Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

**Buburuze de 2009 in actiune (15)**


194 raspunsuri la acest subiect

#21
dani3lla

dani3lla

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.159 mesaje

Postat 24 februarie 2010 - 21:38

picky baga fato neste poze cu noua achizitie prin care ii place lui Stefi sa mearga in 4 labute[pup]

buburuza eu folosesc orez obisnuit [pup]

picky mie imi place ca a fost slaba activitatea ieri ca cine stie cat aveam e citit[bang][bang][alcool][alcool][alcool]

cuscra sa-i pup eu apasat gingiutele lu noruta sa nu doara .....2 odata?!?!?[alcool][alcool][alcool]Doamne ce mila mi-e de ea[q][q][q]....mai stiu eu pe unul care papa scame...eu ii spun ferrari cinquanta....denumire data dupa aspiratorul meu pe care asa il "alint"[:D]

cuscra "ce-o fi frate in capul bunicilor astora cu ideile lor fantastice???"....eu cred ca tractorase,motorase si alte piese de schimb[:D]

cscra hai sa fiu eu si mai sadica[:D] asta

ema la mine nu e vorba de cum s-ar simti mama daca eu as spune o chestie de genul ci de obisnuinta de a vorbi la fel si cand Denis va creste si va constientiza.Eu nu vreau sa-l cresc cu faze de genu..."papa ca vine catelu" sau "nu te mai iubesc ca nu esti cuminte" sau "da-i una lui tati ca nu se joaca cu tine" sau "vine babau"...etc...acum sper sa si reusesc ca cu bunicii astia....greu frate greu[alcool][alcool][alcool]

miruta aici sunt nu am disparut dar...s-a mai incalzit afara si iesim mai des,in plus vrem sa mergem doar de manute[alcool][alcool][alcool]Am vazut-o peAnto fetita mare care sta aproape singurica in picioruse[olala][olala][olala]Sa stapaniti cu placere caruciorul...eee cum e cand e caruciorul mai usor?[:D][pup]

ema ce perfuzabila primisi bre de ai inceput sa te repeti?!?!?[:D]

cuscra uite sa nu zici tu ca nu ne potrivim....acum am ajuns la mesajul tau despre carnat si vezi ca am scris inainte ca servim carnati de bere azi[:D][pup]



Gata carnaciorul nr 4[:D]



-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

DANA mamica fericita de [copil] botos Denis Andrei - 09.06.09 a se citi de la coada la cap [:D]



pozitii de somn



inainte / dupa[q]



[copil]1zi [copil]2 sapt [copil]1 luna [copil]2 luni [copil]3 luni[copil]4 luni[copil]5 luni[copil]6 luni[copil]7 luni[copil]8 luni

#22
buburuza1979

buburuza1979

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.259 mesaje

Postat 24 februarie 2010 - 22:22

Citat:
citat din mesajul lui dani3lla

buburuza naspa pataniile tale cu alaptatul dar tot respectul pt tine ca ai reusit sa-i dai pana acum.Sfatul meu este sa gasesti alt mod de a te simti extrem de aproape de bebelul tau ca sa eviti posibilele reactii nasoale in cazul in care nu vei mai avea laptic de loc[q][q][q][pup]Am vazut un ochios mare si frumos[olala][olala][olala]...citesc si povestea dar dupa ce termin de recuperat ca tare sunt in urma[q][q][q][pup]




[pup] daca te referi la reactii nasoale din partea "domnisorului"... nici pe departe. el a refuzat titi si nu a mai vrut-o... acum i-o arat si rade de ea (mine) si intoarce capul sa priveasca la teveu... nici nu il intereseaza oricat am incercat sa il tentez. de la 4 la 5 luni l-am alaptat numai in somn... anticipam ora mesei si il leganam pana adormea si ii bagam titi in gura si numai asa papa. daca era treaz nici nu vroia sa auda. de la 5 la 6 luni m-am muls si i-am dat lapticum meu la biberon ziua si noaptea pt ca dormea statea la san. iar de la 6 la 7 luni am ramas numai pe alaptatul noaptea ca ziua nu a mai iesit la pompa... s-a dus.

acum mai are o singura masa san dimi la 6-7 cand doarme ca celelalte mese de noapte si le-a scos si de la 10 seara pana la 7 dimi nu mai vrea sa pape nimic.



la mine s-a retras laptele treptat pt ca pompa nu imi stimula cum trebuie sanii... nu am trecut prin dureri sau alte chestii naspa. a scazut treptat pana am ramas doar cu un alaptat pe zi si si atunci am sanii moi tare dar ma gandesc ca ii ajunge ca de la 7 dimi pana la 12 la pranz doarme neintors si nu mai cere papica...



iar modul de a ne simti foarte aproape e pe langa statul bot in bot toata ziua, mai si dormim numai impreuna! patutul lui e pe post de loc de depozitat jucariile si asa mult ne place sa dormim toti 3 in patul mare... e perfect!



Picky imi papa foarte bine, nu ma plang, doar ca mi-as fi dorit ca bibicele sa fi fost titi [:D]



papa asa:

la 7 dimi titi

la 12-13 piure de legume (cu sau fara carnita) + in jur de 150 ml formula

la 18 cereale cu fructe (fara formula pt ca papa foarte bine cerealele cu cate un fruct intreg si ii ajung ... cam un castronel plin , nu stiu in gr. ca nu cantaresc)

la 22 formula 240 ml.











______________________

[buburuza]mami de pic

primul craciun in trei [aho]

De la doua liniute, la doi ochisori mari...


#23
dani3lla

dani3lla

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.159 mesaje

Postat 24 februarie 2010 - 23:29

cuscra cand vei intinde rufele neaparat sa ai controlicioasa langa tine ca doar ea stie pe unde a ascuns clestii [:D][pup]controlicioasa mica

ema aooollleeeeuuuuu pai daca il lasi juma de an sa te pregatesti si cu o crema de bataturi ca nu vreau sa ma gandesc ce o sa aiba in palma[:D][pup]

picky [wow][wow] pai in stilul asta Stefi va merge foarte repede singurica....FELICITARI[flo][flo][pup]

miruta cata dreptate ai....si noua ne-a fost rusine ,dupa cum stii, e ziua mea si dupa ce am patit-o odata suflam si in iaurt[pup]Sa nu te sperii daca iti cade vreo roata[:D]Cica "defectul" carucioarelor de la Bertoni asta ar fi.Rotile duble sunt prinse cu un surub care din cand in cand,daca nu e bine strans,se desface dar nu e un defect major ca nu se rupe nimic...numai ca e neplacut...mie mi s-a intamplat[:D]Acum mi le-a strans bine soata si sper sa nu o mai patesc[:D][pup]

anna [flo] la mesajul asta vroiam sa ajung[pup][pup][pup]O sa-i vina si pofta de mancare stai linistita ca e pe drumul cel bun[pup]

cuscra cum e maimuta de sorata?Incoto....sce?[alcool][alcool][alcool]La naiba fato ca pe asta trebuie sa-l treaca Ramo in DEX pe prima pagina[:D][pup]



am ajuns la ziua de azi...URAAAAAA[bang][bang][bang]



Gata si carnatul nr 6[:D]



-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

DANA mamica fericita de [copil] botos Denis Andrei - 09.06.09 a se citi de la coada la cap [:D]



pozitii de somn



inainte / dupa[q]



[copil]1zi [copil]2 sapt [copil]1 luna [copil]2 luni [copil]3 luni[copil]4 luni[copil]5 luni[copil]6 luni[copil]7 luni[copil]8 luni

#24
dani3lla

dani3lla

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.159 mesaje

Postat 25 februarie 2010 - 00:05

alexa naspa cu soacra...eu nu stiu ce sunt alea probleme cu soacra[:D][pup]

ema asa fato fii dura si da militaria jos din pod[:D][pup][pk][pk]

anna ti-am zis eu ca e pe drumul cel bun?Bravo Vladut...revino-ti la programul normal sa se linisteasca si mami[pup][pup]Si Denis adora copii si le face "mai-mai" si daca isi ia vreuna de la copii nu zice nimic...sta si se uita mirat ca nu stie de ce si-a furat-o[:D][pup]

cuscra hai ca vin eu sa te sexosesc ca doar sunt coafeza si manichiurista scarii la mine in bloc[:D]....daca as lua si bani nu cred ca as mai fi[:D][pup]

anna mi s-a zbarlit toata pielicica pe mine cand am vazut filmuletul....si cat adevar graia tanti aia[:D][pup]

cuscra la fel am crezut si eu la inceput despre filmuletul anei....auzi si vezi "cata cunoastinta" face nora'mea cu baietelul de 1 anisor ca risti sa ai scandal cu gineritu[:D][pup]

simina daca s-a inrosit si intarit locul pune-i o feliuta de lamaie ca trece repede[pup]

ema deci asta http://picasaweb.goo...726628285363026 e foarte tare...asa mai sta si Denis cateodata de parca zice "mai lasa-ma in puii mei ca ma plictisesti"...mor de ei cand fac fata asta[pup]

cuscra cica azi e dragobetele ala...si eu sunt de aceiasi parere ca doar daia ne-am legalizat sa nu intru la inchisoare pt viol[:D][pup]

mada felicitari pt ridicatul in picioare...sa nu te sperii daca va avea activitate noaptea....Denis dupa ce s-a ridicat in picioare singur nu a dormit o noapte intreaga ...a stat si a exersat si tare mult se amuza[:D][pup]

simina pe viitor spune-i soacrei si cumnatei ca tu vrei ca fitu sa concureze la mister univers si trebuie sa fie suplu si matasos si nu poti sa-i dai decat cocolino sa bea nu suc cu acid....cat despre mancare spune-le sa stea ele linistite ca tocmai a mancat un purcelus de lapte cu marul aferent din gura[alcool][alcool][alcool][alcool]Ce de oameni dusi cu capu'[bang][bang][bang]

serialbastre bafta mamico sa ajungi top model[pk][pk][pk][pup]

picky si Denis mai face cateodata asa cu limbuta dar eu cred ca tot de la gingiile mancacioase li se trage[alcool][alcool][pup]

cuscra cand Denis exersa cantecoiul pt Miru era 3 dimineata...eu nu vedeam bine la 1 metru dapai sa ma mai duc si dupa camera de filmat...[alcool][alcool][alcool] tu nu stii ca fimiu cand are cate o noutate exerseaza numai noaptea?[bang][bang][bang][pup]

reby offfff ce rau imi pare sa aud asa vesti naspa despre piticuta.Ai grija ca se poate deshidrata repede daca vomita mult...cand a avut Denis problemele cu vomitatul mi-a spus ca bebeii asa mici din 2 vomitaturi si un kk imprastiat s-au si deshidratat.Da-i niste Biotics cate un plic pe zi dizolvat in 10 lingurite de apa cate o lingurita la 5 minute[pup] si sanatate multa



Gata si carnatelul nr 7[:D]



-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

DANA mamica fericita de [copil] botos Denis Andrei - 09.06.09 a se citi de la coada la cap [:D]



pozitii de somn



inainte / dupa[q]



[copil]1zi [copil]2 sapt [copil]1 luna [copil]2 luni [copil]3 luni[copil]4 luni[copil]5 luni[copil]6 luni[copil]7 luni[copil]8 luni

#25
dani3lla

dani3lla

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.159 mesaje

Postat 25 februarie 2010 - 00:20

serialbastre asa am crezut si eu despre reby cand am citit despre soata....am zis "moooaammmaaaaa stai ca l-am prins pe fraierica....ce cauta el la Reby noaptea"[:D] da dupa aia m-am prins ca toti sunt o apa si un pamant in anumite situatii[:D]Adevarul ca nici pe mine nu ma mira nimic la bugetari.Sa-ti zic despre ai vostrii din invatamant?Sunam cand eram la munca sa confirm adeverintele de venit ale celor care aplicau pt credit si ceream salariul de baza si raspunsul incepea cam asa "ore suplimentare...,spor de....."...asa ca nici pe mine nu ma mira sa-ti fi facut vreo greseala in acte[pup]

Ia uitati-va la Ema ce tupeu are frateeeeee....abia isi ia permisul in primavara si in vara se urca in ditamai masinoiu....fatoooooo eu am permisul din 2002 si pana in 2004 am mers cu un harb de Dacie ...nu ca nu aveam altceva de condus dar daca o buseam nu-mi parea rau [alcool][alcool][pup][pup]

ema vreau si eu PM dala care i-ai dat lui Reby[:D][pup]

mada o fi dulce fato marginea de la patut ca si Denis o linge dintr-un capat in altul[:D][pup]

picky pai daca numai in cap ii place cu pampersul ce sa-i fac eu ....nu ma pot impotrivi...eu il pun cu bucile pe pampers si el trage de el din fata si si-l pune in cap[alcool][alcool][alcool]ce sa mai inteleg eu din asta?[:D][pup]Cu somnul era mai bine inainte ca dormea de la 10:30 la 13 dupa care mai baga o portie de somn de la 15 la 17 iar acum a ramas doar cu cel de dimineata si nici nu se mai culca seara la 20 ca de obicei se culca la 21....[alcool][alcool][alcool]e barbat ce muschii lui[:D][pup]Si ce crezi bre ca daca te pui pe schimbat capitolul nu bag carnatoi si acolo?

[:D][:D][pup]



Uraaaaaa am ajuns la noul capitol.....[:D]



Gata si carnaciorul nr 8[:D]



-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

DANA mamica fericita de [copil] botos Denis Andrei - 09.06.09 a se citi de la coada la cap [:D]



pozitii de somn



inainte / dupa[q]



[copil]1zi [copil]2 sapt [copil]1 luna [copil]2 luni [copil]3 luni[copil]4 luni[copil]5 luni[copil]6 luni[copil]7 luni[copil]8 luni

#26
anna-mama

anna-mama

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.162 mesaje

Postat 25 februarie 2010 - 00:26

Dano, ce facusi, voiam si eu sa vad ce ati mai scris si cand colo tu ai umplut paginile cu carnatii tai, pai eu nu mai pot, carnati am mancat si in seara asta, cat sa pot duce? [:D]
Hai ca incerc sa ma bag la citit, sa vad daca mai pot ajunge in seara asta pana la final...

[bonjovi] Am implinit 1 anisor! [bis][bis][bis]

#27
dani3lla

dani3lla

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.159 mesaje

Postat 25 februarie 2010 - 00:44

picky prima ema a doua eu....ultima gaina din gostat[q][q][q][q]

carina ma bucur ca sunteti mai bine cu dermatita da imi pare rau de tine cu criza de fiara[bang][bang][bang][pup] sa treaca repede[pup]

cuscra pai daca faceam iar un ditamai carnatoiu cred ca ma dadeau astia afara de pe forum ca le consumam prea multa "hartie"[:D]

anna stai asa ca nu s-a terminat sirul....mai am cam pana la vreun kg....si daca nu va mai potoliti odata cu[:-@][:-@][:-@] s-ar putea sa dea faliment aia de la carnatatorie ca nu le mai ramane nimic[:D][pup]

anna dupa cum se prezinta Vladut si la cat de multe teroricisme face inseamna ca nu mai are nimic si e sanatos tun[pk][pk][pk]Hai ca te iert de data asta....o poza cu Cuscramea cat e de slaba nu vedeai sa ma confunzi cu ea sa ma simt si eu bine[:D]...seamana Denis cu mine?!?!? stai ca pun o poza cu tasu imediat ce temin de recuperat sa vezi cu cine seamana[:D][pup]

carina bafta cu dieta[:D][pup]



frateeeee am scris o gramada de carnaciori si nu am gasit decat 2 pana acum[bang][bang][bang]



buburuza imi pare bine ca i-a placut in sfarsit ceva asa de mult...ca sa-ti faci o idee cam asa papa Denis tot ce inseamna mancare gatita[:D][pup]

picky stiu cum e dar eu astept sambata sa ma ajute si soata ce muschii mei[:D][pup]

cuscra io stiu cati carnatoi or iesi....oricum bag pana ajung la zi[:D]

buburuza nu la bebe ma refeream ca am inteles ca nu mai e interesant [pup] ma gandeam la tine ca am citit ca ai fost deceptionata cand auzeai ca alti bebei adora tzitzi.Ma gandeam doar sa nu mai cazi intr-o alta depresie ca eu una am fost depresiva dupa ce am nascut si stiu cum e si nu doresc la nimeni[pup][pup][pup]



eteeeee ce putorsele sunteti....am apucat sa scriu 3 carnaciori unul dupa altul?Sau ati luat pauza sa va ajung si eu din urma....dragutele de voi....hai ca m-ati facut sa rosesc[:I]



anna baga si citeste ca eu azi nu am facut nimic doar sa ajung la zi cu cititul....mi-am asteptat soata cu fripturicile batute si l-am pus sa le puna el pe gratar ca eu .....am treabaaa[:D][pup]



Gata si numarul 9[:D][:D][:D]



-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

DANA mamica fericita de [copil] botos Denis Andrei - 09.06.09 a se citi de la coada la cap [:D]



pozitii de somn



inainte / dupa[q]



[copil]1zi [copil]2 sapt [copil]1 luna [copil]2 luni [copil]3 luni[copil]4 luni[copil]5 luni[copil]6 luni[copil]7 luni[copil]8 luni

#28
dani3lla

dani3lla

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.159 mesaje

Postat 25 februarie 2010 - 01:00

anna uite-te la poza asta...si zi-mi cu cine seamana fimiu[:D][pup]



-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

DANA mamica fericita de [copil] botos Denis Andrei - 09.06.09 a se citi de la coada la cap [:D]



pozitii de somn



inainte / dupa[q]



[copil]1zi [copil]2 sapt [copil]1 luna [copil]2 luni [copil]3 luni[copil]4 luni[copil]5 luni[copil]6 luni[copil]7 luni[copil]8 luni

#29
reby-iry

reby-iry

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 347 mesaje

Postat 25 februarie 2010 - 01:10

cris si ema-mult de id[pup]

anna-mama si daniella-reby e mai bn ,vad ca nu a mai vomitat azi,ea saracuta a fost constipata rau si facea decat o cacareaza mika pe zi si papa normal, avea un buurtoi,era normal sa vomite ca treb sa elimine cumva,asa ca i-am bagat 2 supozitoare vomacur si i-am dat lactuloze sirop ca sa-si revina cu cacuta si vad ca e bn si-a revenit si cu scaunul si cu vomatul[pup]

picky,serialbastre,buburuza,carina,eumada,lavinia,yioana si restul [pup]

acum ma bag la somn,ka,sa mor daca n-as dormi o sapt fara trezire,asa de duuuuuuuuuuuuusa sunt[alcool][alcool][alcool]

sper,insa ka maine sa mai apuc si eu sa raspund pe ici-colea,ka sunt pe langa,nu chiar pe langa,dar,nici mult nu mai e

ma duc sa bag soooooomn,ka e sobolanul batran la serviciu si nu mai am sinfonie la cap[:D]

[pup] toata gasca



reby,printesa lui mami

#30
anna-mama

anna-mama

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.162 mesaje

Postat 25 februarie 2010 - 01:13

Dana, hai ca mi-ai dat de lucuru, ia baga si o poza cu tine si Denis de la ziua ta, ca sa va analizez mai bine. Pana acum pot sa-ti zic doar ca si sotul tau seamana cu tine, dar cu Denis chiar ca m-ai bagat in ceata acum [:D]

[bonjovi] Am implinit 1 anisor! [bis][bis][bis]


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -