Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *103*


197 raspunsuri la acest subiect

#11
liliac1

liliac1

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.404 mesaje

Postat 06 martie 2010 - 01:44

Citat:
citat din mesajul lui Lali_mete
Am scos foaia.... da' nu am pix [:D].Cine imi da si mie unuuul?Lali Lacra [mamica] de[baietel] Paul-IulianPaul-Iulian...Paul si mamica luifetita,bucalata;despre .fetita.bucalata Nasterea lui Paul_Iulian
N-am fata...dar daca vrei un creion chimic?? De-ala de trebuie bagat pe varful limbii [:D]Liliana, [comoara] Andra-Maria (29.09.2003) & [baietel] Radu-Mihai (21.10.2009)Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci! D'ale Andrei Vremuri

#12
Lali_mete

Lali_mete

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.644 mesaje

Postat 06 martie 2010 - 01:45

Multam Uka [pup]..Lasa ca o vrajesc eu,si nu iti pune absenta,nici macar nu o sa te asculte la lectie data viitoare... O iau eu ca pe profa de romana din liceu cu ce carte am mai citit,si uita de restul[;)]( sper sa nu citeasca si profa pe aici,ca-i tanara,sa-mi iau scatoalce)



Lali Lacra [mamica] de

[baietel] Paul-Iulian

Paul-Iulian...Paul si mamica lui

fetita,bucalata;despre .fetita.bucalata

Nasterea lui Paul_Iulian

#13
Ellenuta

Ellenuta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.668 mesaje

Postat 06 martie 2010 - 01:46





ei, va rog frumos .. nu e nevoie sa va ridicati in picioare .. primesc multumiri oricum. [pup]



ce mai am de alergat dupa voi .. tovarasa bunaciune hepiliciune, va rog sa-mi dati voie sa alerg prin cele doua capitole cu care am ramas in urma!





Elena, mami de [zana] Eva Maria (14.01.2008) si [bebic] Anna Sophia (04.10.2009)

[foto] Eva

[foto] Anna

[papica] papa bun

#14
Lali_mete

Lali_mete

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.644 mesaje

Postat 06 martie 2010 - 01:47

Citat:
citat din mesajul lui liliac1
Citat:
citat din mesajul lui Lali_mete
Am scos foaia.... da' nu am pix [:D].Cine imi da si mie unuuul?Lali Lacra [mamica] de[baietel] Paul-IulianPaul-Iulian...Paul si mamica luifetita,bucalata;despre .fetita.bucalata Nasterea lui Paul_Iulian
N-am fata...dar daca vrei un creion chimic?? De-ala de trebuie bagat pe varful limbii [:D]Liliana, [comoara] Andra-Maria (29.09.2003) & [baietel] Radu-Mihai (21.10.2009)Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci! D'ale Andrei Vremuri
Saru'mana dar mi-a dat Uka pix [pup]Lali Lacra [mamica] de[baietel] Paul-IulianPaul-Iulian...Paul si mamica luifetita,bucalata;despre .fetita.bucalata Nasterea lui Paul_Iulian

#15
lutoniana

lutoniana

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.591 mesaje

Postat 06 martie 2010 - 01:47

Citat:
citat din mesajul lui liliac1
Citat:
citat din mesajul lui Lali_mete
Am scos foaia.... da' nu am pix [:D].Cine imi da si mie unuuul?Lali Lacra [mamica] de[baietel] Paul-IulianPaul-Iulian...Paul si mamica luifetita,bucalata;despre .fetita.bucalata Nasterea lui Paul_Iulian
N-am fata...dar daca vrei un creion chimic?? De-ala de trebuie bagat pe varful limbii [:D]Liliana, [comoara] Andra-Maria (29.09.2003) & [baietel] Radu-Mihai (21.10.2009)Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci! D'ale Andrei Vremuri
cand terminati cu el sa mi-l dati mie ca sa bag mina in apa ...sa se movuleasca ca zambila lu' Uka.....sa-mi fac si eu parul frumos, sa bata in mov ala alb [8D] Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

#16
liliac1

liliac1

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.404 mesaje

Postat 06 martie 2010 - 01:49

Citat:
citat din mesajul lui Lali_mete
Citat:
citat din mesajul lui liliac1
Citat:
citat din mesajul lui Lali_mete
Am scos foaia.... da' nu am pix [:D].Cine imi da si mie unuuul?Lali Lacra [mamica] de[baietel] Paul-IulianPaul-Iulian...Paul si mamica luifetita,bucalata;despre .fetita.bucalata Nasterea lui Paul_Iulian
N-am fata...dar daca vrei un creion chimic?? De-ala de trebuie bagat pe varful limbii [:D]Liliana, [comoara] Andra-Maria (29.09.2003) & [baietel] Radu-Mihai (21.10.2009)Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci! D'ale Andrei Vremuri
Saru'mana dar mi-a dat Uka pix [pup]Lali Lacra [mamica] de[baietel] Paul-IulianPaul-Iulian...Paul si mamica luifetita,bucalata;despre .fetita.bucalata Nasterea lui Paul_Iulian
Vezi ca ti l-a lasat pt ca are pasta consumata[:D] Ntz-ntz...Liliana, [comoara] Andra-Maria (29.09.2003) & [baietel] Radu-Mihai (21.10.2009)Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci! D'ale Andrei Vremuri

#17
Iulika29

Iulika29

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.533 mesaje

Postat 06 martie 2010 - 01:52

Da' Raluk unde a dispårut!!Oare or fi gasit camasi din acelea albe pe marimea ei!![help]



Elle pt tine så stii ca merita så ne ridicam toti elevii si så iti multumim pt ca esti o draguta![pup][flo][pup]



POZE



Iuliana, Cea mai Fericitå [mamica] de Bruce Nicholas (14.08.2009)



Bruce, minunea noastrå





#18
Lali_mete

Lali_mete

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.644 mesaje

Postat 06 martie 2010 - 01:52

Asa a facut?? Ntz,ntz...si eu care credeam ca nu scrie ptr ca am eu mainile inghetate [:I]



Lali Lacra [mamica] de

[baietel] Paul-Iulian

Paul-Iulian...Paul si mamica lui

fetita,bucalata;despre .fetita.bucalata

Nasterea lui Paul_Iulian

#19
liliac1

liliac1

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.404 mesaje

Postat 06 martie 2010 - 01:53

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana
Citat:
citat din mesajul lui liliac1
Citat:
citat din mesajul lui Lali_mete
Am scos foaia.... da' nu am pix [:D].Cine imi da si mie unuuul?Lali Lacra [mamica] de[baietel] Paul-IulianPaul-Iulian...Paul si mamica luifetita,bucalata;despre .fetita.bucalata Nasterea lui Paul_Iulian
N-am fata...dar daca vrei un creion chimic?? De-ala de trebuie bagat pe varful limbii [:D]Liliana, [comoara] Andra-Maria (29.09.2003) & [baietel] Radu-Mihai (21.10.2009)Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci! D'ale Andrei Vremuri
cand terminati cu el sa mi-l dati mie ca sa bag mina in apa ...sa se movuleasca ca zambila lu' Uka.....sa-mi fac si eu parul frumos, sa bata in mov ala alb [8D] Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009
luto pentru firele albe are fata ceva mai bunoc. Marfa de contrabanda: violet de gentiana [:p]Liliana, [comoara] Andra-Maria (29.09.2003) & [baietel] Radu-Mihai (21.10.2009)Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci! D'ale Andrei Vremuri

#20
raluk16

raluk16

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.115 mesaje

Postat 06 martie 2010 - 01:54

Nuuuuu, cand vin eu pleaca distractia? [:D] Foarte bine, altfel iar ma culcam la 2....

Ati fost mortale, m-am spart de ras [:-)))][:-)))][:-)))]. Nici nu are rost sa amintesc ceva, ca se pierde farmecul!

Elle multumim ca ai ramas la "aparat" sa mai faci un capitol! [flo]

Iulika am noroc ca m-am servit din ciupercile gratinate date de Lullaby [pup]. Dar daca zici ca sunt zambile de Suedia, as veni pana acolo [:D]

Diana imi pare tare tare rau de cosmarul prin care treceti. Am citit si eu despre Leaky Gut cand m-am interesat de Hashimoto al meu, care e boala autoimuna (anticorpi tiroidieni). Se pare ca anti-tpo asa se formeaza, de la un intestin permeabil prin care trec direct in fluxul sanguin proteinele, si asa se formeaza anticorpi, asa se creeaza alergiile, etc. Aceasta este explicatia si pentru care nu trebuie inceputa diversificarea prea repede. La bebelusi intestinul e permeabil in primele luni ca sa absoarba tot si la nivelul acela al digestiei. Daca se incepe prea devreme diversificarea, si mai apoi daca se dau prea repede unele alimente, acestea ajung in sange! Chiar bucati microscopice de alimente. (de exemplu glutenul este proteina la care corpul "sare" tare sa se apere, mai este si proteinele din laptele de vaca pentru care puiutii nu sunt pregatiti)

Vezi ca si teoria asta se pupa cu treaba cu probioticele [pup][pup][pup]. Doamne ajuta sa treaca repede, sa va puteti bucura de viata! Nici nu-mi pot imagina cum as fi cu moralul sa fiu in locul tau! Te admir mult, mami [flo]


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -