Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Nasterea la Medlife (15)


197 raspunsuri la acest subiect

#31
iubu77

iubu77

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 789 mesaje

Postat 25 februarie 2010 - 20:05

andreea iti tin pumnii, incearca sa fii mai optimista si ai incredere ca totul va fi bine.
De Liana ples am auzit numai de bine..ca e un medic deosebit..am o amica care a nascut cu ea la bucur chiar acum o saptamana si o apreciaza ff mult.
Iti doresc nastere usoara si te astept cu vesti noi si pline de bucurie..totusi sa stii ca la Medlife sunt profesionisti si isi dau toata silinta sa iasa totul bine.

#32
tsianina

tsianina
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 26 februarie 2010 - 15:02

Andreea,
Eu am dpn pe 12 martie...pe 5 martie trebuie sa mai fac o ecografie in urma careia, daca bebe tot are circulara o sa-mi programeze cezariana; asa ca pana pe 5 inca mai sper sa nasc normal...
Eu cred ca aleg pachetul gold ca sa poata sotul meu sa stea cu mine, pentru ca sunt mai panicata din fire...camera care am vazut-o eu avea canapele albe :) si am inteles ca sunt aceleasi rezerve pentru gold si diamond...
Tu stii ce analize pentru bebe nu sunt incluse in pachete? Spre exemplu vaccinul este inclus?
Oricum tu o sa scapi inaintea mea, asa ca te asteptam cu vestile bune...


#33
tsianina

tsianina
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 26 februarie 2010 - 17:25

Am primit niste raspunsuri la un email trimis la medlife; poate va intereseaza:
1. Intr-adevar medicul dvs curant va face o programare pentru interventia chirurgicala , insa camerele nu se rezerva din timp . Va trebui insa sa va hotarati care este pachetul pentru care optati cam cu o saptamana pentru a evita aparitia unor situatii neplacute in momentul internarii .
2. Vaccinurile BCG si antihepatic sunt incluse in pretul pachetelor , iar tratamentul dvs si al nou nascutului care vi se admninistreaza si nu este mentionat in oferta noastra se achita separat.
3. Cu siguranta veti fi intrebata si informata de preturile tuturor investigatiilor recomandate de catre medic , inainte de a se efectua acestea.
4.Plata se efectueaza in memntul externarii , in lei , cash sau cu cardul.
Pachet minimal de analize medicale uzuale pentru mama si nou-nascut
- mama: HLG, RH+ Grup sanguin, Glicemie, Pt+ APTT
- nounascut: HLG, RH+ Grup sanguin, Glicemie, Proteina C reactiva, Bilirubina, TGO,Exudat faringian)

#34
blue_flower

blue_flower

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.990 mesaje

Postat 01 martie 2010 - 13:34

Am nascut la Medlife pe 1 februarie.
Nota 10 cu felicitari doctorului Predoi, personalului si serviciilor.
Nota 4 anestezistei, care nu a reusit (nici dupa 2 intepaturi in coloana)sa imi faca rahi-anestezie si am sfarsit prin a naste cu anestezie generala.
Daca aveti intrebari, va raspund cu drag.

[mamica] de Daniel, n.01.02.2010, 3500gr, 51cm

#35
NicoletaB

NicoletaB

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.171 mesaje

Postat 01 martie 2010 - 13:54

Andreea- nastere usoara si recuperare usoara! Te asteptam cu detalii!

Blue Flower - sa-ti traiasca flacaul! Tu ce pachet ai ales? Ai recoltat celule stem?


[gravired]23+ [baietel]

#36
tsianina

tsianina
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 02 martie 2010 - 11:21

blue_flower:
Numele anestezistei????
Eu una am cosmaruri de cand am vazut un film in care un om era constient in timp de il opera... :)Banuiesc ca verifica cumva inainte sa inceapa sa taie?!

Acum serios, a mai avut cineva probleme cu anestezia la medlife?



#37
blue_flower

blue_flower

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.990 mesaje

Postat 02 martie 2010 - 13:27

Citat:
citat din mesajul lui NicoletaB

Andreea- nastere usoara si recuperare usoara! Te asteptam cu detalii!

Blue Flower - sa-ti traiasca flacaul! Tu ce pachet ai ales? Ai recoltat celule stem?


[gravired]23+ [baietel]


Nicoleta, eu am stat singura in camera, cred ca pachetul e Silver, primul, cel de 7800 lei. In plus se platesc medicamentele, dar nu sunt scumpe, vreo 500 lei pt 3 zile si orice alta consultatie, interventie. Eu am platit cu totul 9800 lei, dar am facut si testele metabolice la bebe si eu am avut niste probleme cu tensiunea si mi-am facut mai multe teste, ecografii, EKG...

tsianina, nu vreau sa fac reclama negativa, poate a fost coloana mea de vina [:D], cel putin asa mi-a zis anestezista, ca am edeme si ca aia nu gaseste loc sa imi faca anestezia. Dar mi-a atins cumva nervul sciatic pe piciorul stang de am simtit nervul de sus pana jos in talpa, atunci m-am cam speriat si am zis ca poate ar fi mai bine sa facem generala, si ea a confirmat, ca nu poate sa imi introduca acul..n-am inteles f bine, ca eram...speriata. Intr-un fel a fost mai bine cu generala, am fost f relaxata, nu am avut greata sau alte efecte,...doar am o bucata de picior (deasupra genunchiului stang) pe care inca nu o simt, dar am sperante ca isi va reveni. Sunt convinsa ca e din cauza ca a atins nervul cu acul.


[mamica] de Daniel, n.01.02.2010, 3500gr, 51cm

#38
NicoletaB

NicoletaB

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.171 mesaje

Postat 02 martie 2010 - 14:33

Multumesc de rsapuns!
Celule nu ai recoltat? Eu nu pricep daca in pachetele gold si diamond e inclus si kitul sau numai operatiunea de rexoltat (luat sange si pus in kit)


[gravired]23+ [baietel]

#39
tsianina

tsianina
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 02 martie 2010 - 16:23

Nicoleta: In pachet e inclus numai costul recoltarii...kitul si stocatul sunt separat si trebuie sa inchei tu contract cu firma respectiva, medlife nu are nici o legatura...Daca nu iei pachet Gold/Diamond, recoltarea te costa in plus 300 RON.

blue_flower: ai dreptate...si oricum daca as fi stiut numele, nu cred ca au anestezisti la alegere:)
Am atatia "pitici" in ceea ce priveste operatia in sine...ma gandeam ca macar de anestezie nu trebuie sa-mi fac probleme...
Oricum, felicitari pentru nastere si sa fiti sanatosi si tu si bebe...

#40
NicoletaB

NicoletaB

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.171 mesaje

Postat 03 martie 2010 - 11:02

Banuiam eu ca nu e kitul inclus ca ar fi prea ieftin. Ma pusese pe ganduri cineva care va naste la medlife si care cica a intrebat si ar fi si kitul inclus.
Pe 23 martie ma duc la o eco in Grivita si mai intreb si eu la fata locului si poate fac si o vizita maternitatii.


[gravired]23+ [baietel]


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -