Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

FIV Dr. ALBU DRAGOS 39 felicitari Corry


194 raspunsuri la acest subiect

#41
claris

claris

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 449 mesaje

Postat 02 august 2011 - 15:13

QiaoBing ,pe bune,nu am glumit...
Sunt curioasa sa fac o paralela intre histeroscopia mea si altele,la modul: ce s-a filmat,ce se vede,cate minute...Nu prea am incredere in medicii din Iasi ,la laparascopie doctorul mi-a inmanat dvd-ul si mi-a zis cand ajung acasa sa vad documentarul impreuna cu sotul,sa ne "delectam".Cand l-am pus:DVD-ul gol-golut.Of nu i-o pot ierta...a zis ca nu a fost pus bine si din pacate nu se mai poate recupera nimic pt ca nu ramane salvat,cata nepasare...iar acum la histero am insistat extrem de mult (la alt medic ) sa am inregistrarea.

#42
alilumi

alilumi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 637 mesaje

Postat 02 august 2011 - 15:30

Fetelor, ma bucur ca sunt iar printre voi.
Aristica,[pup]
planul de bataie este: am facut analize de secretie si spermocultura. sunt in regula. acu', pe 16, am programare pentru histeroscopie, sa vada domn' dr. uterasu' fetei. dupa care urmeaza problema chistului: el cica s-ar retrage de la sine... si eu inclin sa cred... de fapt sa sper asta, pentru ca am mai avut in trecut un chist dar al naibii de dureros, care a trebuit indepartat chirurgical. Pe asta nici nu il simt. In fine, nu ne grabim ca fata mare la maritat... Va dati seama ca nu pot spune ca abia astept FIV 2, cand marele White m-a si "amentintat" cu stimulare dubla si eventual implantare dubla[:D]...
O luam usor, pas cu pas, ca tot acolo ajungem...
Tinutza,[pup] si eu sper acelasi lucru pentru flo...
Sa dea Domnu' pentru toate fetele sa isi vada visul implinit... Cand o vrea El, dar sa dea!
Va dati seama cat de iubiti sunt copiii astia atat de mult asteptati si atat de "intens" "munciti"?!
[pup][flo]

#43
Gutuiutza

Gutuiutza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 844 mesaje

Postat 02 august 2011 - 20:10

Alilumi, sa fie cu noroc incercarea de data aceasta !

Foarte bine ca faci histeroscopie, eu recomand oricui nu a facut pana acum si mai ales inainte de un fiv, cum am mai spus, mie dr. A imi zisese ca nu e nevoie sa fac, dar eu am insistat si bine am facut ca am gasit un balaur :) pe care l-a extirpat si s-a mirat si el ce idee buna am avut :)

--------------

MTHFR C677T homozigot, FXIII V34L heterozigot, o sarcina obt. natural in 2008, soe 7 sapt..


#44
simonia

simonia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.043 mesaje

Postat 02 august 2011 - 21:27

corry, te asteptam cu vesti bune [flo]
[pup] [pup] [pup]

LA pozitiv, PS la limita inferioara, Mutatia factor XIII heterozigot, MTHFR-mutatiile C677T si A1298C ambele heterozigote, o sarcina oprita la 10 saptamani, doua FIV-uri nereusite



#45
Gutuiutza

Gutuiutza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 844 mesaje

Postat 02 august 2011 - 22:22

Fetele care sunteti insarcinate, daca va mai amintiti, vi s-a intamplat sa va fie greata dupa o saptamana de la punctie...?
Mie mi-e greata deja de aseara, azi a trecut, acum seara m-a luat din nou, mai tare ca ieri seara...

#46
MBK

MBK

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 164 mesaje

Postat 02 august 2011 - 23:14

fetelor va rog luminati ma si pe mine - e de bine sau de rau?
in urma efectuarii analizei, a rezultat ca pacienta este NEGATIVA(genotip normal pe ambele alele) pentru mutatia /polimorfismul factorului XIII V34L?
va multumesc!pup

#47
Gutuiutza

Gutuiutza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 844 mesaje

Postat 02 august 2011 - 23:57


Eu inteleg ca esti ok, nu ai mutatia.

Daca era ceva pozitiv iti spunea pe buletin si tipul heterozigot sau homozigot pentru mutatie. (mie asa mi-a spus)

--------------

MTHFR C677T homozigot, FXIII V34L heterozigot, o sarcina obt. natural in 2008, soe 7 sapt..


#48
Anastasia_7

Anastasia_7

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.069 mesaje

Postat 03 august 2011 - 00:14

Corry, nastere usoara maine, sa fiti sanatosi si in forma toti trei! Doamne, ajuta![flo]

Am intrat tarziu sa scriu, am stat azi internata cu perfuzii pana la 21, am inceput de dimineata sa am contractii puternice si am trecut pe no spa si scobutil intravenos.
Mai am si maine si poimaine de facut, trebuie vazut si rezultatul la urocultura , ca rinichiul drept face iar pe nebunul...[bang].Si tot asa...Nu stiu ce sa mai spun, cat sunt puii acolo bine,pot sta linistita sufleteste,dar de dorit este sa nu aveti probleme din acestea deloc, pt ca durerile sunt f mari...
Salonul in care am avut facuta internarea era langa salonul cu nou-nascuti, cand am intrat si am iesit m-am oprit si ma uitam prin geam ca cei mici la jucarii sau dulciuri...,nu-mi mai puteam lua ochii de la ei.
va pup pe toate[flo]

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

[gravired]7+ cu [bebic][bebic]

#49
Gutuiutza

Gutuiutza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 844 mesaje

Postat 03 august 2011 - 00:22

Mai Anastasia, tu tii chiar sa aduni tot[bang]... Doamne, saraca de tine prin cate mai treci... Multa sanatate iti doresc si tie si celor mici, din tot sufletul ![pup]

#50
Anastasia_7

Anastasia_7

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.069 mesaje

Postat 03 august 2011 - 00:56

Citat:
citat din mesajul lui Ralu_mv

Mai Anastasia, tu tii chiar sa aduni tot[bang]... Doamne, saraca de tine prin cate mai treci... Multa sanatate iti doresc si tie si celor mici, din tot sufletul ![pup]


Multumesc, Ralu...ce sa fac, nu am crezut nici o clipa ca voi pati asa ceva dupa ET, credeam ca greul a fost pana atunci. Insa nu ma plang, marog sa fie bebeii bine si mie sa imi dea DD putere sa rezist. Mai era in salon o fata care va naste luni acum, pe 8, cu dr. Albu, gemeni fetite, si pana la 3 luni a facut saptamanal naveta Bucuresti-Galati din aceleasi probleme, dar parca mai mari decat ale mele si a gasit putere sa se tina pe picioare. Imi povestea ca si-a facut Craciunul , mititica, in spital, cu bradutz cu tot, iar dr Albu si-a anulat concediul de Sarbatorile de Iarna, ca sa o poata ajuta cu punctie pt scoaterea lichidului din burta...deci se poate si mai rau, dar stiti cum e, cand o patesti pe pielea ta, parca durerea e mai puternica decat a oricui altcuiva...

Sa ai si tu grija, Ralu, de tine in perioada asta!E ordin!
Fug la nani ca sunt buimaca de la perfuziile astea.Somn dulce la toate!

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

[gravired]8+ cu [bebic][bebic]


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -