Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *103*


197 raspunsuri la acest subiect

#191
iuliapapusa

iuliapapusa

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 876 mesaje

Postat 07 martie 2010 - 12:20

Buna dimindata fetele scumpe si de la noi.am citit acum tot ce ati scris aseara si am si eu cateva intrebari, poate aveti timp sa raspundeti:

1 ce tipuri de exercitii faceti cu puiutii pt stimulare? fac si eu cateva dintr o carte dar parca nu i suficient

2 ce legume ii pot da?eu pana acum am incercat o cu pireu de cartofi iar supa o detesta nu i place in nici un fel nici mai slaba nici mai concentrata nici cu carnita asta este

3 eu dimineata ii dau cate un danonino este ceva rau?

4 cum sa o fac sa bea si ea macar 2 3 lingurite de suc ca nu vrea deloc am incercat suc de morcov de mar si portocala simplu si combinat nu vrea si pace.la fel patim si cu apa nu o sufera, mai bea cate un pic de ceai

5 de la cate luni o pot pune si eu in premergator cate putin ca am auzit ca nu e tocmai recomandat?

6 cat o pot tine intre perne pe zi si de la cate luni o ajut sa stea singura in fundulet? ea se ridica aproape de tot uneori

Am vazut si eu poze cu puiutii pe mail si vreau sa va spun ca luta mea e cea mai cheluta parca nu i a crescut deloc de la na#351;tere doar s a deschis putin.Spre surprinderea mea s a linistit mult dupa 2 saptamani de maraiala ca se pare ca ne apar si noua 2 dimtosi dar dinti nu i au aparut oare s au razgandit ca aparent nu mai are nimic.si sunt tare mandra ca da roade tratamentul pt ochisori ii mai curg foarte putin dar este un adevarat chin masajul pt desfundarea canalelor nu mai suporta nici macar sa o mai ating la ei mi se rupe inima pt ea.in fiecare zi descopar ceva nou la ea se tara pe burta dar mai uita sa si ridice capul si i raman urme pe fata se rostogoleste pe toate partile gongane toata ziua mama tata baba dada nana si altele si rade in hohote

acum iau si eu o cafeluta va pupam



[mamica] de luta Stefania Gabriela (13.09)

poze luta

[pegeam][*][pegeam]


#192
moni_iulia

moni_iulia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.055 mesaje

Postat 07 martie 2010 - 12:38

Am reusit sa pun poze din ultima saptamana.Promit un picasa pe viitor , dar nu prea am timp...



Mamica iubitoare de Tudorita Mihaita in asteptarea primaverii [hippi]

Romania[:(]- The land of choice











#193
moni_iulia

moni_iulia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.055 mesaje

Postat 07 martie 2010 - 12:56

Citat:
citat din mesajul lui iuliapapusa
Buna dimindata fetele scumpe si de la noi.am citit acum tot ce ati scris aseara si am si eu cateva intrebari, poate aveti timp sa raspundeti:1 ce tipuri de exercitii faceti cu puiutii pt stimulare? fac si eu cateva dintr o carte dar parca nu i suficient2 ce legume ii pot da?eu pana acum am incercat o cu pireu de cartofi iar supa o detesta nu i place in nici un fel nici mai slaba nici mai concentrata nici cu carnita asta este3 eu dimineata ii dau cate un danonino este ceva rau?4 cum sa o fac sa bea si ea macar 2 3 lingurite de suc ca nu vrea deloc am incercat suc de morcov de mar si portocala simplu si combinat nu vrea si pace.la fel patim si cu apa nu o sufera, mai bea cate un pic de ceai5 de la cate luni o pot pune si eu in premergator cate putin ca am auzit ca nu e tocmai recomandat?6 cat o pot tine intre perne pe zi si de la cate luni o ajut sa stea singura in fundulet? ea se ridica aproape de tot uneoriAm vazut si eu poze cu puiutii pe mail si vreau sa va spun ca luta mea e cea mai cheluta parca nu i a crescut deloc de la na#351;tere doar s a deschis putin.Spre surprinderea mea s a linistit mult dupa 2 saptamani de maraiala ca se pare ca ne apar si noua 2 dimtosi dar dinti nu i au aparut oare s au razgandit ca aparent nu mai are nimic.si sunt tare mandra ca da roade tratamentul pt ochisori ii mai curg foarte putin dar este un adevarat chin masajul pt desfundarea canalelor nu mai suporta nici macar sa o mai ating la ei mi se rupe inima pt ea.in fiecare zi descopar ceva nou la ea se tara pe burta dar mai uita sa si ridice capul si i raman urme pe fata se rostogoleste pe toate partile gongane toata ziua mama tata baba dada nana si altele si rade in hohoteacum iau si eu o cafeluta va pupam[mamica] de luta Stefania Gabriela (13.09)poze luta
[pegeam][*][pegeam]
1-eu nu fac exercitii cu el,2-noi nu ne-am diversificat inca.Ai incercat dovlecel,pastarnac... Daca a trecut cel putin o saptamana de cand ai incercat cu supita mai poti incerca si poti avea surprize placute,3-eu stiam ca produsele danone nu-s recomandate bebeilor si parca danonino e cu fructe,coloranti... Incearca iaurt bio si adauga tu fructe proaspete in el4-eu ii mai dadeam apa cu lingurita si o lua5-despre premergator nu stiu decat ca nu e recomandat si cred ca n-o sa folosesc.6-capraru zice 15-30 min/zi dupa ce a invatat sa stea si daca ii face placere.Tudor e mic,n-are inca 5 luni si il pun in scoica auto,dar nu f mult.O prietena imi zicea ca ei i-a zis pediatru' ca poate sa-l puna in fund doar cand se intoarce singur de pe spate pe burta.[pup]Mamica iubitoare de Tudorita Mihaita in asteptarea primaverii [hippi] Romania[:(]- The land of choice

#194
iuliapapusa

iuliapapusa

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 876 mesaje

Postat 07 martie 2010 - 13:13

[flo] MULTUMESC MONI_IULIA PT RASPUNSURI[pup]



[mamica] de luta Stefania Gabriela (13.09)

poze luta

[pegeam][*][pegeam]


#195
madalina84

madalina84

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.345 mesaje

Postat 07 martie 2010 - 13:15

Neatza

LALI multumim de cafeluta,ce prompta esti tu in fiecare dimineata si ne lasi cafeluta[pup]

Cuscra DELIA ma bucur ca ne-ai mai scris chiar ma intrebam ce mai faceti.Off ce rau imi pare ca si pe Sofia o supara dintisori[q],sa sti ca si pe Iri tot de vreo saptamana si ceva il supara si nu e nimic la orizont,sper sa le treaca repede si sa ne lase iubitii in pace durerile astea[pup][flo]

IULIAPAPUSA ma bucur ca sunteti bine,ti-am trimis pm.La intrevari o sa-ti raspund asa:1.eu nu fac exercitii cu Iri de nici un fel,eventual ii poti pune mai multe jucarele,sticle,ambalaje sau sa o ti in brate si ea sa sara cat vrea si probabil se stimuleaza dar eu zic sa nu iti faci griji

2.legume cum zis si Moni_iulia poti incerca dovlecel,morocv,pastarnac,cartof si sa i le amesteci pe toate sau cate doua.Stiu ca cartoful nu e atat de bun(spuneau fetele) si probabil nici placut la gust pt pitica

3.danonino i-a dat si mama lui Iri pana am convinso ca nu sunt bune ca au coloranti,mai bine ii iei un iaurt normal si ii pasezi tu putin para,mar sau banana

4.sincer eu nu i-am mai dat suc lui Iri de cand am inceput diversificarea,i-am dat at ca asa se incepea sau asa am inceput eu,punei in biberon putin pana se obisnuieste cu gustul

5.parerea mea e sa amani cat de mult poti premergatorul,nu e indicat dar probabil si eu o sal pun dar as vrea s-o fac cat mai tarziu posibil

6.dn ce stiu eu nu o ajuta deloc pusul intre perne ca sa stea in fundulet,din contra ii poate afecta coloana,asa ca cel mai bine o ajuti tu cu mana si sta ea cat doreste...am o verisoara care mi-a spus insisitent sa nu il tin intre perne caci fata ei are probleme cu coloana(acum e mare 13 ani) si probabil din cauza asta (banuieste ea sau ia zis dr).Mi-a placut cum a zis Moni_iulia ca atunci cand se intoarce pe toate partile[:D] e cel mai bine de pus in fundulet si oricum nu o sa-ti mai stea ea la orizontala.

Am scris cat o tuta,sper sa intelegi ceva[pup]

MONI_IULIA e un frumos Tudorita[olala],ce ochi are si barbita aia buna de papat.Scaun din ala am vazut si eu dar am optat pt celelalt tot de la primii pasi,sunt foarte bune.Sa-l stapaneasca sanatos si sa pape mult[pup]

MARY te [pup] si mersi pt indicatii la joc,nu mai am monezi[:D]

Trimit si ma bag sa schimb capitolul ca apoi plec la tara



D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA

[bb] [olala]IRINEL ANDREI[olala]

[foto]POZE CU NOI[foto]



[:I]o perioada din viata mea[:)] Rasplata a sosit [pk]

#196
Lali_mete

Lali_mete

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.644 mesaje

Postat 07 martie 2010 - 13:30

Da Mada are grija Paul sa ma trezeasca dimineata,si cum nu e nimeni la ora aia,las si eu cafeaua,ce sa fac [:D]



Lali Lacra [mamica] de

[baietel] Paul-Iulian

Paul-Iulian...Paul si mamica lui

fetita,bucalata;despre .fetita.bucalata

Nasterea lui Paul_Iulian

#197
septoct2009

septoct2009

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.323 mesaje

Postat 07 martie 2010 - 13:33

Poftiti la 104

MADA ca sa stie lumea cine l-a facut[:D]


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -