Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Tide pentru supermame - concurs cu premii super


149 raspunsuri la acest subiect

#101
clarra20

clarra20

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 16 mesaje

Postat 24 martie 2010 - 22:40

Luna Martie de anul acesta a fost cea mai frumoasa din toti anii. De 1 Martie am primit de la puisorul meu de 2 anisori (si 3 luni) primul martisor impreuna cu primul ghiocel si un zambet de mi-a topit inima pe loc. Iar de 8 Martie am primit de la bebe si de la tati un buchetel de zambile roz si albastre, un "A muti ani, mami", o imbratisare si un pupic dulce. Haios a fost cand Damian a realizat ca vazuse zambile in curte si s-a apucat sa le rupa pe toate ca sa mi le dea mie. Eu fiind pe la bucatarie, preocupata cu mancarea, nu mi-am dat seama ca el aducea mereu cate o zambila si mi-o punea pe masa. Cand m-am sesizat eu, se facuse ditamai teancul - nu mai ramasesera zambile in curte. Nu m-am suparat. M-am simtit chiar foarte fericita stiind ca copilul meu mi-ar fi daruit o gradina intreaga daca ar fi putut. Dragul de el... [pup] Cu adevarat: Nu exista fericire mai mare decat aceea de a fi mama!

#102
ivan_pusa

ivan_pusa
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 25 martie 2010 - 19:38

Fetita mea, pe care o cheama Iuliana-Olivia si are 9 ani si 10 luni, de ziua mamei a vrut sa imi faca o surpriza placuta. Zis si facut! S-a sculat de dimineata cu gandul la ce surpiza sa imi faca si s-a gandit ea ca cel mai mult imi place sa imi beau cafeaua de dimineata in pat.Asa ca s-a apucat sa imi faca ea cafeua, pe care a reusit sa o faca foarte buna, dar din pacate cu un foarte mare pret: s-a oparit cu cafeua fierbinte, asa ca micuta mea a suferit cu stoicism durerea, mi-a a dus cafeua la pat si nici macar nu m-a sculat sa imi spuna sa o pansez.Cand m-am sculat m-a pupat dulce, mi-a spus "La multi ani" si ca ma iubeste cel mai mult in lume, ca imi doreste sa fiu sanatoasa ca sa o pot creste, sa traiesc sa o fac mare. Deabia cand am vazut eu ce a patit am pansat-o si am ramas impresionata de gestul ei de iubire. Doresc la toate mamele din lume sa fie iubite de copilul lor asa cum sunt eu iubita de fetita mea.

#103
rodyrozy

rodyrozy

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 13 mesaje

Postat 26 martie 2010 - 00:03

Copilasul meu are 2 anisori si 2 luni, iar noi ii spunem tot timpul ca il iubim si il rasfatam foarte tare, fiind singurul baietel din tot neamul nostru.De vorbit nu prea vorbeste asa bine, dar cu toate astea mi-a facut o surpriza foarte frumoasa.La amiaza cand am venit acasa de la servici, puiutul meu mi-a daruit un ghiocel(care l-a rupt tati din gradina)si mi-a spus dulce" I BESC MAMI" ( TE IUBESC). A fost tare dulce si emotionant, l-am imbratisat cum fac de obicei si ne-am pupacit mult. [flo]

#104
petrean

petrean

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.654 mesaje

Postat 26 martie 2010 - 11:23

Andrei, baiatul meu cel mare e grupa mica la gradinita, si cum a avut prima serbare, am primit si cadouri de la el, o diploma de mamica ideala, o inimioara cu manuta fiului meu imprimata, si o superba poza

Aicisunt si poze de la serbare






[copil]Vlad si [copil]Catalin-17.03.2009


[copil] Andrei Luca -15.12.2006






#105
alioan

alioan
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 26 martie 2010 - 12:26

in ziua aceea am lucrat dimineata,iar cand am ajuns acasa cei 2 ingerasi ai mei aveau cate un sort de al meu(va imaginati cum le statea,ei avand 6,6 respectiv 2,8 ani[yami]),m-au descaltat si mi-au spus sa inchid ochii.m-au dus in bucatarie si m-au asezat pe scaun(sotul privea totul si nu intervenea(nu avea voie,am aflat ulterior)).cand am avut voie sa deschid ochii,am vazut tortul si buchetelele de flori de la cei 3 barbati pe care ii am in casa.am fost surprinsa ,pentru ca nu ma asteptam la asa ceva.[cina2]

#106
Carmen789

Carmen789
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 26 martie 2010 - 18:41

Pentru ca am doua fetite minunate ,de 8 martie am primit un cadou special.Pentru ca suntem singure ,tatal a plecat dintre noi acum doi ani exact de 8 martie ,bugetul nostru este destul de redus .Dar fetele au gasit solutia.Mi-au oferit un superb buchet de lalele si mi-au pregatit o masa speciala .Au gatit amandoua si au aranjat frumos masa.Ce alt cadou mi-as putea dori de la ele?

#107
rekaalina

rekaalina

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 51 mesaje

Postat 27 martie 2010 - 14:43

De 8 Martie am primit de la fetita mea de 1 an si 7 luni o felicitare si o floare foarte frumoasa(cumparate de tati:)).Am atasat si o poza cu ele sa se vada cat sunt de dragute.

Imagine postata

#108
K_eliza

K_eliza
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 27 martie 2010 - 15:59

Fiul meu Gabriel e la gradinita (are 5 ani),
A avut o serbare speciala pentru mame, si mi-a oferit o fotografie cu el si o diploma "pentru cea mai buna mama !"
[:)]


#109
cici

cici

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 299 mesaje

Postat 27 martie 2010 - 17:08

Gianina s-a trezit inaintea mea si impreuna cu taticul ei mi-au presarat pe pat multe petale de trandafir.M-a trezit ,spunandu-mi in ureche cat de mult ma iubeste ,apoi mi-a recitat poezia "Recunostinta"

Mai tarziu sotul meu mi-a povestit, cum l-a pus Gianina sa-mi scrie cu mana lui cuvinte ff frumoase pe un desen facut tot de ea ,in care capsase o bratara creata cu manutele ei pentru mine.

E atat de sensibila !

Te emotioneaza fiecare gest al ei ,pentru ca se vede ca e facut din toata inima si cu tot sufletul.



casuta cu pitici

#110
MYKY22

MYKY22

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 12 mesaje

Postat 28 martie 2010 - 03:14


Eu de 8 martie am primit de la puiul meu mic care are 1 an si 9 luni un buchetel de zambile si o felicitare pe care scria ''CHIAR DACA FAC NEBUNII EU TOT TE IUBESC MAMI''bineinteles ca la ajutat tati dar am ramas blocata cand l-am vazut in usa cu buchetelul in mana si striga mama mama... si a sarit in bratele mele si l-am pupacit tare mult.



Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -