Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *73*


338 raspunsuri la acest subiect

#21
carinablanca

carinablanca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.035 mesaje

Postat 12 februarie 2010 - 19:20

Ola fetelor,

La multe lunite sarbatoritilor nostri de azi! Si inca o data La multi ani luto!

SUnt in recuperari asidue ca iarasi nu am reusit sa tin pasul cu voi, cu vreo 4 pagini de Dc deschise. Vreau sa va spun ca parca e un pic mai ok cu drematita Marie, parca isi face efect Trixera asta. Sa vedem.

Si mai vreau sa spun ca am vazut o filmare super de-a lui David, care e un scump si pozicile Nataliei, o draguta. Fragutza vreau sa iti spun ca la fel erau si la noi, doar ca deja dermatita avansase ,mai mult si erau mai mari si unite bubitele. Dar aum e mai bine. Sper sa trecem cu bine peste asta.

A si multumi Uka de carte. Am salvat-o si o sa o citesc cat de curand. Dar inainte sa vad ce ati mai facut voi.

[pup] toata lumea.

Carina [mamica] de scumpete de [fetita] Maria (31.08.2009)

http://lb1f.lilypie.com/wr9Bp2.png

[cina2][cina2][cina2] [cina2] Happy Valentine's Day[cina2] [cina2] [cina2][cina2]

#22
MangaGirl

MangaGirl

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.001 mesaje

Postat 12 februarie 2010 - 19:25

continuam cu o mana:



crystina vazut doua fete frumoase, dragute si ochioase. eu mi-s indragostita de ochii lui Lilly. si Ruby ce a crescut. poate intr-o zi om sparge si noi gheata...ca io tare greu m-am auzit cu fetele: cu Luci tarziu rau de tot, cu Adinus si mai tarziu, iar cu Claudia, la nevoie. [:D] eu sunt mai timida, dar ma tratez. [:I]



abia astept sa fac si io cioco de casa.



techila ce mi-era dor de postarile tale. incan u stiu de ce spuneau fetele ca ai necazuri...ca la capitolul ala nu-s la zi, dar te pup. auzi la ea, lasa grijile pe mai tarziu.





sunt sigura ca ma mai vrut sa zic ceva...dar am uitat ce....





[:I][:I][:I]



MangaGirl, Mami de Aidan Gabriel, bb scump si carliontz - 03.10.2009 [pk]



www.mariaciubotaru.blogspot.com



Micul nostru Foc a venit pe lume

#23
alex25

alex25

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.815 mesaje

Postat 12 februarie 2010 - 19:25

Sabina, fetele tare sunt de milioane, sa iti traiasca si sa fiti sanatosi.[flo]



Manga spor la treaba, sunt sigura ca atunci cand se va termina si veti ajunge la noua casutza o sa fie totul ok, mai e asa putin.[pup]



Vad ca mandra e cat de cat in apele ei, parca putin maraita, temp este tot la 37.8 chiar daca i-am dat Panadol...deci mai bine isi face efectul Nurofenul, dar nu ii mai dau pana diseara ca nu mi se pare ca e cazul...sper sa iau decizii bune.[alcool]



Si intram si noi in clubul vomitatului in jet cam dupa fiecare masa mai ales daca ne frichim....azi m-a ingrozit, era in patutz si a ajuns jetul pana jos pe prachet, nu stiam ce se intampla.[bang] Mi se pare curios ca ea nu a prea vomitat pana acum vreo 2-3 saptamani, in mod normal la varsta asta se scapa de probleme nu se incepe cu ele, naiba mai intelege care e treaba, ca eu sigur sunt in ceata deasa.[bang][bang][bang]



Techila sa stapaniti sanatosi scaunul si multumim de vestile bune despre Daciana.[pup]



Mai era ceva oare???[alcool]



-------------------------------------------------------------------------

Alexandra [mamica] super fericita de [copil] ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)[loveyou]

Da Doamne sa fim sanatoase![ruga]



#24
MangaGirl

MangaGirl

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.001 mesaje

Postat 12 februarie 2010 - 19:28

ah da, mi-am amintit...am vazut diverisifacare a la Alba ca Zapada. care e din ce in ce mai frumoasa! [:I][:I]



MangaGirl, Mami de Aidan Gabriel, bb scump si carliontz - 03.10.2009 [pk]



www.mariaciubotaru.blogspot.com



Micul nostru Foc a venit pe lume

#25
Fragutza

Fragutza

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.820 mesaje

Postat 12 februarie 2010 - 19:28

Carina, pediatrul a pus diagnosticul de dermatita atopica?

Azi am vazut ca s-au extins, are si in spatele urechii stangi.

Si eu m-am gandit laMadalina, esti ok, draga mea?

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

#26
Fragutza

Fragutza

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.820 mesaje

Postat 12 februarie 2010 - 19:33

Selenico, am vazut si eu fimuletul tau, dar recunosc ca ma uitam cu gura cascata la Ebru..e atat de frumoasa si ochisorii sunt superbi!

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

#27
anomis28

anomis28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 839 mesaje

Postat 12 februarie 2010 - 20:01

Sabina, ce fete frumoase ai. Erika m-a topit[olala]
Elle, Eva e de milioane si cu noua freza si cu cea veche.
Liliac mor de dragul Andrei, este asa de delicata si tunsa asa e o domnisoara in toata regula
si Crystina, ai doua minuni acasa, mi-a placut foarte mult cum ai povestit de petrecerile lui Lily.
si Natalix e o scumpa si Ebruska miam-miam [olala][olala]

asa imi reamintesc ca vreau o fetitza si eu [q]. Pana atunci il imbrac in rosu pe Dinu si ii las parutul lung si il prind in codite [8D]

Si ca vorbim de freze, Raluk, esti ca o bombonica cu parul tuns asa. Te prinde foarte bine.[pup]

Alex, multa sanatate Alessiei.

techiluta spor la lingurit[bibe]

Noi suntem raciti de duminica seara. Cu nas infundat si ochii rosii. cate putina febra pe ici si colo. Azi noapte a fost prima fara panadol si am stat planton vad daca ii creste febra si e cazul sa intervin cu Nurofen. Nu a fost cazul. pana acum nu i-am dat decat oscillo....(nu stiu exact cati cc trebuie sa pun) si panadol si opthamesone. Mai avem de luat si maine oscillo si teoretic gata tratamentul.... Am avut noroc ca desi foarte marait (nimic nu i-a intrat in voie- si a dezvoltat niste cornitze de cerb[bang]) a papat chiar bine.

Fetele care au mai avut puiututii raciti, in cat timp scapam de raceala?

multumesc mult de raspuns
[flo][flo][flo]

[mamica] lui Dinu Andrei (14.09)

#28
Ioanna81

Ioanna81

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.852 mesaje

Postat 12 februarie 2010 - 20:17

buna seara stimabilelor... am net [pk] parca am fost plecata in kazahstan, asa ma simt.. rupta de lume (teveul este tot pe net asa ca....)



nu v-am citit pe diagonala, nu mai stiu nimic [:I]



ma laud ca azi am fost la controlul de 5 luni. avem 65 de cm si 6870 gr si vom incepe si noi cu cerealele. nea- recomandat humana cu mar si morcov 30ml apa plus o lingura de cereale la penultima masa a zilei. si vom creste treptat pana vom inlocui o masa integral. mi-a zis sa-i dau 5 ml de suc de portocale si sa-l crestem si pe asta treptat. de la 6 luni vom baga piureurile... ce a mai zis?? a, da! sa ia fier picaturi. incepem cu 1 si ajungem la 5 pe zi.



s-a minunat toata de el cum sta singur in fundulet. mi-a zis sa am mare grija ca este foarte activ si curios si sa nu pice din pat cumva. de la 5 luni jumate mi-a zis sa-l pun in scaunul de masa. pana atunci in fundulet in reprize de cate 5 minute de vreo 3-4 ori pe zi. asaaaa... si vom lua 3 picaturi de vigantol pana la 6 luni. fontanela a zis ca este 3/3. trebuie sa insistam mai mult cu decalotarea (eu nu am inistat mai deloc).



asta inseamna ca avem program de cumparaturi. sotu' a zis sa nu incepem pana duminica sa faca si baiatul ui 5 luni![:D]



__________________________



[hippi]Ioana mama lui [caru] Carol Ioan





[clown] Pataniile noastre [clown]


#29
carinablanca

carinablanca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.035 mesaje

Postat 12 februarie 2010 - 20:21

Revin,

Raluk, [pup]

Fragutza, la noi nu sunt mancarimi. Cel putin eu nu imi dau seama sa o manance, desi pediatra a zis ca probabil o mananca. Maria, nu prea plange deci nici plansete nu prea avem. Ea in schim doarme mai rau si am citit pe net ca poate afecta si somnul. Deci fipecare cu ce il doare [:D].

Monica, acum am citit ce ai zis de ceaiul de musetel. Nici nu mai stiu ce sa fac ca noua doctora ne-a zis ca inainte de crema sa spalam cu ceai de musetel si sa uscam bine zona [bang][alcool]

Sabina, multumesc de link. La noi nu arata asa de ingrozitor DA. Arata cam ca si la natalie in pozele trimise pe mail-ul comun, un pic mai mare si mai rosu, dar deja mai bine. Nu am mers inca la dermatolog ca am primit crema asta Trixera Avene si ne-a spus ca daca nu se amelioreaza saptamana viitoare primim trimitere si atunci mergem. Pana atunci i-am scos din alimentatie marul si cerealele de orez (ca astea au fost alimentele introduse cand a aparut si totusi nu cred ca va avea legatura cu ele si peste cateva zile, vreau sa i le reintroduc pe rand sa vad daca exista vreo reactie). Si i-am cumparat din nou detergent special pt bebe (de data asta de la Dalin ca Dermalin se pare c anu mai este) si sper sa fie mai ok. Am tendinta sa cred ca totusi are legatura cu detergentul pentru ca in perioada in care am inceput diversificarea am inceput sa combin detergent de bebei cu Persil sensitive pentru ca petele erau foarte naspa si mi se termina si Dermalinul si sper ca poate e de acolo si ma salveaza detergentul cel nou.
Nu stiu sa fie test de alergii la noi. Cel putin la noi in provincie nu am auzit.

Alex , Mihaela [pup]

Danuta1979 multumesc de sfaturi [pup]. Speram sa treaca.

Moni-iulia, felicitari pentru TATA.

Bine ai revenit ralu0308!

Gata si 71. Trimit si sper ca reusesc sa recuperez si 72 inainte sa scrieti voi o plapuma de 73[:D]




Carina [mamica] de scumpete de [fetita] Maria (31.08.2009)

http://lb1f.lilypie.com/wr9Bp2.png

[cina2][cina2][cina2] [cina2] Happy Valentine's Day[cina2] [cina2] [cina2][cina2]

#30
laura78nico

laura78nico

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.606 mesaje

Postat 12 februarie 2010 - 20:22

Salutare!

In primul rand La multi ani! Lucia sa fii sanatoasa si tu si familia ta sa-to creasca mare David si a te bucuri de el!

Noi suntem bine, sincer cred ca am scapat de colici dar mai avem nazurile noastre; Ramona mai face fite cand plange Mihai si trebuie sa fiu foarte atenta la ea...incet incet de intram in ritm.

Am si eu o mare rugaminte am uitat parola si user-ul cu care intram sa vad pozele...mi-o puteti da?

[pup]la toate fetele!

Laura, mamica implinita de [bb] Mihai Dragos 14.10.2009 si [zana] Ramona Cristiana 20.03.2007


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Ieri, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -