat 10 mai 2008 - 22:42

Sa-ti traiasca gemenii!

Tecky 32 sapt [fetita]
AMR 8 sapt


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -