Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

visul fiecaruia si pasi catre el


39 raspunsuri la acest subiect

#31
Victoria_mami

Victoria_mami

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.541 mesaje

Postat 28 decembrie 2011 - 21:32

Citat:
citat din mesajul lui Laura25
Eu visez sa am o cladire mare in care sa amenajez un fel de club pt copii, cu loc de joaca pt cei mici, mici, after school pt cei mai marisori, cursuri de pictura, engleza, dans. Totul asezonat cu o micutza cafenea pt parintii ce isi asteapta copii sa iasa de la cursuri. E doar un vis, total diferit de jobul meu de acum.
Am marfa la bazar umanitar DC Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi 'Cos what I feel is the only truth for me
Stii ca impartim acelasi vis? [flo] De cand sunt mamica si acasa singura cu Victoria toata ziua, imi doresc sa deschid asa ceva, pentru mamicile fara ajutor, sa aiba si ele un loc unde sa se relaxeze la o cafea si o poveste (vreme, barfa, ce-or vrea ele sa vorbeasca), in timo ce copilasii se joaca intr-o camera alaturata, in siguranta, cu baby sitters tinere si pasionate. (Poate o angajam pe Alexia [:D])_____________________________________________Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella [fetita] 22.05.2008 VICTORIAAcute Lymphoblastic Leukemia

#32
Victoria_mami

Victoria_mami

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.541 mesaje

Postat 28 decembrie 2011 - 21:40

Citat:
citat din mesajul lui Laura25
Citat:
citat din mesajul lui corap
eu sunt de acord cu visul laurei [majoreta]
Din pacate, am prins doar 2 numere la 6/49 saptamana asta. [:D] Deocamdata doar visam ....
Am marfa la bazar umanitar DC Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi 'Cos what I feel is the only truth for me
Ia uite si aici ne potrivim: si eu astept sa castig la loterie, sa imi pot implini visul [:D]Chiar, ce ati face cu banii daca ati castiga la loto?Incep eu: cam 10% as dona ptr. research ptr. cancere de copii (se stie de ce); 10% as dona sa redecoreze sectia de oncologie de la noi de la spital. 10% as imparti familiei (in primul rand, i-as lua sora-mii masina, sa nu mai faca naveta cu microbuzul). 10% sa-mi deschid propria afacere: exact cafeneaua ptr. mamici de care vorbeste si Laura. De restul as lua o casa maaaaaaaaaaaaaare, sa am loc ptr. toate jucariile Victoriei [:D], si as merge de 2-3 ori pe an in vacanta la ocean, ca Victoria adora apa si inotul. As duce-o in croaziera si sa inoate cu delfinii (asta isi doreste , sa inoate cu delfinii cand terminam tratamentul, asta o sa o facem cu siguranta!)_____________________________________________Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella [fetita] 22.05.2008 VICTORIAAcute Lymphoblastic Leukemia

#33
Victoria_mami

Victoria_mami

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.541 mesaje

Postat 28 decembrie 2011 - 21:51

Inainte de a o avea pe Victoria imi doream enorm de mult un copilas; dupa 6 sarcini pierdute, am cam renuntat. Am inceput sa ma gandesc la o cariera, mi-am dorit dintotdeauna sa fiu avocat. Asa ca m-am inscris la paralegal. Am inceput scoala si apoi am ramas gravida. Abia asteptam sa incep serviciul. Am terminat scoala cu 6 zile inainte de a se naste Victoria. Planul era ca in 6 luni sa-mi dau licenta. S-a nascut Victoria si in momentul acela am stiut ca (,) cariera este neimportanta ptr. mine si am decis sa renunt la avocatura si sa stau acasa sa-mi cresc copilul.



_____________________________________________

Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella [fetita] 22.05.2008



VICTORIA





Acute Lymphoblastic Leukemia

#34
AdelaNegriu

AdelaNegriu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 35 mesaje

Postat 28 decembrie 2011 - 23:37

visul meu din totdeauna a fost sa devin avocata insa nu-mi permitea buzunarul sa fac o facultate,dar m-am casatorit si cu ajutorul lui Dumnezeu si a sotului am reusit sa fac facultatea de drept insa in anul 3 de facultate am ramas insarcinata .Am nascut la inceputul anuli 4 si am luat licienta in vara acelui an ,am fost foarte fericita crezind ca visul meu se implinest,insa fetita mea Miriam Gabriela a fost diagnosticata cu tetrapareza spastica si acum lupt pentru ea ,pentru ca visul ei de a merge, de a vorbi, de a se bucura de viata sa se realizeze pentru ca la al meu am renuntat.

#35
patryss_88

patryss_88

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 137 mesaje

Postat 29 decembrie 2011 - 20:06

Hmmm, atat de multe visuri...
Dar , primul meu vis ( inca din copilarie ) era sa devin avocat.
Am inceput facultatea de Stiinte Juridice, iar in anul 3 ma pregateam deja pentru LSAT ( admiterea la Drept in America )
Incepusem sa invat , pentru a pleca dupa ce urma sa imi iau licenta in Romania.

La inceputul anului 4 am aflat ca sunt insarcinata ! Primul meu gand : /Bye bye America ! [q][q][q][q].( din cauza faptului ca pe sot nu puteam sa il duc de curand in Sua.)
Eh , mi-am zis ca cumva cumva le voi face pe toate....

Am dat licenta la 1 sapt dupa nastere , si acum ma pregatesc pentru admiterea in Barou . Poate nu voi intra din prima, nici din a doua ...dar imi rezerv cateva incercari .

Acesta era visul meu dinainte sa il am pe Luca. Acum visul meu este : sa fiu sanatoasa ( si nu folosesc aici un cliseu ) sa am zile , sa pot face tot ce imi sta in putinta pentru fericirea lui .

Visul meu e sa fie el fericit , sa aibe tot ce isi doreste , si acolo intr-un coltisor am ramas eu cu visul meu maret de a fi doamna avocat.

Heheheh imi amintesc un vis din copilarie : adoram sa imi scriu numele intreg si sa ma semnez in dreptul lui ...cu o nota de importanta . Intre timp mi-am dat seama ca dorinta mea de a ma semna pe toate hartiile si toate fituicile s-a realizat . La 22 de ani am fost numita manager . Hmmmmm ...asta nu era un vis la care speram ..si totusi ..


[mamica] de gaza mica Luca Adrian


Intotdeauna fericirea se dobandeste dupa multe piedici

#36
eumada

eumada

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 14.106 mesaje

Postat 29 decembrie 2011 - 20:17

Visurile mele materiale sunt aproape indeplinite....a mai ramas o casa cu cel putin sapte-opt camere...unde sa am loc pentru toate jucariile Evei si pentru multi musafiri.

Si visez sa nu avem nevoie niciodata de medici..eu si familia mea.

Dincolo,pe plan spiritual,imi doresc sa pot sa deschid o miniclinica..eventual sa incep de la un cabinet,pentru copiii cu probleme,in special terapie ABA si psihologie pentru copiii traumatizati.
Oameni cu care sa fac treaba asta am,vor sa fie pe propriile picioare cativa psihologi de la o fundatie pentru copii autisti...doi sunt scoliti pe ABA.In Olanda si in Anglia.Inceputurile sunt grele,trebuie o locatie speciala,o casa cu curte .
Cati copii ar putea fi ajutati,cati copii ar putea beneficia de tratamente mai aproape de casa,in conditii placute pentru ei si pentru parinti?Multi,enorm de multi.Sa faci fericit un parinte ajutandu-i copilul..e cel mai minunat lucru.
Si oamenii aia chiar iubesc si fac cu pasiune ce fac.


Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.go...047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

#37
Tanti Zavaidoc

Tanti Zavaidoc

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.487 mesaje

Postat 29 decembrie 2011 - 22:44

Visul meu s-a implinit in Romania. Ce am decis sa devin cand aveam 12 ani, am devenit. Acum cred ca e momentul sa gasesc un alt vis de indeplinit[:)]

Do not offend the freaks! Now tell me, who the heck are you? (King Julien-Madagascar)

#38
pitzinuca

pitzinuca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.124 mesaje

Postat 30 decembrie 2011 - 16:43

visul meu este sa cant cu o trupa de blues/jazz.



si simt cum cursurile de canto se apropie de mine!



si cel mai important este ca stiu care este visul meu!







Un An Nou fericit, cu cat mai multe visuri indeplinite!



_______________________



mami de andi [bat] si ilinca [copil]

_________________________



traduceri si asistenta

________________________

"Fericirea nu are valoare daca nu e impartasita."

#39
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 31 decembrie 2011 - 15:26

Visul meu este sa ajung sus sus de tot in chirurgia oncologica, sa operez zilnic. Pe langa asta, spre sfarsitul carierei mi-ar place sa ma dedic psihiatriei, ma rog asa gandesc acum, poate voi dori sa stau in sala de operatie pana in ultima zi de lucru.
As vrea tare mult sa scriu o carte.
In ceea ce priveste partea financiara, vreau sa castig mult de tot, sau sa castig la Loto, ca sa imi indeplinesc ceva la care visez de efectiv ma mananca degetele ca sa se indeplineasca odata! Sa am o ferma a mea unde a fie animalutele salvate. caii de la Letea, cainii de pe strazi, magarusii pe care nu ii vrea nimeni, sa merg de Pasti prin piete si pe la ciobani, sa cumpar toti mieii care asteapta sa fie sacrificati si mancati de altii. Sa cumpar bietele pasari care zac in piata legate la picioare ca sa ajunga pe masa cuiva, porcii, vacutele, etc.
Pe langa asta, sa deschid o clinica si un azil pt. batranii nimanui.

As avea nevoie de ceva bani, dar speranta moare ultima [:D]

Si, ca sa intru in joc, daca as castiga acum la Loto (ar fi cam greu, ca nu joc[:D] ) as investi o parte in imobiliare, as face ferma de mai sus, as pune o parte la banca, mi-as deschide un magazin sau un restaurant micut si inevitabil, as aloca o suma micuta, nu ceva prostesc, ca sa imi cumpar haine, pantofi, genti si cadouri pt. cei dragi[:D]


**Fur is for petting***

http://www.facebook....tiicaini?ref=ts
http://www.facebook....100001793812916



Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -