Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

FIV Dr. ALBU DRAGOS 39 felicitari Corry


194 raspunsuri la acest subiect

#51
lumimar

lumimar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.137 mesaje

Postat 03 august 2011 - 01:03

Cory,nastere usoara,refacere rapida si bebei sanatosi si papaciosi
Anastasia,sanatate maxima iti doresc,ai nevoie si tu si bebeii
Noi suntem deja maricele,avem sase saptamani,am inceput sa facem buculitze,sa gangurim si maine-poimaine plecam la agatat baietei prin parculet[:D]
Bafta fetelor care sunt in focuri,sa auzim numai vesti bune[bibe][bibe]
[pup][pup][pup]



Mutatia MTHFR C677T si A1298C ambele genotip heterozigot

Mami de MARIA IRINUCA

#52
bccami

bccami

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 357 mesaje

Postat 03 august 2011 - 11:02

Buna dimineata [flo]

Ralu, nu ma mai speria cu histeroscopia...[bang][q]... mie mi-a zis sa ca nu e necesar desi am intrebat de 2 ori...il mananc

Anastasia, offf scumpa de tine...Da lasa ca tu esti fata puternica si treci si peste asta cu ajutorul lui DD.
Te pupicesc si ai mare grija de voi.

Restul fetelor nu mai spuneti nimic? Ati plecat in vacanta?

[pup][pup][pup]


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Doamne, Isuse Hristoase, milueste-ne [ruga]

Mutatiile PAI-I 675 4G si 844G Heterozigote

#53
mirela2

mirela2

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.876 mesaje

Postat 03 august 2011 - 11:18

[pk][pk][pk][pk][pk]hai corry[pk][pk][pk][pk][pk]

nastere usoara si recuperare rapida





mami cu motaneii [bebic]Razvan si [bebic] Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999) [ruga]



colacei de inot pentru bebelusi

#54
Gutuiutza

Gutuiutza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 844 mesaje

Postat 03 august 2011 - 11:53

Cami, nu vreau sa sperii pe nimeni, dar pentru mine chiar asa a fost ... daca nu scotea acel polip, clar nu aveam sanse la nimic.
Eu am si presimtirile mele, in care mi-am dat seama ca e mai bine sa ma incred, ca tare bine fac. Acum tu stii mai bine cum e pentru tine.

--------------

MTHFR C677T homozigot, FXIII V34L heterozigot, o sarcina obt. natural in 2008, soe 7 sapt..


#55
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 03 august 2011 - 12:40

Neataaaaa
M-am uitat si eu in sfarsit azi noapte pe dvd-ul cu histero. aproape ca uitasem prima parte. mai pe la intrare a dat peste o "aglomerare" cand am intrebat ce este mi-a zis ca e un cheag. cred ca pe ala l-am eliminat eu seara de m-am speriat. ce cauta acolo un ditamai cheagul, nu stiu. eu tot am piticul cu "accidentul" de la inseminare, ma gandesc ca poate o fi de atunci. cert e ca acum drumul e liber. oricum, nu am rezolvat misterul cu endo care nu creste.


---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)


#56
Ninia81

Ninia81

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.910 mesaje

Postat 03 august 2011 - 13:07

Buna fetelor!

Va citesc si eu din umbra de ceva vreme. Sunt si eu de curand pacienta dlui Dr. Albu si pot spune ca mi-a facut o impresie f buna.

Eu ar trebui sa fac o interventie chirurgicala de scoatere a unui fibrom uterin destul de mare.[q]Si sincer va zic ca imi este super frica.[q][bang]Deja nu mai dorm de frica asta.

Am decis sa scriu la voi la subiect pentru ca din pacate in alta parte nu am gasit informatii despre dr. Albu.

A mai trecut cineva printr-o astfel de operatie cu dansul?

Oricum s-ar putea sa ajung si eu la FIV, deoarece se pare ca dimensiunile fibromului ar putea sa fi bulit trompele...si evident sarcina in mod natural nu prea as putea obtine. Asta va vedea doar dupa operatie.

va pup si va doresc mult mult succes!



Visul nostru [ruga]

Nu te-am tinut în brate, dar te simt/Nu ai vorbit, dar te aud/Nu te-am cunoscut, dar te iubesc.

#57
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 03 august 2011 - 13:50

Ninia bine ai venit printre noi. nu stiu sa iti zic cum e cu operatia, sper sa se rezolve cat mai usor.

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)


#58
mirela2

mirela2

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.876 mesaje

Postat 03 august 2011 - 14:43

a nascut corry[pk][pk][pk][pk]



mami cu motaneii [bebic]Razvan si [bebic] Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999) [ruga]



colacei de inot pentru bebelusi

#59
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 03 august 2011 - 14:58

[bum][bis][harp][colegi][cor][disco]
[bum][bis][harp][colegi][cor][disco]


---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)


#60
aristica

aristica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.130 mesaje

Postat 03 august 2011 - 15:16

felicitari!

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -