Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

FIV Dr. ALBU DRAGOS 32


233 raspunsuri la acest subiect

#201
bccami

bccami

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 357 mesaje

Postat 09 iunie 2011 - 13:45

Citat:
citat din mesajul lui QiaoBing

bccami bine ai venit in randul mutantelor ! daca e sa faci analizele la toata populatia Romaniei, un procent destul de mare cred ca are mutatii, asa ca nu dispera. Injectii scrie pe burtica ta.
Eu ma amuz cand le zic dr ca am "doua paie" si nu inteleg [:D]

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita
Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt



Doua paie-n varf de bat!!! [:D][:D][:D]
Ziceai tu ca vrei sa-l fentezi pe dr Albu cu 2 liniute si sa stii ca chiar este posibil...unde nu l-as fenta si eu. O fata de pe un alt forum spunea ca a facut laparo, sotul era tot cu OATS si a ramas [gravi]

Ce ne-am bucura sa vina si pt noi toate asa o minune [olala]
Dar la mine stau si eu prost cu trompele

Doamne, Isuse Hristoase, milueste-ne [ruga]

Mutatiile PAI-I 675 4G si 844G HETEROZIGOTE

#202
mikado

mikado

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 467 mesaje

Postat 09 iunie 2011 - 14:07

Neata fete! [flo][pup][pup]



bccami, multu[pup] cu rabdarea si bibilitul stau bine ...timpul imi da batai de cap[:D]

off, imi pare rau de mutatii ...tu stai totusi bine, eu am 3 [q]

poate faci o vizita la dr. Uscatescu...eu tind sa cred ca nu scapi de injectii[pup]

QiaoBing mult succes !! sa reusiti natural!

pestic[pup]









papa bun

MTHFR mutatia C677T heterozigott, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote

grafic

#203
angelica28

angelica28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.176 mesaje

Postat 09 iunie 2011 - 14:13

NEATA!
Vreau sa va anunt ca injectia de aseara in sfirsit nu sa mai invinetit ............deciiiiii prind experienta ,nu?[bis]

Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
2 INSEMINARI ,A TREIA IN CURS ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Dupa inseminarea facuta acum mi sa mai adaugat fragmin 5000u

#204
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 09 iunie 2011 - 14:33

angelica [majoreta]

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita
Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt


#205
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 09 iunie 2011 - 14:40

bccami eu l-am mai fentat o data anul trecut in octombrie [:D] dupa doar 3 vizite la el. numai ca a fost pe negandite. acum pt ca ma tot stresez pe tema asta sansele sunt mai mici.

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita
Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt


#206
aristica

aristica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.130 mesaje

Postat 09 iunie 2011 - 14:51

anastasia eu folosesc acele sticlute de ser fiziologic pentru a curata urechile, ochii si marginile gurii la motan, iar pentru cokerasul meu batranel le folosesc la ochi (ca-i curg rau amaratului)

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

#207
bccami

bccami

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 357 mesaje

Postat 09 iunie 2011 - 15:28

Citat:
citat din mesajul lui QiaoBing

bccami eu l-am mai fentat o data anul trecut in octombrie [:D] dupa doar 3 vizite la el. numai ca a fost pe negandite. acum pt ca ma tot stresez pe tema asta sansele sunt mai mici.

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita
Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt



Tu cu trompa ramasa stai bine, nu? ...eeee cine stie de unde sare minunea [:)][olala]

Mikado - ti-ai gasit![:)] nu prea cred ca scap, ca vad ca si celelalte fete care au ca mine fac injectii.
Dar asta sa fie cel mai mare rau [pk]
[pup]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Doamne, Isuse Hristoase, milueste-ne [ruga]

Mutatiile PAI-I 675 4G si 844G HETEROZIGOTE

#208
Anastasia_7

Anastasia_7

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.069 mesaje

Postat 09 iunie 2011 - 15:56

Citat:
citat din mesajul lui aristica

anastasia eu folosesc acele sticlute de ser fiziologic pentru a curata urechile, ochii si marginile gurii la motan, iar pentru cokerasul meu batranel le folosesc la ochi (ca-i curg rau amaratului)

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite


Eeee, ce idee buna!!!! Aristica, [pup]! Si noi avem o fetita boxer de toata dragalasenia si cred ca voi aplica la ea "terapia"[:)]

MUTATIA -844G IN GENA PAI- I STARE HETEROZIGOTA.
MUTATIA 677 C>T IN GENA MTHFR -STARE HETEROZIGOTA.
MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR- STARE HETEROZIGOTA.

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca



#209
bccami

bccami

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 357 mesaje

Postat 09 iunie 2011 - 16:56

Fetiliiiii...nu stiu [alcool], voi ce ziceti de faptul ca am primit rezultatele la mutatii dar nu le-am primit pt alte 8 analize, cum sunt:
- anticorpi anti Chlamidia (G,A,M)
- anticorpi antispermatici
- ac anti Cardiolipinici (G,M)
- ac anti-beta2 glicoproteina (G,M)

Care le-ati mai facut la ML, cat a durat la voi? Vi s-a intamplat si voua la fel?
Eu pe toate le-am recoltat luni.

pup gagicili mumoase [:D]

#210
Anastasia_7

Anastasia_7

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.069 mesaje

Postat 09 iunie 2011 - 17:00

Buna, Cami, noi am vb dimineata, nu mai mai minunez de mutatii, desi crede-ma ca ma tot gandeam ca poate ti le faci degeaba, sa fie si acestea analize la dosar si sa nu iti iasa nimic...
Cred, insa, ca are si QiaoBing dreptate, daca si-ar face toata populatia aceste analize, mai mult ca sigur cel putin unul din trei oameni are cate ceva...
Dar sa nu intri in panica mare, bine ca stii de ele. Eu dupa ce am aflat rezultatele, eram mai mult ingrozita de faptul ca as fi putut risca sa nu le fac, nici sa nu stiu de ele , putand sa am probleme mai tarziu, cand ar fi fost sa raman gravida. Mai mult ma speria gandul asta decat ca aflasem ca aveam si eu 3 bifate. Asa ca reusita este ca stii de ele.
Cami, sa stii ca pana ajungi iar la Dr. U, ii poti scrie, eu asa am comunicat cu dumneaei pana am ajuns la control. Si macar stii direct de la dr.cand sa vii la Fundeni astfel incat sa o si gasesti acolo. Mai are conferinte in perioada aceasta.[pup] vb.

MUTATIA -844G IN GENA PAI- I STARE HETEROZIGOTA.
MUTATIA 677 C>T IN GENA MTHFR -STARE HETEROZIGOTA.
MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR- STARE HETEROZIGOTA.

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -