Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Copilasi de aug-sept-oct 2004 (3)


195 raspunsuri la acest subiect

#11
lorena_andreianu

lorena_andreianu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 427 mesaje

Postat 03 martie 2010 - 00:45

Salutare fetelor si bine v-am regasit pe anul acesta!



Din pacate n-am mai intrat de o groaza de vreme pe aici si vad lucruri schimbate, dar sper sa ma dezmeticesc repede si sa revin printre voi cat mai des.



Vad ca discutati intens despre scoli. Nu stiu ce sfat sa va dau caci si noi in aceeasi oala suntem dar cu cel mic! Inca oscilez daca sa-l inscriu la camin sau nu. La noi mai este si problema daca il va lua la 3 ani fara cateva luni! Dar asta inseamna sa fie cel mai mic si iar mi-e frica. Cu toate ca el e f descurcatet si independent, mai mult decat frate-su la varsta asta. Sper sa luam decizia cea mai avantajoasa pentru ei, nu pentru educatoare...



Despre noi ce sa va mai zic? Suntem bine, am scapat se pare de iarna. Ne-am adaptat f bine in noul oras, in noua casa.



Cel mare la grupa mare, ca si ai vostri. Din toamna trece la pregatitoare, in cadrul primarei se face aici si avem deja emotii. La camin au invatat deja sa scrie literele legate, sa faca mici calcule pana la 4. Au multe activitati: teatru, spactacole, intalniri sportive, gradinarit si nici nu vede timpul trecand. Plus ca miercurea face fotbal.

La noi nu se mai pune vorba de siesta decat foarte rar si numai in week-end sau cand suntem plecati cu masina si adoarme. La scoala n-au mai facut siesta la pranz de la grupa mijlocie!

Eu il iau acasa la pranz, asa suntem toti la masa si mai face si el o pauza de harmalaie. Ramane la cantina doar o zi pe saptamana (toata ziua adica) cand eu fac un curs. Daca cel mic va merge la camin din toamna vreau sa ma angajez si eu.



Cel mic e o nazbatie de copil, un dracusor si jumatate. A inceput sa vorbeasca binisor si ne amuzam cu el. L-a invatat frate-su toate literele si toate cifrele pana la 12! E un caraghios.



Acum in aprilie voi avea o operatie la un picior, sunt stresata cum va iesi si mai ales mi-e groaza de recuperarea de dupa, dar trebuie s-o fac, am amanat atat de s-a agravat... si tot acolo am ajuns, atat ca ma chinui in fiecare clipa...



Cam astea.



Aveti aici si niste poze de prin ianuarie.



Va pup, numai bine, o primavara frumoasa va doresc!





~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Mitza biciclista cu Miron (06 oct. 2004) si Stefan (02 ian. 2008)



#12
Naty

Naty

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.596 mesaje

Postat 03 martie 2010 - 13:16

eliana LA MULTI ANI PENTRU BAIETI!

Sa fie sanatosi, norocosi si fericiti!



Am vazut pozele lorenei - Doamne, ce mari mi se par baietii! Sper sa fie totul OK cu operatia, sa treaca usor.



Am rezolvat cu grupa mare - Ioana mi-a zis ca merge daca merge si Diana (prietena ei cea mai buna). Pana la urma doamnele s-au hotarat sa mute inca doua fetite de la mijlocie la mare, printre care si Diana asa ca de luni s-au mutat. Sper sa fie OK, ieri era cam morcovita ca ea nu stie sa scrie cum fac cei de la grupa mare si ca fetitele care erau deja acolo nu le baga in seama pe ele, nou-venitele. Dar baietii s-au purtat frumos si doamna e tare blanda, ii place de ea. Cred totusi ca in scurt timp se va adapta.



Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)



NOI



Asa a venit pe lume Ioana







#13
elyanne

elyanne

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.552 mesaje

Postat 03 martie 2010 - 13:49

Multumim frumos [pup]

Naty asta e bine, ca a mers impreuna cu prietena ei... si Am observat ca fetele sunt mai rautacioase, intre ele [:D]

Lorena ma bucur ca mai ne scrii doau vorbe din cand i ncand. Am vazut si pozele. Bafta multa cu operatia. Sa fie totul bine si recuperarea cat mai usoara si rapida.



Eliana cu [buburuza] Elena (23/10/04), [buburuza] Andrei & [buburuza] Mihai (03/03/07)


#14
ana_a

ana_a

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.179 mesaje

Postat 11 martie 2010 - 11:30

salutare fetelor!



lorena, tinem pumnii sa treaca cu bine operatia!!

Am vazut pozele cu baietii!Ce mare a crescut Stefan! Sa va traiasca!



Naty, super ca au plecat mai multe in cealalta grupa! Pana la urma se vor adapta!



Am avut si noi serbarea meseriilor, cum am zis, Stefi a fost croitor [:D] Am reusit sa pun doar cateva poze pe picassa, le puteti vedea AICI



gata pauza....

Matei nu ma lasa nici sa respir [:D] azi sa trezit cu noaptea in cap.

o zi buna tuturor! sa auzim numai de bine!



proud mummy



#15
Naty

Naty

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.596 mesaje

Postat 11 martie 2010 - 13:43

Ana foarte frumoase pozele.



eliana da, am observat ca deja sunt rautacioase fetitele. Ioana era in grupa mijlocie in gasca de fetite "populare" si imi venea tot timpul cu faxe de genul "nu vorbesc cu x ca e mototoala" sau "nu vreau sa stau langa y ca se imbraca urat" sau "nu vreau sa ma imbrac cu fusta/pantalonii/bluza asta ca rad copiii de mine; ce vrei sa fiu ca z?". Degeaba ii tin eu teorii ca tot ce stie ea face.



Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)



NOI



Asa a venit pe lume Ioana







#16
danina

danina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 399 mesaje

Postat 31 martie 2010 - 18:45

Fetelor daca ati sti ce am patit.....nu mai imi vine menstra de 2 sapt. Initial am fost tare bucuroasa gandindu-ma ca as fi insarcinata, insa nu e deloc asa. Insarcinata nu sunt si din cauza problemelor din ultima vreme, cred ca s-a intamplat ceva hormonal, acum astept sa vad ce am mai exact ....sunt tare trista [q][q][q]. Eram asa bucuroasa......cu gandul la un bb.



[bang][bang][bang][bang][bang][bang][bang][bang][bang][bang]



Danina si [zana] Diana - strengarita familiei



Poze 2006 [foto]DIDI -Terorista casei - 3 ani





#17
Naty

Naty

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.596 mesaje

Postat 02 aprilie 2010 - 13:09

dana offf ce rau imi pare. Sper sa nu fie nimic grav si sa vina si bb cat mai curand! [pup]



Si eu am trecut prin niste momente cam nasoale. Acum vreo luna a inceput sa ma doara rau un san. Sperioasa cum sunt m-am dus imediat la dr., care mi-a zis sa fac eco. Am facut, era OK, doar doi noduli chistici care nu-s periculosi. Dar nu am plecat bine de la dr. dupa ce imi citise ecografia ca au inceput sa-mi curga ambii sani. M-am dus iar si mi-a dat trei analize - prolactina, o radiografie de sa turceasca si un examen de secretie mamara. Toate au iesit OK, dar pe radiografie a vazut aia nu stiu ce diametru de 15 mm si a scris "usor crescut?" apoi a recomandat RMN. Asa ca, dupa inca o vizita la Horhoianu, m-am dus, cu toata spaima uriasa, sa fac RMN. Care a iesit OK (masurase aia gresit, de fapt diametrul respectiv era 12 mm[:D]), se pare ca totusi e ceva fiziologic si am primit tratament.

dana la mine a suspectat Horhoianu probleme cu hipofiza, ceea ce s-ar putea sa fie si la tine, de aia am povestit toate astea.



Fetele, va doresc la toate SARBATORI FERICITE!



Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)



NOI



Asa a venit pe lume Ioana







#18
Mada

Mada

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 865 mesaje

Postat 14 aprilie 2010 - 15:05

ce mai faceti gagici?

noi ne agitam cu programul prima casa, avvem jumate treaba cu actele terminata, mai avem un pic de asteptat

copiii snt bine rares creste si nazdravaniile cat casa si la el, ilinca este zapacita ca de obicei, dar si cam obraznica, cum rezolvati treburile astea.

tre sa-i spun de cel putin 5 ori pe numarate ce sa faca, spre ex sa se spele pe dinti, sa se imbrace, sa vina la masa

masa care de regula se termina cu pedepse

nu mai stiu cum sa procedez nu mananca mai nimic

are 22 de kg dar greu greu foarte greu

rares are la un an si 4 luni 14 kg

voi cum stati



Mada, un om. Cu frica lui Dumnezeu si Ilinca Teodora 22 sept 2004 si cu Rares Daniel 19 dec 2008

Ilinca si Rares

#19
ana_a

ana_a

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.179 mesaje

Postat 17 aprilie 2010 - 18:20

Mada mie imi pare ca 22 de kg este numai bine. Eu am renuntat de mult sa ma mai cert la masa cu Stefan. De cand am lasat eu garda jos, este si el mai cooperant si incet incet mai incearca si lucruri noi. Foarte rar dar e mai liniste in casa.



Matei creste si el, si parca pot sa spun ca au si momente in care se joaca cat de cat "impreuna" in aceasi camera, unul langa altul dar nu acelas joc [:D] .Oricum, e mult mai liniste de cand a dat caldura si putem sa zburdam pe afara.



O zi buna tuturor!

sa auzim de bine!



[cit]blog de mamica[cit]

proud






#20
Naty

Naty

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.596 mesaje

Postat 19 aprilie 2010 - 14:33

mada si eu am aceleasi probleme. Ioana e din ce in ce mai obraznica si greu ma inteleg cu ea.

Iar cu sora-sa se poarta tare urat, desi o iubeste si are momente cand da sa o sufoce cu pupaturile.

Nadia e din ce in ce mai nebuna si mai rea, face tot ce ii zic sa nu faca, o bate deja pe sora-sa (mai ales o trage raaau de par).

Cu kg ... noi tot fotomodele, Ioana are cam 16 jumate si 116 cm (parca). Nadia ii calca cu mandrie pe urme cu cele 8 kg pe care le avea la 1 an si 2 luni.



Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)



NOI



Asa a venit pe lume Ioana








Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -