Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Fulgusori de nov-dec 2009 (29)


194 raspunsuri la acest subiect

#1
nov.dec2009

nov.dec2009

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 934 mesaje

Postat 25 februarie 2010 - 02:55

[*] [*] [*] FULGUSORI DE NOIEMBRIE - DECEMBRIE 2009 [*] [*] [*]



Dupa 188 de capitole, a nins la Odiseea noastra, cu 50 [fetita] si 62 [baietel], iar fulgusorii au zburat impreuna cu cele 108 de mamici la Clubul Scutecelor,

unde au inceput Odiseea lor.

*1*2*3*4*5*6*7*8*9*10*11*"]10*[/url]12*13*14*15*16*17*18*19*20*

21*22*23*24*
25*26*27*
28*








SEPTEMBRIE 2009



_______________________________________________________________________________________________________________________________



01.09 - Gabriela [bibe] de Gia12 (DN 12.01.1975)

_______________________________________________________________________________________________________________________________



17.09 - Maryam - (17.09.2009 - 12.11.2009) - de Douradoudou (DN 23.09.1985)

_______________________________________________________________________________________________________________________________



27.09 - Filip Danut Constantin [bibe] - naturala la 34s4z/2.200 gr/Apgar __ - de RamonaD

_______________________________________________________________________________________________________________________________





OCTOMBRIE 2009



_______________________________________________________________________________________________________________________________



02.10 - David Andrei [bibe] - naturala la 34s6z/2.000 gr/49 cm/Apgar 9 - de Miany75 (DN 29.06.1975) Clinica de Gineco nr. 1 Cluj-Napoca

_______________________________________________________________________________________________________________________________



06.10 - Maya Andreea [bibe] - cezariana la 34s2z/2.230 gr/45 cm/Apgar 8 - de Simina_kin (DN 23.08.1982) H. Cantacuzino, DR. Dan Secara

_______________________________________________________________________________________________________________________________



07.10 - Alexa Annabelle Denise [bibe] - naturala fara epidurala la 34s4z/2.655 gr/47 cm/Apgar __ - de Lumi_Richard (DN 08.12.1976) M. Cuza Voda Iasi, DR. Catalin Mihaila

_______________________________________________________________________________________________________________________________



13.10 - Maria Sophia Ecaterina [bibe] - cezariana la 36s2z/2.750 gr/__ cm/Apgar 8 - de Suzyca (DN 02.06.1978)

_______________________________________________________________________________________________________________________________



20.10 - Eric Daniel [bibe] - cezariana la 37s2z/3.220 gr/50 cm/Ap

#2
nov.dec2009

nov.dec2009

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 934 mesaje

Postat 25 februarie 2010 - 02:57

Mamici in actiune[pk][pk][pk]





[ispita]Laurairina (1.60 m) 61 kg--- 59.6 kg [flo] ........... 51 kg

[ispita]LumiRichard (1.57 m) 53.9kg--- 53.0 kg [flo] ..........48 kg

[ispita]RamonaCopot (1.64 m) 85.4 kg--- 85.2 kg [flo]...........70 kg

[ispita]Ali762000 (1.68 m) 61 kg--- 60 kg [flo].......53 kg

[ispita]DianaR (1.67 m) 70.2 kg--- 70.0 kg [aerob]......54 kg

[ispita]Smaranditza (1.60 m) 71.4 kg--- 68.1 kg [flo]..... 55 kg

[ispita]Romanitza30 (1.76 m) 79 kg---...... 62 kg

[ispita]Simina_kin (1.75 m) 65.8 kg--- 64.4 kg [flo]...... 60 kg

[ispita]Laviniablaga (1.54 m) 55 kg--- 51,5 kg [flo].... 50 kg

[ispita]Gabitza35 (1.68 m) 62 kg--- 61.6 kg [flo]....... 53 kg

[ispita]Lili_a (1.60m ) 56.2 kg--- 54.7 kg [porc]...... 50 kg

[ispita]Cristina_boc (1.58 m) 74 kg---...... 60 kg

[ispita]Coquelicot (1.76 m) 79.9 kg--- 78.0 kg [flo]......67 kg

[ispita]Alinus25 (1.62 m) 66 kg--- 67.0 kg [flo]..... 58 kg

[ispita]Betty78 (1.60 m) 52.2 kg---....... 45 kg

[ispita]Rgagapie (1.60 m) 80 kg---....... 61 kg

[flo][aerob][porc][flo][aerob][porc][flo][aerob][porc][flo][aerob][porc]







[*][*][*] Mamici de fulgusori [*][*][*]

#3
Laura B

Laura B

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.050 mesaje

Postat 25 februarie 2010 - 04:17

Buna ziua mamici si bebei! Nu v-am uitat [flo], speram ca nici voi pe noi.



Cate ceva despre noi: Sophia este o gashunica mancacioasa, vorbareata, vesela si cuminte. E oare nevoie sa precizez ca asta se intampla doar atata timp cat i se acorda atentie? [:D] Si deocamdata o primeste dupa placul inimii ei, pentru ca acum este si mama la noi si impartim cu drag durerile de spate de la luatul in brate, plimbatul, hranitul (mama cu biberonul, eu direct de la san), si schimbatul mezinei. Sotul ajuta si el cat poate, iar Diana e destul de intelegatoare in ceea ce o priveste pe “little sister”. Nu vreau insa sa ma gandesc la ce m-o asteapta de pe la sfarsitul lui martie, cand mama va pleca.



La pozitive as trece si faptul ca Sophia a inceput sa doarma cam cate 6 ore legate pe noapte si, mare realizare, in patul ei. Mai sunt exceptii, dar nu ma pot plange. Cel mai tare ma topeste dimineata cand se trezeste si, imediat cum ma vede imi zambeste larg cu o gura stirba, apoi incepe sa pedaleze repede-repede din maini si din picioare ca sa o iau in brate.



Am observat ca in ultima vreme saliveaza rau de tot- uda tot, babetele, costumase, cearceafuri, si tricourile lui Bunutzi, tati si mami! Incep sa ma pregatesc sufleteste pentru momentul in care ma va musca la [alap] masa.



Mai rau e insa ca de vreo luna are pe amandoi obrajii o eczema, ce e drept nu foarte intinsa; am incercat crema cu concentratie mica de cortizon recomandata de medic, dar nu a ajutat-o. Saptamana viitoare mergem la doctor pentru vizita de 4 luni- sa vad ce ne mai prescrie atunci.



La mijlocul lunii trecute am avut botezul Sophiei.

Am incarcat in album si cateva poze mai recente, facute cand am iesit sa intampinam flacara olimpica, daca vreti sa ne vedeti.



Mai nou am de organizat ziua de nastere a Dianei, fata mea mai mare va implini 7 ani in martie, si va invita aproximativ 20 de copii. Am de facut cercetari serioase pe internet pentru ca vrea ca ca tema pentru petrecere sa fie "Pokemons". [8D]



Din pacate, eu probabil nu o sa mai apuc sa citesc totul din urma. Am vrut insa sa vad cum au mai crescut fulgusorii, si mai am inca muulte poze de admirat…. Din cele cateva la care am reusit sa ma uit pana acum, pot spune ca toti bebeii nostri sunt frumosi foc! Unul/una mai dragalas/dragalasa ca altul/alta!! Sa ne traiasca copilasii si sa ne aduca multe bucurii si de acum incolo!



Numai bine!




"At first, dreams seem impossible, then improbable, and eventually inevitable. " Christopher Reeve

"A man who removes mountains begins by carrying away small stones" William Faulkner




#4
Ancutza_Bro

Ancutza_Bro

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.447 mesaje

Postat 25 februarie 2010 - 10:23

neatzaaa...



poftiti la [cafea], apica plata, laptic si ceiut



noi suntem la buni in vizita, dupa cum spuneam , sotul a plecat in delegatie...ne este bine, suntem rasfatate [:D]



merg sa citesc si eu cate ceva...[pup]



_________________________________________________

ANCA mamica fericita de [copil] SABINA IOANA (03.11.2009)

Fulgusorul meu iubit



The virtue of true love is not by finding the perfect person but loving the imperfect person perfectly !!!





#5
Ancutza_Bro

Ancutza_Bro

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.447 mesaje

Postat 25 februarie 2010 - 10:36

asaaaa.... sa o luam de la coada...



LauraB ma bucur sa te vad, am admirat-o pe Sophia la botez...a fost o frumusica si este si in continuare se subintelege [flo]



Lavi iar ai avut noapte alba? unde-i cafeaua aia buna de la tine? daca nu le place la fete cafeaua mea ce ma fac? pupam Raresul care ne-a furat fusul orar [:D] [pup]



Stephy te rugam sa-i transmiti lui Iustinutz ca am primit cu mare drag freziile si ca ne-am gandit la el toata ziua ieri, de Dragobete, doar ca noi nu suntem la noi acasa si am avut ceva de furca la conectarea laptopului la internet . [loveyou] Iustin

[flo][flo2][flo] si pt fetele noastre dragi.

a, inca ceva: capuccino cu inghetata [pofta][pofta][pofta]



RamoC ai un flacau, ptiu ptiu sa nu-l deochi [:D]...sa-ti traiasca! [pup]



Andre mai incet cu roboteala draguta, pai stai putin sa te reacomodezi, relaxeaza-te ca ai lipsit cam mult de la malul marii...profita de vremea buna...pupici si Chiarei sa se faca bine [pup]



Simina chiar crezi ca ieseau fetele la "marea ieseala" si nu te luau si pe tine? eu nu cred





edit: e nebun la cap calculatorul asta, a trimis mesajul asa de nebun, fara sa-l fi terminat si fara sa-i fi dat eu trimitere...bine macar ca nu l-am pierdut [emoticon care se sterge la frunte] [:D]

_________________________________________________

ANCA mamica fericita de [copil] SABINA IOANA (03.11.2009)

Fulgusorul meu iubit



The virtue of true love is not by finding the perfect person but loving the imperfect person perfectly !!!





#6
laviniablaga

laviniablaga

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.796 mesaje

Postat 25 februarie 2010 - 10:43

Buna dimineata tuturor!



Ancutza, multumim de cafelutza! Sper ca macar tu te-ai odihnit...pentru ca eu chiar ca nu am dormit deloc in noaptea asta. De la 11 de cand mi-a predat stafeta sotiorul, nu am inchis un ochi. Rares a dormit numai la mine in brate. Cum il puneam pe pat langa mine cum se trezea si urla in hohote!Nici sanul nu l-a adormit nici suzeta...nici macar cantecele mele de leagan, care au avut efect la un moment dat! Vreau sa va spun ca nu ma mai puteam tine pe picioare si ca picam de somn cu copilul in brate. Pe la 6 ne-am asezat din nou in pat, amandoi si a adormit(am atipit si eu)...la 8 s-a trezit si a mancat, si acum doarme din nou! Fetelor care aveti copiii cuminti noaptea, multumiti-i lui DD, ca e greu tare. M-am tot incurajat eu, ca pe masura ce se mareste se schimba...dar nu mai am sperante...asa ca ma resemnez cu gandul ca in 24 de ore, voi avea parte de 4 ore de somn...si restul...PLANTON!



Apropos de diversificare, ieri i-am facut suc de mar lui Rares si am incercat sa ii dau cu lingurita cateva picaturi....s-a strambat si l-a scuipat pe tot afara...avea o fata asa amuzanta...la noi inca nu a venit momentul...sanul ii este prea drag pentru a fi dispus sa incerce ceva nou!



Lavinia, cea mai fericita [mamica] de [copil] Rares Cristian, un [*] grabit!
NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABIT
RARES CRESTE






#7
laviniablaga

laviniablaga

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.796 mesaje

Postat 25 februarie 2010 - 10:47

Doris iti multumesc tare mult pentru comentariile de la fotografii! Esti o dragutza[flo][pup]!



Lavinia, cea mai fericita [mamica] de [copil] Rares Cristian, un [*] grabit!
NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABIT
RARES CRESTE






#8
simina_kin

simina_kin

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.866 mesaje

Postat 25 februarie 2010 - 11:00

Neata evribady[:D]

Beau cafeluta cu voi (citind din cap 27[:D]) si apoi ma apuc de calcat si montat perdele si draperii.Sper ca diseara sa va pot pune poze[:D]



[mamica] fericita de [copil] Maya Andreea din data de 6-oct-2009





Povestea nasterii printesei cu ochi albastri



Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!


#9
Ancutza_Bro

Ancutza_Bro

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.447 mesaje

Postat 25 februarie 2010 - 11:08

monis imi pare rau ca ai avut o zi grea ieri...iti doresc sa nu mai ai parte de zile dintr-astea , iar ziua de azi sa fie una cu "soare" [flo]



iesencele mele dragi...noi o sa aterizam cel mai probabil vinerea viitoare la Iasi...va rog sa imi spuneti daca e ok si puteti veni cu noi la plimbare, suc, praji, chico, ce vreti voi ...[pup]



Ramonik nu ne mai spui nimic? esti bine? Ruxi e bine? "speek to me pal, speek to me" [:D] [flo] ... noi va invitam la plimbare, veniti?



Lumiiiiiiiiiiiiiiiiiii !!!!!!! voi ce mai faceti? ce face printesa frumoasa? ce zici, se poate sa ne onorati cu prezenta vinerea viitoare? [pup]



Lili tare si soacra ta cum e si cea a lui dymomo parca sunt setate sa nu accepte "nu" ca raspuns ...btw: ce e aia intimitate? [;)]



Ionela, Lidia tari bancurile [pup]



Na_bo trimite si la mine pasarea aia sa o mulg putin [:-)))]



multumesc pt poeziile cu porcusorii si degetelele [flo][flo]



Broscuta daca nu tipa nimeni in cantecel, clar nu e nici Pitigoi pe acolo [:D]



Ionela ce atenta esti la detalii...intre 30 si 40 de ani nu mai mergi la control , vine controlul la tine [:D]



Raluci votat si eu



cam gata ca s-a trezit principesa



aia multi...fara exceptie...stiti voi...pupicii [pup][pup][pup][pup]



_________________________________________________

ANCA mamica fericita de [copil] SABINA IOANA (03.11.2009)

Fulgusorul meu iubit



The virtue of true love is not by finding the perfect person but loving the imperfect person perfectly !!!





#10
RamonaCopot

RamonaCopot

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.284 mesaje

Postat 25 februarie 2010 - 11:11

Neatza buna,

Lavi [flo][flo][flo]si [pup]sa compenseze cu inca o noapte nedormita. Si eu is cu Dominic in brate de ceva ore bune, iar azi noapte l=am luat din nou cu mine in pat, ca nu mai rezistam inca o noapte sa ma ridic de 50 ori din pat sa-i bag suzeta un gura, pe care o scuipa el cu bolta [bibe]. nici asa nu am dormit cine stie ce, dar macar am stst intinsa si am ascultat magic fm [pk].

Ancutza, tare nebunul tau [:D] [pup]

Laura bine ai revenit pe la noi [pup]

Shtephy [pup]multu pt capitol nou. Cred ca fugareala ta ar fi o solutie sa slabesc si eu [:I]





Ramona,

dependenta de dragostea barbatilor din viata mea: [copil] DOMINIC ANDREI(26/10/2009) si a lui tati Stefi






Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -