Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Petele maronii de pe fata!!!


18 raspunsuri la acest subiect

#11
madutza_bra

madutza_bra

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.806 mesaje

Postat 01 august 2011 - 16:23

Citat:
citat din mesajul lui mychydutza
am ramas dupa sarcina cu aceiasi problema: petele maro! numai ca sub ochi! am asteptat sa treaca de la sine, vreun an , dar nici vorba. am scapat de ele cu crema depigmentanta UNITONE. sunt doua tubulete: unul cu crema depigmentatnta care se aplica seara si o crema pt protectie solara, pe care o pui dimineata. in 3 luni se estompasera 90%. costa amandoua vreo 80 ron, dar merita! oricum vara va trebui sa folosesti o crema cu protectie mare, pt ca ele reapar de la soare. eu folosesc Avene FPS 50 , emulsie!decat sa bei si sa conduci, mai bine sa fumezi si sa zbori!!!!"
De unde cumperi crema? se gaseste in farmacii?[flo]Cozonacelul meu, Cristian AndreiBuburuza mea, Catalina IoanaMada, mami fericita si implinita de [bonjovi]Cristian Andrei - 29.12.2008 si [zana] Catalina Ioana - 15.02.2011Poze---------------------------------------------Ceea ce nu te doboara , te intareste!

#12
child

child

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.833 mesaje

Postat 01 august 2011 - 16:39

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra
Citat:
citat din mesajul lui mychydutza
am ramas dupa sarcina cu aceiasi problema: petele maro! numai ca sub ochi! am asteptat sa treaca de la sine, vreun an , dar nici vorba. am scapat de ele cu crema depigmentanta UNITONE. sunt doua tubulete: unul cu crema depigmentatnta care se aplica seara si o crema pt protectie solara, pe care o pui dimineata. in 3 luni se estompasera 90%. costa amandoua vreo 80 ron, dar merita! oricum vara va trebui sa folosesti o crema cu protectie mare, pt ca ele reapar de la soare. eu folosesc Avene FPS 50 , emulsie!decat sa bei si sa conduci, mai bine sa fumezi si sa zbori!!!!"
De unde cumperi crema? se gaseste in farmacii?[flo]Cozonacelul meu, Cristian AndreiBuburuza mea, Catalina IoanaMada, mami fericita si implinita de [bonjovi]Cristian Andrei - 29.12.2008 si [zana] Catalina Ioana - 15.02.2011Poze---------------------------------------------Ceea ce nu te doboara , te intareste!
Si eu folosesc Unitone, se gaseste in farmacii, trebuie intrebat, nu sunt produse care se tin pe raft.Sunt relativ multumita de rezultate.Stiu ca tratamentele de depigmentare se fac toamna, cand soarele nu mai este atat de puternic. Oricum, peste crema asta este indicat sa se aplice o crema cu fps ridicat +50, pentru o protectie sigura.

#13
mychydutza

mychydutza

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.350 mesaje

Postat 01 august 2011 - 17:31

UNITONE, am gasit la Sensiblue!
dar se iau si serul si crema de protectie! si nu se foloseste mai mult de 3 luni!

decat sa bei si sa conduci, mai bine sa fumezi si sa zbori!!!!"


#14
BraveGirl

BraveGirl

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.495 mesaje

Postat 09 august 2011 - 00:56

Mie mi-a aparut in prima sarcina o pata maronie destul de mare pe frunte, chiar unde incepe parul. nu se prea observa, asa ca nu m-a deranjat. a disparut dupa ce am nascut. In a doua sarcina mi-a aparut din nou, ceva mai pigmentata. Am zis ca o sa treaca, dar acum s-a accentuat si a si devenit proeminenta. Se simte la palpare. Vineri am fost la medic si mi-a spus ca e vorba de hipercheratinizare. Cica o sa-mi faca nu stiu ce tratament cu un aparat.



==========

Corina

Mami de[zana] Arianna Maria (18.11.2008) si [bebic] Patrick Stefan (16.10.2010)



POZE





#15
iubu77

iubu77

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 789 mesaje

Postat 31 august 2011 - 12:47


Eu am incercat o crema de la roche..dar nu a mers...am vazut o reclama la medlife ca au un aparat revolutionar pentru ten..matrix care este recomandat pentru problemele pielii...
eu am niste cosuri si pete pe fatza si sunt tentata sa-l incerc...


#16
StefaniaM3

StefaniaM3

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 43 mesaje

Postat 07 februarie 2024 - 22:11

Ba trec, sunt tratamente cu laser pentru pete de pigmentare, nu va mai necajiti atata, facetila tratamente de dermatologie!



#17
StefaniaM3

StefaniaM3

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 43 mesaje

Postat 07 februarie 2024 - 22:11

Ba trec, sunt tratamente cu laser pentru pete de pigmentare, nu va mai necajiti atata, facetila tratamente de dermatologie!



#18
StefaniaM3

StefaniaM3

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 43 mesaje

Postat 07 februarie 2024 - 22:12

Ba trec, sunt tratamente cu laser pentru pete de pigmentare, nu va mai necajiti atata, faceti tratamente la dermatologie!


Editat de StefaniaM3, 07 februarie 2024 - 22:12 .


#19
StefaniaM3

StefaniaM3

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 43 mesaje

Postat 07 februarie 2024 - 22:12

Ba trec, sunt tratamente cu laser pentru pete de pigmentare, nu va mai necajiti atata, faceti la tratamente de dermatologie!




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -