Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Nasterea la Medlife (15)


197 raspunsuri la acest subiect

#11
ela_an

ela_an
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 16 februarie 2010 - 14:58

Buna, va salut p toate. Si eu am sa nasc la Medlife, la dna dr Mirela Popa. Sunt in 22 de saptamani si o sa avem un baietel. Pana acum numai de bine despre dna dr si serviciile Medlife dar nici probleme n-am intampinat. Eu personal mi-am facut abonament prin Asilife...sotul meu stie mai bine toate detaliile el a studiat toate ofertele inainte, am optat pt asigurare Sana- Care Materno. Se plateste lunar,platim in jur de 3 mil...si din cate stiu o sa am asigurata nasterea spitalizarea (3 zile cred) ramanand sa platesc doar medicamentatia. O sa ma interesez eu mai bine. Toate bune [flo]

*** mi a luat ceva pana am inteles cum sa uploadez un raspuns la acest topic asa ca s ar putea sa apara de vreo cateva ori acest mesaj, sorry

#12
melaniam

melaniam

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 147 mesaje

Postat 18 februarie 2010 - 00:38

Citat:
citat din mesajul lui ela_an

Buna, va salut p toate. Si eu am sa nasc la Medlife, la dna dr Mirela Popa. Sunt in 22 de saptamani si o sa avem un baietel. Pana acum numai de bine despre dna dr si serviciile Medlife dar nici probleme n-am intampinat. Eu personal mi-am facut abonament prin Asilife...sotul meu stie mai bine toate detaliile el a studiat toate ofertele inainte, am optat pt asigurare Sana- Care Materno. Se plateste lunar,platim in jur de 3 mil...si din cate stiu o sa am asigurata nasterea spitalizarea (3 zile cred) ramanand sa platesc doar medicamentatia. O sa ma interesez eu mai bine. Toate bune [flo]

*** mi a luat ceva pana am inteles cum sa uploadez un raspuns la acest topic asa ca s ar putea sa apara de vreo cateva ori acest mesaj, sorry



Buna Ela N. Ne poti da mai multe detalii? Pe ce perioada a fost incheiat contractul de asigurare? Si daca mai include si altceva. Adica poti sa-ti faci acum asigurare si sa nasti in iulie? Si e inclusa nasterea? M-ar interesa si pe mine. Eu am acum 21 de saptamani.

#13
Adriana_elen

Adriana_elen
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 18 februarie 2010 - 12:57

Salutare tuturor
desi rasfoiesc forumul de ceva vreme e prima mea manifestare pe acest forum. deja sunt in 25 sapt si am decis de ceva vreme sa nasc la Medlife in urma catorva vizite la spitalele de stat precum si a avantajului unui abonament de companie. Voi naste sub supravegherea Dl. Dr. Razvan Radulescu care de asemenea mi-a efectuat si toate eco morfo.
toate cele bune tuturor mamicilor si viitoarelor mamici.

#14
tsianina

tsianina
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 19 februarie 2010 - 21:22

Buna...eu o sa nasc la medlife peste cateva saptamani cu dr. Popa Mirela
La ultima ecografie am aflat ca bebe are circulara larga si dr. Popa mi-a recomandat cezariana...eu imi doream mult sa nasc normal si mi s-a parut o decizie cam usor luata din partea ei...din cate am citit circulara nu e neaparat motiv de cezariana...
A mai nascut cineva normal, in conditii de circulara de cordon?

#15
ANDREEASMAR

ANDREEASMAR

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 64 mesaje

Postat 21 februarie 2010 - 08:44

Ai incredere ca nu are de ce sa te minta...e un medic foarte bun, iar dupa cum stii cezariana si nasterea naturala au acelasi pret la ei. Sieu voi naste prin cezariana cu Ples Liana pe 2 martie, din cauza faptului ca si bebe are cordonul o data in jurul gatului, dar si pentru ca am o infectie cu streptococ de tip b si pentru ca au fost probleme cu circulatia sangelui catre creierul lui bebe... am trecut prin niste momente terubile si sper sa treaca timpul mai repede ca nu mai rezist.Sa fii tare si mergi pe mana doamnei doctor.
Citat:
citat din mesajul lui tsianina
Buna...eu o sa nasc la medlife peste cateva saptamani cu dr. Popa MirelaLa ultima ecografie am aflat ca bebe are circulara larga si dr. Popa mi-a recomandat cezariana...eu imi doream mult sa nasc normal si mi s-a parut o decizie cam usor luata din partea ei...din cate am citit circulara nu e neaparat motiv de cezariana...A mai nascut cineva normal, in conditii de circulara de cordon?
[gravi]37+ Albert StefanImagine postata

#16
AysTea

AysTea

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 66 mesaje

Postat 22 februarie 2010 - 19:19

RUSINE MEDLIFE !!!

Spun rusine pt sunt foarte dezamagita de atitudinea lor. Asa cum am spus intr-un post mai vechi, fina mea urma sa nasca la Medlife cu un medic colaborator, toate bune si frumoase, i-au studiat dosarul, i-au mai facut niste analize si cu 2 zile inainte sa nasca (era programata la cezariana) au anuntat-o ca nu o mai primesc. Asa ceva e inadmisibil, nu poti sa bagi in stare de panica o femeie gravida in 38 sapt ca nu mai are unde sa nasca.Puteau macar sa anunte mai devreme. Ea are niste probleme cu inima, dar ei stiau asta de multa vreme, numai ca intre timp s-au gandit ca nu isi asuma nici o responsabilitate si ii depaseste problema. Cum e posibil ca intr-o clinica asa renumita sa nu ai nici medici capabili si nici o linie de monitorizare a tensiunii arteriale de care ea avea nevoie. Primesc doar cazurile usoare pt care cer sume uriase, nu asta e problema, fiecare dintre noi vrea ce e mai bun pt copilul lui, dar de fapt intr-o astfel de clinica poti avea altfel de surprize. Apropo ei nu primesc nici sarcini mai mici de 34 sapt, adica prematurii.
Fetelor aveti grija pt ca oricand cei de la Medlife va pot urca intr-o salvare si va paseaza la un spital de stat. Intre timp ne-am lamurit ca desi sistemul nostru sanitar e la pamant, nivelul de pregatire a medicilor dintr-un spital de stat e net superior celor din clinicilor private cu reclama pompoasa.
Nu vreau sa va sperii, doar sa va ganditi bine, pt ca am fost langa femeia asta, prietena si fina mea si am vazut socul, durerea si disperarea din sufletul ei. Multumim lui Dzeu ca inca exista medici deosebiti in spitalul Elias care fac fata acestor situatii..

#17
ANDREEASMAR

ANDREEASMAR

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 64 mesaje

Postat 23 februarie 2010 - 05:24

M-ai lasat cu gura cascata...sunt socata, asta inseamna ca daca ai vreo problema de sanatate ei pot sa spuna nu...cu alte cuvinte nun sunt capabili sa se ocupe de cazuri mai serioase...poti sa dai mai multe detalii despre discutia cu medlife? Este inadmisibil asa ceva...
Citat:
citat din mesajul lui AysTea
RUSINE MEDLIFE !!!Spun rusine pt sunt foarte dezamagita de atitudinea lor. Asa cum am spus intr-un post mai vechi, fina mea urma sa nasca la Medlife cu un medic colaborator, toate bune si frumoase, i-au studiat dosarul, i-au mai facut niste analize si cu 2 zile inainte sa nasca (era programata la cezariana) au anuntat-o ca nu o mai primesc. Asa ceva e inadmisibil, nu poti sa bagi in stare de panica o femeie gravida in 38 sapt ca nu mai are unde sa nasca.Puteau macar sa anunte mai devreme. Ea are niste probleme cu inima, dar ei stiau asta de multa vreme, numai ca intre timp s-au gandit ca nu isi asuma nici o responsabilitate si ii depaseste problema. Cum e posibil ca intr-o clinica asa renumita sa nu ai nici medici capabili si nici o linie de monitorizare a tensiunii arteriale de care ea avea nevoie. Primesc doar cazurile usoare pt care cer sume uriase, nu asta e problema, fiecare dintre noi vrea ce e mai bun pt copilul lui, dar de fapt intr-o astfel de clinica poti avea altfel de surprize. Apropo ei nu primesc nici sarcini mai mici de 34 sapt, adica prematurii.Fetelor aveti grija pt ca oricand cei de la Medlife va pot urca intr-o salvare si va paseaza la un spital de stat. Intre timp ne-am lamurit ca desi sistemul nostru sanitar e la pamant, nivelul de pregatire a medicilor dintr-un spital de stat e net superior celor din clinicilor private cu reclama pompoasa.Nu vreau sa va sperii, doar sa va ganditi bine, pt ca am fost langa femeia asta, prietena si fina mea si am vazut socul, durerea si disperarea din sufletul ei. Multumim lui Dzeu ca inca exista medici deosebiti in spitalul Elias care fac fata acestor situatii..
[gravi]37+ Albert StefanImagine postata

#18
Aleniram

Aleniram

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 60 mesaje

Postat 23 februarie 2010 - 12:24

Stiu pe cineva care a nascut la Medlife si la externare i-a adus asistenta alt copil,nu pe al ei.

#19
Briantis

Briantis

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 691 mesaje

Postat 23 februarie 2010 - 15:42

Fetelor , nu e vorba ca medicii din clinicile particulare nu sunt bine pregatiti si n-ar putea face fata unor cazuri cu probleme .E vorba ca aceste clinici particulare sunt facute evident pt profit si ca , un caz care poate evolua cu diverse complicatii le strica "firma " ca sa zic asa si potentialul de a face bani in continuare .
Pe langa faptul ca banul conteaza in primul rand pt aceste clinici , mai e si reversul medaliei si anume ca pacientii, in general, nu vor sa inteleaga ca in evolutia unei boli/sarcini/operatii pot aparea complicatii , ca nu toate pot fi prevazute , ca medicul nu e Dumnezeu ca sa poata face sa iasa totul perfect intotdeauna si ca semnatul hartiilor alea cum ca ti s-au adus la cunostinta riscurile si complicatiile posibile nu e doar o formalitate .Orice nu iese perfect intr-o clinica particulara capata alte proportii fata de cele dintr-un spital de stat .... si atunci se feresc cat pot
Nu le tin partea (ca n-am de ce ) , nu zic ca au dreptate (puteau sa anunte mamica respectiva din start ca nu o primesc sa nasca la ei )... e doar o parere .


#20
iubu77

iubu77

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 789 mesaje

Postat 23 februarie 2010 - 18:20

Buna fetelor

Si eu cred ca e vorba de apararea renumelui..
Cand ceva nu iese bine..dam vina pe medici institutie..etc..uitand intradevar ca nimeni nu e Dumnezeu si ca lucrurile pot evolua nefavorabil pt noi sau bebelus..
Acuma normal ar fi sa anunte mama inainte.
Eu cand am nascut la Medlife mie mi-au spus ca nu pot naste la ei inainte de 36 de saptamani..calr si am stiut la ce sa ma astept..
Mi-au explicat ca resurse au..adca sunt pregatiti si pt prematuri insa nimeni nu stie cum evolueaza un bebe prematur, de ce medicatie este nevoie..cat timp enecesar sa stea in spital si atunci si costurile pot fi uriase..si se pot trezi ca unele paciente nu pot achita si etc..Eu am inteles lucrul asta si mi l-am asumat.
Nu stiu cum fac altzi doctori dar stiu ca doctorita mea mi-a zis ca daca doamne fereste este ceva ma trimite la o colega de-a ei la Municipal..
Din perspectiva mea eu am fost foarte multumita..si pot sa inteleg anumite lucruri..acum este regretabil ce a patit prietena ta..insa eu cred ca era vorba de probleme grave sau nu stiu ce a fost acolo..si ei nu au vrut sa isi asume riscuri..
Si poate pentru ea a fost mai bine asa..si ei cumva daca nu se simteau in stare sa tina sub control aceasta situatie mai bine si onest ca au refuzat-o..ca daca doamne fereste se intampla ceva rau??nu castiga nimeni nimik..
Multa sanatate

Multa sanatate


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Astăzi, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -