Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 5 voturi

o poveste pt.revistele siropoase...


309 raspunsuri la acest subiect

#301
violeta69

violeta69

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.547 mesaje

Postat 31 iulie 2007 - 16:31

Mirela ca sa incepi o noua pagina tb sa incepi un nou capitol!
deci deschide un nou capitol.....de la subiect nou...poti sa ii dai acelasi titlu si sa scrii -2,sau altfel...
cum vrei tu!
[flo]

Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]
*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [flo] [floare3]
__________________________________________
Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!


#302
Ramona J

Ramona J

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.843 mesaje

Postat 31 iulie 2007 - 17:54

quote:
Originally posted by Adina Iulia

Adrian, eu sunt convinsa ca o sa mai treaca ceva timp pana cand Mirela o sa aiba varianta finala a ceea ce va dori sa faca.
Acum este normal sa reactioneze asa. E in soc. Isi vede tot viitorul prabusit. Va reactiona altfel atunci cand el se va intoarce cu coada intre picioare acasa - el acum este la faza semi-razboinica si Mirela reactioneaza ca atare. Ia floricica [flo].

Mirela, eu nu inteleg un lucru. O condamni pe pipitza aia, de acord cu asta, dar de ce o vezi ca principala vinovata in ecuatie? Gandeste-te ca daca nu era ea, poate era alta. Vinovatul principal pentru tine este cel ce a fost deschis la provocari, nicidecum ea ca a aruncat sagetele [amoras]. Ca ea are o moralitate indoielnica, sunt de acord cu tine. Insa...nu te cobori sa faci lucruri care nu-si au sensul, nu ai sa te simti mai bine dupa, si, in plus, le dai satisfactie.
Si eu sunt de parere ca mimoze din astea trebuie calcate cu masina [auto], dar prefer sa-i las pe altii s-o faca.

Adina + [copil]Olivia 04.03.2004



Pina am dormit eu a raspuns Adina si pentru mine!

The best thing you can do for your children is to love your wife.

#303
Ramona J

Ramona J

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.843 mesaje

Postat 31 iulie 2007 - 17:56

quote:
Originally posted by Bluel

Adrian, Dl. e prea "vrajit" acum de d-soara ca sa vrea sa se intoarca acasa, nici nu cred ca se gandeste la asa ceva... Nu stiu daca ai citit tot cu atentie, dar la inceput, pana sa se lumineze Mirela cu privire la motivul adevarat al schimbarii lui, ea a fost dispusa sa-l astepte si sa-i faca intoarcerea acasa usoara, crezand ca este doar o "ratacire" de moment.

Nu este imposibil ca in final familia Mirelei sa sa reintregeasca (s-au mai vazut cazuri, eu am un coleg care a divortat si a luat-o inapoi pe nevasta-sa de 3 ori, CU ACTE!!!!), dar depinde numai de ea daca mai e dispusa sa-l astepte....cat?! pana ii trec lui fluturasii si intrebarea e va mai fi totul la fel? nu cred....





Bluel, tu esti colega cu Prigoana?[:D]

The best thing you can do for your children is to love your wife.

#304
cmirela35

cmirela35

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 406 mesaje

Postat 31 iulie 2007 - 18:32

quote:
Bluel Posted - 31/07/2007 : 10:53:53
--------------------------------------------------------------------------------
Adrian, Dl. e prea "vrajit" acum de d-soara ca sa vrea sa se intoarca acasa, nici nu cred ca se gandeste la asa ceva... Nu stiu daca ai citit tot cu atentie, dar la inceput, pana sa se lumineze Mirela cu privire la motivul adevarat al schimbarii lui, ea a fost dispusa sa-l astepte si sa-i faca intoarcerea acasa usoara, crezand ca este doar o "ratacire" de moment.

Nu este imposibil ca in final familia Mirelei sa sa reintregeasca (s-au mai vazut cazuri, eu am un coleg care a divortat si a luat-o inapoi pe nevasta-sa de 3 ori, CU ACTE!!!!), dar depinde numai de ea daca mai e dispusa sa-l astepte....cat?! pana ii trec lui fluturasii si intrebarea e va mai fi totul la fel? nu cred....



Bluel,draga...In nici un caz nu se va reantregi familia cu el....Si nu stiu daca va mai fi un altul...Cu el in nici un caz,caci mi-ar fi frica de o eventuala reactie violenta,sau ca ar proceda la fel peste 1,2,10ani...
Cu altul,nici atat(poate in concubinaj,ca sa nu ziceti ca bravez,sunt totusi tanara),caci mi-am pierdut increderea totala in barbati...Acum as zice chiar ca nu mai vreau pe nimeni...Insa timpul rezolva tot...
Si,Adrian,stiu ca nu e usor sa fii singura cu 2 copii...Sotului meu insa,i se pare normal...Pentru el nu a fost p problema sa ia o asemenea hotarare...
Adina,tu spui ca acum e greu...Nu pot sa spun ca e usor...,dar ce a fost mai greu a trecut...Si acum e mult mai usor dewcat atunci cand nu aveam o explicatie...

Toata viata e o continua speranta...
Mirela

#305
Bluel

Bluel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 575 mesaje

Postat 31 iulie 2007 - 18:35

Daca eram colega cu Mr. Prigoana, mai stateam eu acum sa scriu pe forum? Imi luam si eu avionul personal la o mica plimbarica [:D]

Stati ca nu v-am spus si finalul povestii cu colegul (n-am vrut s-o influentez in nici un fel pe Mirela) poveste care a durat vreo 12 ani. Ce facea omul? Ori de cate ori il apucau fluturasii, ne spunea ca el simte ca aia e femeia vietii lui si divorta....cand ii treceau fluturasii se intorcea spasit cu coada intre picioare si iar se casatorea cu nevasta. A acceptat saraca femeie (frumoasa si desteapta de altfel) de 3 ori pana s-a saturat de el si a plecat ea definitiv cu fata in Italia. Dar orice nas isi gaseste nas, ultima pe care i se pusese pata rau de tot, una nemaritata, profesoara, l-a dus cu zaharelul timp de 6 ani (timp in care ei NU au locuit impreuna, se vedeau o data, de doua ori pe luna) si dupa ce i-a papat toti banii pe cadouri, concedii, pretentii (l-a mai pus sa isi faca imprumuturi peste imprumuturi), in final l-a lasat cu buza umflata. Acum ii pare rau si isi vrea nevasta si fata inapoi, dar e prea TARZIU.



#306
Bluel

Bluel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 575 mesaje

Postat 31 iulie 2007 - 18:41

Uite ca Mirela ne-a si raspuns, ma asteptam la raspunsul asta! [pup] Asa e, acum ca stii adevarul, vezi totul cu alti ochi, insa nu iti refuza sansa de a mai iubi un alt barbat (chiar daca e ffffffffff devreme sa te gandesti acum la asa ceva), nu toti sunt la fel, sint convinsa!

#307
Podeanu

Podeanu

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.558 mesaje

Postat 31 iulie 2007 - 19:08

Draga Mirela, nu stiu ce sfat sa-ti dau, de fapt cred ca nici nu ai nevoie de sfaturile noastre la cit esti de tare si hotarita.

Tin insa sa te felicit ptr determinarea ta. De cind sunt membra pe forumul asta , si sunt ceva ani buni, e primul subiect de la "in unul sau in doi..." in care mamica, trecuta prin atitea greutati, are atita putere sa mearga mai departe si nu oricum. Citesc tot ce scrii si-ti doresc din tot sufletul sa-ti aduca copilasii atita fericire incit sa uiti prin ce ai trecut.

Cu multa admiratie,

Dana

Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face...

#308
Ramona J

Ramona J

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.843 mesaje

Postat 31 iulie 2007 - 19:13

Nu sint de acord cu vikinga... Pai cit trebuie sa suporti intr-o casnicie? Acte de violenta? Dupa noua ani de bune si rele gaseste brusc iubirea vietii lui si tu ce trebuie sa faci? Sa-l astepti cu bratele deschise?
Eu nu sfatuiesc pe nimeni sa rabde asa ceva. Sint mama, si daca as sti ca fiica mea rabda orice din toate astea nu stiu ce as fi in stare sa fac! Mai stiu si ca eu sint exemplu pentru ea, si casnicia mea va fi oarecum un model si pentru a ei. Ca fiecare, avem bune si rele. Avem perioade de depresie (unul sau celalalt) si apar diverse probleme. Dar daca ma fugareste prin cartier sa ceara banii casei pe care vrea sa-i cheltuiasca cu nu stiu ce tinara... Eu spun stop! Si voi sfatui pe oricine se afla in situatia asta sa faca la fel. Pina la urma sfatul e doar atit: un sfat, fiecare e matur si stie ce vrea.

The best thing you can do for your children is to love your wife.

#309
A_Iulia

A_Iulia

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.524 mesaje

Postat 31 iulie 2007 - 20:03

Ramona [flo]

Adina + [copil]Olivia 04.03.2004

#310
cmirela35

cmirela35

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 406 mesaje

Postat 31 iulie 2007 - 21:27

Ramona,[flo][flo][flo]
Sotul meu lua in general hotararile,si chiar daca ma consulta,cuvantul meu nu a prea contat.Dar a luat,in general hotarari bune....Poate de aceea nu prea am avut divergente...Insa,cand l-am cunoscut pe el,aveam 30ani,si o viata plina de hotarari luate de una singura...Acum,e drept,vom fi 3,dar am fost si inainte capabila sa ma descurc,sa imi fac o situatie,acum imi ramane sa am doar grija copiilor...Probleme financiare?Pai daca vom avea apartamentul nostru,o firma pe care sper sa o deschid,un salar de bugetar...cu sau fara pensia lui cred ca ne vom descurca...
Stiu ce inseamna,si stiu ca nu va fi usor....
Dana,multumesc pentru aprecieri...,pur si simplu am actionat dupa multa gandire...,si multe nopti dormite partial...Dar noaptea r un sfetnic bun...Se trezeste piticul,ii dau ceaiul sau lapticul...el adoarme si eu nu....,stau si judec,calma...si incerc sa fiu rezonabila(nu pt.el,pentru copii)...
Si dimineata ma trezesc reconfortanta,si aplic ceea ce am hotarat noaptea.
Nu e vorba de o iesire spontana(de felul meu sunt spontana),ci de hotarari care imi vor marca viata mea si a puiutilor...
Deci,incerc sa fiu calculata...,si nu fac o miscare sau nu mai scot o vorba inainte de a gandi de 10 ori...
Cred ca stiti ce vreau sa spun.

Toata viata e o continua speranta...
Mirela


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -