Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Fulgusori de nov-dec 2009 (29)


194 raspunsuri la acest subiect

#21
RamonaCopot

RamonaCopot

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.284 mesaje

Postat 25 februarie 2010 - 11:40

Cuscrella neatza buna,

ce face fetita mea? sper ca a primit tortul de trandafiri de ieri, de la fiu-meu [:I].

BTW, in asteptarea raspunsului tau cu sterilizatul, fierberea tetinelor, suzetelor asa am si facut, am lasat sa se sterilizeze de 2 ori, ca lene mi-e sa stau langa oala sa se fiarba, plus ca se fac asa naspa prin fierbere toate... [pup][pup][pup]la fete si la mamica



Ramona,

dependenta de dragostea barbatilor din viata mea: [copil] DOMINIC ANDREI(26/10/2009) si a lui tati Stefi





#22
laviniablaga

laviniablaga

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.796 mesaje

Postat 25 februarie 2010 - 11:41

Dankutza [ruga] pentru mama ta!



DianaR, te pup!



Lylyana bafta la control!



Adriana nu mai fi suparata![flo]



Lavinia, cea mai fericita [mamica] de [copil] Rares Cristian, un [*] grabit!
NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABIT
RARES CRESTE






#23
A_driana

A_driana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.977 mesaje

Postat 25 februarie 2010 - 11:41

shtephy, habar nu am daca schema pediatrei e de pe vremea de cand era bunica fata, stiu doar ca nu stiu ce sa fac.......cand sa incep, cum sa incep....

i-am facut niste analize lui David si a iesit anemia la limita inferioara...eu sunt cu regim alimentar f strict (asa ca nu stiu cate vitamine si tot ce ii trebuie lui ia din laptele meu)...si ma gandesc ca poate de aia a zis sa incepem cu cate putin de suc sa mai ia vitamine, nu stiu, nu a pomenit de diversificare, doar de astea cate putin...

sunt in ceata de tot, o sa vad marti ce spune.



La multi ani M_Alexa si Marijan [s]



Lavinia, stai linistita, nu sunt suparata pt asa ceva.[flo]





A_driana[mamica], de [copil]David-Andrei







#24
laviniablaga

laviniablaga

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.796 mesaje

Postat 25 februarie 2010 - 11:44

Rares se maraie din nou...nu mai pot ...ca nu mai stiu ce sa ii fac!!!Cred ca cedez nervos!



Lavinia, cea mai fericita [mamica] de [copil] Rares Cristian, un [*] grabit!
NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABIT
RARES CRESTE






#25
RamonaCopot

RamonaCopot

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.284 mesaje

Postat 25 februarie 2010 - 11:50

Lavi, nici o prietena, vecina, ruda prin zona pe care sa chemi pe la tine pana vine sotul acasa? Nu stiu daca ar sta Rares la ei in brate, dar poate s-ar mai linisti cand vede, aude si se mai joaca si alctineva cu el...



Ramona,

dependenta de dragostea barbatilor din viata mea: [copil] DOMINIC ANDREI(26/10/2009) si a lui tati Stefi





#26
DianaR

DianaR

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.330 mesaje

Postat 25 februarie 2010 - 11:52

Stephy, am gasit metoda sa "reparam" linkurile. incerc sa intru azi sa rezolv. [flo]



Cuscrulina, Teodora a rosit cand ii sopteam la ureche cuvintele lui Dominic, a fluturat nelinistita din gene si a tocait emotionata din suzeta, apoi mi-a facut semn elegant cu mana sa-ti transmit ptr iubitul ei Dominic cea mai tandra imbratisare si un pupic pe nasuc![pup] [:D]





[9cer]Diana cu [bonjovi]Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&[8**]Timeea (18.05.06) & [copil]Teodora (11.11.09)

Filmulete


#27
dymomo77

dymomo77

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.331 mesaje

Postat 25 februarie 2010 - 12:03

Neatza si iau si eu o cafeluta de la Ancuta. mai draga din punctul meu de vedere daca vremea e frumoasa(adik nu ploua si nu sunt -25 de grade) orice zi e super pentru plimbare. Mai greu va fi cu sincronizarea ca pe al meu daca nu il hranesc inainte de a pleca din casa cand trebuie sa ies pe usa il apuca.
Laura am admirat si eu printesica si apropo de poze eu(ca si multe dintre voi) nu prea am timp si daca pozele nu sunt la semnatura(adik mura in gura) nu prea ma uit. Adik imi propun sa o fac dupa care din lipsa de timp o las balta. Eu una mu am poze cu Danut la semnatura pt ca nu stiu sa le pun [:I](ca abia m-am invatat in album) ca eu is ca mosnegii... daca e ceva nou ma sperii si nici timp sa citesc cum se face nu am.
Diana sincer am furat si eu pontul cu teatrul radiofonic... Si noul lapte al lui Danut (adic Alfare la 104 ron cutia de 400g) are un gust mizerabil. Cred ca toate astea lapturile astea speciale is din pudra de roscove ca si culoarea pudrei e mai ciudata. Cereale nu am pus ca nu vreau sa aiba probleme si sa nu stiu de la ce. Mai incerc asa.
Lavi trimit si eu un [pup] ca sa te mai incurajez. Danut plange ziua si tot ma rupe, noaptea as inebuni complet.
Dankutza suntem alaturi de tine si trimitem un gand bun mamei tale.
Adriana nu esti singura care nu stie cum sa inceapa diversificarea. Si eu is in ceata. Pana la urma ne lamurim noi. [pup] si nu fi suparata cu pozele..

mami fericit de [baietel] Dan Mihail

#28
A_driana

A_driana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.977 mesaje

Postat 25 februarie 2010 - 12:11

Dankutza[ruga] pt mama ta.



fetele care au bebelusii de 3 luni (dar si pt celelalte, oricare stie sa-mi spuna), bebelusii vostrii isi tin bine capul? maica-mea ma tot bate la cap ca david ii lenes ca stand pe spate si ridicat putin de manute nu vrea sa-si tina capu, il lasa asa atarnat pe spate. daca sta pe burta asa se ridica in maini, ca ramane doar cu varful burtii pe pat, sau daca il tinem in brate cu fata spre noi isi tine capu dar cateodata si-l mai ,,pierde''. la cate luni trebe sa si-l tina asa bine, incat sa nu mai fie nevoie sa tii mana pe langa el?(poate s-a mai discutat asta, dar eu nu stiu).



[flo]





A_driana[mamica], de [copil]David-Andrei







#29
ralu_seby

ralu_seby

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 804 mesaje

Postat 25 februarie 2010 - 12:14

Neatza![pup]



Laviii, cred ca ma apuca un plans sa fi fost in situatia ta...[pup] mamica curajoasa!

Dankutza, Doamne ajuta sa iasa cu bine din operatie mami!



Ce credeti ca mi se mai putea intampla?! Ei bine, cred ca din cauza racelii..puii mei, cred ca mi-a scazut imunitatea si de dimineata la 06 cand il alaptam pe Matei, am descoperit ca ma mai ustura si ochii, semn de conjunctivita[bang][bang]. Am pus ser fiziologic in ochi si totusi incep sa colecteze. Ma trec pe Nettacin[bang]. Sper sa nu-i dau lu bebe ca mor[q][q]



poponitzu' meu Matei-Andrei



Credinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)

#30
ralu_seby

ralu_seby

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 804 mesaje

Postat 25 februarie 2010 - 12:23

Citat:
citat din mesajul lui A_driana
Dankutza[ruga] pt mama ta.fetele care au bebelusii de 3 luni (dar si pt celelalte, oricare stie sa-mi spuna), bebelusii vostrii isi tin bine capul? maica-mea ma tot bate la cap ca david ii lenes ca stand pe spate si ridicat putin de manute nu vrea sa-si tina capu, il lasa asa atarnat pe spate. daca sta pe burta asa se ridica in maini, ca ramane doar cu varful burtii pe pat, sau daca il tinem in brate cu fata spre noi isi tine capu dar cateodata si-l mai ,,pierde''. la cate luni trebe sa si-l tina asa bine, incat sa nu mai fie nevoie sa tii mana pe langa el?(poate s-a mai discutat asta, dar eu nu stiu).[flo]A_driana[mamica], de [copil]David-AndreiBaietelul meu are 2 luni jumate si isi tine capul chiar bine. Poate pt ca a petrecut mai mult timp pe burtica si s-a tot impins in manute. Si e f interesat de tot ce se intampla in jurul lui si e tot timpul cu capul ridicat sa vada ce si cum.Dar nu cred ca ai d c sa-ti faci probleme, eventual sa-l tii un pic mai mult pe burtica. Pup!
poponitzu' meu Matei-AndreiCredinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -