Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 10 voturi

l**** amanta sotului meu


463 raspunsuri la acest subiect

#401
alex_andra

alex_andra

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.196 mesaje

Postat 10 august 2011 - 02:56

adaida, eu iti doresc multa putere in continuare si intelepciunea sa iei deciziile cele mai bune[grup][flo]





BAZAR UMANITAR

#402
LauraNicole

LauraNicole

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.880 mesaje

Postat 10 august 2011 - 03:30

Citat:
citat din mesajul lui adaida

voi ramane cu el cel putin cat timp va fi necesar sa-mi dau seama daca mai merita sau nu. nu divortez acum nu de teama divortului, nu in legatura cu aspectul material, nu din cauza copilului (el saracul ar trage mai mult daca eu as fi nefericita) ci pentru ca vreau sa mai dau o sansa relatiei mele. daca imi voi dovedi mie ca nu pot trece peste voi divorta.

nu m-am distrat cand mi-a spus sotul meu ce mi-a spus despre ea. ba chiar m-a uimit intr-un mod neplacut. nu retii doar lucrurile care-ti plac. nu am considerat-o niciodata proasta, poate doar, mai putin sincera sau doar dornica sa spuna ce vrei sa auzi, nu ce gandeste cu adevarat. cat despre inculta, asta e foarte relativ. daca un om nu stie ce stii tu nu inseamna ca e incult, doar ca a avut altfel acces la informatii. despre "merge o tura" mi-am spus deja parerea si nu ma repet.

faceti va rog o lista si cu nevestele inselate, naive, stupide, neelegante ce-au indraznit sa-si spuna opinia intr-un mod nedemn de o doamna. nu-mi trebuie sa fiu doamna acum. si puneti-ma in capul listei.

orice neasumare se plateste? poate ca tocmai, incercand sa-mi asum erorile mele personale din casnicie nu am scris mai multe despre sot. de platit platim toti. acum si mai tarziu.

demnitate? vreau sa vad si eu cat de demn poate fi cineva cand incearca sa se ridice de jos plin de sange dupa ce altcineva i-a f...t un par in freza.

sa dea DD sa nu fiti puse NICIODATA in situatia de fata. si daca veti fi puse, sa fi invatat ceva din asta si voi sa reactionati asa cum credeti ca ar fi fost mai bine.

inca o data multumesc. astazi nu am stat suficient cu copilul meu. ca doar nu-s doar proasta si mi-o merit ci mai sunt si mama denaturata. de maine voi citi cand voi avea timp si daca voi putea voi mai raspunde. daca nu voi raspunde, sa stiti ca va sunt recunoscatoare tuturor. pana si ei. o seara buna tuturor si putere sa treceti peste incercari.

Adaida



Hai c-o dam dupa copaci acum! Asa cum spunea cineva, nevasta insarcinata de doua ori, barbatu cu cancer, dau banii in stanga si-n dreapta, moralul la pamant, mai imprumuta si pe inculpata cu bani ca oameni darnici ce sunt si omului ala, dupa pierderea unui copil, bolnav cu un picior in groapa(ca la cuvantul cancer imediat o dai in trepidatii ca mori), cu grija ca poate [ierde si al doilea copil(sarcina nevestei cu mari probleme), toate in trei ani si-i mai arde sa mai f...riceasca si pe alta! Da potent e frate, individul! Eu stiam ca in caz de depresie si probleme de alt gen ii cade, nu sta ca steagul. Savantii astia, cum se inseala ei! Si nevasta tot anonima anonima dar o semnam si noi iar amanta(cum nu stiti? E tanti Zoitica, nevasta lu nea Mielu), inima sburdalnica, ochi alunecosi!
Ma lashi?!

----------------------------------------------
mama de Alexa,minune vie, 23mai1997 si Sandra ingeras 4septembrie2004/august2007

O palma sau urlat la copil nu inseamna educatie!O palma inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC ! NU EXISTA MOTIVATIE SI NICI SCUZA!

PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT PE CEI CARE AU ATATA NEVOIE AICI:
http://forum.desprec...88&whichpage=11

#403
LauraNicole

LauraNicole

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.880 mesaje

Postat 10 august 2011 - 03:36

Si da, vorbesc din punctul de vedere al unei persoane care a avut de a face cu cancerul dar si din punctul de vedere al unei persoane cu sarcina pierduta. Chiar si din punctul de vedere al inselatei.

----------------------------------------------
mama de Alexa,minune vie, 23mai1997 si Sandra ingeras 4septembrie2004/august2007

O palma sau urlat la copil nu inseamna educatie!O palma inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC ! NU EXISTA MOTIVATIE SI NICI SCUZA!

PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT PE CEI CARE AU ATATA NEVOIE AICI:
http://forum.desprec...88&whichpage=11

#404
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 10 august 2011 - 08:57

Laura, daca tu ai stat in casa cand ai fost bolnava nu inseamna ca toata populatia Terrei care are aceleasi probleme face acelasi lucru.
Fiecare om e altfel, unii cand afla ca ai au putin de trait se sinucid, altii isi iau toti banii si fug sa se distreze, altii stau cu familia, altii continua sa isi traiasca viata normal samd.



**Fur is for petting***
http://www.facebook....#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro

#405
ruxij

ruxij

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.277 mesaje

Postat 10 august 2011 - 10:01

Citat:
citat din mesajul lui ego71

Citat:
citat din mesajul lui ruxij

Chiar dc nu ai jurat credinta nici unei alte femei, sa te duci dupa barbati insurati e un no-no si portretul unui caracter urat. Eu una, chiar dc nu ar avea de-a face cu mine, n-as sta de vorba cu o femeie despre care stiu ca e combinata cu un barbat insurat. Dc. mai are barbatul ala si copii....pot zice ca am cea mai joasa opinie posibila despre acea femeie. Dc. m-ar insela barbatul, nu m-as rafui cu amanta totusi, desi opinia mea despre o asemenea fiinta ramane f.f. joasa oricum, la modul general vorbind. Problema mea nu e caracterul ei, ci problema mea e sotul din dotare. Cele doua, problema sotului si opinia proasta despre amante nu se exclud. Faptul ca nu a jurat credinta nevestei pt mine nu e un argument puternic.

si daca persoana care insala este prietena ta? daca afli ca prietena ta cea mai buna este intr-o relatie cu un barbat insurat,ea casatorita fiind? daca stii ca in casnicia ei sunt mari probleme pe care a incercat sa le rezolve,dar n-a avut ecou? ii intorci spatele si o consideri de joasa speta,cu toate ca stii ca ti-a fost mereu alaturi la nevoie?
cred ca divagam.si adaida va stii ce e mai bine pentru ea. ca si-a descarcat sufletul,durerea,e altceva. dar sincer, nu vad in amanta principalul vinovat,chiar daca i-a fost prietena. nu stim si nu suntem in masura sa cunoastem adevaratele dedesubturi din acest trio. asa ca..amanuntele sunt simple detalii ...

Da, si dc. mi-ar fi prietena tot aceeasi opinie as avea-o despre ea si faptul ca ea e casatorita sau necasatorita nu e relevant pt mine. Dc. o femeie isi inseala barbatu' cu care e nefericita, dar cu un barbat liber, ramanem prietene, dc e necasatorita sau casatorita, whatever, si se combina cu unu' insurat, nu ramanem prietene. Si da, nu ma intere ce si cum si de ce, nu mai putem fi prietene, mai ales dc exista un copil in casnicia amantului. Indiferent de circumstante. Doar dc. mi-o fi donat vreun rinichi. Oricum discutia e ipotetica, nu am avut neplacerea unei astfel de dileme in viata reala. In general ma inconjor de oameni ca lumea, nu ma incurc cu lume de proasta calitate.

#406
ruxij

ruxij

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.277 mesaje

Postat 10 august 2011 - 10:04

Ei si ce mare chestie, multa lume nu isi paraseste barbatii infideli. Si nu le blamez prea tare. Uneori au prea mult de pierdut.

#407
OanaRusu

OanaRusu

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.208 mesaje

Postat 10 august 2011 - 10:54

adaida [flo] ai grija de tine!

mami de [zana] (intr-o zi de vineri... 13 iunie ) si [bonjovi] (ziua cea mai lunga: 21 iunie)
Priveste partea buna a lucrurilor

#408
balanta_tm

balanta_tm

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.129 mesaje

Postat 10 august 2011 - 12:24

Deci, sa vie aci tiitoarea sotului adaidei, sa o[sm][sm]; acuma serios: cand vad ce scriu unele fete, ma minunez... [bang]
Am mai intrebat, dar deh, cum nu mi s-a raspuns, ma repet: de ce initiatoarea acestui topic a considerat necesar sa dea numele si detaliile tiitoarei? As dori un raspuns de la ea [alcool]. Multumesc anticipat.

#409
Mickyyy

Mickyyy

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.478 mesaje

Postat 10 august 2011 - 12:42

Ca vad ca spiritele se incing in alta directie, va invit aici sa va dati cu parerea despre ce ati face daca ati afla ca prietena voastra cea mai buna e amanta unui barbat insurat.

Chiar sunt curioasa, chiar ati executa-o public asa cum va laudati unele din voi aici? Aveti posibilitatea sa va dati cu parerea sub protectia anonimatului!

#410
claucia

claucia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.180 mesaje

Postat 10 august 2011 - 13:32

Adaida multa putere sa scapi de sot odata, din inima ta in primul rand, pentru ca o aventura este o aventura, 3 ani cu bune si cu rele sunt un mod de viata. Prietena e clar ca nu iti este prietena. Si aici e greu.

Mi se pare nedrept sa primesti mesaje fara nici un suport, fara compasiune, pentru ca ai ales sa supui opiniei publice doar una dintre parti.
Nu inseamna ca daca nu condamna sotul acum, nu poate condamna prietena. Sigur ca poate, nu sunt la pachet, ori pe amandoi ori pe niciunul.
Acum pe ea, mai tarziu poate pe el. Este fix treaba ei.

Si eu il consider pe el vinovat, principalul vinovat fata de ea, cu el avea o legatura puternica, el trebuia sa ii fie alaturi, sa nu o minta, sa nu o insele. Chiar daca fidelitatea nu constituie baza relatiei (pentru mine este insa un liant puternic, ori e relatie libertina si nu prea ne pasa, ori implica minciuna si e bad again), el a mintit-o in acesti 3 ani de n ori. A fost duplicitar, nu i-a fost alaturi. Bineinteles ca el este cel casatorit cu ea, el este cel care NU trebuia sa faca asa ceva. Ea, amanta, putea fi oricare necunoscuta (stiind sau nu ca el este insurat, mai de joasa speta sau nu, dar fara obligatii fata de sotie) si tot el ar fi fost cel vinovat. Si este si acum.

Pentru Adaida tradarea prietenei ei, cea in care a investit prietenie este dureroasa de asemenea. A fost meschina, a mintit-o si s-a bucurat de sotul ei, Adaida a avut incredere in ea dar ea a fost duplicitara si timp de 3 ani, 3 ani!!! a fost "prietena" Adaidei, pe mine m-ar durea ingrozitor sa stiu ca 3 ani mi-a fost o masca si nu o prietena...ba chiar un dusman nedeclarat. Fara legatura cu sotul, m-ar durea tradarea prietenei mele...care nu imi este prietena.
Despre sot am spus. Ca alege sa nu il supuna judecatii acum nu o absolva pe ea de vina. deloc.

Ca a facut public sau nu, ce conteaza, putea face "public" pe forumuri oricata durere avea in suflet, ce conteaza, foarte bine daca asa a simtit. Sa apara amanta sa spuna ca nu este asa, ca de fapt e draguta si ca uite de ce si pentru ce a facut asa...pana una alta Adaida nu are nici o vina. si nici copiii ei. [asia] Nu stiu de ce a sters numele, serios acum, era un nick, ce calomnie ca ai spus ceva, adevarat sau nu, pe un forum despre un nick? Sa apara impricinata sa combata acuzatia.

Cine stie ce s-a spus sau s-o spune in marea lume virtuala despre mine sau vreun nick pe care mi l-am facut vreodata pe vreun site? Ma doare ffff putin. Dar aici este vorba despre durerea unei femei inselate de sot si tradate de prietena. Nu mi-ar placea sa fiu acolo...cred ca este dureros.


Clau, mami fericita de printese: Alessia Maria [zana]13 iulie 2007 si Elisa Andreea [bibe] 03 septembrie 2009




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -