Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

**Buburuze de 2009 in actiune (15)**


194 raspunsuri la acest subiect

#11
anna-mama

anna-mama

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.162 mesaje

Postat 24 februarie 2010 - 18:09

Cris, bravo pt somnicul langa puita mica, e bine ca reusesti sa te odihnesti ziua [pup]

[bonjovi] Am implinit 1 anisor! [bis][bis][bis]

#12
carinablanca

carinablanca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.035 mesaje

Postat 24 februarie 2010 - 18:32

Cris, nu cred ca merg la doctor ca asa patesc cand bag ca si o purcica. Acum trebuie sa stau putin la regim si oricum tre sa dau jos vreo 7 kg. AM gasit pe net dieta Nicoleta Luciu. Ma gandesc sa o incerc.

Buburuza mea nu a prea papat la branz.[bang] Incerc sa ii dau din spanac si la masa urmatoare. desi a iesit chiar ok la gust. [q]

Carina [mamica] de scumpete de [fetita] Maria (31.08.2009)

http://lb1f.lilypie.com/wr9Bp2.png


#13
anna-mama

anna-mama

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.162 mesaje

Postat 24 februarie 2010 - 18:52

Carina, dar e cam grea de tinut dieta, nu e aia cu supa de pui?

[bonjovi] Am implinit 1 anisor! [bis][bis][bis]

#14
buburuza1979

buburuza1979

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.259 mesaje

Postat 24 februarie 2010 - 18:56

prezent!



dani3lla mersi de idei! ii bag imediat si outul pe luni ca pana atunci am programat prazul poimaine [:D] si mi se usuca in frigi daca nu ma decid sa il fac.



azi i-am dat piure de dovlecel cu morcov, pastarnac, rosii si carnita la care am pus pentru prima data unt. a mancat ca innecatu'... urla cand ramanea cu gurita goala de nu mai nimeream sa umplu lingurita [alcool]

si pt ca mi-a mai ramas putin piure de azi l-am pus la frigi si pt maine ii mai adaug un cartof la cuptor.





na ca s-a plictisit de jucarii si nu ma mai lasa la pc.

revin mai tarliu!



[pup]







______________________

[buburuza]mami de pic

primul craciun in trei [aho]

De la doua liniute, la doi ochisori mari...


#15
carinablanca

carinablanca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.035 mesaje

Postat 24 februarie 2010 - 19:13

Citat:
citat din mesajul lui anna-mama

Carina, dar e cam grea de tinut dieta, nu e aia cu supa de pui?

[bonjovi] Am implinit 1 anisor! [bis][bis][bis]


Da, aia e. dar eu vreau doar vreo 7-8 kg. As incerca sa o tin macar 1 saptamana. Poate doua. Vedem. Va anunt daca iese ceva de bine.

Carina [mamica] de scumpete de [fetita] Maria (31.08.2009)

http://lb1f.lilypie.com/wr9Bp2.png


#16
anna-mama

anna-mama

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.162 mesaje

Postat 24 februarie 2010 - 19:18

Alice, cum mai sunteti? [pup]
Carina, tin pumnii sa reusesti, mie mi se pare cam grea [pup]

[bonjovi] Am implinit 1 anisor! [bis][bis][bis]

#17
Picky_toto

Picky_toto

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.418 mesaje

Postat 24 februarie 2010 - 19:57

Citat:
citat din mesajul lui cris_82

[picky pai zi si tu acuma...de cand stau eu acasa nu m-am scrantit de tot???si cuvantul asta nu-i nimica..mai stiu o gramada[:D][alcool][alcool]numai sa aiba ramo loc in DEX[:D]i-am dat un avertisment..dar la urmatoarea abatere ,de aia 10% ii iau lu' fi-mea ceva frumos[:D][:D][:D]urmeaza in searaa sta sa ma blondesc[8D][8D]uoauuuu,ce vorbe are si soacra-ta[bang][bang]i-a trimite-o la mine in vara asta ca am ditamai gradina de sapat si piguli la ea..sa vezi ce-i scot eu figurile din cap[haibat]hahaha...ce tare[:-)))][:-)))]cica "prima"[:D]mulatm de capitol nou[pup]







Maica mea zice asta nu soacra-mea...soacra mea nu se baga in educatia nepotilor...deh e si distanta [:D]si varsta...[:D]




Picky, mamica fericita de printesa mica!!!!!

[copil] Alessia Stefania [copil] 05/05/2009




Buburuza mea



Printesa noastra[copil]Stefi, mamitu' nostru[copil]Stefi...creste...[copil]Stefi, buburuza mica[copil] Primul Craciun[copil]Stefi, deja fetita mare :)[copil]





#18
dani3lla

dani3lla

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.159 mesaje

Postat 24 februarie 2010 - 19:59

Bagami-as doi barbati in gazdaaaaaa......am inchis mesajul in loc sa-l trimit si trebuie sa ma apuc din nou[bang][bang][bang][bang]Sunt varzaaaa....deci...ziceam ca eram sigura ca se deschide un nou capitol pana termin eu de recuperat si mai ziceam ca perseverez si ca voi termina in seara asta[:D]...si mai ziceam ca am luat o pauza ca s-a trezit broscuta dilie si a trebuit sa iesim la plimbare



carinablanca [pup] buburuza sa nu doara unde s-a lovit,bafta cu noul tratament sa scapati de brobonele[pup]Sfatul meu este sa-i dai intai supica si pe urma in completare laptic[pup]

simina problemele pe care le-ai auzit despre intarcare sunt valabile la femeile care inca alapteaza exclusiv si la care pot aparea dureri de san,febra,intarirea sanilor etc...dar nu cred ca la tine e cazul si nu cred ca vei avea probleme daca procedezi cum te-a sfatuit ema[pup]

serialbastre da da da de dulcica mica intrebam[pup]

cuscra naspa incidentul cu mamaie...stiu cum e ...si mama o mai comite din cand in cand in felul asta dar eu dau vina pe inconstienta de moment[pup]...Hai ma cuscra ca nu pot sa cred....da de ce fugeau baietii de tine?Chiar erai Rambo?Daca da sa stii ca ne potrivim si noi nu numai piticii...in tineretile mele tare mult imi placea sa caftesc baietii[:D][pup]

picky mai las-o incolo de treaba si mai ia si tu o pauza ca de acum incolo ne vom satura de munca[pup]

ema vorba cuscrei mele...crezi ca sotul tau ar putea sa dea meditatii la 2 "needucati in domeniu" odata?[:D]

buburuza naspa pataniile tale cu alaptatul dar tot respectul pt tine ca ai reusit sa-i dai pana acum.Sfatul meu este sa gasesti alt mod de a te simti extrem de aproape de bebelul tau ca sa eviti posibilele reactii nasoale in cazul in care nu vei mai avea laptic de loc[q][q][q][pup]Am vazut un ochios mare si frumos[olala][olala][olala]...citesc si povestea dar dupa ce termin de recuperat ca tare sunt in urma[q][q][q][pup]

alexa pupam caputul lovit sa nu mai doara[pup][pup][pup]

ema hai nu mai fii supi ca azi a plouat si la noi[q][q][q][pup]

eumada felicitari de coltisor...eu cand e marait din cauza de dinti ii dau 3ml de panadol si se linisteste[pup]



Gata carnaciorul nr 3[:D]



-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

DANA mamica fericita de [copil] botos Denis Andrei - 09.06.09 a se citi de la coada la cap [:D]



pozitii de somn



inainte / dupa[q]



[copil]1zi [copil]2 sapt [copil]1 luna [copil]2 luni [copil]3 luni[copil]4 luni[copil]5 luni[copil]6 luni[copil]7 luni[copil]8 luni

#19
Picky_toto

Picky_toto

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.418 mesaje

Postat 24 februarie 2010 - 20:22

Anna stiu lucrul acesta, de aceea ti l-am zis...ca si in cazul acela baietelul s-a simtit abandonat, de aceea incepuse sa o strige pe mama "buba"...deci chiar nu e recomandata varianta asta....matusa mea a intarcat-o pe verisoara mea altfel...si-a pus curea la mijloc si verisoara mea nu mai putea ridica tricoul/bluza...si ori de cate ori incerca sa traga de tricou, matusa mea ii zice "au" si nu a cedat deloc...asta 3 zile pana cand verioara mea a inteles...dar era si mai mare..2 ani jumate[:D] Ce nazdravanii face Vladut,[olala] auzi desface dopurile de la sticla [wow] pai e baiat mare deja....dar le baga in gura???



Carina inainte de a incerca dieta N. Luciu documenteaza-te despre ea, stiu ca s-a mai discutat pe forum [pup]Oricum bafta multa [flo]



Buburuza pai iti papa bine, felicitari...[flo]



Daniela, Anna eu as vrea sa las treaba, dar nu pot, trebuie sa o fac ca altfel as trai in mizerie(bine nici chiar asa) [:D] Si stiti ce e cel mai naspa, faptul ca e ff mult praf in tara asta...il stergi si in 2 min e pus la loc..cu toata verdeata lor tot praf se face..deh circulatie multe (si cred ca si in tara e la fel..poluarea asta [bang])si mai vine si catelul meu cu mizerie de afara si uite asa eu toata ziua sunt cu treaba...[bang]



Fiica mea azi a dat un cap de parcher..se plimba pe langa canapea si s-a impiedicat de blugi si a cazut...s-a lasat cu plansete, urlete si in final nani....



Vad ca s-a inseninat afara asa ca profit si merg la o plimbare scurta [:D]



Va pupic si ne auzim mai tarziu




Picky, mamica fericita de printesa mica!!!!!

[copil] Alessia Stefania [copil] 05/05/2009




Buburuza mea



Printesa noastra[copil]Stefi, mamitu' nostru[copil]Stefi...creste...[copil]Stefi, buburuza mica[copil] Primul Craciun[copil]Stefi, deja fetita mare :)[copil]





#20
cris_82

cris_82

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.817 mesaje

Postat 24 februarie 2010 - 20:42

soata e acasa,copila patruleaza ca un gardian cand la mine cand la el si e tare fitzoasa[bang][bang]



anna [:-)))][:-)))][:-)))][:-)))] ce tare..mai ales faza cu sticla[:D][:D]invitatia e valabila si pentru socrela ta..nu de lata dar e gradina prea mare si mi-ar trebui o armata de soacre[:D]ce fain ca ai fost la meci[cool] eu nu am fost niciodata,dar cred ca e super sa traiesti momentul odata cu jucatorii[:D]pai cu noptile astea din ultimul timp,macar o ora in timpul zilei e beton[pk][pk]

carinablanca spor la tinut dieta,dar sa ai grija ca daca e foarte drastica sa nu-ti faca rau[flo][pup]

buburuza de cate ori ii fac la pitica piureul cu unt,papa de rupe..adevarul e ca am gustat si eu si e mult mai bun[pofta][pofta][pofta][pofta]

picky mamaaaa,am crezut ca socrela vine cu vorbe de astea..in nici un caz mama ta[alcool][alcool]cu toate ca nici asa nu mi se pare normal[:-@]

cuscra ia zi repede cati carnati de bericioaica ne dai in seara asta[:D]rambo nu,dar terorista ca si fi-mea da[:D][:D]



mami de brotac terorist[poc][poc]MIRUNA(29 mai)



Brotac Terorist


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Astăzi, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -