Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Tide pentru supermame - concurs cu premii super


149 raspunsuri la acest subiect

#111
cyucy

cyucy

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 55 mesaje

Postat 28 martie 2010 - 03:19

eu am primit de la fetita mea un buchet de flori pe care l-a cumparat ea cu banii stransi de ea.a planuit din timp aceasta surpriza si strangea tot maruntisul de prin casa ;))m-a amuzat foarte tare,dar m-a si bucurat si surprins gestul ei.

#112
sabinicac

sabinicac
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 28 martie 2010 - 03:27

De 8 martie am primit o bluza foarte frumoasa de la baiatul meu si un buchet de trandafiri iar de la fata un bibelou (ingeras) si la fel un buchet de flori dar sa stiti ca gestul conteaza nu cadoul,important e ste sa fii o mama buna si sa te iubeasca copii.

#113
floriadi21

floriadi21
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 28 martie 2010 - 03:35

8 Martie a fost cea mai frumoasa zi din viata mea anul acesta pentru ca acum am un bebe mititel ,are si el 5 lunite si a inceput sa zica mama,si acesta este cel mai frumos cadou pe care il poate primii o mama ,o proaspata mamica.

#114
silviap

silviap

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 37 mesaje

Postat 28 martie 2010 - 12:58

eu am primit de la baiatul meu o felicitare cu poza lui pe care a facut-o la gradinita,iar de la fetita am primit o esarfa foarte frumoasa.sunt cei mai frumosi copii din lume,pentru mine.

#115
clarra20

clarra20

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 16 mesaje

Postat 28 martie 2010 - 22:02

Luna Martie de anul acesta a fost cea mai frumoasa din toti anii. De 1 Martie am primit de la puisorul meu de 2 anisori (si 3 luni) primul martisor impreuna cu primul ghiocel si un zambet de mi-a topit inima pe loc. Iar de 8 Martie am primit de la Damian un buchetel de zambile roz si albastre, un "A muti ani, mami", o imbratisare si un pupic tare dulce pe obraz. Haios a fost cand Damian a realizat ca vazuse zambile si in curte si s-a apucat sa le rupa pe toate ca sa mi le dea mie. Eu fiind pe la bucatarie, preocupata cu mancarea, nu mi-am dat seama ca el aducea mereu cate o zambila si mi-o punea pe masa. Cand m-am sesizat eu, se facuse ditamai teancul - nu mai ramasesera zambile in curte. Nu m-am suparat. M-am simtit chiar foarte fericita si mandra stiind ca copilul meu mi-a daruit de Ziua Mamei o gradina intreaga. Scumpul de el... Nu stie el ca pentru mine el e floarea cea mai frumoasa din toata gradina! Cu adevarat nu exista fericire mai mare decat aceea de a fi mama! si in fiecare zi ii multumesc lui Dumnezeu ca m-a binecuvantat cu un asa inger de copil!

#116
OanaAlina

OanaAlina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.819 mesaje

Postat 30 martie 2010 - 11:22

anul acesta m-am simtit o mamica super implinita. mamaruta mea mi-a facut la gradinita un superb tablou de ziua mamei pe care mi l-a dat si apoi m-a strans tare, tare in brate si mi-a spus ca ma iubeste mult. un gest atat de simplu dar cu mare greutate pentru sufletul meu.... nu stiu daca sunt o supermama sau daca merit premiul acesta, insa incerc din rasputeri sa fiu o mama cat mai buna pentru Maria...



http://family.websho...105776876osURiR





Oana si printesa inimilor noastre[zana]Maria-Teodora (30.10.2007)



maria-teodora ~ sufletelul care implineste familia noastra

#117
elap

elap
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 30 martie 2010 - 18:27

De 8 martie am primit de la fiul meu un cos plin cu ghiocei si o brose din argint. O port cu mult drag ![cool]

#118
DanielaMov

DanielaMov
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 30 martie 2010 - 20:16

Salut toate mamicile impreuna cu toti copiii lor frumosi.

Anul asta, de la fetita mea Stefania care are 12 ani si tatal ei am primit multi ghiocei pe care ei i-au cules de la tara si pe care i-am pus impreuna prin toata casa. Surpriza a fost ca am primit o vizita seara si de la baiatul meu mai mare, Constantin.[flo]

#119
akinom0440

akinom0440
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 30 martie 2010 - 23:30

Am o fetita care in aprilie implineste 2 anisori. Este varsta la care invata foarte multe lucruri, printre care si vorbitul. Exersam literele alfabetului si cifrele. Pe data de 7.martie i-am repetat literele alfabetului, iar pe 8. martie mi-a facut un cadou minunat> de cum s-a trezit dimineata primele cuvinte au fost :"ABCD" ! A fost extraordinar pentru mine sa o aud repetand dupa numai o zi de exercitii literele astfel. Voi tine minte toata viata mea ziua de 8.martie 2010.

#120
anca64

anca64
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 31 martie 2010 - 20:55

Baietelul meu Codrin, la cei doi anisori ai sai, mi-a oferit ca si cadou de 8 Martie o zambila superba intr-un ghiveci. Tare draga mi-a fost floarea oferita dupa ce puiul meu si-a bagat nasucul si a mirosit-o incantat!


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -