Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *73*


338 raspunsuri la acest subiect

#11
alex25

alex25

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.815 mesaje

Postat 12 februarie 2010 - 18:20

Citat:
citat din mesajul lui moni_iulia
Citat:
citat din mesajul lui alex25
Unde ati disparut toate?[bibe]-------------------------------------------------------------------------Alexandra [mamica] super fericita de [copil] ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)[loveyou]Da Doamne sa fim sanatoase![ruga]
N-ai pus tu link-ul catre capitolul asta in capitolul trecut(scrie 73,dar nu are link in spate) si probabil d-asta s-au ratacit pe drum. Eu am iesit de pe forum si am intrat din nou direct pe 73. Poate remediezi tu problema ca eu nu ma pricep(ca sa nu mai zic ca nici parola n-am[:D]).[pup]Mamica iubitoare de Tudorita Mihaita in asteptarea primaverii [hippi] Romania[:(]- The land of choice
Fata desteapta nu am ce zice[bang][bang][bang] si acum nu mai pot modifica ca s-a inchis deja subiectul![bang][bang][bang][bang]fetelor, sorry!!!!![:I]-------------------------------------------------------------------------Alexandra [mamica] super fericita de [copil] ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)[loveyou]Da Doamne sa fim sanatoase![ruga]

#12
techila

techila

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.801 mesaje

Postat 12 februarie 2010 - 18:33

LA MUUUULTI ANI, LUTO!!

LA MULTI ANI MINUNATI SI FERICITI SI SANATOSI SI PLINI DE BUCURII!!!



TE PUPAM MULT MULT!!!




Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia [pk]

#13
kiki_cri

kiki_cri

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.255 mesaje

Postat 12 februarie 2010 - 18:37

[bum][bum][bis][cheers]



[s]LUTO[s]Multi multi ani cu fericire si sanatate!Te pup si te imbratisez!



KIKI mamica fericita de gemenii Alex&Razvan

#14
MangaGirl

MangaGirl

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.001 mesaje

Postat 12 februarie 2010 - 18:40

hello fete dragi,



sunt intr-o pauza de curatat la adresa veche. fiu-meu a adormit f greu, cu plans si tresare. deci trebuie sa stau cu mana pe pieptul lui. nu mai are nici tablouri pe pereti la care se uita fix sa adoarma si era foarte suparat si confuz. pana la urma a adormit in urlete. i-am pus florile in geam asa cum le stia el si doarme.



luci draga mea, noi am vorbit azi deja, pentru can u credeam ca mai pot intra, dar iti urez inca o data, tot ce e mai frumos si bun pe lumea asta. imi amintesc de primul PM pe care l-am primit ...bineinteles, de la tine era. ma simteam inca un pik stinghera, asa ca vazand mesaj, m-am mai usurat. si eu ca tuta, desi numele spunea tot, te mai si intreb, de unde esti. abia astept sa ne vedem pe 20 cu tot familionul.



despre somnul mai devreme al lui David, cred ca o sa-ti ia un pik de timp, dar mai cred ca se va regla singur cand vor scadea reprizele de somn de peste zi. al meu se trezeste la 8 dimineata, pe la 10 deja trebuie sa doarma. eu nu i-as sari somnul de dimi. inca au nevoie de el. ma bucur ca i-a placut la CHarlie. sunt convinsa ca dk nu-i placea, nu dormea. e inca mititel. eu cand eram nanny, aveau copii 9-12 luni si inca bagau somnul de dimineata si cel de dupa amiaza.



nu stiu nimik din capitolul 72, dar am vrut sa sa-i spun si eu condoleante Danutei. nici nu vreau sa ma gandesc cum te simti. incerc sa idnepartez gandurile legate de momentele astea, din pacate, de nelipsit pentru oricine.



si sa-ti psun ca pozele din Venezuela au fost superbe. eu una nu ma mai saturam privindu-le.



Fragutzo si cu tine am vorbit, dar eu inca sunt una dintre cele care zice ca seamana cu tati, Natix a ta. bineinteles ca va vad pe manadoi acolo, dar un pik mai mult pe tati. e o grasunica cu niste ochi superbi. felicitari pentru masuratori si succes cu cremutele, oricare le-ai alege pana la urma.



nela e randul meu sa te sarut si sa-ti spun ca-mi place ce ai biblit tu la blog mai pe la inceputul saptamanii. pupam viitoarea Ana pufoasa.



diamar multe [flo][flo][flo]. imi pare rau ca treceti prin momente dificle.



Mihnea sa cresti mare si frumos, asa ca mami, care m-a distrat teribil cu episodul cu femeia la curatenie si instalatorul.



liliacule vazui poze cu frumosii tai. ce ochi are pustoaica, mama, mama. va rupe inimile baietilor. iar taica-su isi va cumpara tanc, stiu eu.



tot citind despre orez, m-ati facut sa il includ si eu la un moment dat in schema lui...cand o fi sa ne diversificam. deocamdata suntem la stadiul: sa nu ne fie frica de noua casa. suntem confuzi rau, adormim greu si prinsi bine de bluzele si tzatzele mamei.



sunt sigura ca ma uitat ce am vrut sa zic. ah, da, vik inlocuitor pt carnea de pui e curcanul, care cica e foarte indicat si foarte sanatos. eu stiu asta de pe cand incercam o dieta a grupelor sancvine. cica AB nici nu ar trebuie sa manance pui, din cauza de nu stiu ce dificultate de digerare. in schimb, am liber la curcan.



x_ggg sper sa nu gresesc...2kg intr-o luna in conditiile in care alaptezi, e mult sa slabesti. cica sa fie mai mult de 0.5-1kg pe luna. altfel te afecteaza pe tine si of course, calitatea laptelui. [pup]



ralukule intrebarile tale in legatura cu diversificarea cu cereale/orez/etc. sunt asa de binevenite. asa mai gandesc si io in perspectiva si incep s-ami pun intrebari. ca io, in mintea mea, cred ca as mai avea vreo 7 luni pana incep si nu cred ca e cazul.



uka 10ml la expresat e foarte bine pentru perioada asta. eu nu cred ca e laptele tau. observ ca multe ne plangem de treziri dese. si eu, slava cerului 3-5 ori pe noapte...prestez. el ia in greutate, nu plage peste zi de foame, dar nici nu mananca mult. 3-4 minute.



lullaby imi plac nespus prietenele lui Alex. esti foarte haioasa.

alex sper ca fetita e. eu peste zi il tin pe Aidan in body cu maneca scurta, bluzita si pantalonasi fara talpici si cu sosete, sau salopea cu talpici fara sosete. la mien peste zi erau in vechea casa 20-21 grade. noaptea, fara body, doar saloptea cu totul si mai noi sac de dormit. pe care azi noaptea l-a udat cu pipi de sus pana jos. pampersii nu sunt tocmai marca preferata, dupa mai multe patanii. deci scutec pus ok, la locul lui si se trezeste ud total de la sold pana la subbrat pe o parte.



MangaGirl, Mami de Aidan Gabriel, bb scump si carliontz - 03.10.2009 [pk]



www.mariaciubotaru.blogspot.com



Micul nostru Foc a venit pe lume

#15
Lali_mete

Lali_mete

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.644 mesaje

Postat 12 februarie 2010 - 18:41

[pup][flo]Luto,La Multi,Multi Ani frumosi si bogati!
[pup]Ce dor mi-a fost de voi,atatea luni am intrat zilnic si acum 3 zile nu am avut net si am turbat [zirea]. Hai ca o zi am "furat" net,dar s-a prins vecinu' si a pus parola[:D].Acum tre' sa recuperez...

Lali Lacra [mamica] de
[baietel] Paul-Iulian
http://picasaweb.goo...Lali.mete/Paul#

http://forum.desprec...TOPIC_ID=146916 Nasterea lui Paul_Iulian



#16
Fragutza

Fragutza

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.820 mesaje

Postat 12 februarie 2010 - 18:59

Alex, multumim!

Manga[pup]

Am citit mesajul Dianei si al Mariei pentru Luto si mi-am amintit cum mi-a intrat ea la suflet.

So,eu citeam odiseea, dar nu scriam ca aveam stolul meu[:D], imi era foarte frica ca n-o sa tin sarcina si era un fel de superstitie. Dupa ce am trecut de 32 s am scris prima data. Si cum era obiceiul sareau fetele sa ceara poze. Eu, ca o pitzipoanca veritabila ce sunt, am ales cateva poze facute de fotograful de la nunta fratelui meu, poze f reusite..Imi era jena sa pun d-alea veridice, cu cearcane &co.Nu stiu insa cum am incarcat pozele ca se vedeau ff mici. Si atunci primesc postul de la draga de Luto care imi spunea ceva de genul: Draga, pune si tu pozele mai mari ca nu-ti vad rimelul.
M-am distrat super bine, apreciez mereu umorul ei si ironiile fine!

Te pupa fata cu drag!

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

#17
crystina

crystina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 200 mesaje

Postat 12 februarie 2010 - 19:06

Luci, La Multi Ani!![flo][flo][flo] Iau si o feliuta de tarta si una de pizza. Cum sarbatoriti azi? Te sunam oricum la sfarsit de saptamana..poate il mai prind pe Davidosu intr-o repriza de cantat. Te pupacesc!



Liliana, vai, ce mi-au placut pozele cu cortul cu Raducu si Andra!!! Amandoi mi se par atat de calmi si blanzi ca mami lor..si ce frumos se joaca impreuna.

Haha..vad ca ai pomenit de petrecere in pijamale, am trecut si prin astea, au fost vreo trei la numar toate pe perioada sarcinii cu Ruby. Deci sa te astepti de la urmatoarele: susoteli si chitaieli la miezul noptii, camera intoarsa cu fundul in sus, copilul-gazda e intotdeauna ce mai sclifosit si pus pe shotii. In cazul nostru s-a mai intamplat si aceasta: in toiul noptii una dintre fetite a venit in patul nostru si o aud ca prin vis: "mama lu' Lilly O'Dell (numele de familie era evident foarte important) poti sa mergi cu mine la toaleta?". [:D]

Abia astept sa-mi zici cum a fost cand organizati si voi una. Sa vezi ce-o sa-i placa lu' Raducu cu atatea fetite in jurul lui. [pup]



Vai, Cristina..ce-ai putut sa-mi faci tu mie? Tu stii ca de cand, draga de Croco, a postat reteta de cioco nu mai stiu ce sa fac sa ignor reteta ca stiu ca o sa mananc pe toata.Chiar i-am zis zilele trecute lui Ryan ca mi-e pofta rau de cioco de casa asa cum ne facea mama dar nu o fac si te dadeam exemplu pe tine cum ti-ai propus sa nu o executi. Incostient tu m-ajutai la cura de slabire si tu nici nu realizai asta![:D] Gumesc desigur [pup]..acum trebuie s-o fac si eu.-, ai dovedit-o pe toata? [:D] Spor la curatenie!



Nela, la voi cum se procedeaza cu cantaritul? Se face saptamanal sau va faceti programare sa vezi pediatru? Zic si eu ca Luci si eu te simt si mai vesela in postari. Si ce-mi pace ca tu si sotul iesiti des pe terasa sau la restaurant...aveti si vremea! Lasa ca vine ea primavara si la noi[pup]



Raluka, iti sta super![pup]



Crissbebe, te salut si pe tine. Ce mai face Alex?[pup]



Raluca, am vazut-o si pe Natalia..primul ei zambet m-a topit![pup]





Alex, sper sa-i treaca febra Alessiei. Si Ruby a facut dar dupa doua zile cu nurofen i-a trecut![pup]



Sabina, ce scumpei sunt amandoi! Si ce draguta ai fost cu cadoul pentru Luci. [flo]



Ruby si-a descoperit vocea azi si tzipa intr-o veselie...ne-a sunat Ryan azi in pauza de masa si s-a socat de "zgomot". Am auzi azi si "ma-ma-ma"dar se uita la Henry, cockerul nostru [:D]



Mai vin.



















Cristina cu Lilly Elisa (27.10.2003) si Ruby Elena

#18
selen80

selen80

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.002 mesaje

Postat 12 februarie 2010 - 19:11

Sabina mogalnetele migdalate sunt superbe!! cred ca le faci muziciene (o fi bine asa?? ca parca nu suna ok [nebu]) [pup]



Alex ce ma bucur ca e mai bine buflica! si pt capitol nu-ti face griji, ca ne descurcam noi [;)]



daca e vorba de amintiri despre Luci, eu imi amintesc ca a fost prima care mi-a zis Selenica [pup] de umorul ei nu mai zic, nici nu-mi aduc aminte de cate n-am ras cu lacrimi "din cauza"ei [:)]







VOTATI-NE, VA RUGAM! MULTUMIM!



[mamica] de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!



POZE URSULICA

nunta







#19
crystina

crystina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 200 mesaje

Postat 12 februarie 2010 - 19:12

Maria, te pupam si pe tine si pe dragul de Aidan cu tot cu forile lui. Mi- si imaginez, ce mi-e drag![pup] Spor in continuare, cand ai zis ca vine tati tau?



Cristina cu Lilly Elisa (27.10.2003) si Ruby Elena

#20
techila

techila

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.801 mesaje

Postat 12 februarie 2010 - 19:14

madamelor, am vorbit cu daciana[pk]. sunt bine si ea si bebeloiul. Darius papa numai san si vor incepe diversificarea dupa 6 luni. in rest voioasa si draguta ca de obicei, tot la Buzau.



madalina, tu ce mai faci? am vazut ca ai intrat sa o urezi pe luto...dar nu ai fost prea comunicativa. ai patit vreun ceva?



alex, bebelacii mei stau in casa in pijamale si atat (d-alea cu laba) sau pantaloni cu laba+body cu maneca lunga. never caciulita. inainte le puneam un fes dupa baie, acum m-am lasat. si am mereu la ei cam 22 de grade.



maine merg la un botez....tre' sa incep sa imi fac griji ca nu am ce imbraca...dar aman grijile pe mai incolo ca nu am chef acum sa gandesc.



am uitat sa ma laud ca ne-a luat tati un scaun de masa. foarte dragut, nu e de la nici o firma, dar e ff practic si tzapanos.



ma bag la lingurit copchii.



Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia [pk]


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -